Plugins - Page Builder by SiteOrigin - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (428 entries)

en:  - Results For:
da_DK:  -Resultater for:

en: %d hour
da_DK: %d time

en: %d hours
da_DK: %d timer

en: %d minute
da_DK: %d minut

en: %d minutes
da_DK: %d minutter

en: %d second
da_DK: %d sekund

en: %d seconds
da_DK: %d sekunder

en: %s Class
da_DK: %s Klasse

en: %s Style
da_DK: %s stil

en: %s Widget | %s Widgets
da_DK[0]: %s widget
da_DK[1]: %s widgets

en: %s before
da_DK: %s før

en: %s is a single plugin that adds additional settings and functionality to Page Builder, SiteOrigin widgets and SiteOrign themes. SiteOrigin Premium also includes our next level email support service. If you need expert advice and quick replies, consider SiteOrigin Premium.
da_DK: %s er et enkelt plug in som tilføjer yderligere indstillinger og funktionalitet til Page Builder, SiteOrigin widgets og SiteOrigin temaer. SiteOrigin Premium inkludere også vores næste niveau af e-mail support. Hvis du behøver ekspert råd og hurtig svar, bør du overveje SiteOrigin Premium.

en: %s is ready to insert.
da_DK: %s er klar til indsættelse.

en: (email SiteOrigin support)
da_DK: (e-mail SiteOrigin support)

en: (opens in a new window)
da_DK: (åbner i et nyt vindue)

en: 1{Set row layout}: %1$s columns with a ratio of %2$s going from %3$s
da_DK: 1{Set row layout}: %1$s kolonner med et forhold på %2$s startende fra %3$s

en: A CSS class
da_DK: En CSS klasse

en: A Call to Action block
da_DK: En kald til en handling blok

en: A basic slider widget.
da_DK: En basis widget med lysbilleder.

en: A complete SiteOrigin Page Builder layout as a widget.
da_DK: Et komplet SiteOrigin Page Builder layout som en widget.

en: A custom ID used for this %s.
da_DK: Et brugertilpasset ID, der anvendes for dette %s.

en: A drag and drop, responsive page builder that simplifies building your website.
da_DK: Et 'Træk og Slip', responsive side design plugin, der forenkler opbygningen af din hjemmeside.

en: A rich text editor
da_DK: Visuel editor

en: A self hosted video player.
da_DK: Afspil videoer fra egen server.

en: A simple button
da_DK: En simpel knap

en: Add New Widget %s
da_DK: Tilføj ny Widget %s

en: Add Row
da_DK: Tilføj en række

en: Add SiteOrigin Layout Block
da_DK: Tilføj SiteOrigin layout blok

en: Add Widget
da_DK: Tilføj Widget

en: Add Widget Below
da_DK: Tilføj Widget nedenunder

en: Add Widget Class
da_DK: Tilføj widget klasse

en: Add Widget to Cell
da_DK: Tilføj Widget til celle

en: Add a %s, %s or %s to get started. Read our %s if you need help.
da_DK: Tilføj en %s, %s eller %s for at komme hurtigere i gang. Læs vores %s hvis du har brug for hjælp.

en: Add a {{%= items[0] %}} or {{%= items[1] %}} to get started.
da_DK: Tilføj en {{%= items[0] %}} eller {{%= items[1] %}} for at komme i gang.

en: Add a {{%= items[0] %}} to get started.
da_DK: Tilføj en {{%= items[0] %}} for at komme i gang.

en: Add a {{%= items[0] %}}, {{%= items[1] %}} or {{%= items[2] %}} to get started.
da_DK: Tilføj en {{%= items[0] %}}, {{%= items[1] %}} eller {{%= items[2] %}} for at komme i gang.

en: Add the widget class to Page Builder widgets. Disable this if you're experiencing conflicts.
da_DK: Tilføj widget klassen til Page Builder widgets. Deaktiver dette, hvis du oplever konflikter.

en: Additional
da_DK: Ekstra

en: Additional Arguments
da_DK: Yderligere argumenter

en: Additional query arguments. See 1{query_posts}.
da_DK: Yderligere forespørgsel argumenter. Se 1 {query_posts}.

en: Addons
da_DK: Udvidelser

en: All Widgets
da_DK: Alle widgets

en: Allow margin in last row.
da_DK: Tillad margin i sidste række.

en: Always
da_DK: Altid

en: Amount of space between cells. Default is %spx.
da_DK: Antallet af mellemrum mellem celler. Standard er %spx.

en: An image that animates in when it enters the screen.
da_DK: Et billede der er animeret når det vises på skærmen.

en: An image that displays before the video starts playing.
da_DK: Et billede der vises inden videoen afspilles.

en: Animated Image (PB)
da_DK: Animeret billede (PB)

en: Are you sure?
da_DK: Er du sikker?

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Attachment Page
da_DK: Sidevedhæftning

en: Attributes
da_DK: Attributter

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Auto Play Video
da_DK: Afspil video automatisk

en: Automatic
da_DK: Automatisk

en: Background Color
da_DK: Baggrund farve

en: Background Image
da_DK: Baggrundsbillede

en: Background Image Display
da_DK: Vis baggrundsbillede

en: Background color of the %s.
da_DK: Baggrundsfarven på %s.

en: Background image of the %s.
da_DK: Baggrundsbillede på %s.

en: Block Editor
da_DK: Blok Editor

en: Border Color
da_DK: Ramme farve

en: Border color of the %s.
da_DK: Rammefarven på %s.

en: Bottom
da_DK: Bund

en: Bottom Margin
da_DK: Nederste Margin

en: Button
da_DK: Knap

en: Button (PB)
da_DK: Knap (PB)

en: Button Alignment
da_DK: Juster knappen

en: Button Text
da_DK: Knap tekst

en: Button URL
da_DK: Knap URL

en: CSS Declarations
da_DK: CSS deklarationer

en: CSS declarations applied when in mobile view.
da_DK: CSS deklarationer tilføjes når webstedet vises på mobil-enheder.

en: Call To Action (PB)
da_DK: Kald til en handling (PB)

en: Cell
da_DK: Celle

en: Cell Actions
da_DK: Celle handlinger

en: Cell Class
da_DK: Celle klasse

en: Cell Vertical Alignment
da_DK: Lodret celle justering

en: Cell resized
da_DK: Cellen er ændret i størrelse

en: Cell%s Styles
da_DK: Celle%s typografier

en: Centered, with original size
da_DK: Midterstillet med original størrelse

en: Choose images from your media library.
da_DK: Vælg et billede fra billedbiblioteket.

en: Class added to all cells in this row.
da_DK: Klasse tilføjet alle celler i denne række.

en: Clone %s
da_DK: Klon: %s

en: Clone: %s
da_DK: Klon: %s

en: Close
da_DK: Luk

en: Collapse Behaviour
da_DK: Sammenfoldet handling

en: Collapse Order
da_DK: Sammenfoldet rækkefølge

en: Collapse widgets, rows and columns on mobile devices.
da_DK: Sammenfold widgets, rækker og kolonner på mobile enheder.

en: Collapses columns differently on tablet devices.
da_DK: Sammenfold kolonner forskelligt på tablet-enheder.

en: Color of links inside this cell.
da_DK: Farve på links inde i denne celle.

en: Color of links inside this widget.
da_DK: Farve på link indeni denne widget.

en: Color of text inside this cell.
da_DK: Farve på tekst inde i denne celle.

en: Color of text inside this widget.
da_DK: Tekstfarve i denne widget.

en: Column
da_DK: Kolonne

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Comma separated attachment IDs. Defaults to all current page's attachments.
da_DK: Komma separeret vedhæftnings ID. Alle nuværende siders vedhæftninger indstilles.

en: Comment Count
da_DK: Antallet af kommentarer

en: Contain
da_DK: Indehold

en: Content
da_DK: Indhold

en: Converted to editor
da_DK: Konverteret til editor

en: Copy Content
da_DK: Kopier indhold

en: Copy Row
da_DK: Kopier række

en: Copy Styles
da_DK: Kopier typografi

en: Copy Widget
da_DK: Kopier widget

en: Copy content from Page Builder to post content.
da_DK: Kopier indhold fra Page Builder til indlægget.

en: Cover
da_DK: Dæk

en: Current
da_DK: Nuværende

en: Custom Home Page
da_DK: Unik forside

en: Custom Home Page Builder
da_DK: Byg en unik forside

en: Date
da_DK: Dato

en: Default
da_DK: Standard

en: Default To Page Builder Interface
da_DK: Standard til Page Builder grænseflade

en: Default margin below rows and widgets.
da_DK: Standard margin under rækker og widgets.

en: Default spacing between columns in each row.
da_DK: Standard afstand mellem kolonner i hver række.

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete Row
da_DK: Slet række

en: Delete Widget
da_DK: Slet widget

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Destination URL
da_DK: Destinations URL

en: Detect older browsers
da_DK: Find ældre browsere

en: Device width, in pixels, to collapse into a mobile view .
da_DK: Visnings bredde, i pixel, når der sammenfoldes på mobil enhed.

en: Device width, in pixels, to collapse into a tablet view .
da_DK: Enhedens bredde i pixels, før det sammenfoldes ved tablet-visning .

en: Disable Parallax On Mobile
da_DK: Deaktiver parallax på mobil enheder

en: Disable row/widget background parallax when the browser is smaller than the mobile width.
da_DK: Deaktiver række/widget parallax baggrund når browseren er mindre end bredden på mobil enheder.

en: Display Content
da_DK: Vis indhold

en: Display Post State
da_DK: Vis indlægstilstand

en: Display Widget Count
da_DK: Viser widgets antal

en: Display a %sSiteOrigin Page Builder%s post state in the admin lists of posts/pages to indicate Page Builder is active.
da_DK: Viser et %sSiteOrigin Page Builder%s indlægstilstand i admin oversigten af indlæg/sider det angiver at Page Builder er aktiveret.

en: Display a Live Editor button in the admin bar.
da_DK: Viser en knap til Live Editor i admin baren.

en: Display a widget count in the admin lists of posts/pages where you're using Page Builder.
da_DK: Viser widget antallet i admin oversigten af indlæg/sider når du anvender Page Builder.

en: Display recommend widgets in Page Builder add widget dialog.
da_DK: Vis anbefalede widgets i Page Builder tilføj widget dialogen.

en: Display site features as a collection of icons.
da_DK: Vis sidens muligheder som en samling af ikoner.

en: Display the %sSiteOrigin Premium%s upgrade teaser in the Page Builder toolbar.
da_DK: Viser %sSiteOrigin Premium%s opgraderings teaseren i Page Builder værktøjsbaren.

en: Display your posts as a carousel.
da_DK: Vis dine indlæg som en karusel.

en: Displays a bullet list of elements
da_DK: Viser en liste opsat i punkter

en: Displays a bullet list of points
da_DK: Viser en punktopstillet liste som punkter

en: Displays a gallery.
da_DK: Vises som et galleri.

en: Displays a post loop.
da_DK: Vis en indholdsløkke.

en: Displays a simple image.
da_DK: Vis et simpelt billede.

en: Displays content from the current post.
da_DK: Viser indhold fra det aktuelle indlæg.

en: Do you want to browse the Prebuilt Layouts directory?
da_DK: Vil du gennemse mappen med prebygget layouts?

en: Done
da_DK: Udført

en: Download Layout
da_DK: Download layout

en: Draft
da_DK: Kladde

en: Drop import file here
da_DK: Slip import filen her

en: Duplicate
da_DK: Kopier

en: Duplicate Row
da_DK: Kopier række

en: Duplicate Widget
da_DK: Dupliker widget

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit History
da_DK: Rediger historik

en: Edit Home Page
da_DK: Rediger forside

en: Edit Row
da_DK: Rediger række

en: Edit Widget
da_DK: Rediger widget

en: Email Support
da_DK: E-mail support

en: Embedded Video (PB)
da_DK: Indlejret Video (PB)

en: Embeds a video.
da_DK: Indlejrer en video.

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable more widgets in the 1{Widgets Bundle settings}.
da_DK: Aktiver flere widgets i 1{Widgets Pakkens indstillinger}.

en: Enabled
da_DK: Aktiver

en: Error uploading or importing file.
da_DK: Der opstod en fejl efter upload eller import.

en: Exclude Sticky
da_DK: Ekskluder den låste artikel

en: External URL
da_DK: Ekstern URL

en: Fade In
da_DK: Fade ind

en: Feature List
da_DK: Egenskaber liste

en: Featured Image
da_DK: Fremhævet billede

en: Features Text
da_DK: Egenskaber tekst

en: File
da_DK: Fil

en: Fixed
da_DK: Fastgjort

en: Font Color
da_DK: Skrifttype farve

en: Footer
da_DK: Sidefod

en: Full
da_DK: Fuld

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Full Width Container
da_DK: Indholdsblok i fuld bredde

en: Full Width Stretched
da_DK: Fuld bredde udstrukket

en: Full Width Stretched Padded
da_DK: Fuld bredde, udstrakt padding

en: Gallery (PB)
da_DK: Galleri (PB)

en: Gallery Images
da_DK: Galleri billeder

en: Gallery Type
da_DK: Galleriets type

en: General
da_DK: Generelt

en: Get More Features
da_DK: Få flere funktioner

en: Get Premium
da_DK: Få Premium

en: Get a lightbox addon for SiteOrigin widgets
da_DK: Få en Lightbox udvidelse for SiteOrigin widgets

en: Get premium email support for SiteOrigin Page Builder
da_DK: Få premium e-mail support for SiteOrigin Page Builder

en: Get the row, cell and widget animations addon
da_DK: Få række, celle og widget animation udvidelsen

en: Gutter
da_DK: Gitter afstand

en: Header
da_DK: Sidehoved

en: Help
da_DK: Hjælp

en: History
da_DK: Historie

en: History Browser
da_DK: Historik browser

en: Hmmm... Adding layout elements is not enabled. Please check if Page Builder has been configured to allow adding elements.
da_DK: Hmmm... Tilføjelse af layout elementer er ikke aktiveret. Kontroller, om Page Builder er konfigureret til at tillade tilføjelse af elementer.

en: Home Page
da_DK: Forside

en: Home page updated. 1{View page}.
da_DK: Forsiden er opdateret. 1 {Vis side}.

en: How many pixels of scrolling result in a single pixel of parallax motion. 0 means automatic. Lower values give more noticeable effect.
da_DK: Hvor mange pixels af rulning, der resulterer i e enkelt pixel af parallax bevægelse. 0 betyder automatisk. Lavere værdier giver bedre mærkbar effekt.

en: How the background image is displayed.
da_DK: Sådan vises baggrundsbilledet.

en: Ideally you should move to using widgets from the SiteOrigin Widgets Bundle instead.
da_DK: Ideelt set bør du i stedet anvende widgets fra SiteOrigin Widgets Bundle.

en: If the template supports it, cut posts and display the more link.
da_DK: Hvis skabelonen tillader det, så afkort indholdet og vis et læs mere link.

en: Ignore Sticky
da_DK: Ignorer den låste artikel

en: Image
da_DK: Billede

en: Image (PB)
da_DK: Billede (PB)

en: Image Size
da_DK: Billede størrelse

en: Image URL
da_DK: Billede URL

en: Import/Export
da_DK: Import/Eksport

en: Include styles into your Post Content. This keeps page layouts, even when Page Builder is deactivated.
da_DK: Inkludere typografi i dine indlæg. Dette bevarer side layoutet selv når Page Builder er deaktiveret.

en: Information Text
da_DK: Information tekst

en: Insert
da_DK: Indsæt

en: Insert after
da_DK: Indsæt efter

en: Insert before
da_DK: Indsæt før

en: Install Page Builder Plugin
da_DK: Installer Page Builder Plugin

en: Install the 1{Widgets Bundle} to get extra widgets.
da_DK: Installer 1{widgets pakken} for at få flere widgets.

en: Installing %s
da_DK: Installerer %s

en: Instant Open Widgets
da_DK: Åbn øjeblikkelig widgets

en: Invalid nonce.
da_DK: Ugyldigt input.

en: Invalid request.
da_DK: Ugyldig forespørgsel.

en: It'll be moved to a separate plugin after Page Builder 2.6 is released.
da_DK: Det vil blive flyttet til en separat plugin når Page Builder 2,6 frigives.

en: Justify
da_DK: Juster

en: Large
da_DK: Stor

en: Last Row With Margin
da_DK: Sidste række med margin

en: Layout Block Default Mode
da_DK: Layout blok, standardtilstand

en: Layouts
da_DK: Layout

en: Layouts Directory
da_DK: Layout mappe

en: Left
da_DK: Venstre

en: Left on Top
da_DK: Øverst til venstre

en: Left to Right
da_DK: Fra venstre til højre

en: Legacy Bundled Widgets
da_DK: Originale inkluderede widgets

en: Limit Parallax Motion
da_DK: Begræns Parallax bevægelse

en: Link To
da_DK: Link til

en: Links Color
da_DK: Linkfarve

en: List (PB)
da_DK: Vis (PB)

en: Live Editing
da_DK: Live redigering

en: Live Editor
da_DK: Live redigering

en: Load legacy widgets from Page Builder 1.
da_DK: Indlæs originale widgets fra Page Builder version 1.

en: Loading prebuilt layout
da_DK: Indlæs eksisterende layout

en: Location
da_DK: Beliggenhed

en: Margins around the widget.
da_DK: Margin rundt om widget.

en: Menu Order
da_DK: Menu rækkefølge

en: Missing Widget
da_DK: Manglende widget

en: Missing layout ID or no such layout exists
da_DK: Manglende layout ID eller layout eksisterer ikke

en: Missing style form type.
da_DK: Manglende typografi-formular type.

en: Missing widget type.
da_DK: Manglende widget type.

en: Mobile Bottom Margin
da_DK: Bund margin på mobil-enheder

en: Mobile CSS Declarations
da_DK: CSS deklarationer for mobil-enheder

en: Mobile Cell Margins
da_DK: Celle margin - mobilenheder

en: Mobile Layout
da_DK: Mobilt Layout

en: Mobile Padding
da_DK: Mobil padding

en: Mobile Width
da_DK: Bredde mobil enhed

en: Modified
da_DK: Ændret

en: More Link
da_DK: Flere link

en: More link
da_DK: Flere link

en: Name
da_DK: Navn

en: Never
da_DK: Aldrig

en: New Classic Editor posts/pages that you create will start with the Page Builder loaded. The %s"Use Classic Editor for new posts"%s setting must be enabled.
da_DK: Nye Klassisk Editor indlæg/sider, som du opretter, vil starte med Page Builder indlæst. Indstillingen %s"Brug Klassisk Editor til nye indlæg/sider"%s skal være aktiveret.

en: New Row
da_DK: Ny række

en: New posts of the above Post Types will be created using the Classic Editor.
da_DK: Nye indlæg af ovennævnte indlægstyper vil blive oprettet ved hjælp af den klassiske editor.

en: Next
da_DK: Næste

en: No Collapse
da_DK: Ingen sammenfoldning

en: No Results
da_DK: Intet resultat

en: None
da_DK: Ingen

en: Now
da_DK: Nu

en: Off
da_DK: Slukket

en: On
da_DK: Tændt

en: One declaration per line.
da_DK: En deklaration pr. linje

en: Only Sticky
da_DK: Kun den låste artikel

en: Open In New Window
da_DK: Åben i et nyt vindue

en: Open a widget form as soon as its added to a page.
da_DK: Åbn widget-formular, så snart den er tilføjet en side.

en: Or
da_DK: Eller

en: Order
da_DK: Sorter

en: Order By
da_DK: Sorter efter

en: Padding
da_DK: Indvendig afstand

en: Padding around the entire %s.
da_DK: Indvendig afstand omkring hele %s.

en: Padding when on mobile devices.
da_DK: Padding når mobil-enhed anvendes.

en: Page Builder Addons
da_DK: Page Builder udvidelser

en: Page Builder Change History
da_DK: Page Builder historik

en: Page Builder Content
da_DK: Page Builder Indhold

en: Page Builder Layout CSS Output Location
da_DK: Page Builder Layout CSS output placering

en: Page Builder Layouts
da_DK: Page Builder layouts

en: Page Builder Settings
da_DK: Page Builder indstillinger

en: Page Builder by SiteOrigin
da_DK: Page Builder af SiteOrigin

en: Page Builder by SiteOrigin makes it easy to create responsive column based content, using the widgets you know and love. Your content will accurately adapt to all mobile devices, ensuring your site is mobile-ready.
da_DK: Page Builder fra SiteOrigin gør det let, at oprette responsive kolonne baseret indhold ved brug af widgets som du kender og holder af. Dit indhold tilpasser sig automatisk til alle mobile enheder og sikre at dit websted er mobil-venligt.

en: Page Builder doesn't know about this widget.
da_DK: Page Builder kender ikke til denne widget.

en: Page Builder will create an emulated sidebar, that contains all widgets in the page.
da_DK: Page Builder vil oprette en emuleret sidebar, der indeholder alle widgets på siden.

en: Page Builder works with standard WordPress widgets, so you’ll always find the widget you need. We've also created the %s to give you a wide range of additional functionality. All the widgets are built on our powerful framework, giving you advanced forms, unlimited colours and 1500+ icons.
da_DK: Page Builder fungere med standard WordPress widgets, så du vil altid kunne finde den widget du behøver. Vi har også oprettet %s som giver dig en bred vifte af yderligere funktioner. Alle widgets er bygget på vores kraftfulde framework, hvilket giver dig avancerede formularer, ubegrænsede farver og 1500+ ikoner.

en: Parallax (Original Size)
da_DK: Parallax (Oprindelig størrelse)

en: Parent
da_DK: Forældre

en: Paste Row
da_DK: Indsæt række

en: Paste Widget
da_DK: Indsæt widget

en: Paste Widget Below
da_DK: Indsæt widget nedenfor

en: Please read the 1{settings guide} of the Page Builder documentation for help.
da_DK: Læs venligst 1{guiden for indstillinger} i Page Builder dokumentationen for at få hjælp.

en: Please specify the type of style form to be rendered.
da_DK: Angiv den type af typografi-formular, der skal gengives.

en: Please specify the type of widget form to be rendered.
da_DK: Angiv den type af widget-formular, der skal gengives.

en: Post Content
da_DK: Indlæggets indhold

en: Post ID
da_DK: Artikel ID

en: Post In Order
da_DK: Artikler sorteret

en: Post Loop
da_DK: Indholdsløkke

en: Post Type
da_DK: Indholdstype

en: Post Types
da_DK: Indholdstyper

en: Posts Per Page
da_DK: Antallet af artikler per side

en: Posts query
da_DK: Indlæg forespørgelse

en: Prebuilt Layout
da_DK: Prebygget layout

en: Prebuilt Layouts
da_DK: Layout skabeloner

en: Prebuilt layout loaded
da_DK: Eksisterende layout er indlæst

en: Preview
da_DK: Forhåndsvis

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Price
da_DK: Pris

en: Price Box (PB)
da_DK: Pris tabel (PB)

en: Random
da_DK: Tilfældig

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Read our %s if you need help.
da_DK: Læs vores %s hvis du behøver hjælp.

en: Read the 1{full documentation} on SiteOrigin. Ask a question on our 2{support forum} if you need help and sign up to 3{our newsletter} to stay up to date with future developments.
da_DK: Læs den 1{full documentation} ved SiteOrigin. Stil et spørgsmål i vores 2{support forum} hvis du har brug for hjælp, og tilmeld dig 3{our newsletter} for at blive opdateret om fremtidig udvikling.

en: Recommended Widgets
da_DK: Anbefalede Widgets

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Reorder rows, move widgets, resize columns and build your page, all with your mouse. Page Builder makes it easy to nudge every detail into place, no matter how often you change your mind. We've meticulously crafted each and every interaction to make sure they all feel natural. It's intuitive content editing that doesn't sacrifice on functionality.
da_DK: Omarranger rækker, flytte widgets, ændre størrelsen på kolonner og opbygge din side, alle med musen. Page Builder gør det nemt at skubbe alle detaljer på plads, uanset hvor ofte du skifter mening. Vi har omhyggeligt udformet hver eneste interaktion for at sikre, at de alle føles naturlige. Det er intuitiv indhold redigering, der ikke spare på funktionalitet.

en: Replace current
da_DK: Erstat nuværende

en: Responsive Layout
da_DK: Responsive layout

en: Restore Version
da_DK: Gendan version

en: Revert to Editor
da_DK: Vend tilbage til editoren

en: Right
da_DK: Højre

en: Right on Top
da_DK: Øverst til højre

en: Right to Left
da_DK: Fra højre til venstre

en: Row
da_DK: Række

en: Row Actions
da_DK: Række handlinger

en: Row Gutter
da_DK: Række gitter bredde

en: Row Layout
da_DK: Række layout

en: Row Mobile Bottom Margin
da_DK: Række bundmargin på mobilenheder

en: Row Styles
da_DK: Række stile

en: Row added
da_DK: Rækken er tilføjet

en: Row and Widget Styles
da_DK: Række og widgets typografier

en: Row and widget styles give you all the control you need to make your content uniquely your own. Change attributes like paddings, background colours and column spacing. You can also enter custom CSS and CSS classes if you need even finer grained control.
da_DK: Række og widget typografier giver dig al den kontrol du behøver for, at gøre dit indhold unikt. Ændre egenskaber som marginer, baggrundsfarver og kolonne mellemrum. Du kan også skrive brugertilpasset CSS og CSS klasser hvis du behøver yderligere kontrol.

en: Row deleted
da_DK: Rækken er slettet

en: Row duplicated
da_DK: Rækken er kopieret

en: Row edited
da_DK: Rækken er redigeret

en: Row moved
da_DK: Rækken er flyttet

en: Row pasted
da_DK: Række indsat

en: Row/Widget Bottom Margin
da_DK: Række/Widget bund margin

en: Save Draft
da_DK: Gem kladde

en: Save Home Page
da_DK: Gem forside

en: Save Settings
da_DK: Gem indstillinger

en: Save and reload this page to start using the widget after you've installed it.
da_DK: Gem og genindlæs denne side, for at begynde at bruge denne widget efter du har indstalleret den.

en: Search
da_DK: Søg

en: Search Settings
da_DK: Søg i indstillinger

en: Search Widgets
da_DK: Søg Widgets

en: Select Image
da_DK: Vælg et billede

en: Select Import File
da_DK: Vælg import fil

en: Self Hosted Video (PB)
da_DK: Video på egen server (PB)

en: Set
da_DK: Indstil

en: Settings Saved
da_DK: Indstillingerne er gemt

en: Sidebars Emulator
da_DK: Sidebar emulator

en: Simple Drag and Drop
da_DK: Enkelt Træk & Slip

en: SiteOrigin Button
da_DK: SiteOrigin knap

en: SiteOrigin Features
da_DK: SiteOrigin muligheder

en: SiteOrigin Image
da_DK: SiteOrigin billede

en: SiteOrigin Page Builder News
da_DK: SiteOrigin Page Builder nyheder

en: SiteOrigin Post Carousel
da_DK: SiteOrigin indlægskarusel

en: SiteOrigin Slider
da_DK: SiteOrigin Lysbilleder

en: SiteOrigin Widgets Bundle
da_DK: SiteOrigin Widgets Pakke

en: Slide Down
da_DK: Glid ned

en: Slide Left
da_DK: Glid til venstre

en: Slide Right
da_DK: Glid til højre

en: Slide Up
da_DK: Glid op

en: Space below the row on mobile devices. Default is %spx.
da_DK: Mellemrum under rækken på mobil-enheder. Standard er %spx.

en: Space below the row. Default is %spx.
da_DK: Mellemrum under rækken. Standard er %spx.

en: Start each new point with an asterisk (*)
da_DK: Begynd hvert nyt punkt med en asterisk (*)

en: Sticky Posts
da_DK: Låst artikel

en: Stretch
da_DK: Stræk

en: Style
da_DK: Stil

en: Sub Title
da_DK: Undertitel

en: Tablet Width
da_DK: Tabel bredde

en: Template
da_DK: Skabelon

en: Testimonial (PB)
da_DK: Vidnesbyrd (PB)

en: Text
da_DK: Tekst

en: The CSS and HTML uses floats instead of flexbox for compatibility with very old browsers.
da_DK: CSS og HTML anvendes som flydende i stedet for flexboks for kompatibilitet med ældre browsere.

en: The HTML used for widget titles. {{title}} is replaced with the widget title.
da_DK: HTML som bliver brugt i widgets titler.  {{title}} bliver erstattet med widget titlen.

en: The container used for the full width layout.
da_DK: Indholdsblokken som bruges i layouts med fuld bredde.

en: The default margin below rows on mobile.
da_DK: Standard margin under rækker på mobilenheder.

en: The live editor gives you an exact preview of your content, that you can edit in real-time. You can use this to pin-point the sections and widgets you want to edit, then see those edits without leaving the page. Create content in a fraction of the time.
da_DK: Live Editoren gør det muligt, at se en nøjagtig forhåndsvisning af dit indhold som du redigerer. Du kan anvende dette til at fastgøre de sektioner og widgets du ønsker at redigere samtidig med du ser ændringerne. Opret indhold på et brøkdel af tiden.

en: The page layouts are responsive and fully customizable.
da_DK: Denne sides layout er responsiv og kan tilpasses som du ønsker det.

en: The post types on which to use Page Builder.
da_DK: De indlægs typer, du vil bruge Page Builder på.

en: The supplied nonce is invalid.
da_DK: Det angivende input er ugyldigt.

en: The widget 1{%1$s} is not available. Please try locate and install the missing plugin. Post on the 2{support forums} if you need help.
da_DK: Widget 1{%1$s} er ikke tilgængelig. Vær venlig at installerer manuelt. Skriv eventuelt på 2{support forums} hvis du behøver hjælp.

en: Theme
da_DK: Tema

en: Theme Defined Layouts
da_DK: Tema definerede layouts

en: There was a problem fetching the layout. Please try again later.
da_DK: Der opstod et problem under indlæsningen af layoutet. Prøv igen senere.

en: This interface requires Javascript
da_DK: Denne grænseflade kræver Javascript

en: This is a legacy widget.
da_DK: Dette er en ældre widget.

en: This post type is set to use the Classic Editor by default for new posts. If you’d like to change this to the block editor, please go to <a href="%s" class="components-notice__action is-link">Page Builder Settings</a> and uncheck <strong>Use Classic Editor for new posts</strong>
da_DK: Denne indlægstype er angivet til, at bruge den Klassiske Editor som standard til nye indlæg. Hvis du vil ændre dette til Blok Editoren, skal du gå til <a href="%s" class="components-notice__action is-link">Page Builder Indstillinger</a> og fjerne markeringen <strong>Brug Klassisk Editor til nye indlæg</strong>

en: This widget can currently only be used in the WordPress admin interface.
da_DK: Denne widget kan i øjeblikket kun anvendes i WordPress Admin grænsefladen.

en: Tiled Image
da_DK: Billeder flisebelagt

en: Title
da_DK: Titel

en: Toggle desktop mode
da_DK: Skift skrivebords visning

en: Toggle editor selection menu
da_DK: Skift editor-vælger menu

en: Toggle mobile mode
da_DK: Skift mobil visning

en: Toggle tablet mode
da_DK: Skift tablet visning

en: Unknown error. Failed to load the form. Please check your internet connection, contact your web site administrator, or try again later.
da_DK: Ukendt fejl. Formularen kunne ikke indlæses. Kontroller din internet forbindelse, kontakt din websted administrator eller prøv igen senere.

en: Untitled
da_DK: Unavngiven

en: Untitled Widget
da_DK: Unavngiven Widget

en: Update
da_DK: Opdater

en: Upgrade Teaser
da_DK: Opgraderings teaser

en: Use Classic Editor for New Posts
da_DK: Brug klassisk editor til nye indlæg

en: Use Legacy Layout Engine
da_DK: Brug ældre layout program

en: Use Tablet Layout
da_DK: Brug tablet layout

en: Use row setting
da_DK: Anvend række indstillinger

en: Version restored
da_DK: Version er gendannet

en: Vertical Alignment
da_DK: Lodret justering

en: Vertical space between cells in a collapsed mobile row. Default is %spx.
da_DK: Lodret afstand mellem cellerne i en sammenklappet mobilenheds række. Standard er %spx.

en: Welcome
da_DK: Velkommen

en: Welcome To SiteOrigin Page Builder
da_DK: Velkommen til SiteOrigin Page Builder

en: Whether to display layout blocks in edit mode or preview mode in the block editor.
da_DK: Angiver om layout blokke skal vises i redigeringstilstand eller visningstilstand i Blok Editoren.

en: Widget Actions
da_DK: Widget handlinger

en: Widget Styles
da_DK: Widget stile

en: Widget Title HTML
da_DK: Widget titel HTML

en: Widget added
da_DK: Widget er tilføjet

en: Widget deleted
da_DK: Widget er slettet

en: Widget duplicated
da_DK: Widget er kopieret

en: Widget edited
da_DK: Widget er redigeret

en: Widget moved
da_DK: Widget er flyttet

en: Widgets Bundle
da_DK: Widgets pakke

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
da_DK: ord

en: WordPress Widgets
da_DK: Wordpress Widgets

en: Worry free editing is having the freedom to experiment without fearing mistakes. The History Browser lets you roll forward and back through your changes. Preview changes, then roll back to that version without skipping a beat. Your personal safety net.
da_DK: Redigering uden bekymringer med frihed til at eksperimentere uden frygt for fejltagelser. Historik browseren gør det muligt at fortryde en handling. Gennemse ændringer og vend tilbage til før ændringerne. Dit personlige sikkerhedsnet.

en: Would you like to clear your Page Builder content and revert to using the standard visual editor?
da_DK: Vil du slette Page Builder indholdet og gå tilbage til standard editor?

en: Would you like to copy this editor's existing content to Page Builder?
da_DK: Vil du kopiere det eksisterende indhold til Page Builder?

en: You can enable the legacy (PB) widgets in the 1{Page Builder settings}.
da_DK: Du kan aktivere de originale (PB) widgets i 1{Page Builder Indstillinger}

en: You can use SiteOrigin Page Builder to create home and sub pages, filled your own widgets.
da_DK: Du kan bruge SiteOrigin Page Builder til at skabe sider og undersider som er fyldt med dine egne widgets.

en: You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you'll see anything here. :)
da_DK: Du skal tilføje en widget, række eller prefremstillet layout før du kan se noget her. :)

en: You need to install 1{%1$s} to use the widget 2{%2$s}.
da_DK: Du skal installere 1{%1$s} for at kunne bruge widget 2{%2$s}.

en: Your search didn't return any results
da_DK: Din søgning gav intet resultat

en: Your theme doesn't have any post loops.
da_DK: Dit tema har ingen indholdsløkker.

en: documentation
da_DK: dokumentation

en: edit gallery
da_DK: rediger galleri
