Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (1288 entries)

en: %1$s Continue to %2$s%3$s
el_GR: %1$s Συνεχίστε στο %2$s%3$s

en: %1$s Extensions
el_GR: %1$s  Πρόσθετα

en: %1$s Internal Linking Blocks
el_GR: %1$s Εσωτερικά Συνδετικά Τμήματα

en: %1$s Recipe
el_GR: Συνταγή %1$s

en: %1$s Structured Data Blocks
el_GR: %1$s δομημένα δομικά στοιχεία

en: %1$s adds several columns to this page.
el_GR: Η %1$s προσθέτει αρκετές στήλες σε αυτήν τη σελίδα.

en: %1$s can integrate with third parties products. You can enable or disable these integrations below.
el_GR: Το %1$s μπορεί να ενοποιηθεί με τρίτα προϊόντα. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απανεργοποιήσετε αυτές τις ενοποιήσεις παρακάτω.

en: %1$s cannot determine whether your site can be found by search engines
el_GR: %1$s δεν είναι δυνατό να προσδιορίσει αν ο ιστότοπός σας μπορεί να βρεθεί από τις μηχανές αναζήτησης

en: %1$s comes with a lot of features. You can enable / disable some of them below. Clicking the question mark gives more information about the feature.
el_GR: Το %1$s περιλαμβάνει πολλά χαρακτηριστικά. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε / απενεργοποιήσετε ορισμένα από αυτά παρακάτω. Κάνοντας κλικ στο ερωτηματικό, αυτό προσφέρει περισσότερες πληροφορίες για το χαρακτηριστικό.

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
el_GR: %1$s περιέχει κάποια πολύ δυνατά εργαλεία:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
el_GR: %1$s ανιχνεύεται ότι χρησιμοποιείτε την έκδοση %2$s από %3$s, παρακαλούμε να ενημερώσετε με την τελευταία έκδοση για να αποτρέψει προβλήματα συμβατότητας.

en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
el_GR: %s δε μοιάζει να είναι έγκυρο %s κείμενο επαλήθευσης. Παρακαλώ διορθώστε.

en: %1$s extensions
el_GR: %1$s επεκτάσεις

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
el_GR: %1$s έχει ανιχνεύσει αυτόματα πως πρέπει να αναγκάσει την επανεγγραφή των τίτλων για τις σελίδες σας, αν νομίζετε ότι είναι λάθος και να ξέρετε τι κάνετε, μπορείτε να αλλάξετε τη ρύθμιση εδώ.

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
el_GR: Το %1$s δεν είναι έγκυρη επιλογή για ποιον πρέπει να επιτρέπεται η πρόσβαση στις ρυθμίσεις %2$s. Επαναφορά τιμής στην προεπιλογή.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
el_GR: Το %1$s των λέξεων περιέχουν %2$sπερισσότερες από %3$s συλλαβές%4$s, το οποίο είναι μικρότερο ή ίσο με το συνιστώμενο μέγιστο του %5$s.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
el_GR: %1$s των λέξεων περιλαμβάνει %2$s περισσότερες %3$s συλλαβές %4$s οι οποίες είναι περισσότερες από το μέγιστο επιτρεπτό του %5$s.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users and it has determined that your site cannot be found by search engines. If this site is live or about to become live, this should be fixed.
el_GR: Το %1$s προσφέρει έναν δωρεάν έλεγχο ανάλυσης για τους χρήστες του %2$s και έχει διαπιστώσει ότι ο ιστότοπός σας δεν μπορεί να βρεθεί από τις μηχανές αναζήτησης. Αν ο ιστότοπος αυτός είναι φιλοξενείται σε σέρβερ ή πρόκειται να φιλοξενηθεί σε σέρβερ, πρέπει να διορθωθεί.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users and right now it has trouble determining
    			whether search engines can find your site. This could have several (legitimate) reasons and
    			is not a problem in itself. If this is a live site, it is recommended that you figure out why
    			the %1$s check failed.
el_GR: Το %1$s προσφέρει έναν δωρεάν έλεγχο ανάλυσης για τους χρήστες του %2$s και αυτή τη στιγμή δυσκολεύεται να καθορίσει εάν οι μηχανές αναζήτησης μπορούν να βρουν τον ιστότοπό σας. Αυτό θα μπορούσε να έχει αρκετούς (νόμιμους) λόγους και δεν αποτελεί πρόβλημα από μόνο του. Αν πρόκειται για ιστότοπο που φιλοξενείται σε σέρβερ, συνιστάται να κοιτάξετε για για να καταλάβετε γιατί απέτυχε ο έλεγχος του %1$s απέτυχε.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users, and it shows that your site can be found by search engines.
el_GR: Το %1$s προσφέρει έναν δωρεάν έλεγχο ανάλυσης για τους χρήστες %2$s και δείχνει ότι ο ιστότοπός σας μπορεί να βρεθεί από τις μηχανές αναζήτησης.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users. The request to %1$s to check whether your site can be found by search engines failed due to an error.
el_GR: Το %1$s προσφέρει ένα δωρεάν έλεγχο ευρετηρίασης για τους χρήστες της %2$s. Το αίτημα προς το %1$s να ελέγξει εάν ο ιστότοπος σας μπορεί να βρεθεί απο τις μηχανές αναζήτησης, απέτυχε εξαιτίας ενός σφάλματος.

en: %1$s premium plugin updates work fine
el_GR: Οι ενημερώσεις για την προσθήκη %1$s premium λειτουργούν σωστά.

en: %1$s premium plugins cannot update
el_GR: Οι %1$s premium προσθήκες δεν είναι δυνατό να ενημερωθούν

en: %1$s recommendations for you
el_GR: %1$s προτάσεις για εσάς

en: %1$s respects your privacy. Read our %2$sprivacy policy%3$s on how we handle your personal information.
el_GR: %1$s σέβεται την ιδιωτικότητά σας. Διαβάστε την %2$sπολιτική απορρήτου%3$s μας για το πώς διαχειριζόμαστε τα προσωπικά σας δεδομένα.

en: %1$s settings
el_GR: %1$s αλλαγές

en: %1$s to optimize your site even further
el_GR: %1$s για να βελτιστοποιήσετε ακόμη περισσότερο την ιστοσελίδα σας

en: %1$s video
el_GR: %1$s βίντεο

en: %1$s video tutorial
el_GR: %1$s video εκμάθησης

en: %1$s will check weekly if your site is still indexable by search engines and %2$s will notify you when this is not the case.
el_GR: Το %1$s θα ελέγχει εβδομαδιαία αν ο ιστότοπος σας είναι ακόμη ευρέσιμος απο τις μηχανές αναζήτησης και η %2$s θα σας ειδοποιεί όταν αυτό δεν συμβαίνει.

en: %1$s will now take care of all the needed technical optimization of your site. To really improve your site's performance in the search results, it's important to know everything our plugin has to offer. Sign up for our free %1$s plugin training, in which you'll learn how to use %1$s and how it can help you make the best of your website!
el_GR: Το %1$s θα φροντίσει τώρα για την απαραίτητη τεχνική βελτιστοποίηση του ιστότοπού σας. Για να βελτιώσετε πραγματικά την απόδοση του ιστότοπού σας στα αποτελέσματα αναζήτησης, είναι σημαντικό να γνωρίζετε όλα όσα μπορεί να προσφέρει το πρόσθετο μας. Εγγραφείτε για την δωρεάν εκπαίδευση του %1$s plugin, στην οποία θα μάθετε πώς να χρησιμοποιείτε το %1$s και πώς μπορεί να σας βοηθήσει να αξιοποιήσετε στο έπακρο τον ιστότοπό σας!

en: %1$s, Author at %2$s
el_GR: %1$s, Συντάκης στο %2$s

en: %1$s, take your optimization to the next level!
el_GR: %1$s, προχωρήστε την βελτιστοποίησή σας στο επόμενο επίπεδο!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %3$d consecutive sentences starting with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s! | %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %4$d instances where %3$d or more consecutive sentences start with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s!
el_GR[0]: %1$sΔιαδοχικές προτάσεις%2$s: Το κείμενο περιέχει %3$d διαδοχικές προτάσεις που ξεκινούν με την ίδια λέξη. %5$sΠροσπαθείστε να αναπροσαρμόσετε λίγο τα πράγματα%2$s!
el_GR[1]: %1$sΔιαδοχικές προτάσεις%2$s: Το κείμενο περιέχει %4$d περιπτώσεις όπου %3$d ή περισσότερες διαδοχικές προτάσεις ξεκινούν με την ίδια λέξη. %5$sΠροσπαθείστε να αναπροσαρμόσετε λίγο τα πράγματα%2$s!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: There is enough variety in your sentences. That's great!
el_GR: %1$sΔιαδοχικές προτάσεις%2$s: Υπάρχει αρκετή ποικιλία στις προτάσεις σας. Αυτό είναι πολύ καλό!

en: %1$sFind out how to solve this problem on our help center%2$s.
el_GR: %1$sΑνακαλύψτε πως μπορείτε να λύσετε αυτό το πρόβλημα χρησιμοποιώντας το κέντρο βοήθειας μας%2$s.

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s
el_GR: %1$sΕυκολία στην ανάγνωση Flesch (Flesch Reading Ease)%2$s: Το κείμενο βαθμολογείται με %3$s στην ανάλυση, το οποίο θεωρείται %4$s να διαβαστεί. %5$s

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s%6$s%7$s
el_GR: %1$sΕυκολία στην ανάγνωση Flesch (Flesch Reading Ease)%2$s: Το κείμενο βαθμολογείται με %3$s στην ανάλυση, το οποίο θεωρείται %4$s να διαβαστεί. %5$s%6$s%7$s

en: %1$sFunction words in keyphrase%3$s: Your keyphrase "%4$s" contains function words only. %2$sLearn more about what makes a good keyphrase.%3$s
el_GR: %1$sΛειτουργικές λέξεις στη φράση-κλειδί%3$s: Η φράση-κλειδί "%4$s" περιέχει μόνο λειτουργικές λέξεις. %2$sΜάθετε περισσότερα για το τι κάνει μια φράση-κλειδί καλή.%3$s

en: %1$sGo to %2$s to analyze your entire site%3$s
el_GR: %1$sΠηγαίνετε στο %2$s για να αναλύσετε ολόκληρο τον ιστότοπό σας%3$s

en: %1$sGo to the Discussion Settings page%2$s
el_GR: %1$sΕπιστροφή στις Ρυθμίσεις%2$s

en: %1$sImage Keyphrase%2$s: Good job!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί εικόνας%2$s: Καλή δουλειά!

en: %1$sImage alt tags%2$s: All images have alt attributes. Good job!
el_GR: %1$sΕναλλακτικό κείιμενο εικόνων%2$s: Όλες οι εικόνες έχουν εναλλακτικό κείμενο. Καλή δουλειά!

en: %1$sImages and videos%2$s: Good job!
el_GR: %1$sΕικόνες και βίντεο%2$s: Καλή δουλειά!

en: %1$sImages and videos%3$s: No images or videos appear on this page. %2$sAdd some%3$s!
el_GR: %1$sΕικόνες και βίντεο%3$s: Σε αυτή τη σελίδα δεν εμφανίζεται καμία εικόνα ή βίντεο. %2$sΠροσθέστε μερικές(α)%3$s!

en: %1$sImages%2$s: Good job!
el_GR: %1$sΕικόνες%2$s: Καλή δουλειά!

en: %1$sInternal links%2$s: There are both nofollowed and normal internal links on this page. Good job!
el_GR: %1$sΕσωτερικοί σύνδεσμοι%2$s: Συνυπάρχουν μη ακολουθούμενοι και φυσιολογικοί εσωτερικοί σύνδεσμοι σε αυτήν τη σελίδα. Καλή δουλειά!

en: %1$sInternal links%2$s: You have enough internal links. Good job!
el_GR: %1$sΕσωτερικοί σύνδεσμοι%2$s: Έχετε καλό αριθμό εσωτερικών συνδέσμων. Καλή δουλειά!

en: %1$sInternal links%3$s: No internal links appear in this page, %2$smake sure to add some%3$s!
el_GR: %1$sΕσωτερικοί σύνδεσμοι%3$s: Δεν εμφανίζονται εσωτερικοί σύνδεσμοι σε αυτήν την σελίδα, %2$sΠροσθέστε μερικούς%3$s!

en: %1$sInternal links%3$s: The internal links in this page are all nofollowed. %2$sAdd some good internal links%3$s.
el_GR: %1$sΕσωτερικοί σύνδεσμοι%3$s: Οι εσωτερικοί σύνδεσμοι σε αυτήν την σελίδα είναι όλοι μη ακολουθούμενοι. %2$sΠροσθέστε μερικούς καλούς εσωτερικούς συνδέσμους%3$s.

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d time. This is great! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d times. This is great!
el_GR[0]: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση-κλειδί βρέθηκε %3$d φορά. Αυτό είναι πολύ καλό!
el_GR[1]: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση-κλειδί βρέθηκε %3$d φορές. Αυτό είναι πολύ καλό!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
el_GR[0]: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση κλειδί βρέθηκε %5$d φορά. Αυτό είναι λιγότερο από το προτεινόμενο ελάχιστο των %3$d φορών για ένα κείμενο αυτής της έκτασης. %4$sΕπικεντρωθείτε στη φράση-κλειδί%2$s!
el_GR[1]: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση κλειδί βρέθηκε %5$d φορές. Αυτό είναι λιγότερο από το προτεινόμενο ελάχιστο των %3$d φορών για ένα κείμενο αυτής της έκτασης. %4$sΕπικεντρωθείτε στη φράση-κλειδί%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
el_GR[0]: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση-κλειδί βρέθηκε %5$d φορά. Αυτό είναι παραπάνω από το συνιστώμενο μέγιστο των %3$d φορών για ένα κείμενο αυτής της έκτασης. %4$sΜην υπερβάλλετε στη βελτιστοποίηση%2$s!
el_GR[1]: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση-κλειδί βρέθηκε %5$d φορές. Αυτό είναι παραπάνω από το συνιστώμενο μέγιστο των %3$d φορών για ένα κείμενο αυτής της έκτασης. %4$sΜην υπερβάλλετε στη βελτιστοποίηση%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
el_GR[0]: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση-κλειδί βρέθηκε %5$d φορά. Αυτό είναι πολύ παραπάνω από το συνιστώμενο μέγιστο των %3$d φορών για ένα κείμενο αυτής της έκτασης. %4$sΜην υπερβάλλετε στη βελτιστοποίηση%2$s!
el_GR[1]: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση-κλειδί βρέθηκε 
     %5$d φορές. Αυτό είναι πολύ παραπάνω από το συνιστώμενο μέγιστο των %3$d φορών για ένα κείμενο αυτής της έκτασης. %4$sΜην υπερβάλλετε στη βελτιστοποίηση%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found 0 times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
el_GR: %1$sΠυκνότητα φράσης-κλειδιού%2$s: Η συγκεκριμένη φράση κλειδί βρέθηκε 0 φορές. Αυτές είναι λιγότερες από το προτεινόμενο ελάχιστο των %3$d φορών για ένα κείμενο αυτής της έκτασης. %4$s Επικεντρωθείτε στη φράση-κλειδί%2$s!

en: %1$sKeyphrase distribution%2$s: Good job!
el_GR: %1$sΚατανομή φράσης-κλειδιού%2$s: Καλή δουλειά!

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: %2$sInclude your keyphrase or its synonyms in the text so that we can check keyphrase distribution%3$s.
el_GR: %1$sΚατανομή φράσης-κλειδί%3$s: %2$sΣυμπεριλάβετε τη φράση-κλειδί ή συνώνυμά της στο κείμενο ώστε να αναλύσουμε την κατανομή της φράσης-κλειδί%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Uneven. Some parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
el_GR: %1$sΚατανομή φράσης-κλειδιού%3$s: Άνιση. Ορισμένα μέρη του κειμένου σας δεν περιέχουν τη φράση-κλειδί ή τα συνώνυμά της. %2$sΚατανείμετε τα πιο ομοιόμορφα%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Very uneven. Large parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
el_GR: %1$sΚατανομή φράσης-κλειδιού%3$s: Πολύ άνιση. Μεγάλα μέρη του κειμένου σας δεν περιέχουν τη φράση-κλειδί ή συνώνυμά της. %2$sΚατανείμετε τα πιο ομοιόμορφα%3$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%2$s: Well done!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στην εισαγωγή%2$s: Εξαιρετικά!

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s: Your keyphrase or its synonyms appear in the first paragraph of the copy, but not within one sentence. %2$sFix that%3$s!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στην εισαγωγή%3$s: Η φράση-κλειδί ή τα συνώνυμά της εμφανίζονται στην πρώτη παράγραφο του κειμένου, αλλά όχι εντός μίας πρότασης. %2$sΔιορθώστε το%3$s!

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s: Your keyphrase or its synonyms do not appear in the first paragraph. %2$sMake sure the topic is clear immediately%3$s.
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στην εισαγωγή%3$s: Η φράση-κλειδί ή τα συνώνυμά της δεν εμφανίζονται στην πρώτη παράγραφο. %2$sΒεβαιωθείτε ότι το θέμα γίνεται απευθείας ξεκάθαρο%3$s.

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: Keyphrase or synonym appear in the meta description. Well done!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στη μετα-περιγραφή%2$s: Η φράση-κλειδί ή συνώνυμο της εμφανίζονται στην μετα-περιγραφή. Καλή δουλειά!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description contains the keyphrase %3$s times, which is over the advised maximum of 2 times. %4$sLimit that%5$s!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στη μετα-περιγραφή%2$s: Η μετα-περιγραφή περιέχει τη φράση-κλειδί %3$s φορές, όπου είναι πάνω από το προτεινόμενο όριο των 2 φορών. %4$sΠεριορίστε το%5$s!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description has been specified, but it does not contain the keyphrase. %3$sFix that%4$s!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στη μετα-περιγραφή%2$s: Η μετα-περιγραφή έχει οριστεί, αλλά δεν διαθέτει τη φράση-κλειδί. %3$sΔιορθώστε το%4$s!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: Great work!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στο πεδίο 'σύντομο όνομα'%2$s: Εξαιρετική δουλειά!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: More than half of your keyphrase appears in the slug. That's great!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στο πεδίο 'σύντομο όνομα'%2$s: Περισσότερες από τις μισές φράσεις-κλειδιά εμφανίζονται στο πεδίο 'σύντομο όνομα'. Αυτό είναι πολύ καλό!

en: %1$sKeyphrase in slug%3$s: (Part of) your keyphrase does not appear in the slug. %2$sChange that%3$s!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στο πεδίο 'σύντομο όνομα'%3$s: (Μέρος της) φράσης-κλειδιού σας δεν εμφανίζεται στο πεδίο 'σύντομο όνομα'.  %2$sΠαρακαλώ αλλάξτε το%3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your H2 and H3 subheadings reflects the topic of your copy. Good job! | %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. Good job!
el_GR[0]: %1$sΦράση-κλειδί στην κεφαλίδα%2$s: %3$s των Η2 και H3 ανώτερων κεφαλίδων αντιπροσωπεύει το θέμα του κειμένου σας. Καλή δουλειά!
el_GR[1]: %1$sΦράση-κλειδί στην κεφαλίδα%2$s: %3$s των H2 και H3 ανώτερων κεφαλίδων αντιπροσωπεύουν το θέμα του κειμένου σας. Καλή δουλειά!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: Your H2 or H3 subheading reflects the topic of your copy. Good job!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στην κεφαλίδα%2$s: Οι ανώτερη κεφαλίδα H2 ή H3 αντιπροσωπεύει το θέμα του κειμένου σας. Καλή δουλειά!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: %2$sUse more keyphrases or synonyms in your H2 and H3 subheadings%3$s!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στην κεφαλίδα%3$s: %2$sΧρησιμοποιήστε περισσότερες λέξεις-κλειδιά ή συνώνυμα στις H2 και H3 ανώτερες κεφαλίδες σας%3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: More than 75%% of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. That's too much. %2$sDon't over-optimize%3$s!
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στην κεφαλίδα%3$s: Περισσότερο από 75%% των H2 και H3 ανώτερων κεφαλίδων σας αντανακλούν το θέμα του κειμένου σας. Αυτό είναι πάρα πολύ. %2$sΜην υπερβάλλετε με τη βελτιστοποίηση%3$s!

en: %1$sKeyphrase in title%2$s: The exact match of the focus keyphrase appears at the beginning of the SEO title. Good job!
el_GR:  %1$sΦράση-κλειδί στον τίτλο%2$s: Η ακριβής αντιστοίχιση της φράσης-κλειδιού εμφανίζεται στην αρχή του SEO τίτλου. Καλή δουλειά!

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Does not contain the exact match. %2$sTry to write the exact match of your keyphrase in the SEO title and put it at the beginning of the title%3$s.
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στον τίτλο%3$s: Δεν περιέχει την ακριβή αντιστοίχηση. %2$sΠροσπαθείστε να γράψετε την ακριβή αντιστοίχηση της φράσης-κλειδί στον SEO τίτλο και τοποθετείστε τη στην αρχή του τίτλου%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Not all the words from your keyphrase "%4$s" appear in the SEO title. %2$sFor the best SEO results write the exact match of your keyphrase in the SEO title, and put the keyphrase at the beginning of the title%3$s.
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στον τίτλο%3$s: Δεν εμφανίζονται όλες οι λέξεις από τη φράση-κλειδί "%4$s" στον τίτλο SEO. %2$sΓια καλύτερα αποτελέσματα SEO γράψτε την ακριβή αντιστοίχιση της φράσης-κλειδί στον τίτλο SEO και τοποθετήστε την στην αρχή του τίτλου%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: The exact match of the focus keyphrase appears in the SEO title, but not at the beginning. %2$sMove it to the beginning for the best results%3$s.
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί στον τίτλο%3$s: Η ακριβής αντιστοίχηση της εστιασμένης φράσης-κλειδί υπάρχει στον SEO τίτλο αλλά δεν βρίσκεται στην αρχή. %2$sΜετακινήστε την στην αρχή για καλύτερα αποτελέσματα%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%2$s: Good job!
el_GR: %1$sΜήκος φράσης-κλειδιού%2$s: Καλή δουλειά!

en: %1$sKeyphrase length%3$s: %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
el_GR: %1$sΜήκος φράσης-κλειδιού%3$s: %2$s Ορίστε μία φράση-κλειδί με σκοπό να υπολογιστεί η SEO βαθμολογία σας%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%3$s: No focus keyphrase was set for this page. %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
el_GR: %1$sΜήκος φράσης-κλειδί%3$s: Δεν έχει οριστεί φράση-κλειδί για αυτήν την σελίδα. %2$sΟρίστε μια φράση-κλειδί ώστε να υπολογιστεί η SEO βαθμολογία σας%3$s.

en: %1$sLink keyphrase%3$s: You're linking to another page with the words you want this page to rank for. %2$sDon't do that%3$s!
el_GR: %1$sΣύνδεσμος φράσης-κλειδί%3$s: Συνδέετε και συσχετίζετε με άλλη σελίδα λέξεις για τις οποίες θέλετε να καταταχθεί αυτή η σελίδα. %2$sΜην το κάνετε αυτό%3$s!

en: %1$sLists%2$s: There is at least one list on this page. Great!
el_GR: %1$sΛίστες%2$s: Υπάρχει τουλάχιστον μία λίστα σε αυτή τη σελίδα. Έξοχα!

en: %1$sLists%3$s: No lists appear on this page. %2$sAdd at least one ordered or unordered list%3$s!
el_GR: %1$sΛίστες%3$s: Σε αυτή τη σελίδα δεν εμφανίζεται καμία λίστα. %2$sΠροσθέστε τουλάχιστον μία τακτοποιημένη ή μη τακτοποιημένη λίστα%3$s!

en: %1$sMeta description length%2$s: Well done!
el_GR: %1$sΜήκος μετα-περιγραφής%2$s: Πολύ καλά!

en: %1$sMeta description length%3$s:  No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. %2$sMake sure to write one%3$s!
el_GR: %1$sΜήκος μετα-περιγραφής%3$s:  Δεν έχει διευκρινιστεί η μετα-περιγραφή. Οι μηχανές αναζήτησης αναρτούν περιεχόμενο από τη σελίδα αντ'αυτού. %2$sΒεβαιώσου ότι θα συμπληρώσεις τη μετα-περιγραφή%3$s!

en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is over %4$d characters. To ensure the entire description will be visible, %2$syou should reduce the length%3$s!
el_GR: %1$sΜήκος μετα-περιγραφής%3$s: Η μετα-περιγραφή είναι πάνω από %4$d χαρακτήρες. Για να διασφαλίσετε πως θα είναι ορατη ολόκληρη η περιγραφή, %2$sθα πρέπει να μειώσετε το μήκος της%3$s!

en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is too short (under %4$d characters). Up to %5$d characters are available. %2$sUse the space%3$s!
el_GR: %1$sΜήκος μετα-περιγραφής%3$s: Η μετα-περιγραφή είναι πολύ μικρή (κάτω από %4$d χαρακτήρες). Πάνω από %5$d χαρακτήρες είναι διαθέσιμοι. %2$sΧρησιμοποιήστε το διαθέσιμο χώρο%3$s!

en: %1$sNeed more guidance? We've covered every step in more detail in our %2$sCornerstone practical guide%3$s%4$s.
el_GR: %1$sΧρειάζεστε περισσότερη καθοδήγηση; Έχουμε καλύψει κάθε βήμα με περισσότερη λεπτομέρεια στον %2$sCornerstone πρακτικό οδηγό%3$s%4$s μας.

en: %1$sNo more dead links%2$s: easy redirect manager
el_GR: %1$sΌχι πια ανενεργοί σύνδεσμοι%2$s: εύκολος διαχειριστής ανακατευθύνσεων

en: %1$sNot enough content%2$s: %3$sPlease add some content to enable a good analysis%2$s.
el_GR: %1$sΜη επαρκές περιεχόμενο%2$s: %3$sΠαρακαλώ προσθέστε ορισμένο περιέχομενο για να πραγματοποιηθεί καλύτερη ανάλυση%2$s.

en: %1$sOutbound links%2$s: Good job!
el_GR: %1$sΕξερχόμενοι σύνδεσμοι%2$s: Καλή δουλειά!

en: %1$sOutbound links%2$s: There are both nofollowed and normal outbound links on this page. Good job!
el_GR: %1$sΕξερχόμενοι σύνδεσμοι%2$s: Συνυπάρχουν μη ακολουθούμενοι και φυσιολογικά εξερχόμενοι σύνδεσμοι σε αυτή τη σελίδα. Καλή δουλειά!

en: %1$sOutbound links%3$s: All outbound links on this page are nofollowed. %2$sAdd some normal links%3$s.
el_GR: %1$sΕξερχόμενοι σύνδεσμοι%3$s: Όλοι οι εξερχόμενοι σύνδεσμοι για αυτή τη σελίδα είναι μη ακολουθούμενοι (nofollowed). %2$sΠροσθέστε μερικούς φυσιολογικούς συνδέσμους%3$s.

en: %1$sOutbound links%3$s: No outbound links appear in this page. %2$sAdd some%3$s!
el_GR: %1$sΕξερχόμενοι σύνδεσμοι%3$s: Δεν εμφανίζονται εξωτερικοί σύνδεσμοι σε αυτή τη σελίδα. %2$sΠροσθέστε μερικούς%3$s!

en: %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s! | %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s!
el_GR[0]: %1$sΜήκος παραγράφου%2$s: %3$d των παραγράφων περιέχει περισσότερο από το συνιστώμενο μέγιστο %4$d λέξεων. %5$sΣυντομεύστε τις παραγράφους σας%2$s!
el_GR[1]: %1$sΜήκος παραγράφου%2$s: %3$d των παραγράφων περιέχει περισσότερο από το συνιστώμενο μέγιστο %4$d λέξεων. %5$sΣυντομεύστε τις παραγράφους σας%2$s!

en: %1$sParagraph length%2$s: None of the paragraphs are too long. Great job!
el_GR: %1$sΜήκος παραγράφου%2$s:Καμία από τις παραγράφους δεν είναι υπερβολικά μεγάλη. Καλή δουλειά!

en: %1$sPassive voice%2$s: %3$s of the sentences contain passive voice, which is more than the recommended maximum of %4$s. %5$sTry to use their active counterparts%2$s.
el_GR: %1$sΠαθητική φωνή%2$s: Το %3$s των προτάσεων σας περιέχουν παθητική φωνή. Αυτό ξεπερνά το προτεινόμενο υψηλότερο όριο του %4$s. %5$sΠροσπαθήστε να αντικαταστήσετε με ενεργητική φωνή%2$s.

en: %1$sPassive voice%2$s: You're using enough active voice. That's great!
el_GR: %1$sΠαθητική φωνή%2$s: Xρησιμοποιείτε αρκετά ενεργητική φωνή. Αυτό είναι τέλειο!

en: %1$sPreviously used keyphrase%2$s: You've not used this keyphrase before, very good.
el_GR: %1$sΦράση-κλειδί που έχει χρησιμοποιηθεί%2$s: Δεν έχετε χρησιμοποιήσει αυτή τη φράση-κλειδί στο παρελθόν, εξαιρετικά.

en: %1$sRead more about troubleshooting search engine visibility.%2$s
el_GR: Ανοίξτε το %1$s για να διαβάστε περισσότερα σχετικά με την αντιμετώπιση προβλημάτων προβολής στις μηχανές αναζήτησης. %2$s

en: %1$sReadability%2$s: %3$s
el_GR: %1$sΑναγνωσιμότητα%2$s: %3$s

en: %1$sRun the indexation process on your server%2$s using %3$sWP CLI%2$s.
el_GR: %1$s Τρέξτε τη διαδικασία ευρετηρίου στο διακομιστή (server) σας%2$s χρησιμοποιώντας το %3$sWP CLI%2$s.

en: %1$sSEO title width%2$s: Good job!
el_GR: %1$sΜήκος SEO τίτλου%2$s: Καλή δουλειά!

en: %1$sSEO title width%3$s: %2$sPlease create an SEO title%3$s.
el_GR: %1$s Μήκος SEO τίτλου%3$s: %2$sΠαρακαλώ δημιουργήστε έναν SEO τίτλο%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is too short. %2$sUse the space to add keyphrase variations or create compelling call-to-action copy%3$s.
el_GR: %1$sΜήκος SEO τίτλου%3$s: Ο SEO τίτλος είναι πολύ μικρός. %2$sΧρησιμοποιήστε το χώρο για να προσθέσετε παραλλαγές φράσεων-κλειδιών ή να δημιουργήσετε αποτελεσματικό περιεχόμενο που ωθεί σε ενέργειες%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is wider than the viewable limit. %2$sTry to make it shorter%3$s.
el_GR: %1$sΜήκος SEO τίτλου%3$s: Ο SEO τίτλος σας είναι μεγαλύτερος από το όριο προβολής.%2$sΔοκιμάστε να τον συντομεύσετε.%3$s.

en: %1$sSentence length%2$s: %3$s of the sentences contain more than %4$s words, which is more than the recommended maximum of %5$s. %6$sTry to shorten the sentences%2$s.
el_GR: %1$sΈκταση προτάσεων%2$s: Το %3$s των προτάσεων περιέχει πάνω από %4$s λέξεις. Αυτό ξεπερνά το συνιστώμενο υψηλότερο όριο του %5$s. %6$sΠροσπαθήστε να μικρύνετε τις προτάσεις%2$s.

en: %1$sSentence length%2$s: Great!
el_GR: %1$sΜήκος πρότασης%2$s: Εξαιρετικά!

en: %1$sSingle title%3$s: H1s should only be used as your main title. Find all H1s in your text that aren't your main title and %2$schange them to a lower heading level%3$s!
el_GR: %1$sΜονός τίτλος%3$s: Οι κεφαλίδες H1 πρέπει να χρησιμοποιούνται μόνο ως βασικός τίτλος. Βρείτε όλες τις κεφαλίδες H1 στο κείμενό σας που δεν είναι βασικοί τίτλοι και %2$sμετατρέψτε τις σε χαμηλότερo επίπεδο τίτλου%3$s!

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook & Twitter
el_GR: %1$s Προεπισκόπηση  για τα κοινωνικά δίκτυα %2$s: Facebook & Twitter

en: %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d section of your text is longer than %4$d words and is not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s. | %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d sections of your text are longer than %4$d words and are not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s.
el_GR[0]: %1$sΚατανομή επικεφαλίδας%2$s: %3$d μέρος του κειμένου σας είναι μακρύτερο από %4$d λέξεις και δεν είναι χωρισμένο με επικεφαλίδες. %5$sΠροσθέστε επικεφαλίδες για να βελτιώσετε την αναγνωσιμότητα του κειμένου%2$s.
el_GR[1]: %1$sΚατανομή επικεφαλίδας%2$s: %3$d μέρη του κειμένου σας είναι μακρύτερα από %4$d λέξεις και δεν είναι χωρισμένα με επικεφαλίδες. %5$sΠροσθέστε επικεφαλίδες για να βελτιώσετε την αναγνωσιμότητα του κειμένου%2$s.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: Great job!
el_GR: %1$sΚατανομή επικεφαλίδας%2$s: Πολύ καλή δουλειά!

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, although your text is rather long. %3$sTry and add some subheadings%2$s.
el_GR: %1$sΚατανομή επικεφαλίδας%2$s: Δεν χρησιμοποιείτε καθόλου επικεφαλίδες, παρόλο που το κείμενό σας είναι μακροσκελές. %3$sΠροπαθήσετε να προσθέσετε μερικές%2$s.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, but your text is short enough and probably doesn't need them.
el_GR: %1$sΚατανομή επικεφαλίδας%2$s: Δεν χρησιμοποιείτε καθόλου επικεφαλίδες, αλλά το κείμενο σας είναι αρκετά σύντομο και ενδεχομένως δεν τις χρειάζεται.

en: %1$sThis was reported by the %2$s plugin%3$s
el_GR: %1$sΑυτό αναφέρθηκε από το  %2$s πρόσθετο%3$s

en: %1$sTransition words%2$s: None of the sentences contain transition words. %3$sUse some%2$s.
el_GR: %1$sΣυνδετικές λέξεις%2$s: Καμία από τις προτάσεις δεν περιέχει συνδετικές λέξεις. %3$sΧρησιμοποιήστε μερικές%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Only %3$s of the sentences contain transition words, which is not enough. %4$sUse more of them%2$s.
el_GR: %1$sΣυνδετικές λέξεις%2$s: Μόνο %3$s από τις προτάσεις περιέχουν συνδετικές λέξεις, το οποίο δεν είναι αρκετό. %4$sΧρησιμοποιήστε περισσότερες%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Well done!
el_GR: %1$sΣυνδετικές λέξεις%2$s: Πολύ καλά!

en: %1$sYou can change the tagline in the customizer%2$s.
el_GR: %1$s Μπορείτε να αλλάξετε την ετικέτα απο το εργαλείο προσαρμογής %2$s.

en: %2$sText length%3$s: The text contains %1$d word. Good job! | %2$sText length%3$s: The text contains %1$d words. Good job!
el_GR[0]: %2$sΜήκος κειμένου%3$s: Το κείμενο διαθέτει %1$d λέξη. Καλή δουλειά!
el_GR[1]: %2$sΜήκος κειμένου%3$s: Το κείμενο διαθέτει %1$d λέξεις. Καλή δουλειά!

en: %2$sText length%4$s: The text contains %1$d word. | %2$sText length%4$s: The text contains %1$d words.
el_GR[0]: %2$sΜήκος κειμένου%4$s: Το κείμενο διαθέτει %1$d λέξεις.
el_GR[1]: %2$sΜήκος κειμένου%4$s: Το κείμενο διαθέτει %1$d λέξεις.

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d word long. That's shorter than the recommended minimum of %2$d words. %4$sMake it longer%5$s!
el_GR: %3$sΜήκος φράσης-κλειδιού%5$s: Η φράση-κλειδί διαθέτει %1$d λέξεις. Είναι λιγότερες από το κατώτατο προτεινόμενο όριο των %2$d λέξεων. %4$sΕπιμηκύνετε τη φράση-κλειδί%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
el_GR: %3$sΜήκος φράσης-κλειδιού%5$s: Η φράση-κλειδί διαθέτει συνολικά %1$d λέξεις. Αυτός ο αριθμός είναι πάνω από το ανώτατο προτεινόμενο όριο των %2$d λέξεων. %4$sΕλαττώστε το μήκος της φράσης-κλειδιού%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's slightly shorter than the recommended minimum of %2$d words. %4$sMake it longer%5$s!
el_GR: %3$sΜήκος φράσης-κλειδιού%5$s: Η φράση-κλειδί διαθέτει %1$d λέξεις. Αυτές είναι πολύ παραπάνω από το ανώτατο προτεινόμενο όριο των %2$d λέξεων. %4$sΣυντομεύστε τη φράση-κλειδί%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's way more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
el_GR: %3$sΜήκος φράσης-κλειδιού%5$s: Η φράση-κλειδί διαθέτει συνολικά %1$d λέξεις. Αυτός ο αριθμός είναι πολύ παραπάνω από το ανώτατο προτεινόμενο όριο των %2$d λέξεων. %4$sΕλαττώστε το μήκος της φράσης-κλειδιού%5$s!

en: %3$sPreviously used keyphrase%5$s: You've used this keyphrase %1$sonce before%2$s. %4$sDo not use your keyphrase more than once%5$s.
el_GR: %3$sΦράση-κλειδί που έχει χρησιμοποιηθεί%5$s: Έχετε χρησιμοποιήσει αυτή τη φράση-κλειδί %1$sμία φορά στο παρελθόν%2$s. %4$sΜην χρησιμοποιείτε τη φράση-κλειδί περισσότερο από μία φορά%5$s.

en: %4$sPreviously used keyphrase%6$s: You've used this keyphrase %1$s%2$d times before%3$s. %5$sDo not use your keyphrase more than once%6$s.
el_GR: %4$sΦράση-κλειδί που έχει χρησιμοποιηθεί%6$s: Έχετε χρησιμοποιήσει αυτή τη φράση-κλειδί %1$s%2$d φορές προηγουμένως%3$s. %5$sΜη χρησιμοποιείτε τη φράση-κλειδί περισσότερο από μία φορά%6$s.

en: %d day | %d days
el_GR[0]: %d μέρα
el_GR[1]: %d μέρες

en: %d hour | %d hours
el_GR[0]: %d ώρα
el_GR[1]: %d ώρες

en: %d minute | %d minutes
el_GR[0]: %d λεπτό
el_GR[1]: %d λεπτά

en: %d occurrences
el_GR: %d περιστατικά

en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
el_GR: %s &rsaquo; Οδηγός Παραμετροποίησης

en: %s (current default for %s)
el_GR: %2$s (τρέχον προεπιλογή για %1$s)

en: %s Archive
el_GR: Αρχείο %s

en: %s Archives
el_GR: %s Αρχεία

en: %s Breadcrumbs
el_GR: %s Σελιδοδείκτες

en: %s Columns
el_GR: %s Στηλών

en: %s Posts Overview
el_GR: %s Επισκόπηση Άρθρων

en: %s SEO installation
el_GR: Εγκατάσταση του %s SEO

en: %s and %s
el_GR: %s και %s

en: %s archive settings
el_GR: %s ρυθμίσεις αρχείου

en: %s data found.
el_GR: %s δεδομένα δεν βρέθηκαν.

en: %s data not found.
el_GR: %s δεδομένα δεν βρέθηκαν.

en: %s data successfully imported.
el_GR: %s δεδομένα εισήχθηκαν επιτυχώς.

en: %s data successfully removed.
el_GR: %s δεδομένα διαγράφηκαν επιτυχώς.

en: %s did not detect any plugin data from plugins it can import from.
el_GR: Το %s  δεν βρήκε δεδομένα από πρόσθετα από τα οποία μπορεί να κάνει εισαγωγή.

en: %s does not seem to be a valid Facebook App ID. Please correct.
el_GR: %s δεν φαίνεται να είναι μια έγκυρη Facebook App ID. Παρακαλώ διορθώστε.

en: %s does not seem to be a valid Twitter Username. Please correct.
el_GR: Το %s δεν φαίνεται να είναι ένα έγκυρο όνομα χρήστη Twitter. Παρακαλώ διορθώστε.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
el_GR: %s δεν φαίνεται να είναι ένα έγκυρο url. Παρακαλώ διορθώστε.

en: %s file
el_GR: %s αρχείο

en: %s had problems creating the database tables needed to speed up your site.
el_GR: Η %s αντιμετώπισε προβλήματα με τη δημιουργία των πινάκων βάσης δεδομένων, που χρειάζονται για την επιτάχυνση του ιστοτόπου σας.

en: %s installation wizard
el_GR: %s οδηγός εγκατάστασης

en: %s integration
el_GR: ενσωμάτωση %s

en: %s is a required feature toggle argument.
el_GR: Το %s είναι απαιτούμενο όρισμα εναλλαγής χαρακτηριστικών.

en: %s minute | %s minutes
el_GR[0]: %s λεπτό
el_GR[1]: %s λεπτά

en: %s notification | %s notifications
el_GR[0]: %s ειδοποίηση
el_GR[1]: %s ειδοποιήσεις

en: %s preview
el_GR: %s προεπισκόπηση

en: %s restored to default SEO settings.
el_GR: %s αποκαταστάθηκε στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις SEO.

en: %s reviews
el_GR: %s αξιολογήσεις

en: %s settings to import:
el_GR: %s ρυθμίσεις προς εισαγωγή:

en: %s video tutorial
el_GR: %s εκπαιδευτικό βίντεο

en: %s, %s and %s
el_GR: %s, %s και %s

en: &laquo; Back to Tools page
el_GR: &laquo; Επιστροφή στα εργαλεία

en: (Opens in a new browser tab)
el_GR: (Ανοίγει σε νέα καρτέλα)

en: (Opens in a new browser window)
el_GR: (Άνοιγμα σε νέα καρτέλα)

en: (custom field)
el_GR: (προσαρμοσμένο πεδίο)

en: (if one exists)
el_GR: (εάν υφίσταται)

en: (no parent)
el_GR: (χωρίς γονέα)

en: (no title)
el_GR: (χωρίς τίτλο)

en: 1 year free support and updates included!
el_GR: Περιλαμβάνεται 1 έτος δωρεάν ενημερώσεων και αναβαθμίσεων!

en: 24/7 email support
el_GR: 24/7 Υποστήριξη με email

en: 301 Redirect
el_GR: 301 Επανακατεύθυνση

en: 404 pages
el_GR: σελίδες 404

en: A blog
el_GR: Ένα ιστολόγιο

en: A company name and logo need to be set for structured data to work properly. %1$sLearn more about the importance of structured data.%2$s
el_GR: Πρέπει να οριστεί ένα όνομα εταιρείας και ένα λογότυπο για να λειτουργούν σωστά τα δομημένα δεδομένα. %1$sΜάθετε περισσότερα σχετικά με τη σημασία των δομημένων δεδομένων.%2$s

en: A corporation
el_GR: Μια εταιρεία

en: A description of the recipe.
el_GR: Μια περιγραφή της συνταγής

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
el_GR: Ένας σύνδεσμος προς το αρχείο για τον αρθρογράφο αναρτήσεων, με το όνομα του αρθρογράφου ως κείμενο αγκύρωσης.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
el_GR: Σύνδεσμος προς το άρθρο, με τον τίτλο του άρθρου ως κείμενο.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
el_GR: Ένας σύνδεσμος στον ιστότοπό σας, με το όνομα και την περιγραφή του ιστότοπού σας ως κείμενο αγκύρωσης

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
el_GR: Ένας σύνδεσμος προς τον ιστότοπό σας, με το όνομα του ιστότοπού σας ως κείμενο συνδέσμου..

en: A new version of %1$s is available. %2$sRenew your subscription%3$s if you want to update to the latest version.
el_GR: Μια νεότερη έκδοση της προσθήκης %1$s είναι διαθέσιμη. %2$sΑνανεώστε τη συνδρομή σας%3$s εάν θέλετε να κάνετε ενημέρωση στην τελευταία έκδοση.

en: A news channel
el_GR: Ένα κανάλι ειδήσεων

en: A portfolio
el_GR: Ένα χαρτοφυλάκιο

en: A problem occurred when saving the current step, {{link}}please file a bug report{{/link}} describing what step you are on and which changes you want to make (if any).
el_GR: Προέκυψε πρόβλημα κατά την αποθήκευση αυτού του βήματος, {{link}} παρακαλώ στείλτε μια αναφορά λάθους {{/link}} περιγράφοντας σε ποιο βήμα βρίσκεστε και ποιες αλλαγές θέλετε να κάνετε (αν υπάρχουν).

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
el_GR: Μία μεταβλητή αντικατάστασης δεν μπορεί να ξεκινά με "%%cf_" ή "%%ct_" διότι αυτές έχουν κρατηθεί ως μεταβλητές ορισμένων μεταβλητών (standard variable variables) WPSEO για προσαρμοσμένα πεδία και προσαρμοσμένες ταξινομίες. Προσπαθήστε να δημιουργήσετε ένα μοναδικό όνομα για τη μεταβλητή σας.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
el_GR: Μία μεταβλητή αντικατάστασης μπορεί να περιέχει μόνο αλφαριθμητικούς χαρακτήρες, μια κάτω πάυλα ή μια παύλα. Δοκιμάστε να μετονομάσετε τη μεταβλητή σας.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
el_GR: Μια μεταβλητή αντικατάστασης με το ίδιο όνομα έχει ήδη καταχωριθεί. Δοκιμάστε να κάνετε το όνομα της μεταβλητής μοναδικό.

en: A seamless integration between %1$s and %2$s
el_GR: Μια ομαλή ενσωμάτωση μεταξύ %1$s και %2$s

en: A small offline business
el_GR: Μια μικρή επιχείρηση εκτός διαδικτύου

en: About Page
el_GR: Σχετικά με τη σελίδα

en: Accounts
el_GR: Λογαριασμοί

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: Activate %s for your site on MyYoast
el_GR: Ενεργοποιήστε  %s  για τον ιστότοπό σας στο MyYoast

en: Activate your subscription
el_GR: Ενεργοποιήστε τη συνδρομή σας

en: Activated
el_GR: Ενεργοποιημένη

en: Activation failed:
el_GR: Η ενεργοποίηση απέτυχε:

en: Add Open Graph meta data
el_GR: Προσθήκη μεταδεδομένων Open Graph

en: Add Twitter card meta data
el_GR: Προσθήκη μεταδεδομένων κάρτας του Twitter

en: Add a block to your recipe...
el_GR: Προσθέστε ένα μπλοκ στην συνταγή σας...

en: Add image
el_GR: Προσθήκη εικόνας

en: Add question
el_GR: Προσθήκη ερώτησης

en: Add related keyphrase
el_GR: Προσθέστε σχετική φράση-κλειδί

en: Add step
el_GR: Προσθήκη βήματος

en: Add synonyms
el_GR: Προσθέστε συνώνυμα

en: Add total time
el_GR: Προσθήκη συνολικού χρόνου

en: Addon activated.
el_GR: Το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε.

en: Addon activation failed because of an error: %s.
el_GR: Η ενεργοποίηση του πρόσθετου απέτυχε εξαιτείας ενός σφάλματος: %s.

en: Addon installation failed because of an error: %s.
el_GR: Η εγκατάσταση του πρόσθετου απέτυχε εξαιτείας ενός σφάλματος: %s.

en: Addon installed.
el_GR: Το πρόσθετο εγκαταστάθηκε.

en: Adds the Yoast SEO breadcrumbs to your template or content.
el_GR: Προσθέτει τις Δαιδρομές του Yoast SEO στο πρότυπο ή το περιεχόμενο σας.

en: Admin bar menu
el_GR: Μενού γραμμής διαχειριστή

en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
el_GR: Ειδοποίηση μόνο για το διαχειριστή: αυτή η σελίδα δεν εμφανίζει μια meta περιγραφή διότι δεν έχει μία, είτε γράψτε μία συγκεκριμένα για αυτή τη σελίδα ή ανατρέξτε στο μενού [%1$s - %2$s] και ορίστε ένα πρότυπο.

en: Advanced
el_GR: Προχωρημένες

en: Advertiser Content Article
el_GR: Άρθρο με διαφημιστικό περιεχόμενο

en: All Readability Scores
el_GR: Όλα τα Σκορ Αναγνωσιμότητας

en: All SEO Scores
el_GR: Όλες οι βαθμολογίες SEO

en: All permalinks were successfully reset
el_GR: Όλοι οι μόνιμοι σύνδεσμοι επαναφέρθηκαν επιτυχώς

en: Allow Control
el_GR: Επέτρεψε έλεγχο

en: Allow customers to pick up their %s order locally
el_GR: Επιτρέψτε στους πελάτες σας να παραλάβουν την %s παραγγελία τους τοπικά

en: Allow search engines to show this %s in search results?
el_GR: Να επιτρέπεται στις μηχανές αναζήτησης να εμφανίζουν το  %s στα αποτελέσματα αναζήτησης;

en: Allow us to track some data about your site to improve our plugin.
el_GR: Επιτρέψτε μας να συλλέξουμε κάποια δεδομένα σχετικά με την ιστοσελίδα σας για να βελτιώσουμε το πρόσθετο μας.

en: An error occurred in the '%1$s' assessment
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα στην αξιολόγηση '%1$s'

en: An error occurred loading the %s primary taxonomy picker.
el_GR: Ένα σφάλμα συνέβη κατά την φόρτωση του %s πρωτεύον επιλογέα ταξινομίας.

en: An error occurred while checking whether your site can be found by search engines
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο αν ο ιστότοπος σας μπορεί να βρεθεί από τις μηχανές αναζήτησης

en: An online shop
el_GR: Ένα ηλεκτρονικό κατάστημα

en: Analysis
el_GR: Ανάλυση

en: Analysis results
el_GR: Αποτελέσματα ανάλυσης

en: Analyze this page
el_GR: Ανέλυσε την σελίδα

en: Anchor text for the Homepage
el_GR: Σύνδεσμος προς της αρχική σελίδα

en: Anchor text for the homepage:
el_GR: Κείμενο αγκύρωσης για την αρχική σελίδα:

en: Archive title
el_GR: Τίτλος ιστορικού

en: Archives
el_GR: Αρχεία

en: Archives for
el_GR: Αρχεία για

en: Archives settings help
el_GR: Βοήθεια ρυθμίσεων αρχειοθέτησης

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
el_GR: Είστε στο Google News; Αυξήστε την επισκεψιμότητά σας από τις Ειδήσεις Google βελτιστοποιώντας το!

en: Are you trying to use multiple keyphrases? You should add them separately below.
el_GR: Προσπαθείτε να χρησιμοποιήσετε πολλές λέξεις-κλειδιά; Θα πρέπει να τις προσθέσετε ξεχωριστά παρακάτω.

en: Article
el_GR: Άρθρο

en: Article type
el_GR: Τύπος άρθρου

en: As the indexability status of your website can only be fetched from %1$s every 15 seconds,
    			a first step could be to wait at least 15 seconds and refresh the Site Health page. If that did not help,
    			%2$sread more about troubleshooting search engine visibility%3$s.
el_GR: Καθώς η κατάσταση ευρετηρίασης (indexability status) του ιστοτόπου σας μπορεί να ληφθεί απο το %1$s κάθε 15 δευτερόλεπτα,
    			ένα πρώτο βήμα θα ήταν να περιμένετε τουλάχιστον 15 δευτερόλεπτα και στη συνέχεια να ανανεώσετε τη σελίδα Υγείας Ιστοτόπου (Site Health). Εάν αυτό δεν βοήθησε τότε,
    			%2$sδιαβάστε περισσότερα σχετικά με το πως μπορείτε να επιδιορθώσετε την ορατότητα των μηχανών αναζήτησης%3$s.

en: Asterisk
el_GR: Αστερίσκος

en: At Yoast, we are always keen on providing the very best experience for you. To do so, we'd like to collect some data about which other plugins and themes you have installed, and which features you use and don't use. Be assured that we'll never resell that data. And of course, as always, we won't collect any personal data about you or your visitors!
el_GR: Στην Yoast, είμαστε πάντα πρόθυμοι να προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία για εσάς. Για να το κάνουμε αυτό, θα θέλαμε να συλλέξουμε ορισμένα δεδομένα σχετικά με το ποιες άλλες προσθήκες και θέματα έχετε εγκαταστήσει και ποιες δυνατότητες χρησιμοποιείτε ή όχι. Να είστε βέβαιοι ότι δεν θα μεταπωλήσουμε ποτέ αυτά τα δεδομένα. Και φυσικά, όπως πάντα, δεν θα συλλέξουμε προσωπικά δεδομένα για εσάς ή τους επισκέπτες σας!

en: Attachment caption
el_GR: Συνημμένη λεζάντα

en: Attract more customers near you
el_GR: Προσεγγίστε περισσότερους πελάτες κοντά σας.

en: Author archives
el_GR: Αρχεία αρθρογράφων

en: Auto-updates are disabled based on this setting for %1$s.
el_GR: Με βάση αυτή τη ρύθμιση, οι αυτόματες-ενημερώσεις για το %1$s έχουν απενεργοποιηθεί .

en: Auto-updates are enabled based on this setting for %1$s.
el_GR: Με βάση αυτή τη ρύθμιση, οι αυτόματες-ενημερώσεις για τον %1$s έχουν ενεργοποιηθεί.

en: Availability
el_GR: Διαθεσιμότητα

en: Available variables
el_GR: Διαθέσιμες μεταβλητές

en: Baidu verification code
el_GR: Κωδικός επαλήθευσης Baidu

en: Baidu verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
el_GR: Οι κωδικοί επιβεβαίωσης απο το Baidu, μπορούν να περιέχουν μόνο λατινικους χαρακτηρες απο το A εως το F, αριθμούς,τα σύμβολα παύλα και κάτω παύλα. %s

en: Because of a change in your category base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
el_GR: Λόγω κάποιας αλλαγής στη βασική ρύθμιση της κατηγορίας σας, κάποια απο τα SEO δεδομένα σας πρέπει να επανεπεξεργαστούν.

en: Because of a change in your home URL setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
el_GR: Λόγω αλλαγής στη ρύθμιση διεύθυνσης URL της κατηγορίας σας, ορισμένα από τα SEO δεδομένα σας πρέπει να επανεπεξεργαστούν.

en: Because of a change in your permalink structure, some of your SEO data needs to be reprocessed.
el_GR: Λόγω μιας αλλαγής στη δομή των permalink, κάποια από τα δεδομένα SEO πρέπει να υποβληθούν ξανά σε επεξεργασία.

en: Because of a change in your tag base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
el_GR: Λόγω κάποιας αλλαγής στη βασική ρύθμιση της ετικέτας σας, κάποια απο τα SEO δεδομένα σας πρέπει να επανεπεξεργαστούν.

en: Below are the technical details for the error. See %1$sthis page%2$s for a more detailed explanation.
el_GR: Παρακάτω υπάρχουν οι τεχνικές λεπτομέρειες για το σφάλμα. Δείτε %1$sαυτή τη σελίδα%2$s για μία πιο λεπτομερή επεξήγηση.

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
el_GR: Δείτε παρακάτω τα SEO σκορ των άρθρων σας&#8217;. Ίσως τώρα είναι η καλύτερη στιγμή για να βελτιώσετε κάποια από τα άρθρα σας!

en: Bing confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
el_GR: Οι κωδικοί επιβεβαίωσης απο το Bing, μπορούν να περιέχουν μόνο λατινικους χαρακτηρες απο το A εως το F, αριθμούς,τα σύμβολα παύλα και κάτω παύλα. %s

en: Bing verification code
el_GR: Κωδικός επιβεβαίωσης Bing

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Bold
el_GR: Έντονα

en: Bold the last page
el_GR: Έντονη η τελευταία σελίδα

en: Both %1$s and %2$s manage the SEO of your site. Running two SEO plugins at the same time is detrimental.
el_GR: Και το %1$s και το %2$s διαχειρίζονται το SEO του ιστότοπου σας. Το να έχετε δύο πρόσθετα για το SEO την ίδια χρονική στιγμή είναι επιβλαβές.

en: Breadcrumb for 404 Page
el_GR: Σελιδοδείκτης για σελίδα 404

en: Breadcrumb for 404 pages:
el_GR: Σελιδοδείκτης για σελίδας 404:

en: Breadcrumbs Title
el_GR: Τίτλος Σελιδοδεικτών

en: Breadcrumbs separator:
el_GR: Διαχωριστής σελιδοδεικτών:

en: Breadcrumbs settings
el_GR: Ρυθμίσεις σελιδοποίησης

en: Breadcrumbs title
el_GR: Τίτλος σελιδοποίησης

en: Bulk editor
el_GR: Μαζική επεξεργασία

en: Bullet
el_GR: Κουκίδα

en: Buy %s
el_GR: Αγορά %s

en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keyphrases. It also comes with 24/7 personal support.
el_GR: Παρεπιπτόντως, γνωρίζατε ότι έχουμε μία %1$sPremium προσθήκη%2$s? Η προσθήκη αυτή προσφέρει εξελιγμένα χαρακτηριστικά, όπως ένα διαχειριστή ανακατευθύνσεων και υποστήριξη πολλαπλών φράσεων-κλειδιών. Επίσης συμπεριλαμβάνει 24/7 προσωπική υποστήριξη.

en: CSS Validator
el_GR: Επικύρωση CSS

en: CSS class(es) to apply to the steps
el_GR: Κλάση(εις) της CSS που θα εφαρμοστούν στα βήματα.

en: Can we collect anonymous information about your website and its usage?
el_GR: Μπορούμε να συλλέξουμε ανώνυμες πληροφορίες σχετικά με την ιστοσελίδα σας και την χρήση της;

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Cannot get the size of %1$s because it is hosted externally.
el_GR: Ο υπολογισμούς του μεγέθους του  %1$s είναι αδύνατος επειδή φιλοξενείται εξωτερικά.

en: Cannot get the size of %1$s because of unknown reasons.
el_GR: Ο υπολογισμός του μεγέθους του %1$s είναι αδύνατος για άγνωστο λόγο.

en: Canonical URL
el_GR: Κανονικό URL

en: Caption
el_GR: Λεζάντα

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Category URLs
el_GR: URLs κατηγορίας

en: Category URLs in WordPress contain a prefix, usually %s, this feature removes that prefix, for categories only.
el_GR: Κατηγορίες URLs στο WordPress περιέχουν ένα πρόθεμα, συνήθως %s, αυτή η δυνατότητα καταργεί αυτό το πρόθεμα, για κατηγορίες μόνο.

en: Category description
el_GR: Περιγραφή κατηγορίας

en: Change language
el_GR: Αλλαγή γλώσσας

en: Changing your permalinks settings can seriously impact your search engine visibility. It should almost %1$s never %2$s be done on a live website.
el_GR: Η αλλάγη στις ρυθμίσεις των μόνιμων συνδέσμων μπορεί να έχει σοβαρό αντίκτυπο στην εμφάνισή σας στις μηχανές αναζήτησης. Θα πρέπει σχεδόν %1$s ποτέ %2$s να μην γίνεται σε έναν εν ενεργεία ιστότοπο.

en: Check Google Cache
el_GR: Έλεγχος Google Cache

en: Check Keyphrase Density
el_GR: Ελέγξτε την πυκνότητα της φράσης-κλειδιού

en: Check links to this URL
el_GR: Έλεγχος συνδέσμων σε αυτό το URL

en: Check out %1$s
el_GR: %1$s επεκτείνεται στο Yoast SEO academy

en: Check out %s!
el_GR: Αγορά τώρα του %s!

en: Checkout Page
el_GR: Σελίδα Ολοκλήρωσης Αγορών

en: Choose an image
el_GR: Επιλέξτε φωτογραφία

en: Choose how your %1$s should be described by default in your site's schema.org markup. You can change these settings for individual %1$s.
el_GR: Επιλέξτε τον προεπιλεγμένο τρόπο περιγραφής των %1$s, στη σήμανση schema.org του ιστότοπού σας. Μπορείτε να αλλάξετε αυτές τις ρυθμίσεις για μεμονωμένα %1$s.

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
el_GR: Επιλέξτε τον ιστότοπο των οποίων οι ρυθμίσεις θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως προεπιλογή για όλους τους ιστότοπους που έχουν προστεθεί στο δίκτυό σας. Αν επιλέξετε "Κανένα", θα χρησιμοποιηθούν οι κανονικές προεπιλεγμένες προσθήκες.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
el_GR: Επιλέξτε το σύμβολο που θα χρησιμοποιηθεί ως διαχωριστής τίτλου. Αυτό θα εμφανιστεί, για παράδειγμα, μεταξύ του τίτλου της ανάρτησης και του ονόματος του ιστότοπού σας. Τα σύμβολα εμφανίζονται στο μέγεθος που θα εμφανίζονται στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Choose under construction if you want to keep the site out of the index of search engines. Don't forget to activate it once you're ready to publish your site.
el_GR: Επιλέξτε υπό κατασκευή εάν θέλετε να διατηρήσετε τον ιστότοπο εκτός του ευρετηρίου των μηχανών αναζήτησης. Μην ξεχάσετε να το ενεργοποιήσετε μόλις είστε έτοιμοι να δημοσιεύσετε τον ιστότοπο σας.

en: Choose whether the site represents an organization or a person.
el_GR: Επιλέξτε εάν η ιστοσελίδα εκπροσωπεί οργανισμό ή φυσικό πρόσωπο.

en: Clean
el_GR: Εκκαθάριση

en: Cleanup of %s data failed.
el_GR: Η εκκαθάριση των δεδομένων %s απέτυχε.

en: Clear Image
el_GR: Καθαρισμός Εικόνας

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Close snippet editor
el_GR: Κλείσε την μορφοποίηση αποσπάσματος

en: Close the Wizard
el_GR: Κλείστε τον οδηγό

en: Collection Page
el_GR: Σελίδα συλλογής

en: Colon
el_GR: άνω κάτω τελεία

en: Comes with our 30-day no questions asked money back guarantee
el_GR: Έρχεται με 30 ημέρες, χωρίς-ερωτήσεις. εγγύηση επιστροφής χρημάτων

en: Comments are displayed on a single page
el_GR: Τα σχόλια εμφανίζονται σε μία σελίδα

en: Comments break into multiple pages
el_GR: Τα σχόλια εμφανίζονται σε παραπάνω από μία σελίδες

en: Comments on your posts are displayed on a single page. This is just like we'd suggest it. You're doing well!
el_GR: Τα σχόλια στις αναρτήσεις σας εμφανίζονται σε μία σελίδα. Έτσι ακριβώς θα το προτείναμε κι εμείς! Τα πάτε πολύ καλά!

en: Comments on your posts break into multiple pages. As this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend you disable it. To fix this, uncheck "Break comments into pages..." on the Discussion Settings page.
el_GR: Τα σχόλια στις δημοσιεύσεις σας εμφανίζονται σε πολλαπλές σελίδες. Επειδή αυτό δεν είναι απαραίτητο στις 999 από τις 1000 περιπτώσεις, σας συνιστούμε να το απενεργοποιήσετε. Για να το διορθώσετε, καταργήστε την επιλογή "Σελιδοποίηση σχολίων" στη σελίδα Ρυθμίσεις Συζήτηση.

en: Configuration Wizard
el_GR: Οδηγός Παραμετροποίησης

en: Configure %1$s's Open Graph settings
el_GR: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις %1$s του OpenGraph

en: Consider linking to these articles:
el_GR: Σκεφτείτε να χρησιμοποιήσετε υπέρ-σύνδεσμο για αυτά τα άρθρα:

en: Consider linking to these {{a}}cornerstone articles:{{/a}}
el_GR: Σκεφτείτε να χρησιμοποιήσετε υπέρ-σύνδεσμο για αυτά τα {{a}}βασικά άρθρα:{{/a}}

en: Considerations
el_GR: Σκέψεις

en: Contact Page
el_GR: Σελίδα Επικοινωνίας

en: Content Type
el_GR: Τύπος περιεχομένου

en: Content Types
el_GR: Τύποι Περιεχομένου

en: Content optimization:
el_GR: Βελτιστοποίηση περιεχομένου:

en: Content to put after each post in the feed
el_GR: Περιεχόμενο που πρέπει να τεθεί μετά από κάθε άρθρο στη ροή

en: Content to put before each post in the feed
el_GR: Περιεχόμενο που πρέπει να τεθεί πριν από κάθε άρθρο στη ροή

en: Content type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
el_GR: Το αρχείο τύπου περιεχομένου που εμφανίζεται στις διαδρομές για τις ταξινομίες

en: Continue learning
el_GR: Συνέχισε να μαθαίνεις

en: Cooking time
el_GR: Χρόνος μαγειρέματος

en: Copied!
el_GR: Αντιγράφηκε!

en: Copy all these settings to another site's %1$s tab and click "%1$s" there.
el_GR: Αντιγράψτε όλες τις ρυθμίσεις στη καρτέλα άλλου site %1$s και πατήστε εκει %1$s.

en: Copy error
el_GR: Σφάλμα αντιγραφής

en: Copy link
el_GR: Αντιγραφή συνδέσμου

en: Copy link to suggested article: %s
el_GR: Αντιγραφή συνδέσμου στο προτεινόμενο άρθρο: %s

en: Cornerstone content
el_GR: Σημαντικό περιεχόμενο

en: Cornerstone content should be the most important and extensive articles on your site.
el_GR: Το Βασικό Περιεχόμενο πρέπει να είναι τα πιο σημαντικά και εκτενή άρθρα στην ιστοσελίδα σας.

en: Create %s file
el_GR: Δημιουργία %s αρχείου

en: Create a How-to guide in an SEO-friendly way. You can only use one How-to block per post.
el_GR: Δημιουργήστε έναν οδηγό "Πώς-να" σε ένα φιλικό περιβάλλον σύμφωνα με το SEO.  Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα μόνο "Πως-να" για κάθε άρθρο.

en: Create a Recipe in an SEO-friendly way. You can only use one Recipe block per post.
el_GR: Δημιουργήστε μία Συνταγή με φιλικό για το SEO σας τρόπο. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μόνο ένα μπλοκ Συνταγής ανά ανάρτηση.

en: Creates XML News Sitemaps
el_GR: Δημιουργεί Χάρτη Ιστοσελίδων Ειδήσεων XML

en: Creating redirects is a %s feature
el_GR: Η δημιουργία ανακατευθύνσεων είναι ένα %s χαρακτηριστικό

en: Credits
el_GR: Ευχαριστίες

en: Current year
el_GR: Τρέχον έτος

en: Dash
el_GR: Παύλα

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date archives
el_GR: Τα αρχεία ημερομηνίας

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
el_GR: Τα αρχεία που βασίζονται στην ημερομηνία, θα μπορούσαν, σε ορισμένες περιπτώσεις, επίσης να θεωρηθούν ως διπλότυπο περιεχόμενο.

en: Deactivate %s
el_GR: Απενεργοποίηση %s

en: Default Article type
el_GR: Προεπιλεγμένος τύπος άρθρου

en: Default Page type
el_GR: Προεπιλεγμένος τύπος σελίδας

en: Default for %1$s (%2$s)
el_GR: Προεπιλογή για %1$s (%2$s)

en: Default for %2$s, currently: %1$s
el_GR: Προεπιλογή για %2$s, τρέχον: %1$s

en: Default image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: Delete question
el_GR: Διαγραφή ερώτησης

en: Delete step
el_GR: Διαγραφή βήματος

en: Delete total time
el_GR: Διαγραφή συνολικού χρόνου

en: Describe the duration of the instruction:
el_GR: Περιγράψτε την διάρκεια της οδηγίας:

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Desktop preview
el_GR: Προεπισκόπηση σε οθόνη υπολογιστή

en: Desktop result
el_GR: Αποτέλεσμα επιτραπέζιου

en: Did you know %s also analyzes the different word forms of your keyphrase, like plurals and past tenses?
el_GR: Γνωρίζατε ότι το %s επίσης αναλύει τους διαφορετικούς τύπους λέξεων μιας φράσης-κλειδί, όπως για παράδειγμα πληθυντικούς αριθμούς και παρελθοντικούς χρόνους;

en: Disable
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Disable SEO analysis
el_GR: Απενεργοποιήστε την ανάλυση SEO

en: Disable readability analysis
el_GR: Απενεργοποιήστε την ανάλυση αναγνωσιμότητας

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Disabling Yoast SEO's XML sitemaps will not disable WordPress' core sitemaps. In some cases, this %1$s may result in SEO errors on your site%2$s. These may be reported in Google Search Console and other tools.
el_GR: Η απενεργοποίηση των XML χαρτών του Yoast SEO δεν θα απενεργοποιήσει τους βασικούς χάρτες ιστότοπου του WordPress. Σε ορισμένες περιπτώσεις, αυτό %1$s μπορεί να οδηγήσει σε SEO σφάλματα στον ιστότοπό σας%2$s. Αυτά μπορεί να αναφερθούν στο Google Search Console και σε άλλα εργαλεία.

en: Discover why readability is important for SEO.
el_GR: Ανακαλύψτε γιατί η αναγνωσιμότητα είναι σημαντική για το SEO.

en: Dismiss this alert
el_GR: Απορρίψτε αυτήν την ειδοποίηση

en: Dismiss this item.
el_GR: Απόρριψη αυτού του στοιχείου.

en: Dismiss this notice
el_GR: Απορρίψτε την ειδοποίηση

en: Do not allow search engines to show %s in search results.
el_GR: Μην επιτρέψετε στις μηχανές αναζήτησης να δείχνουν %s στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Do you want to outrank your competition? %1$s gives you awesome additional features that'll help you to set up your SEO strategy like a professional. Add synonyms and related keywords, use our Premium SEO analysis, the redirect manager and our internal linking tool. %1$s will also give you access to premium support.
el_GR: Θέλετε να ξεπεράσετε τον ανταγωνισμό σας; Η %1$s σας προσφέρει εκπληκτικές επιπλέον λειτουργίες που θα σας βοηθήσουν να ορίσετε την SEO στρατηγική σας σαν να είσαστε επαγγελματίας. Προσθέστε συνώνυμα και σχετικές λέξεις-κλειδιά, χρησιμοποιήστε την Premium SEO ανάλυση, τον διαχειριστή ανακατεύθυνσης και το εργαλείο εσωτερικών συνδέσμων. Η %1$s θα σας δώσει επίσης πρόσβαση σε premium υποστήριξη.

en: Do you want to preview what it will look like if people share this post on %s? You can, with %s.
el_GR: Θέλετε να δείτε σε μια προεπισκόπηση πώς θα εμφανίζεται όταν οι χρηστες κοινοποιούν αυτό το άρθρο στο %1$s? Μπορείτε με το %2$s.

en: Does your site represent a person or an organization?
el_GR: Η ιστοσελίδα σας εκπροσωπεί ένα φυσικό πρόσωπο ή έναν οργανισμό;

en: Does, or will, your site have multiple authors?
el_GR: Μήπως, ο ιστότοπος σας έχει ή θα έχει πολλούς συντάκτες;

en: Easily insert Google Maps, a store locator, opening hours and more
el_GR: Εισαγάγετε εύκολα τους Χάρτες Google, έναν εντοπιστή καταστημάτων, ώρες λειτουργίας και πολλά άλλα

en: Easy redirect manager
el_GR: Εύκολος διαχειριστής ανακατεύθυνσης

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit &#8220;%s&#8221;
el_GR: Επεξεργασία &#8220;%s&#8221;

en: Edit Files
el_GR: Τροποποίηση αρχείων

en: Edit snippet
el_GR: Μορφοποίησε το απόσπασμα

en: Edit the content of your %s:
el_GR: Επεξεργαστείτε το περιεχόμενο του %s:

en: Eight months ago
el_GR: Οχτώ μήνες πριν

en: Eleven months ago
el_GR: Πριν από έντεκα μήνες

en: Em dash
el_GR: Παύλα Em

en: En dash
el_GR: Παύλα En

en: Enable Breadcrumbs for your theme
el_GR: Ενεργοποιήστε τα Ίχνη Πλοήγησης (breadcrumbs) για το θέμα σας

en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
el_GR: Ενεργοποιήστε τους XML χάρτες ιστοτόπου που δημιουργεί το %s.

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή τη λειτουργία εάν θέλετε το Facebook και άλλα κοινωνικά μέσα να εμφανίζουν μια προεπισκόπηση με εικόνες και ένα απόσπασμα κειμένου όταν μοιράζεται έναν σύνδεσμο στον ιστότοπό σας.

en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή τη λειτουργία αν θέλετε το Twitter να εμφανίζει προεπισκόπηση με εικόνες και ένα απόσπασμα κειμένου όταν μοιράζεται έναν σύνδεσμο στον ιστότοπό σας.

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Enhance the experience of sharing posts with videos
el_GR: Βελτιώστε την εμπειρία της της κοινοποίησης άρθρων με βίντεο

en: Enhanced Slack sharing
el_GR: Βελτιωμένος διαμοιρασμός μέσω Slack

en: Enter a description
el_GR: Εισάγετε μια περιγραφή

en: Enter a focus keyphrase to calculate the SEO score
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μια λέξη κλειδί προκειμένου να υπολογιστεί το σκορ του SEO

en: Enter a question
el_GR: Δώστε ερώτηση

en: Enter a recipe description
el_GR: Εισάγετε μια περιγραφή συνταγής

en: Enter a recipe name
el_GR: Δώστε ένα όνομα συνταγής

en: Enter a step description
el_GR: Εισάγετε περιγραφή του βήματος

en: Enter a step title
el_GR: Εισάγετε ένα step title

en: Enter an ingredient
el_GR: Εισάγετε ένα συστατικό

en: Enter step
el_GR: Εισάγετε βήμα

en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
el_GR: Εισάγετε την %1$sΤαυτότητα Ιστοτόπου%2$s για τον ιστότοπο του οποίου θέλετε οι ρυμίσεις να χρησιμοποιηθούν ως προεπιλογές για όλους τους ιστοτόπους που προστίθενται στο δίκτυο σας. Μην αφήσετε κανένα κενό (αλλιώς οι τυπικές προεπιλογές της προσθήκης θα χρησιμοποιηθούν).

en: Enter the answer to the question
el_GR: Δώστε απάντηση στην ερώτηση

en: Environment
el_GR: Περιβάλλον

en: Error 404: Page not found
el_GR: Σφάλμα 404: Δεν βρέθηκε η σελίδα

en: Error details
el_GR: Λεπτομέρειες σφάλματος

en: Error details: %1$s %2$s %3$s
el_GR: Λεπτομέρειες σφαλμάτων: %1$s %2$s %3$s

en: Error message
el_GR: Μήνυμα σφάλματος

en: Error: %s
el_GR: Σφάλμα: %s

en: Errors
el_GR: Σφάλματα

en: Est. reading time
el_GR: Εκτιμώμενος χρόνος ανάγνωσης

en: Even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
el_GR: Αν και μπορείτε να ορίσετε εδώ τη meta robots ρύθμιση, ολόκληρος ο ιστότοπος είναι ορισμένος ως noindex στις συνολικές ρυθμίσεις απορρήτου, οπότε αυτές οι ρυθμίσεις δεν θα έχουν καμία επίδραση.

en: Everything you need for Google News
el_GR: Όλα όσα χρειάζεστε για το Google News

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Excerpt only
el_GR: Μόνο απόσπασμα

en: Existing %1$s Title
el_GR: Υπάρχον %1$s Τίτλος

en: Existing Yoast Meta Description
el_GR: Υπάρχουσα Περιγραφή Μεταδεδομένων Yoast

en: Expected an integer as input.
el_GR: Αναμενόταν εισαγωγή ακεραίου αριθμού.

en: Export settings
el_GR: Εξαγωγή ρυθμίσεων

en: Export your %1$s settings
el_GR: Εξάγετε τις %1$s αλλαγές σας

en: Export your %1$s settings here, to copy them on another site.
el_GR: Εξάγετε τις ρυθμίσεις σας %1$s εδώ, για να τις αντιγράψετε σε έναν άλλον ιστότοπο.

en: Extensions
el_GR: Επεκτάσεις

en: FAQ
el_GR: Συχνές ερωτήσεις

en: FAQ Page
el_GR: Σελίδα συχνών ερωτήσεων

en: Facebook Debugger
el_GR: Αποσφαλμάτωση Facebook

en: Facebook Page URL
el_GR: Διεύθυνση Σελίδας Facebook

en: Facebook preview
el_GR: Προεπισκόπηση Facebook

en: Facebook profile URL
el_GR: Διεύθυνση προφίλ Facebook

en: Facebook settings
el_GR: Ρυθμίσεις Facebook

en: Features
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Feedback
el_GR: Ανάδραση

en: File editor
el_GR: Επεξεργαστής αρχείων

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Filter by Readability Score
el_GR: Φιλτράρισμα ανά Σκορ Αναγνωσιμότητας

en: Filter by SEO Score
el_GR: Φίλτρο ανάλογα με τη Βαθμολογία SEO

en: Filter by content type
el_GR: Φιλτράρετε ανά τύπο περιεχομένου

en: Filter posts list
el_GR: Φιλτράρισμα λίστας άρθρων

en: Find out how Insights can help you improve your content.
el_GR: Μάθετε πως οι Διορατικές Πληροφορίες (Insights) μπορούν να σας βοηθήσουν να βελτιώσετε το περιεχόμενο σας.

en: Find out how a rich snippet can improve visibility and click-through-rate.
el_GR: Ανακαλύψτε πως ένα εμπλουτισμένο απόσπασμα μπορεί να βελτιώσει την προβολή και την αναλογία των κλίκ προς τον αριθμό των εμφανίσεων.

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
el_GR: Ανακαλύψτε πώς το ακρογωνιαίο περιεχόμενο μπορεί να βελτιώσει την δομή της ιστοσελίδας σας.

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
el_GR: Μάθετε πώς ο μετρητής σύνδεσης κειμένου μπορεί να ενισχύσει το SEO σας.

en: Find out more about our %s integration.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με την ενοποίηση μας με τo %s

en: Find out what words your audience uses to find you
el_GR: Ανακαλύψτε ποιες λέξεις χρησιμοποιεί το κοινό σας για να σας βρει

en: Find out why you should upgrade to %s
el_GR: Κοίταξε γιατί πρέπει να κάνεις αναβάθμιση σε %s

en: Find relevant data about your content right in the Insights section in the Yoast SEO metabox. You’ll see what words you use most often and if they’re a match with your keywords!
el_GR: Βρείτε δεδομένα σχετικά με το περιεχόμενο σας, στην ενότητα των Διορατικών Πληροφοριών (Insights) στο Yoast SEO metabox. Θα δείτε ποιες λέξεις χρησιμοποιείτε συχνότερα και αν ταιριάζουν με τις λέξεις-κλειδιά (keywords) σας!

en: Finish this step
el_GR: Ολοκληρώστε αυτό το βήμα

en: Finish this workout and make sure the right pages are ranking with Yoast SEO Premium.
el_GR: Ολοκληρώστε αυτή την άσκηση και σιγουρευτείτε ότι οι σωστές σελίδες κατατάσσονται με τη Yoast SEO Premium.

en: First-time SEO configuration
el_GR: Ρύθμιση του SEO για πρώτη φορά

en: Five months ago
el_GR: Πέντε μήνες πριν

en: Focus keyphrase
el_GR: Εστιάστε στη φράση - κλειδί

en: Focus keyphrase not set.
el_GR: Δεν έχει οριστεί φράση κλειδί

en: Focus keyword
el_GR: Κύρια λέξη-κλειδί

en: For this feature to work, %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
el_GR: Για να λειτουργήσει αυτή η λειτουργία, το %1$s πρέπει να δημιουργήσει έναν πίνακα στη βάση δεδομένων σας. Δεν ήταν δυνατόν να δημιουργήσουμε αυτόματα αυτόν τον πίνακα.

en: Force rewrite titles
el_GR: Επανεγγραφή των τίτλων

en: Format-based archives
el_GR: Αρχεία βάση μορφής

en: Four months ago
el_GR: Τέσσερις μήνες πριν

en: Frequently Asked Questions
el_GR: Συχνές ερωτήσεις

en: General
el_GR: Γενικά

en: Get %s
el_GR: Αποκτήστε %s

en: Get Premium
el_GR: Αποκτήστε την Premium έκδοση

en: Get Yoast SEO Premium
el_GR: Αγοράστε το πακέτο Yoast SEO Premium

en: Get better search results in local search
el_GR: Αποκτήστε καλύτερα αποτελέσματα στην τοπική αναζήτηση

en: Get more insights at %s
el_GR: Λάβετε περισσότερες διορατικές πληροφορίες στο %s

en: Get real-time suggestions for internal links
el_GR: Λάβετε προτάσεις σε πραγματικό χρόνο για εσωτερικούς συνδέσμους

en: Get related keyphrases
el_GR: Λάβετε σχετικές φράσεις-κλειδιά

en: Get relevant internal linking suggestions  — while you’re writing! The link suggestions metabox shows a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
el_GR: Πάρε σχετικές προτάσεις εσωτερικής σύνδεσης (internal linking) — ενώ γράφεις! Το metabox των προτάσεων σύνδεσης εμφανίζει μία λίστα αναρτήσεων στο blog σου, με παρόμοιο περιεχόμενο το οποίο μπορεί να είναι ενδιαφέρον να το συνδέσεις.

en: Get started quickly with the %1$s %2$sconfiguration wizard%3$s!
el_GR: Ξεκινήστε γρήγορα με τον %1$s %2$sοδηγό ρύθμισης%3$s!

en: Get started with Yoast SEO's content analysis for Elementor!
el_GR: Ξεκινήστε με την Yoast SEO ανάλυση περιεχομένου για τον Elementor!

en: Get the %s plugin now
el_GR: Αποκτήστε το %s πρόσθετο τώρα

en: Get your Baidu verification code in %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.
el_GR: Αποκτήστε τον κωδικό επαλήθευσης Baidu στο %1$sBaidu Εργαλεία για Webmasters%2$s.

en: Get your Bing verification code in %1$sBing Webmaster Tools%2$s.
el_GR: Αποκτήστε τον κωδικό επαλήθευσης Bing στο %1$sBing Webmaster Tools%2$s.

en: Get your Google verification code in %1$sGoogle Search Console%2$s.
el_GR: Αποκτήστε τον κωδικό επαλήθευσης Google στο %1$sGoogle Search Console%2$s.

en: Get your Yandex verification code in %1$sYandex Webmaster Tools%2$s.
el_GR: Αποκτήστε τον κωδικό επαλήθευσης Yandex στο %1$s Yandex Webmaster Tools %2$s.

en: Getting your site in shape and keeping it SEO fit can be challenging. Let us help you get started by taking on the most common SEO challenges, with these step by step SEO workouts.
el_GR: Η προσπάθεια να φέρετε σε φόρμα και να κρατήσε τον ιστότοπο σας SEO fit μπορεί να αποτελεί μια πρόκληση. Αφήστε μας να σας βοηθήσουμε να ξεκινήσετε την αντιμετώπιση των πιο κοινών SEO προκλήσεων, με τις ακόλουθες βήμα-προς-βήμα SEO ασκήσεις.

en: Go %s!
el_GR: Πηγαίνετε στο %s!

en: Good
el_GR: Καλό

en: Good SEO score
el_GR: Πολύ καλή SEO βαθμολογία

en: Good job!
el_GR: Καλή δουλειά!

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
el_GR: Καλή δουλειά! Δεν μπορούμε να εντοπίσουμε σοβαρά προβλήματα σχετικά με το SEO.

en: Good results
el_GR: Καλά αποτελέσματα

en: Google Ads
el_GR: Διαφημίσεις Google

en: Google Page Speed Test
el_GR: Δοκιμή ταχύτητας σελίδας Google

en: Google Rich Results Test
el_GR: Δοκιμή εμπλουτισμένων αποτελεσμάτων της Google

en: Google has discontinued its Crawl Errors API. Therefore, any possible crawl errors you might have cannot be displayed here anymore. %1$sRead our statement on this for further information%2$s.
el_GR: Η Google σταμάτησε την υποστήριξη της ανίχνευσης σφαλμάτων μέσω API (Crawl Errors API). Ως εκ τούτου, πιθανά σφάλματα ανίχνευσης που μπορεί να έχετε δεν θα εμφανίζονται πλέον εδώ. %1$sΔιαβάστε την σχετική ανακοίνωσή μας για περαιτέρω πληροφορίες%2$s.

en: Google preview
el_GR: Προεπισκόπηση Google

en: Google shows your website's name in the search results, if you want to change it, you can do that here.
el_GR: Η Google εμφανίζει το όνομα της ιστοσελίδας σας στα αποτελέσματα αναζήτησης, αν θέλετε να το αλλάξετε, μπορείτε να το κάνετε εδώ.

en: Google verification code
el_GR: Κωδικός επιβεβαίωσης Google

en: Google verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
el_GR: Οι κωδικοί επιβεβαίωσης απο το Google, μπορούν να περιέχουν μόνο λατινικους χαρακτηρες απο το A εως το F, αριθμούς,τα σύμβολα παύλα και κάτω παύλα. %s

en: Got it
el_GR: Το κατάλαβα

en: Great news: you can, with %1$s!
el_GR: Καλά νέα: μπορείτε, με το %1$s!

en: Great news: you can, with %s!
el_GR: Σπουδαία νέα : μπορείς με %s!

en: Great! You can activate your premium plugin(s) and receive updates.
el_GR: Εξαιρετικά! Μπορείτε να ενεργοποιήσετε το(α) premium πρόσθετο(α) και να λάβετε ενημερώσεις.

en: Greater than sign
el_GR: Μεγαλύτερο από αυτό το σύμβολο

en: HTML Validator
el_GR: Επικύρωση HTML

en: Has feedback
el_GR: Υπάρχει σχόλιο

en: Help on choosing the perfect focus keyphrase
el_GR: Βοήθεια για την επιλογή της ιδανικής φράσης-κλειδί

en: Help on the author archives search results setting
el_GR: Βοήθεια για τη ρύθμιση σχετικά με το αρχείο των συγγραφέων στα αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Help on the authors without posts archive search results setting
el_GR: Βοήθεια για τους συγγραφείς χωρίς αναρτήσεις αρχείο ρύθμισης αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Help on the category prefix setting
el_GR: Βοήθεια για την ρύθμιση των προθεμάτων κατηγοριών

en: Help on the date archives search results setting
el_GR: Βοήθεια για τη ρύθμιση της ημερομηνίας αναζήτησης αρχείων

en: Help on this search results setting
el_GR: Βοηθήστε σε αυτήν την ρύθμιση αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Help on: %s
el_GR: Βοήθεια με: %s

en: Help us improve %s
el_GR: Βοηθείστε μας να βελτιωθούμε %s

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
el_GR: To SEO σου πάει πολύ καλά! Δες τα στατιστικά:

en: Hide this item.
el_GR: Απόκρυψη στοιχείου.

en: Highlight this result in the text
el_GR: Επισημάνετε αυτό το αποτέλεμα στο κείμενο

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Homepage
el_GR: Αρχική σελίδα

en: Homepage &amp; Posts page
el_GR: Αρχική σελίδα και σελίδα άρθρων

en: How to
el_GR: Πως

en: How to insert breadcrumbs in your theme
el_GR: Πώς να εισαγάγετε τα breadcrumbs στο θέμα σας

en: How-to
el_GR: Πώς να

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
el_GR: Σημαντικό SEO πρόβλημα: Εμποδίζετε την πρόσβαση στο αρχείο robots.

en: I don't want this site to show in the search results.
el_GR: Δεν θέλω αυτός ο ιστότοπος να εμφανίζεται στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: If a Wikipedia page for you or your organization exists, add it too.
el_GR: Εάν υπάρχει σελίδα στη Βικιπαίδεια για εσάς ή τον οργανισμό σας, προσθέστε την και αυτήν.

en: If the problem persists, please contact support.
el_GR: Εάν το πρόβλημα παραμένει, παρακαλώ επικοινωνήστε με την υποστήριξη.

en: If this is a live site, %1$sit is recommended that you figure out why the check failed.%2$s
el_GR: Αν πρόκειται για ιστότοπο που φιλοξενείται σε σέρβερ, συνιστάται το %1$s για να καταλάβετε γιατί απέτυχε η έλεγχος. %2$s

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
el_GR: Αν ο ιστότοπος σας ανήκει σε αυτή την περίπτωση τότε μπορείτε είτε να το απενεργοποιήσετε (κάτι που θα το ανακατευθύνει στην αρχική σελίδα), είτε να προσθέσετε %s σε αυτό ώστε να μην εμφανίζεται στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
el_GR: Αν αντιμετωπίζετε προβλήματα, %1$sπαρακαλούμε υποβάλετε μία αναφορά σφαλμάτος%2$s και θα κάνουμε ότι είναι δυνατόν να σας βοηθήσουμε.

en: If you choose no, your author archives will be deactivated to prevent  duplicate content issues.
el_GR: Αν επιλέξετε όχι, τα αρχεία του συντάκτη θα απενεργοποιηθούν για να αποφευχθούν διπλά περιεχομένα.

en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
el_GR: Σε περίπτωση που έχετε ένα επεξεργάσιμο αρχείο %s , υπάρχει η δυνατότητα να το επεξεργαστείτε και από εδώ.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
el_GR: Εάν έχετε ήδη επιβεβαιώσει τον ιστότοπό σας με το Pinterest, μπορείτε να παραλείψετε το παρακάτω βήμα.

en: If you still need support and have an active subscription for this product, please email %s.
el_GR: Εάν εξακολουθείτε να χρειάζεστε υποστήριξη και έχετε ενεργή συνδρομή για αυτό το προϊόν, παρακαλούμε στείλτε email στο %s.

en: If you want search engines to show this site in their results, you must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
el_GR: Αν θέλετε οι μηχανές αναζήτησης να εμφανίζουν αυτόν τον ιστότοπο στα αποτελέσματα τους, πρέπει να %1$sανατρέξτε στις Ρυθμίσεις Ανάγνωσης%2$s και αποεπιλέξτε την επιλογή για την Ορατότητα Μηχανής Αναζήτησης.

en: If you want to apply advanced <code>meta</code> robots settings for this page, please define them in the following field.
el_GR: Εάν θέλετε να εφαρμόσετε σύνθετες ρυθμίσεις ρομπότ  <code>meta</code>  για αυτήν τη σελίδα, προσδιορίστε τις στο επόμενο πεδίο.

en: If you want to double-check your %1$s settings, or change something, you can always %2$sreopen the configuration wizard%3$s.
el_GR: Σε περίπτωση που θέλετε να ξαναελέγξετε τις ρυθμίσεις του %1$s ή να διορθώσετε κάτι, μπορείτε ανα πάσα στιγμή να %2$s χρησιμοποιήσετε τον οδηγό ρυθμίσεων %3$s.

en: If you want to outrank the competition in a specific town or region, check out our %1$s plugin! You’ll be able to easily insert Google maps, opening hours, contact information and a store locator. Besides that %1$s helps you to improve the usability of your contact page.
el_GR: Αν θέλετε να ξεπεράσετε τον ανταγωνισμό σε μια συγκεκριμένη πόλη ή περιοχή, ελέγξτε την προσφορά μας %1$s! Θα μπορείτε να εισάγετε εύκολα χάρτες της Google, ώρες λειτουργίας, πληροφορίες επικοινωνίας και εντοπισμό καταστήματος. Εκτός αυτού, το %1$s σας βοηθά να βελτιώσετε τη χρηστικότητα της σελίδας επικοινωνίας σας.

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
el_GR: Αν το ιστολόγιο σας έχει μόνο έναν συγγραφέα τότε το αρχείο του συγγραφέα θα είναι ακριβώς το ίδιο με την αρχική σας σελίδα. Αυτό ονομάζεται %1$sπρόβλημα διπλότυπου περιεχομένου%2$s.

en: If your %s were writable, you could edit it from here.
el_GR: Εάν το %s σας ήταν εγγράψιμο, θα μπορούσατε να το επεξεργαστείτε από εδώ

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Immediately pings Google on the publication of a new post
el_GR: Ενημερώνει αμέσως την Google για τη δημοσίευση ενός νέου άρθρου

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import and Export
el_GR: Εισαγωγή και Εξαγωγή

en: Import from other SEO plugins
el_GR: εισαγωγή από άλλα SEO plugins

en: Import of settings is only supported on servers that run PHP 5.3 or higher.
el_GR: Η εισαγωγή ρυθμίσεων υποστηρίζεται μόνο σε διακομιστές που χρησιμοποιούν PHP 5.3 ή νεότερη έκδοση.

en: Import settings
el_GR: εισαγωγή ρυθμίσεων

en: Import settings from another %1$s installation by pasting them here and clicking "%2$s".
el_GR: Εισαγωγή ρυθμίσεων από άλλη εγκατάσταση %1$s με επικόλληση αυτών εδώ και κλικ "%2$s".

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
el_GR: Εισαγάγετε ρυθμίσεις από άλλα πρόσθετα SEO και εξαγάγετε τις ρυθμίσεις σας για επαναχρησιμοποίηση σε (άλλο) ιστολόγιο.

en: Improve sharing on Facebook and Pinterest
el_GR: Βελτιώστε τη διάδοση μέσω Facebook & Pinterest

en: Improve the quality of your site search! Automatically helps your users find your cornerstone and most important content in your internal search results. It also removes noindexed posts & pages from your site’s search results.
el_GR: Βελτίωσε την ποιότητα αναζήτησης του ιστότοπου σου! Βοηθάει αυτόματα τους χρήστες, να βρουν το ακρογωνιαίο και πιο σημαντικό περιεχόμενο στα αποτελέσματα της εσωτερικής αναζήτησης. Επίσης αφαιρεί noindexed αναρτήσεις & σελίδες από τα αποτελέσματα αναζήτησης του ιστότοπου σου.

en: Improve your post with Yoast SEO
el_GR: Βελτιώστε το άρθρο σας με τη βοήθεια του Yoast SEO

en: Improvements
el_GR: Βελτιώσεις

en: Includes a free MyYoast account which gives you access to our free SEO for Beginners course!
el_GR: Περιέχει ένα δωρεάν λογαριασμό MyYoast που σας δίνει πρόσβαση στο δωρεάν μάθημα μας: SEO for Beginners!

en: Increase your SEO reach
el_GR: Επεκτείνετε την προσέγγιση σας με το SEO

en: Ingredients
el_GR: Συστατικά/υλικά

en: Ingredients title
el_GR: Τίτλος συστατικών/υλικών

en: Insert question
el_GR: Εισαγωγή ερώτησης

en: Insert step
el_GR: Εισαγωγή βήματος

en: Insights
el_GR: Διορατικές πληροφορίες (Insights)

en: Instagram profile URL
el_GR: URL του προφίλ στο Instagram

en: Install and activate
el_GR: Εγκατάσταση και ενεργοποίηση

en: Installed
el_GR: Εγκατεστημένο

en: Installing and activating addons
el_GR: Γίνεται εγκατάσταση και ενεργοποίηση προσθέτων

en: Instructions
el_GR: Οδηγίες

en: Instructions title
el_GR: Τίτλος οδηγιών

en: Integrations
el_GR: Ενσωμάτωση

en: It's highly recommended to have your postname in the URL of your posts and pages. Consider setting your permalink structure to %s.
el_GR: Συνιστάται να έχετε το όνομα του άρθρου σας στο URL των αναρτήσεων και των σελίδων σας. Εξετάστε το ενδεχόμενο να ορίσετε τη δομή μόνιμου συνδέσμου σε %s.

en: Item Page
el_GR: Σελίδα προϊόντος

en: Just another WordPress site
el_GR: Ακόμα ένας ιστότοπος WordPress

en: Keep
el_GR: Διατήρηση

en: Keyphrase
el_GR: Φράση κλειδί

en: Keyphrase volume in the last 12 months on a scale from 0 to 100.
el_GR: O όγκος φράσεων-κλειδιών τους τελευταίους 12 μήνες σε κλίμακα από 0 έως 100.

en: Keyphrase:
el_GR: Φράση κλειδί :

en: Keyword Research
el_GR: Έρευνα λέξεων-κλειδιών

en: Keyword research is essential in any SEO strategy. You decide the search terms you want to be found for, and figure out what words your audience uses to find you. Great keyword research tells you what content you need to start ranking for the terms you want to rank for. Make sure your efforts go into the keywords you actually have a chance at ranking for! The %1$s walks you through this process, step by step.
el_GR: Η μελέτη των λέξεων-κλειδιών είναι απαραίτητη σε κάθε SEO στρατηγική. Εσείς αποφασίζετε τους όρους αναζήτησης για τους οποίους θέλετε να σας βρίσκουν οι χρήστες, και ανακαλύπτετε τι λέξεις χρησιμοποιεί το κοινό σας για να σας εντοπίσει. Μία δυνατή έρευνα των λέξεων-κλειδιών σας αποκαλύπτει τι περιεχόμενο χρειάζεστε προκειμένου να ξεκινήσετε να αναρριχήστε στα αποτελέσματα αναζήτησης για τους όρους που θέλετε να καταταχθείτε. Βεβαιωθείτε πως οι προσπάθειες σας επικεντρώνονται σε λέξεις-κλειδιά για τις οποίες έχετε πιθανότητα να καταταχθείτε! Το %1$s θα σας καθοδηγήσει καθ' αυτήν την διαδικασία, βήμα προς βήμα.

en: Keyword research training
el_GR: Εκπαίδευση για την έρευνα σχετικά με τις λέξεις κλειδιά

en: Knowledge Graph & Schema.org
el_GR: Γνωστικό διάγραμμα (Knowledge Graph) & Schema.org

en: Last month
el_GR: Τον προηγούμενο μήνα

en: Latest blog posts on %1$s
el_GR: Τελευταία άρθρα στο %1$s

en: Learn SEO
el_GR: Μάθετε SEO

en: Learn about why permalinks are important for SEO.
el_GR: Μάθετε γιατί οι μόνιμοι σύνδεσμοι των σελίδων είναι σημαντικές για το SEO.

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
el_GR: Μάθετε πως η ανάλυση SEO μπορεί να βοηθήσει την κατάταξη σας.

en: Learn more about Cornerstone Content.
el_GR: Μάθετε περισσότερα για το Βασικό Περιεχόμενο

en: Learn more about advanced meta robots settings on our help page.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις meta robots ρυθμίσεις για προχωρημένους στη σελίδα βοηθείας μας.

en: Learn more about canonical URLs on our help page.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικα με τα κανονικά (canonical) URLs στη σελίδα βοηθείας μας.

en: Learn more about marking a link as nofollow or sponsored.
el_GR: Μάθετε περισσότερα για το πως σημαίνουν ένα σύνδεσμο σαν nofollow ή χορηγούμενο.

en: Learn more about page or content types
el_GR: Μάθετε περισσότερα για τη σελίδα ή τους τύπους περιεχομένου

en: Learn more about structured data with Schema.org
el_GR: Μάθετε περισσότερα για τα δομημένα δεδομένα με το Schema.org

en: Learn more about the Media and attachment URLs setting
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις ρυθμίσεις των πολυμέσαων και των συνημμένων συνδέσμων

en: Learn more about the RSS feed setting
el_GR: Μάθε περισσότερα για την ρύθμιση του RSS feed

en: Learn more about the Webmaster Tools verification
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με την επαλήθευση των Εργαλείων για Webmasters

en: Learn more about the archives setting
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη ρύθμιση των αρχείων

en: Learn more about the available variables
el_GR: Μάθε περισσότερα για τις διαθέσιμες μεταβλητές

en: Learn more about the benefits of optimized SEO data.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τα οφέλη των βελτιστοποιημένων δεδομένων SEO.

en: Learn more about the breadcrumbs title setting on our help page.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη ρύθμιση τίτλου διαδρομών στη σελίδα βοηθείας μας.

en: Learn more about the no-follow setting on our help page.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη ρύθμιση no-follow στη σελίδα βοηθείας μας.

en: Learn more about the no-index setting on our help page.
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη ρύθμιση no-index στη σελίδα βοηθείας μας.

en: Learn more about the readability analysis
el_GR: Μάθετε περισσότερα για την ανάλυση αναγνωσιμότητας.

en: Learn more about the related keyphrases trend
el_GR: Μάθετε περισσότερα για την τάση των σχετικών φράσεων-κλειδιών

en: Learn more about the related keyphrases volume
el_GR: Μάθετε περισσότερα για τον όγκο των σχετικών φράσεων-κλειδιών

en: Learn more about the schema settings
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις ρυθμίσεις schema

en: Learn more about the special pages setting
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη ρύθμιση ειδικών σελίδων

en: Learn more about your social profiles settings
el_GR: Μάθε περισσότερα για τις ρυθμίσεις των κοινωνικών σου προφίλ

en: Left angle quotation mark
el_GR: Δείκτης εισαγωγής αριστερής γωνίας

en: Less than sign
el_GR: Σύμβολο "Μικρότερο από"

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Link edited.
el_GR: Ο σύνδεσμος τροποποιήθηκε.

en: Link inserted.
el_GR: Έγινε εισαγωγή συνδέσμου.

en: Link removed.
el_GR: Ο σύνδεσμος διαγράφηκε.

en: Link suggestions
el_GR: Προτάσεις συνδέσμων

en: LinkedIn profile URL
el_GR: URL του προφίλ στο LinkedIn

en: List your Frequently Asked Questions in an SEO-friendly way. You can only use one FAQ block per post.
el_GR: Παρουσιάστε τις συνήθεις ερωτήσεις σε ένα φιλικό περιβάλλον σύμφωνα με το SEO.  Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα μόνο "FAQ" για κάθε άρθρο.

en: Low asterisk
el_GR: Χαμηλός αστερίσκος

en: MailChimp signup failed:
el_GR: Η εγγραφή μέσω MailChimp απέτυχε:

en: Make %1$s primary %2$s
el_GR: Κάντε το %1$s πρωταρχικό %2$s

en: Make primary
el_GR: Κάντε κύριο

en: Make sure to save your %s for changes to take effect
el_GR: Φροντίστε να αποθηκεύσετε την %s για να εφαρμοστούν οι αλλαγές

en: Make sure you don't miss out on traffic!
el_GR: Σιγουρευτείτε ότι δεν χάνετε κίνηση!

en: Make videos responsive through enabling fitvids.js
el_GR: Δημιουργήστε βίντεο με δυνατότητα απόκρισης μέσω ενεργοποίησης του fitvids.js

en: Make your products stand out in Google
el_GR: Κάντε τα προϊόντα σας να ξεχωρίζουν στο Google

en: Manage your %s subscription on MyYoast
el_GR: Διαχειριστείτε τη συνδρομή σας %s  στο MyYoast

en: Mark as cornerstone content
el_GR: Σημειώστε ως το βασικό περιεχόμενο

en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
el_GR: Σημειώστε το σημαντικότερο %1$s σαν "περιεχόμενο που αποτελεί ακρογωνιαίο λίθο" για να βελτιώσετε τη δομή του Ιστοχώρου σας. %2$sΜάθετε περισότερα για το περιεχόμενο τύπου "ακρογωνιαίου λίθου"%3$s.

en: Mark these articles as cornerstone content
el_GR: Σημειώστε αυτά τα άρθρα ως ακρογωνιαίο περιεχόμενο

en: Mark this result in the text
el_GR: Σημειώστε αυτό το αποτέλεσμα μέσα στο κείμενο

en: Marking links with nofollow/sponsored has been disabled for WordPress installs < 5.4.
el_GR: Marking links με nofollow/sponsored έχει απενεργοποιηθεί για την εγκατάσταση WordPress έκδοσης < 5.4.

en: Marks are disabled in current view
el_GR: Τα σημάδια είναι απενεργοποιημένα σ' αυτή την όψη

en: Media
el_GR: Μέσα

en: Media & attachment URLs
el_GR: Μέσα και επισυναπτόμενα URLs

en: Medical Web Page
el_GR: Ιατρική ιστοσελίδα

en: Meta Desc.
el_GR: Meta Περιγραφή

en: Meta description
el_GR: Περιγραφή Meta

en: Meta description not set.
el_GR: Δεν έχει οριστεί η περιγραφή μεταδεδομένων.

en: Meta description preview:
el_GR: Προεπισκόπηση Μeta περιγραφής:

en: Meta description to use for Author page
el_GR: Meta περιγραφή για χρήση για την σελίδα συντάκτη

en: Meta robots advanced
el_GR: Σύνθετα μεταδεδομένα robots

en: Method %1$s() does not exist in class %2$s
el_GR: H μέθοδος %1$s() δεν υπάρχει στη κλάση %2$s

en: Middle dot
el_GR: Μεσαία τελεία

en: Mobile preview
el_GR: Προεπισκόπηση σε κινητό

en: Mobile result
el_GR: Mobile αποτέλεσμα

en: Mobile-Friendly Test
el_GR: Δοκιμή Mobile-Friendly

en: Modified
el_GR: Τροποποιήθηκε

en: Modify your %s description by editing it right here...
el_GR: Τροποποιήστε την %s περιγραφή σας ξεκινώντας την επεξεργασία της από εδώ...

en: Modify your %s title by editing it right here...
el_GR: Τροποποιήστε τον %s τίτλο σας ξεκινώντας την επεξεργασία του από εδώ.

en: Modify your meta description by editing it right here
el_GR: Τροποποιήστε την περιγραφή meta σας επεξεργάζοντάς την εδώ

en: Modify your social description by editing it right here.
el_GR: Τροποποιήστε την περιγραφή σας για τα κοινωνικά δίκτυα ξεκινώντας την επεξεργασία της από εδώ.

en: More information %1$sabout %3$s%2$s
el_GR: Περισσότερα %1$sγια %3$s%2$s

en: More information about %1$s
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με %1$s

en: Move question down
el_GR: Μετακίνηση ερώτησης κάτω

en: Move question up
el_GR: Μετακίνηση ερώτησης επάνω

en: Move step down
el_GR: Μετακίνηση ένα βήμα κάτω

en: Move step up
el_GR: Μετακίνηση ένα βήμα πάνω

en: Multiple authors
el_GR: Πολλαπλοί συντάκτες

en: Multiple keyphrases
el_GR: Πολλαπλές φράσεις - κλειδιά

en: MySpace profile URL
el_GR: URL του προφίλ στο MySpace

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Need support?
el_GR: Χρείαζεστε υποστήριξη;

en: Needs improvement
el_GR: Χρειάζεται βελτίωση

en: Network Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Δικτύου

en: New
el_GR: Νέο

en: New %1$s Title
el_GR: Νέος %1$s Τίτλος

en: New Yoast Meta Description
el_GR: Νέα Περιγραφή Μεταδεδομένων Yoast

en: New question added
el_GR: Προστέθηκε νέα ερώτηση

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
el_GR: Οι νέες τοποθεσίες στο δίκτυό σας κληρονομούν τις ρυθμίσεις SEO από αυτόν τον ιστότοπο

en: New step added
el_GR: Προστέθηκε νέο βήμα

en: New: Yoast SEO for Elementor
el_GR: Νέο: Yoast SEO για τον Elementor

en: News Article
el_GR: Ενημερωτικό άρθρο

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Nine months ago
el_GR: Εννέα μήνες πριν

en: No
el_GR: Όχι

en: No %1$s plugins have been installed. You don't seem to own any active subscriptions.
el_GR: Καμία προσθήκη %1$s δεν έχει εγκασταθεί. Δεν φαίνεται να έχετε ενεργές συνδρομές.

en: No Archive
el_GR: Κανένα αρχείο

en: No Focus Keyphrase
el_GR: Δεν υπάρχει φράση-κλειδί

en: No Image Index
el_GR: Δεν υπάρχει Ευρετήριο Εικόνων

en: No JSON object was returned.
el_GR: Δεν επιστράφηκε αντικείμενο JSON (JSON object).

en: No Snippet
el_GR: Δεν υπάρχει Απόσπασμα

en: No ads!
el_GR: Χωρίς διαφημίσεις!

en: No focus keyword was entered
el_GR: Καμία εστιασμένη λέξη κλειδί δεν έχει προστεθεί

en: No index
el_GR: Χωρίς περιεχόμενο

en: No more dead links
el_GR: Χωρίς άλλα dead links

en: No more dead links a.k.a. 404 pages
el_GR: Πείτε αντίο στους νεκρούς συνδέσμου ήτοι σελίδες 404

en: No new notifications.
el_GR: Δεν υπάρχουν νέες ειδοποιήσεις.

en: No numeric value was received.
el_GR: Λήφθηκε μη αριθμητική τιμή.

en: No settings found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν σχετικές ρυθμίσεις.

en: No site has been selected to restore.
el_GR: Δεν έχει επιλεχθεί ιστότοπος για επαναφορά

en: No title
el_GR: Χωρίς τίτλο

en: No, I don't want to allow you to track my site data.
el_GR: Όχι, δεν επιθυμώ να σας επιτρέψω να καταγράψετε τα δεδομένα της ιστοσελίδας μου.

en: None
el_GR: Όχι

en: Not activated
el_GR: Μη ενεργή

en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
el_GR: Δεν έχουν συμπληρωθεί όλα τα πεδία. Υπολειπόμενο πεδίο %1$s

en: Not available
el_GR: Δεν είναι διαθέσιμο

en: Not showing %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
el_GR: Δεν εμφανίζονται %1$sστα αποτελέσματα αναζήτησης που τεχνικά σημαίνει ότι θα έχουν %2$s robots meta και θα εξαιρεθούν από τους XML sitemaps. %3$sΠερισσότερες πληροφορίες στις ρυθμίσεις αποτελεσμάτων αναζήτησης%4$s.

en: Not showing the archive for %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
el_GR: Η μη εμφάνιση του αρχείου για το %1$s στα αποτελέσματα αναζήτησης σημαίνει πρακτικά ότι αυτά θα έχουν ένα meta %2$s ρομπότ και θα αποκλειστούν από τους χάρτες ιστοτόπου XML.  %3$sΠερισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις αποτελεσμάτων αναζήτησης%4$s.

en: Not showing the archive for authors in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
el_GR: Η μη εμφάνιση του αρχείου για συγγραφείς στα αποτελέσματα αναζήτησης σημαίνει τεχνικά ότι αυτοί θα έχουν μεταβλητά ρομπότ %1$s και ότι θα αποκλειστούν από τους χάρτες ιστοτόπου XML. %2$s Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις αποτελεσμάτων αναζήτησης %3$s.

en: Not showing the archives for authors without posts in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
el_GR: Η μη εμφάνιση των αρχείων για συγγραφείς χωρίς αναρτήσεις στα αποτελέσματα αναζήτησης σημαίνει τεχνικά ότι αυτά θα έχουν meta ρομπότ%1$s και ότι θα αποκλειστούν από τους χάρτες ιστοτόπου XML. %2$sΠερισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις αποτελεσμάτων αναζήτησης%3$s.

en: Not showing the date archives in the search results technically means those will have a %1$s robots meta. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
el_GR: Μη δείχνοντας τις ημερομηνίες των αρχείων στα αποτελέσματα αναζήτησης, τεχνικά σημαίνει ότι θα έχουν %1$s μεταδεδομένα robots. %2$sΠερισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις ρυθμίσεις των αποτελεσμάτων αναζήτησης%3$s.

en: Not supported!
el_GR: Δεν υποστηρίζεται!

en: Note that links to archives might be still output by your theme and you would need to remove them separately.
el_GR: Σημείωση: Σύνδεσμοι προς τα αρχεία άρθρων μπορεί και πάλι να παραχθούν από το θέμα σας και θα χρειαστεί να τους αφαιρέσετε ξεχωριστά.

en: Note: You can always choose to enable / disable them for your theme below. This setting will not apply to breadcrumbs inserted through a widget, a block or a shortcode.
el_GR: Σημείωση: Έχετε πάντα την παρακάτω επιλογή να τα ενεργοποιήσετε / απενεργοποιήσετε για το θέμα σας. Αυτή η ρύθμιση δεν θα εφαρμοστεί σε Διαδρομές οι οποίες έχουν εισαχθεί μέσω ενός widget, μπλοκ ή σύντομου κώδικα (shortcode).

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
el_GR: Αριθμός εσωτερικών συνδέσμων που συνδέονται με αυτήν την ανάρτηση. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στο κείμενο "Yoast Columns" στην καρτέλα βοήθειας

en: Number of outgoing internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
el_GR: Aριθμός εξερχόμενων εσωτερικών σύνδεσμων σε αυτό το άρθρο. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στο "Yoast Στήλες" στην καρτέλα βοήθειας.

en: OK SEO score
el_GR: Καλή SEO βαθμολογία

en: Off
el_GR: Κλειστό

en: On
el_GR: Ανοιχτό

en: On this page, you can change the name of your site and choose which separator to use. The separator will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results. Choose the one that fits your brand best or takes up the least space in the snippets.
el_GR: Σε αυτή τη σελίδα μπορείς να αλλάξεις το όνομα του ιστότοπου σου και να
    επιλέξεις ποιο διαχωριστή θα χρησιμοποιείς. Ο διαχωριστής θα εμφανιστεί,
    για παράδειγμα, ανάμεσα στον τίτλο του άρθρου σου και το όνομα του
    ιστότοπου σου. Τα σύμβολα φαίνονται στο μέγεθος που θα εμφανίζονται στα
    αποτελέσματα αναζήτησης. Επέλεξε εκείνο που ταιριάζει καλύτερα στην
    επωνυμία σου ή εκείνο που καταλαμβάνει λιγότερο χώρο στα αποσπάσματα.

en: On your site you have a few articles that are %1$sthe%2$s most important. You want to rank highest in Google with these articles. At Yoast, we call these articles cornerstone articles. Take the following 6 steps in order to start ranking with your cornerstone articles!
el_GR: Στον ιστότοπο σας έχετε μερικά άρθρα τα οποία είναι %1$sτα%2$s πιο σημαντικά. Στόχος σας με αυτά τα άρθρα είναι να έχετε υψηλότερη κατάταξη στη μηχανή αναζήτησης της Google. Στη Yoast, αποκαλούμε αυτά τα άρθρα ως ακρογωνιαία (cornerstone) άρθρα! Ακολουθήστε τα παρακάτω 6 βήματα ώστε να ξεκινήσετε να κατατάσσεστε με τα ακρογωνιαία άρθρα σας!

en: Once Weekly
el_GR: Μία φορά την εβδομάδα

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of words that occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on.
el_GR: Μόλις προσθέσετε λίγο περισσότερο κείμενο, θα σας παρέχουμε μία λίστα με τις λέξεις που εμφανίζονται πιο συχνά στο περιεχόμενο. Αυτο θα σας δώσει μια ένδειξη σχετικά με το που εστιάζει το περιεχόμενο σας.

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
el_GR: Μόλις είσαστε σίγουροι ότι το Site σας είναι έτοιμο, μπορείτε να κάνετε εκκαθάριση. Αυτό θα αφαιρέσει όλα τα αρχικά περιεχόμενα.

en: Oops, something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please click the button again to re-start the process.
el_GR: Ωχ, κάτι πήγε στραβά και δεν μπορέσαμε να ολοκληρώσουμε τη βελτιστοποίηση των SEO δεδομένων σας. Παρακαλώ κάνετε ξανά κλικ στο κουμπί για να επανεκκινήσετε τη διαδικασία.

en: Oops, something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please make sure to activate your subscription in MyYoast by completing %1$sthese steps%2$s.
el_GR: Ωχ, κάτι πήγε στραβά και δεν μπορέσαμε να ολοκληρώσουμε την βελτιστοποίηση των SEO δεδομένων σας. Παρακαλούμε επιβεβαιώστε ότι η συνδρομή σας στο MyYoast είναι ενεργοποιημένη, ακολουθώντας %1$sαυτά τα βήματα%2$s.

en: Open
el_GR: άνοιγμα

en: Open in new tab
el_GR: Άνοιγμα σε νέα καρτέλα

en: Optimize SEO Data
el_GR: Βελτιστοποίηση δεδομένων SEO

en: Optimize your site for Google News
el_GR: Βελτιστοποιήστε τον ιστότοπό σας για τις Ειδήσεις Google

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
el_GR: Βελτιστοποιήστε τα βίντεό σας για να τα εμφανίσετε στα αποτελέσματα αναζήτησης και να λάβετε περισσότερα κλικ!

en: Optimizing SEO data... This may take a while.
el_GR: Βελτιστοποίηση δεδομένων SEO... Αυτή η διαδικασία μπορεί να χρειαστεί λίγη ώρα για να ολοκληρωθεί.

en: Option A: My site is live and ready to be indexed
el_GR: Επιλογή A: Ο ιστότοπός μου λειτουργεί κανονικά και είναι έτοιμος για ευρετηρίαση

en: Option B: My site is under construction and should not be indexed
el_GR: Επιλογή Β: Ο ιστότοπός μου βρίσκεται υπό κατασκευή και δεν πρέπει να ευρετηριαστεί

en: Optional. Customize how you want to describe the duration of the instruction
el_GR: Προαιρετικό. Προσαρμόστε το πως θέλετε να περιγράψετε την διάρκεια της οδηγίας

en: Optional. This can give you better control over the styling of the steps.
el_GR: Προαιρετικό. Αυτό μπορεί να σας δώσει καλύτερο έλεγχο στο styling των βημάτων.

en: Organization
el_GR: Οργανισμός

en: Organization logo
el_GR: Λογότυπο του οργανισμού

en: Organization name
el_GR: Όνομα του οργανισμού

en: Organization or person
el_GR: Οργανισμός ή Φυσικό Πρόσωπο

en: Organization social profiles
el_GR: Τα προφίλ του οργανισμού στα κοινωνικά δίκτυα

en: Other benefits of %s for you:
el_GR: Άλλα προνόμια του %s για εσάς:

en: Outgoing internal links
el_GR: Εξερχόμενοι εσωτερικοί σύνδεσμοι

en: Outrank the competition with %s
el_GR: Ξεπεράστε τον ανταγωνισμό με το %s

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Page %1$d of %2$d
el_GR: Σελίδα %1$d από %2$d

en: Page %s
el_GR: Σελίδα %s

en: Page URL/Slug
el_GR: Το URL/Slug της σελίδας

en: Page not found
el_GR: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Page number
el_GR: Αριθμός σελίδας

en: Page type
el_GR: Τύπος σελίδας

en: Pagenumber
el_GR: Αριθμόςσελίδας

en: Pagetotal
el_GR: Σύνολο σελίδας

en: Parent title
el_GR: Γονικός τίτλος

en: Person
el_GR: Φυσικό Πρόσωπο

en: Person logo / avatar
el_GR: Λογότυπο προσώπου / άβαταρ

en: Personal info
el_GR: Προσωπικές πληροφορίες

en: Pinterest confirmation
el_GR: Επιβεβαίωση Pinterest

en: Pinterest confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
el_GR: Οι κωδικοί επιβεβαίωσης απο το Pinterest, μπορούν να περιέχουν μόνο λατινικους χαρακτηρες απο το A εως το F, αριθμούς,τα σύμβολα παύλα και κάτω παύλα. %s

en: Pinterest profile URL
el_GR: URL του προφίλ στο Pinterest

en: Pinterest settings
el_GR: Ρυθμίσεις Pinterest

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the "Add Open Graph meta data" setting on the Facebook tab enabled if you want to optimize your site for Pinterest.
el_GR: Το Pinterest χρησιμοποιεί Open Graph meta δεδομένα όπως το Facebook, οπότε επιβεβαιώστε ότι η ρύθμιση "Προσθέστε Open Graph meta δεδομένα" στην καρτέλα Facebook είναι ενεργοποιημένη, εάν θέλετε να βελτιστοποιήσετε τον ιστότοπο σας για το Pinterest.

en: Please check the format of the Facebook Page URL you entered. %s
el_GR: Ελέγξτε τη μορφή της διεύθυνσης URL Facebook σελίδας που έχετε εισαγάγει. %s

en: Please check the format of the Instagram URL you entered. %s
el_GR: Ελέγξτε τη μορφή του Instagram URL που έχετε εισαγάγει. %s

en: Please check the format of the Linkedin URL you entered. %s
el_GR: Ελέγξτε τη μορφή του Linkedin URL που έχετε εισαγάγει. %s

en: Please check the format of the MySpace URL you entered. %s
el_GR: Ελέγξτε τη μορφή του URL MySpace έχετε εισαγάγει. %s

en: Please check the format of the Pinterest URL you entered. %s
el_GR: Ελέγξτε τη μορφή του Pinterest URL που έχετε εισαγάγει. %s

en: Please check the format of the Wikipedia URL you entered. %s
el_GR: Ελέγξτε τη μορφή της Wikipedia URL που έχετε εισαγάγει. %s

en: Please check the format of the Youtube URL you entered. %s
el_GR: Παρακαλούμε ελέγξτε τον σύνδεσμο του Youtube που έχετε εισάγει. %s

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
el_GR: Παρακαλώ ελένξτε τα άρθα και τις σελίδες σας και δείτε αν τα meta δεδομένα σας έχουν εισαχθεί επιτυχώς.

en: Please confirm below that you would like to install %s on this site.
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε παρακάτω ότι θέλετε να εγκαταστήσετε το %s σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Please don't show me this notification anymore
el_GR: Παρακαλώ μην μου ξαναδείξετε αυτή την ειδοποίηση

en: Please enter a focus keyphrase first to get related keyphrases
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε πρώτα μια εστιασμένη φράση-κλειδί για να λάβετε σχετικές φράσεις-κλειδιά

en: Please make a backup of your database before starting this process.
el_GR: Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι έχετε κρατήσει αντίγραφα ασφαλείας της βάσεως δεδομένων σας προτού ξεκινήσετε αυτήν την διαδικασία.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
el_GR: Δώσε μια μετα-περιγραφή μορφοποιώντας το απόσπασμα πιο κάτω

en: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results.
el_GR: Παρακαλούμε δώστε μια μετα-περιγραφή επεξεργάζοντας το απόσπασμα παρακάτω. Αν δεν το κάνετε, η Google θα προσπαθήσει να βρει το πιο σχετικό κομμάτι του άρθρου σας για να το δείξει στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
el_GR: Δώσε έναν SEO τίτλο μορφοποιώντας το απόσπασμα πιο κάτω

en: Please read %1$sthis help article%2$s to find out how to resolve this problem.
el_GR: Παρακαλούμε διαβάστε %1$sαυτό το άρθρο βοήθειας%2$s για να μάθετε πώς να λύσετε το συγκεκριμένο πρόβλημα.

en: Please select a user below to make your site's meta data complete.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε παρακάτω ένα χρήστη ώστε να είναι ολοκληρωμένα τα meta data του ιστοτόπου σας.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
el_GR: Επιλέξτε έναν έγκυρο τύπο άρθρου για την ταξινομία "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
el_GR: Επιλέξτε μια έγκυρη ταξινόμηση για τύπο μηνύματος "%s"

en: Please specify if your site is under construction or already active.
el_GR: Παρακαλούμε προσδιορίστε αν η σελίδα σας είναι υπό κατασκευή ή ήδη ενεργή.

en: Please specify what content types you would like to appear in search engines. If you do not know the differences between these, it's best to choose the default settings.
el_GR: Παρακαλώ καθορίστε ποιοι τύποι περιεχομένου θέλετε να εμφανίζονται στις μηχανές αναζήτησης. Αν δεν γνωρίζετε τις διαφορές μεταξύ αυτών, είναι καλύτερο να επιλέξετε τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις.

en: Please upgrade your WordPress version or install the Gutenberg plugin to get this %1$s feature.
el_GR: Παρακαλούμε αναβαθμίστε την έκδοση του WordPress ή εγκαταστήστε το πρόσθετο Gutenberg για να έχετε πρόσβαση σε αυτήν %1$s την λειτουργία.

en: Please wait while %1$s connects to %2$s to get related keyphrases...
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε όσο το %1$s συνδέετε στο %2$s ώστε να λάβει τις σχετικές φράσεις-κλειδιά...

en: Plugin:
el_GR: Πρόσθετο:

en: Post Noindexed
el_GR: Άρθρο που δεν έχει προστεθεί στο ευρετήριο

en: Post Status
el_GR: Κατάσταση άρθρου

en: Post doesn't exist.
el_GR: Το άρθρο δεν υπάρχει.

en: Post has an invalid Content Type: %s.
el_GR: Το άρθρο έχει ένα μη έγκυρο τύπο άρθρου: %s.

en: Post is set to noindex.
el_GR: Το άρθρο έχει οριστεί ως μη ευρετηριασμένο.

en: Post type (plural)
el_GR: Τύπος άρθρου (πληθυντικός)

en: Post type (singular)
el_GR: Τύπος άρθρου (ενικός)

en: Posts
el_GR: Δημοσιεύσεις

en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyphrase
el_GR: Άρθρα %1$sχωρίς%2$s στοχευμένη λέξη κλειδί

en: Posts list
el_GR: Λίστα άρθρων

en: Posts list navigation
el_GR: Πλοήγηση λίστας άρθρων

en: Posts that should not show up in search results
el_GR: Άρθρα που δεν πρέπει να φαίνονται στα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Posts with the SEO score: %s
el_GR: Άρθρα με βαθμολογία SEO: %s

en: Prefix for Archive breadcrumbs
el_GR: Πρόθεμα για αρχείο διαδρομής

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
el_GR: Πρόθεμα για αναζήτηση σελίδας διαδρομής

en: Prefix for archive pages:
el_GR: Πρόθεμα για σελίδες αρχειοθέτησης:

en: Prefix for breadcrumbs:
el_GR: Πρόθεμα για τους σελιδοδείκτες:

en: Prefix for search result pages:
el_GR: Πρόθεμα για σελίδες αποτελεσμάτων αναζήτησης:

en: Prefix for the breadcrumb path
el_GR: Πρόθεμα για τη διαδρομή

en: Premium support
el_GR: Υποστήριξη Premium

en: Prep time
el_GR: Χρόνος προετοιμασίας

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Preview &#8220;%s&#8221;
el_GR: Προεπισκόπηση &#8220;%s&#8221;

en: Preview as:
el_GR: Προεπισκόπηση ως:

en: Preview your page in Facebook and Twitter
el_GR: Προεπισκόπηση της σελίδας σας στο Facebook και το Twitter

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Price
el_GR: Τιμή

en: Primary
el_GR: Αρχικό

en: Primary %s
el_GR: Πρωταρχικό %s

en: Primary category
el_GR: Βασική κατηγορία

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new sites.
el_GR: Ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα σχετικά με το απόρρητο (διαχειριστές FB και λοιπά), ζητήματα που αφορούν το συγκεκριμένο θέμα (επανεγγραφή τίτλου) και κάποιες πολύ συγκεκριμένες ρυθμίσεις του ιστοτόπου δεν θα εισαχθούν σε νέους ιστοτόπους.

en: Problems
el_GR: Προβλήματα

en: Profile Page
el_GR: Σελίδα προφίλ

en: Prominent words
el_GR: Διακεκριμένες λέξεις

en: Provide an image of the organization logo
el_GR: Παρακαλώ παρέχετε μία εικόνα ως λογότυπο του οργανισμού

en: Publication date
el_GR: Ημέρα δημοσίευσης

en: QA Page
el_GR: Σελίδα ερωταπαντήσεων

en: RSS feed settings
el_GR: Ρυθμίσεις ροής RSS

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
el_GR: Βαθμολογηθείτε καλύτερα τοπικά και στους Χάρτες Google, χωρίς να καν να ιδρώσετε!

en: Rank better with synonyms & related keyphrases
el_GR: Αποκτήστε καλύτερη βαθμολογία με συνώνυμα και σχετικές φράσεις-κλειδιά

en: Rank with articles you want to rank with
el_GR: Ανεβείτε στην κατάταξη με τα άρθρα που πραγματικά επιθυμείτε.

en: Rating
el_GR: Αξιολόγηση

en: Rating: %s
el_GR: Αξιολόγηση: %s

en: Read more about Schema.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα σχετικά με το Σχήμα (Schema).

en: Read more about how %s works.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για το πως δουλεύει το  %s

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα σχετικά με το πως η εσωτερική σύνδεση (internal linking) μπορεί να βελτιώσει την δομή του ιστοτόπου σας.

en: Read more about our usage tracking.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα για την παρακολούθηση χρήσης μας.

en: Read more like this on our SEO blog
el_GR: Διάβασε περισσότερα σαν αυτό στο ιστολόγιό μας για το SEO

en: Read our %1$sultimate guide to keyword research%2$s to learn more about keyword research and keyword strategy.
el_GR: Διαβάστε τον %1$sοδηγό μας για την μελέτη λέξεων-κλειδιών%2$s για να μάθετε περισσότερα σχετικά με την μελέτη λέξεων-κλειδιών και την στρατηγική τους.

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
el_GR: Διαβάστε τους λόγους για τους οποίους οι Χάρτες ιστοτόπου XML είναι σημαντικοί για τον ιστότοπό σας.

en: Readability
el_GR: Αναγνωσιμότητα

en: Readability analysis
el_GR: Ανάλυση αναγνωσιμότητας

en: Readability analysis:
el_GR: Ανάλυση αναγνωσιμότητας:

en: Readability score
el_GR: Βαθμολογία αναγνωσιμότητας

en: Readability: %s
el_GR: Ευανάγνωστο: %s

en: Real Estate Listing
el_GR: Καταχώριση ακινήτων

en: Received internal links
el_GR: Εισερχόμενοι εσωτερικοί σύνδεσμοι

en: Recipe cooking time
el_GR: Χρόνος μαγειρέματος συνταγής

en: Recipe description
el_GR: Περιγραφή συνταγής

en: Recipe ingredient(s)
el_GR: Συστατικό(ά)/Υλικό(ά) συνταγής

en: Recipe instructions
el_GR: Οδηγίες συνταγής

en: Recipe prep time
el_GR: Χρόνος προετοιμασίας συνταγής

en: Redirect attachment URLs to the attachment itself?
el_GR: Ανακατεύθυνση επισυναπτόμενων URLs στην ίδια επισύναψη?

en: Redirect manager
el_GR: Διαχειριστής ανακατεύθυνσης

en: Regular
el_GR: Κανονικά

en: Related keyphrase
el_GR: Σχετική φράση-κλειδί

en: Related keyphrases
el_GR: Σχετικές φράσεις-κλειδιά

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove highlight from the text
el_GR: Διέγραψε την οπτική επισήμανση από το κείμενο

en: Remove image
el_GR: Αφαίρεση Εικόνας

en: Remove keyphrase
el_GR: Αφαίρεση φράσης κλειδί

en: Remove marks in the text
el_GR: Αφαιρέστε τα σημάδια από το κείμενο

en: Remove the categories prefix?
el_GR: Να αφαιρεθεί το πρόθεμα κατηγοριών;

en: Remove the image
el_GR: Αφαιρέστε την φωτογραφία

en: Removes the focus keyphrase section from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
el_GR: Καταργεί την ενότητα λέξεων-κλειδιών από το metabox και απενεργοποιεί όλες τις σχετικές με το SEO προτάσεις.

en: Removes the readability analysis section from the metabox and disables all readability-related suggestions.
el_GR: Καταργεί την ενότητα ανάλυσης αναγνωσιμότητας από το metabox και απενεργοποιεί όλες τις προτάσεις που σχετίζονται με την αναγνωσιμότητα.

en: Replace image
el_GR: Αντικατάσταση εικόνας

en: Replaced with a custom taxonomies description
el_GR: Αντικαταστάθηκε με μια προσαρμοσμένη περιγραφή ταξονομιών

en: Replaced with a posts custom field value
el_GR: Αντικαταστάθηκε με μια προσαρμοσμένη τιμή πεδίου αναρτήσεων

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
el_GR: Αντικαταστάθηκε με προσαρμοσμένες ταξινομίες αναρτήσεων, διαχωρισμένες με κόμμα.

en: Replaced with the category description
el_GR: Αντικαταστάθηκε με την περιγραφή κατηγορίας

en: Replaced with the content type plural label
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τον πληθυντικό του τύπου περιεχομένου

en: Replaced with the content type single label
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τον ενικό του τύπου περιεχομένου

en: Replaced with the current page number
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τον τρέχοντα αριθμό σελίδας

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τον τρέχοντα αριθμό σελίδας με το πλαίσιο (δηλ. Σελίδα 2 από 4)

en: Replaced with the current page total
el_GR: Αντικαταστάθηκε με το σύνολο των τρεχουσών σελίδων

en: Replaced with the current search phrase
el_GR: Αντικαταστάθηκε με την τρέχουσα φράση αναζήτησης

en: Replaced with the current tag/tags
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τις πρόσφατες ετικέτα/ετικέτες

en: Replaced with the date of the post/page
el_GR: Αντικαταστάθηκε με την ημερομηνία του άρθρου / της σελίδας

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
el_GR: Αντικαταστάθηκε με ένα κανονικό τίτλο για το αρχείο που παρήγαγε το WordPress

en: Replaced with the post categories (comma separated)
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τις κατηγορίες άρθρου (διαχωρισμένο με κόμμα)

en: Replaced with the post/page ID
el_GR: Αντικαταστάθηκε με το αναγνωριστικό άρθρου / σελίδας

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
el_GR: Αντικαταστάθηκε με το βιογραφικό σημείωμα / σελίδα του δημιουργού

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
el_GR: Αντικαταστάθηκε με το ψευδόνυμο του συγγραφέα του άρθρου / σελίδας

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
el_GR: Αντικαταστάθηκε με το αποσπάσμα άρθρου/ σελίδας (ή αυτόματα δημιουργημένο αν δεν υπάρχει)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
el_GR: Αντικαταστάθηκε με το απόσπασμα άρθρου / σελίδας (χωρίς αυτόματη δημιουργία)

en: Replaced with the post/page modified time
el_GR: Αντικαταστάθηκε με την τροποποιημένη ώρα άρθρου / σελίδας

en: Replaced with the posts focus keyphrase
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τη λέξη-κλειδί του άρθρου

en: Replaced with the primary category of the post/page
el_GR: Αντικαταστάθηκε με την κύρια κατηγορία της σελίδας/άρθρου

en: Replaced with the slug which caused the 404
el_GR: Αντικαταστάθηκε με το σύντομο όνομα που προκάλεσε το 404

en: Replaced with the tag description
el_GR: Αντικαταστάθηκε με την περιγραφή της ετικέτας

en: Replaced with the term ancestors hierarchy
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τον όρο ιεραρχία προγόνων

en: Replaced with the term description
el_GR: Αντικαταστάθηκε με την περιγραφή του όρου

en: Replaced with the term name
el_GR: Αντικαταστάθηκε με το όνομα του όρου

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τον τίτλο της γονικής σελίδας της τρέχουσας σελίδας

en: Replaced with the title of the post/page
el_GR: Αντικαταστάθηκε με τον τίτλο του άρθρου / της σελίδας

en: Report
el_GR: Αναφορά

en: Request method %1$s is not valid.
el_GR: Η μέθοδος αιτήματος %1$s δεν είναι έγκυρη.

en: Required by %s
el_GR: Απαιτείται από το %s

en: Restore Site
el_GR: Επαναφορά ιστότοπου

en: Restore site to defaults
el_GR: Επαναφέρετε τον ιστότοπο στις προεπιλογές

en: Return to your %s
el_GR: Επιστροφή στην %s

en: Revise this step
el_GR: Αναθεωρείστε αυτό το βήμα

en: Rewrite titles
el_GR: Επανεγγράψτε τους τίτλους

en: Right angle quotation mark
el_GR: Δείκτης εισαγωγής δεξιάς γωνίας

en: SEO Settings
el_GR: Ρυθμίσεις SEO

en: SEO Title
el_GR: Τίτλος SEO

en: SEO Workouts
el_GR: SEO Ασκήσεις

en: SEO analysis
el_GR: Ανάλυση SEO

en: SEO analysis:
el_GR: Ανάλυση SEO:

en: SEO data optimization complete
el_GR: Η βελτιστοποίηση δεδομένων SEO ολοκληρώθηκε

en: SEO data optimization is disabled for non-production environments.
el_GR: Η βελτιστοποίηση των SEO δεδομένων είναι απενεργοποιημένη σε μη-παραγωγικά περιβάλλοντα.

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
el_GR: Η προτεινόμενη εικόνα θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 200x200 pixel ώστε να επιλεγεί από το Facebook και άλλους ιστότοπους κοινωνικής δικτύωσης.

en: SEO score
el_GR: SEO σκόρ

en: SEO score: %s
el_GR: Βαθμολογία SEO: %s

en: SEO settings configured
el_GR: Οι ρυθμίσεις SEO έχουν ρυθμιστεί

en: SEO title
el_GR: Τίτλος SEO

en: SEO title preview
el_GR: Προεπισκόπηση τίτλου SEO

en: SEO title preview:
el_GR: Προεπισκόπηση τίτλου SEO:

en: Satirical Article
el_GR: Σατιρικό άρθρο

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save all
el_GR: Αποθήκευση Όλων

en: Save changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save changes to %s
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών στο %s

en: Schema analysis:
el_GR: Ανάλυση Σχήματος:

en: Schema settings
el_GR: Ρυθμίσεις Schema

en: Scholary Article
el_GR: Εκπαιδευτικό άρθρο

en: Scroll to see the preview content.
el_GR: Μετακινηθείτε με κύλιση για να δείτε την προεπισκόπηση του περιεχομένου.

en: Scroll to see the table content.
el_GR: Πηγαίνετε πιο κάτω για να δείτε το περιεχόμενο του πίνακα.

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
el_GR: Συνδέστε άψογα το WooCommerce με το %1$s και αποκτήστε επιπλέον χαρακτηριστικά!

en: Search Appearance
el_GR: Αποτέλεσμα αναζήτησης

en: Search Console
el_GR: Κονσόλα Αναζήτησης

en: Search Results Page
el_GR: Σελίδα αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Search engine visibility
el_GR: Ορατότητα μηχανής αναζήτησης

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
el_GR: Οι μηχανές αναζήτησης και οι άλλοι ιστότοπου εξακολουθούν να έχουν επαφή με το διαγραμμένο άρθρο σας.

en: Search engines should ignore this link (mark as %1$snofollow%2$s)%3$s
el_GR: Οι μηχανές αναζήτησης θα πρέπει να αγνοούν το σύνδεσμο αυτό (Επισημαίνεται ως %1$snofollow%2$s)%3$s

en: Search engines should show "%1$s" in search results:
el_GR: Οι μηχανές αναζήτησης θα πρέπει να εμφανίζουν "%1$s" στα αποτελέσματα αναζήτησης:

en: Search pages
el_GR: Σελίδες αναζήτησης

en: Search phrase
el_GR: Αναζήτηση φράσης

en: Security: no advanced or schema settings for authors
el_GR: Ασφάλεια: δεν υπάρχουν προηγμένες ή προκαθορισμένες ρυθμίσεις Σχήματος για αρθρογράφους

en: See the XML sitemap.
el_GR: Δείτε το χάρτη ιστότοπου XML.

en: See who contributed to %1$s.
el_GR: Δείτε ποιος συνέφερε στο %1$s.

en: Select a user...
el_GR: Επιλέξτε χρήστη...

en: Select country
el_GR: Επιλέξτε χώρα

en: Select image
el_GR: Επιλέξτε εικόνα

en: Select the primary %s
el_GR: Επέλεξε το πρωτεύον %s

en: Separator
el_GR: Διαχωριστής

en: Separator between breadcrumbs
el_GR: Διαχωριστικό ανάμεσα στα breadcrumbs

en: Serves #
el_GR: Μερίδες #

en: Serving local customers?
el_GR: Εξυπηρετείτε πελάτες της περιοχής;

en: Set up automated actions when you publish or update your content. By connecting %1$s with %2$s, you can easily send out your published posts to any of its 2000+ destinations, such as Twitter, Facebook and more.
el_GR: Ορίστε αυτοματοποιημένες ενέργειες όταν δημοσιεύετε ή ενημερώνετε το περιεχόμενο σας. Συνδέοντας τη %1$s με το %2$s, μπορείτε εύκολα να στείλετε τις δημοσιευμένες αναρτήσεις σας σε οποιονδήποτε από τους 2000 και πλέον προορισμούς του, όπως το Twitter, το Facebook και άλλα.

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings Updated.
el_GR: Οι Ρυθμίσεις Ενημερώθηκαν.

en: Settings could not be imported:
el_GR: Οι ρυθμίσεις δεν μπορεσαν να εισαχθούν.

en: Settings for %s archive
el_GR: Ρυθμίσεις για το αρχείο %s

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Settings successfully imported.
el_GR: Οι ρυθμίσεις εισήχθησαν επιτυχώς.

en: Seven months ago
el_GR: Επτά μήνες πριν

en: Share your post!
el_GR: Μοιραστείτε το άρθρο σας!

en: Shopping data preview:
el_GR: Προεπισκόπηση δεδομένων αγορών:

en: Should search engines follow links on this %1$s?
el_GR: Πρέπει οι μηχανές αναζήτησης να ακολουθούν συνδέσμους σε αυτό το %1$s;

en: Should search engines follow links on this %s
el_GR: Να ακολουθούν οι μηχανές αναζήτησης συνδέσμους σε αυτό %s

en: Show %s in search results?
el_GR: Εμφάνιση του %s στα αποτελέσματα αναζήτησης;

en: Show All Content Types
el_GR: Εμφάνιση Όλων Των Τύπων Δεδομένων

en: Show Blog page
el_GR: Εμφάνιση σελίδας Ιστολογίου

en: Show SEO settings for %1$s?
el_GR: Να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις SEO για %1$s?

en: Show blog page in breadcrumbs
el_GR: Εμφάνισε τη σελίδα ιστολογίου στις διαδρομές

en: Show debug information
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών απασφαλμάτωσης

en: Show results for:
el_GR: Εμφάνιση αποτελεσμάτων για:

en: Show this item.
el_GR: Εμφάνιση στοιχείου.

en: Show your videos in Google Videos
el_GR: Δείξτε τα βίντεό σας στο Google Videos

en: Showing step items as an ordered list.
el_GR: Εμφανίστε τα επιμέρους αντικείμενα ως αριθμημένη λίστα

en: Showing step items as an unordered list
el_GR: Εμφάνιση των στοιχείων των βημάτων ως αταξινόμητη λίστα.

en: Sign Up!
el_GR: Εγγραφείτε!

en: Sign up for our newsletter if you would like to keep up-to-date about %1$s, other cool plugins by %2$s, and interesting news and tips from the world of SEO.
el_GR: Εγγραφείτε στο ενημερωτικό δελτίο μας αν θέλετε να μείνετε ενημερωμένοι σχετικά με %1$s, άλλα πρόσθετα από τους %2$s, και ενδιαφέροντα νέα και συμβουλές από τον κόσμο του SEO.

en: Single %s settings
el_GR: Ρυθμίσεις μεμoνωμένης %s σελίδας

en: Site Admins (default)
el_GR: Διαχειριστές Ιστότοπου (προεπιλογή)

en: Site ID
el_GR: ID Ιστοσελίδας

en: Site title
el_GR: Τίτλος ιστότοπου

en: Site type
el_GR: Τύπος ιστοσελίδας

en: Site with ID %d not found.
el_GR: Η ιστοσελίδα με ID %d δεν βρέθηκε.

en: Six months ago
el_GR: Έξι μήνες πριν

en: Slug
el_GR: Σύντομη περιγραφή

en: Slug preview:
el_GR: Προεπισκόπηση σύντομου ονόματος:

en: Small tilde
el_GR: Μικρή πεσπιρώμενη

en: Social
el_GR: Κοινωνικά

en: Social Media Posting
el_GR: Αρθρογράφηση κοινωνικών μέσων

en: Social description
el_GR: Περιγραφή για τα κοινωνικά δίκτυα

en: Social image
el_GR: Κοινωνική εικόνα

en: Social media preview
el_GR: Προεπισκόπηση κοινωνικών δικτύων

en: Social previews
el_GR: Προεπισκόπηση κοινωνικών δικτύων

en: Social settings
el_GR: Ρυθμίσεις κοινωνικών

en: Social title
el_GR: Τίτλος για τα κοινωνικά δίκτυα

en: Something else
el_GR: Κάτι άλλο

en: Something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please %1$sre-start the process%2$s.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά και δεν μπορέσαμε να ολοκληρώσουμε την βελτιστοποίηση των δεδομένων SEO. Παρακαλώ %1$sεπανεκκινήστε τη διαδικασία%2$s.

en: Something went wrong. Please reload the page.
el_GR: Κάτι πήγε λάθος. Παρακαλώ φορτώστε πάλι την σελίδα.

en: Sorry, there's no data available for that keyphrase/country combination.
el_GR: Λυπούμαστε, δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα για τον συγκεκριμένο συνδυασμό φράση-κλειδί/χώρα.

en: SoundCloud profile URL
el_GR: URL του προφίλ στο SoundCloud

en: Special pages
el_GR: Ειδικές σελίδες

en: Start SEO data optimization
el_GR: Ξεκινήστε τη βελτιστοποίηση δεδομένων SEO

en: Start ranking better for your videos
el_GR: Ξεκινήστε την καλύτερη κατάταξη για τα βίντεό σας

en: Start: Choose your cornerstones!
el_GR: Επιλέξτε τα ακρογωνιαία κείμενα σας (cornerstones)!

en: Status code
el_GR: Κωδικός κατάστασης

en: Step %1$d: %2$s
el_GR: Βήμα %1$d: %2$s

en: Step 1: Create a backup
el_GR: Βήμα 1: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας

en: Step 2: Import
el_GR: Βήμα 2: Εισαγωγή

en: Step 3: Check your data
el_GR: Βήμα 3: Ελέγξτε τα δεδομένα σας

en: Step 4: Run the configuration wizard
el_GR: Βήμα 4: Εκτελέστε τον οδηγό ρυθμίσεων

en: Step 5: Clean up
el_GR: Βήμα 5: Εκκαθάριση

en: Stop SEO data optimization
el_GR: Διακοπή βελτιστοποίησης δεδομένων SEO

en: Stop losing customers to other local businesses
el_GR: Σταματήστε να χάνετε πελάτες από άλλες τοπικές επιχειρήσεις

en: Structured Data
el_GR: Δομημένα Δεδομένα

en: Success!
el_GR: Επιτυχία!

en: Success: %s
el_GR: Επιτυχία: %s

en: Summary
el_GR: Περίληψη

en: Summary with large image
el_GR: Περίληψη με μεγάλη εικόνα

en: Super Admins only
el_GR: Super Admins μόνο

en: Superfast internal linking suggestions
el_GR: Έξυπνες προτάσεις εσωτερικών συνδέσεων

en: Surf to each one of your cornerstones on your own website. Hit %1$sedit post%2$s and go to the WordPress Backend. Mark them as cornerstones in the SEO tab of the metabox or the sidebar of Yoast SEO.
el_GR: Πλοηγειθείτε σε κάθε ένα από τα ακρογωνιαία κείμενα στον ιστότοπο σας. Πατήστε %1$sεπεξεργασία ανάρτησης%2$s και μεταβείτε στο WordPress Backend. Σημειώστε τα ως ακρογωνιαία (cornerstones) στην καρτέλα SEO του metabox ή στην πλευρική μπάρα της Yoast SEO.

en: Synonyms & related keyphrases
el_GR: Συνώνυμα και σχετικές φράσεις-κλειδιά

en: Tag
el_GR: Ετικέτα

en: Tag description
el_GR: Περιγραφή ετικέτας

en: Tagline
el_GR: Υπότιτλος

en: Take note:
el_GR: Λάβετε υπ' όψη:

en: Taxonomies
el_GR: Ταξινομίες

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for content types
el_GR: Η ταξινομία που εμφανίζεται στις διαδρομές για τους τύπους περιεχομένου

en: Team Yoast
el_GR: Ομάδα Yoast

en: Tech Article
el_GR: Τεχνικό άρθρο

en: Ten months ago
el_GR: Δέκα μήνες πριν

en: Term description
el_GR: Περιγραφή όρου

en: Term hierarchy
el_GR: Ιεραρχία όρων

en: Term is set to noindex.
el_GR: Ο όρος έχει οριστεί ως μη ευρετηριασμένος.

en: Term title
el_GR: Τίτλος όρου

en: Text link counter
el_GR: Μετρητής συνδέσμων κειμένου

en: That means that the form and information below is disabled, and not used.
el_GR: Αυτό σημαίνει ότι η φόρμα και οι πληροφορίες παρακάτω είναι απενεργοποιημένα και δεν χρησιμοποιούνται.

en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
el_GR: Το μενού μπάρας διαχειριστή %1$s , περιέχει χρήσιμους συνδέσμους για εργαλεία τρίτων, τα οποία αναλύουν ιστοσελίδες και κάνουν ευκολότερη την παρακολούθηση νέων ειδοποιήσεων.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
el_GR: Η εγκατάσταση της %1$s προσθήκης δεν είναι ολοκληρωμένη. Παρακαλώ ανατρέξτε στις %2$sοδηγίες εγκατάστασης%3$s.

en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
el_GR: Η λειτουργεία εισαγωγής %s χρησιμοποιεί προσωρινούς πίνακες βάσης δεδομένων. Φαίνεται ότι η εγκατάσταση του WordPress δεν έχει τη δυνατότητα να το κάνει αυτό, παρακαλώ συμβουλευτείτε τον παροχέα φιλοξενίας σας.

en: The %s integration offers suggestions and insights for keywords related to the entered focus keyphrase.
el_GR: Η %s ενοποίηση προσφέρει προτάσεις και διορατικές πληροφορίες για λέξεις-κλειδιά σχετικές με την εστιασμένη φράση-κλειδί που έχετε εισάγει.

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
el_GR: Η ανάλυση SEO προσφέρει προτάσεις για τη βελτίωση του SEO του κειμένου σας.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
el_GR: Η Standard PHP Library (SPL) επέκταση φαίνεται να μην είναι διαθέσιμη. Παρακαλώ ζητήστε από τον πάροχο φιλοξενίας σας να την ενεργοποιήσει.

en: The URL that this page should redirect to.
el_GR: Το URL στο οποίο θα πρέπει να επανακατευθύνει αυτή η σελίδα.

en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to remove posts from the search results or change the canonical. The settings in the schema tab allows a user to change schema meta data for a post. These are things you might not want any author to do. That's why, by default, only editors and administrators can do this. Setting to "%2$s" allows all users to change these settings.
el_GR: Η προηγμένη ενότητα του %1$s meta box, επιτρέπει στον χρήστη να αφαιρεί αναρτήσεις από τα αποτελέσματα αναζήτησης ή να αλλάξει το κανονικό. Οι ρυθμίσεις στην καρτέλα Σχήματος (Schema), επιτρέπουν στον χρήστη να αλλάζει meta data του Σχήματος για μια ανάρτηση. Αυτά είναι πράγματα που ίσως να μη θέλετε να κάνει ο αρθρογράφος. Γι' αυτό, από προεπιλογή, μόνο οι συντάκτες και οι διαχειριστές μπορούν να το κάνουν αυτό. Η ρύθμισή του στο "%2$s" επιτρέπει σε όλους τους χρήστες να αλλάξουν αυτές τις ρυθμίσεις.

en: The browser you are currently using is unfortunately rather dated. Since we strive to give you the best experience possible, we no longer support this browser. Instead, please use %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s or %3$sMicrosoft Edge%4$s.
el_GR: Το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε είναι δυστυχώς μάλλον παρωχημένο. Δεδομένου ότι προσπαθούμε να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία, δεν υποστηρίζουμε πλέον αυτό το πρόγραμμα περιήγησης. Αντ 'αυτού, χρησιμοποιήστε %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s or %3$sMicrosoft Edge%4$s.

en: The configuration wizard helps you to easily configure your site to have the optimal SEO settings.
el_GR: Ο οδηγός ρύθμισης παραμέτρων σάς βοηθά να διαμορφώσετε εύκολα τον ιστότοπό σας για να έχετε τις βέλτιστες ρυθμίσεις SEO.

en: The cornerstone approach
el_GR: Ακρογωνιαία προσέγγιση

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
el_GR: Το στοιχείο του ακρογωνιαίου περιεχομένου σας επιτρέπει να επισημάνετε και να φιλτράρετε ακρογωνιαίο περιεχόμενο στην ιστοσελίδα σας

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
el_GR: Η προεπιλεγμένη ρύθμιση ιστολογίου πρέπει να είναι το αριθμητικό αναγνωριστικό blog του ιστολογίου που θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως προεπιλογή

en: The default card type to use
el_GR: Ο προεπιλεγμένος τύπος κάρτας που θα χρησιμοποιηθεί

en: The file size of the uploaded image is too large for %s. File size must be less than %s.
el_GR: Το μέγεθος αρχείου της μεταφορτωμένης εικόνας είναι πολύ μεγάλο για το %s. Το μέγεθος του αρχείου πρέπει να είναι μικρότερο από %s.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
el_GR: Η επέκταση του φίλτρου φαίνεται να είναι μη διαθέσιμη. Ρωτήστε τον εξυτηρετητή του ιστότοπου σας για να την ενεργοποιήσει.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
el_GR: Η πρώτη πραγματικά όλα-σε-ένα SEO λύση για WordPress, η οποία περιλαμβάνει ανάλυση περιεχομένου σελίδας, χάρτες XML και πολλά περισσότερα.

en: The following words occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on. If the words differ a lot from your topic, you might want to rewrite your content accordingly.
el_GR: Οι ακόλουθες λέξεις και συνδυασμοί λέξεων εμφανίζονται περισσότερο στο περιεχόμενο. Αυτές σας υποδεικνύουν σε τι εστιάζει το περιεχόμενό σας. Αν αυτές οι λέξεις διαφέρουν αρκετά με το θέμα σας, ίσως να θέλετε να γράψετε το περιεχόμενο ξανά.

en: The form contains %1$s error. %2$s | The form contains %1$s errors. %2$s
el_GR[0]: Η φόρμα περιέχει %1$s λάθος. %2$s
el_GR[1]: Η φόρμα περιέχει %1$s λάθη. %2$s

en: The format of the uploaded image is not supported. The supported formats are: %s, %s and %s.
el_GR: Ο τύπος του αρχείου που μεταφορτώθηκε δεν υποστηρίζεται. Οι υποστιριζόμενοι τυποι ειναι: %s, %s και %s.

en: The format of the uploaded image is not supported. The supported formats are: %s, %s, %s and %s.
el_GR: Ο τύπος της εικόνας που μεταφορτώθηκε δεν υποστηρίζεται. Οι υποστηριζόμενοι τύποι είναι: %s, %s, %s και %s.

en: The ingredients used in the recipe, e.g. sugar, flour or garlic.
el_GR: Τα συστατικά/υλικά που χρησιμοποιούνται σε μία συνταγή, π.χ. ζάχαρη, αλεύρι ή σκόρδο.

en: The links columns show the number of articles on this site linking %3$sto%4$s this article and the number of URLs linked %3$sfrom%4$s this article. Learn more about %1$show to use these features to improve your internal linking%2$s, which greatly enhances your SEO.
el_GR: Οι στήλες συνδέσμων δείχνουν τον αριθμό των άρθρων σε αυτή τη σύνδεση ιστοτόπου %3$sπρος%4$s αυτό το άρθρο και τον αριθμό των διευθύνσεων URL που συνδεθήκαν %3$sαπό%4$s αυτό το άρθρο. Μάθετε περισσότερα για %1$sτο πως να χρησιμοποιήσετε αυτές τις δυνατότητες για να βελτιώσετε την εσωτερική σας συνδεσιμότητα%2$s, η οποία βελτιώνει εξαιρετικά το SEO σας.

en: The name of the organization
el_GR: Η ονομασία του οργανισμού

en: The name of the person
el_GR: Το όνομα του φυσικού προσώπου

en: The number of headers and header labels don't match.
el_GR: Ο αριθμός των επικεφαλίδων και των ετικετών επικεφαλίδων δεν ταιριάζει.

en: The person
el_GR: Το φυσικό πρόσωπο

en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
el_GR: Το πρόσθετο %2$s αλλάζει τον τρόπο με τον οποίο λειτουργεί η ιστοσελίδα σας και την κάνει να διαφέρει μεταξύ των μηχανών αναζήτησης και τους κανονικούς χρήστες, μια διαδικασία που ονομάζεται cloaking. Συνιστάται ιδιαίτερα να την απενεργοποιήσετε.

en: The post %1$s appeared first on %2$s.
el_GR: Το άρθρο %1$s εμφανίστηκε πρώτα στο %2$s.

en: The post could not be found.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της ανάρτησης.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
el_GR: Η έκδοση premium του %1$s με περισσότερα χαρακτηριστικά και υποστήριξη.

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
el_GR: Η ανάλυση αναγνωσιμότητας προσφέρει προτάσεις για βελτίωση της δομής και του στυλ του κειμένου σας.

en: The request to Ryte returned an error.
el_GR: Το αίτημα στο Ryte επέστρεψε με σφάλμα.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
el_GR: Ο διαχωριστής έχει οριστεί στην ετικέτα %s του θέματός σας.

en: The settings on this page allow you to specify what the default search appearance should be for any type of content you have. You can choose which content types appear in search results and what their default description should be.
el_GR: Οι ρυθμίσεις σε αυτή τη σελίδα σας επιτρέπουν να ορίσετε πώς θα εμφανίζεται κάθε τύπος περιεχομένου που έχετε στις μηχανές αναζήτησης. Μπορείτε να επιλέξετε ποιοι τύποι περιεχομένου θα εμφανίζονται στα αποτελέσματα αναζήτησης και ποια θα είναι η προεπιλεγμένη περιγραφή τους.

en: The site's name
el_GR: Το όνομα του site

en: The site's tagline
el_GR: Το μότο της ιστοσελίδας

en: The social appearance settings for archives require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
el_GR: Οι ρυθμίσεις εμφάνισης στα κοινωνικά δίκτυα (social appearance) των αρχείων, απαιτούν τα Open Graph metadata (τα οποία προς το παρόν είναι απενεργοποιημένα). Μπορείτε να τα ενεργοποιήσετε πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις %1$s‘Social’ οι οποίες βρίσκονται κάτω απο την καρτέλα%2$s ‘Facebook’.

en: The social appearance settings for content types require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
el_GR: Οι ρυθμίσεις εμφάνισης στα κοινωνικά δίκτυα για τους τύπους περιεχομένου, απαιτούν τα Open Graph metadata (τα οποία προς το παρόν είναι απενεργοποιημένα). Μπορείτε να τα ενεργοποιήσετε πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις %1$s‘Social’ οι οποίες βρίσκονται κάτω απο την καρτέλα%2$s ‘Facebook’.

en: The social appearance settings for taxonomies require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
el_GR: Οι ρυθμίσεις εμφάνισης στα κοινωνικά δίκτυα για τις ταξινομίες απαιτούν τα Open Graph metadata (τα οποία προς το παρόν είναι απενεργοποιημένα). Μπορείτε να τα ενεργοποιήσετε πηγαίνωντας στις ρυθμίσεις %1$s‘Social’, οι οποίες βρίσκονται κάτω την καρτέλα%2$s ‘Facebook’.

en: The social appearance settings for your homepage require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
el_GR: Οι ρυθμίσεις εμφάνισης στα κοινωνικά δίκτυα για την αρχική σας σελιδα, απαιτούν τα Open Graph metadata (τα οποία προς το παρόν είναι απενεργοποιημένα). Μπορείτε να τα ενεργοποιήσετε πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις %1$s‘Social’ οι οποίες βρίσκονται κάτω απο την καρτέλα%2$s ‘Facebook’.

en: The social homepage settings have been moved to the %1$s‘Search appearance’ settings under the ‘General’ tab%2$s.
el_GR: Οι ρυθμίσεις της κοινωνικής αρχικής σελίδας (social homepage) έχουν μετακινηθεί στις ρυθμίσεις %1$s‘Εμφάνιση αναζήτησης’ οι οποίες βρίσκονται κάτω απο την καρτέλα%2$s ‘Γενικά’.

en: The steps of making the recipe, in the form of an ordered list with HowToStep and/or HowToSection items.
el_GR: Τα βήματα για να πραγατοποιηθεί η συνταγή, με τη μορφή μιας οργανωμένης λίστας με HowToStep και/ή HowToSection αντικείμενα.

en: The submitted value was: %s
el_GR: Η υποβληθείσα τιμή ήταν: %s

en: The term could not be found.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του όρου.

en: The term is considered invalid. The following reason was given by WordPress: %s
el_GR: Ο όρος θεωρείται άκυρος. Ο ακόλουθος λόγος δόθηκε από το WordPress: %s

en: The text link counter feature is not working as expected
el_GR: Η δυνατότητα μετρητή συνδέσμων κειμένου δεν λειτουργεί όπως αναμενόταν.

en: The text link counter helps you improve your site structure.
el_GR: Ο μετρητής σύνδεσης κειμένου σας βοηθά να βελτιώσετε τη δομή του ιστότοπού σας

en: The text link counter helps you improve your site structure. %1$sFind out how the text link counter can enhance your SEO%2$s.
el_GR: Ο μετρητής συνδέσμων κειμένου σας βοηθάει να βελτιώσετε την δομή του ιστοτόπου σας. %1$sΑνακαλύψτε πως ο μετρητής συνδέσμων κειμένου μπορεί να ενισχύσει το  SEO σας%2$s.

en: The text link counter is working as expected
el_GR: Ο μετρητής συνδέσμων κειμένου λειτουργεί όπως αναμενόταν

en: The time it takes to actually cook the dish.
el_GR: Ο χρόνος που πραγματικά χρειάζεται για να μαγειρευτεί το πιάτο.

en: The time it takes to prepare the items to be used in the instructions.
el_GR: Ο χρόνος που χρειάζεται για να προετοιμαστούν τα αντικείμενα ώστε να χρησιμοποιηθούν σύμφωνα με τις οδηγίες.

en: There is a new notification. | There are new notifications.
el_GR[0]: Υπάρχει μια νέα ειδοποίηση.
el_GR[1]: Υπάρχουν νέες ειδοποιήσεις.

en: These are settings for the %1$s plugin by %2$s
el_GR: Αυτές είναι ρυθμίσεις για το %1$s πρόσθετο από %2$s

en: These are the image, title and description used when a link to your homepage is shared on social media.
el_GR: Αυτά είναι η εικόνα, ο τίτλος και η περιγραφή που εμφανίζονται όταν ένας σύνδεσμος προς την αρχική σελίδα δημοσιεύεται στα κοινωνικά δίκτυα.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
el_GR: Αυτές οι σελίδες θα είναι από προεπιλογή %s, επομένως δεν θα εμφανίζονται ποτέ στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: This %1$s REST API endpoint gives you all the metadata you need for a specific URL. This will make it very easy for headless WordPress sites to use %1$s for all their SEO meta output.
el_GR: Αυτό %1$s τελικό σημείο REST API σάς παρέχει όλα τα μεταδεδομένα που χρειάζεστε για μια συγκεκριμένη διεύθυνση URL. Αυτό θα καταστήσει πολύ εύκολο για τους ακέφαλους ιστότοπους WordPress να χρησιμοποιούν %1$s για όλη τη μετα-έξοδο SEO.

en: This adds an author byline and reading time estimate to the article’s snippet when shared on Slack.
el_GR: Αυτό προσθέτει το όνομα του αρθρογράφου και μια εκτίμηση για τον χρόνο ανάγνωσης στο απόσπασμα του άρθρου, όταν κοινοποιείται στο Slack.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. You can be either an organization, or a person.
el_GR: Αυτά τα δεδομένα εμφανίζονται ως μεταδεδομένα στον ιστότοπό σας. Σκοπός είναι να εμφανιστεί στο %1$sKnowledge Graph%2$s της Google. Μπορείτε να είστε είτε εταιρεία είτε φυσικό πρόσωπο.

en: This feature has been disabled by the network admin.
el_GR: Αυτό το χαρακτηριστικό έχει απενεργοποιηθεί από το διαχειριστή δικτύου.

en: This feature has been disabled since subsites never send tracking data.
el_GR: Αυτή η λειτουργία έχει απενεργοποιηθεί, καθώς οι υποκατηγορίες ενός ιστότοπου δεν στέλνουν ποτέ δεδομένα παρακολούθησης.

en: This feature includes and replaces the Text Link Counter and Internal Linking Analysis
el_GR: Αυτή η δυνατότητα περιλαμβάνει και αντικαθιστά τον μετρητή συνδέσμων κειμένου και την ανάλυση εσωτερικών συνδέσεων

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
el_GR: Αυτό το χαρακτηριστικό χρησιμοποιείται για να προσθέσει αυτόματα περιεχόμενο στο RSS σας, πιο συγκεκριμένα, προορίζεται να προσθέσει συνδέσμους που οδηγούν πίσω στο ιστολόγιο σας και τις αναρτήσεις του ιστολογίου σας, οπότε οι ανόητες ξύστρες (dumb scrapers) θα προσθέσουν αυτόματα αυτούς τους συνδέσμους, βοηθώντας τις μηχανές αναζήτησης να σας αναγνωρίζουν ως την αυθεντική πηγή του περιεχομένου.

en: This helps search engines understand your website and your content. You can change some of your settings for this page below.
el_GR: Αυτό βοηθάει τις μηχανές αναζήτησης να καταλάβουν το website σας και το περιεχόμενο του. Μπορείτε να αλλάξετε κάποιες από τις ρυθμίσεις για τη σελίδα παρακάτω.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
el_GR: Αυτή η εικόνα χρησιμοποιείται όταν κοινοποιούνται άρθρα/σελίδες που δεν περιέχουν εικόνες.

en: This information will be used in Google's Knowledge Graph Card, the big block of information you see on the right side of the search results.
el_GR: Η πληροφορία θα χρησιμοποιηθεί στην Google's Knowledge Graph Card, ειναι το μεγάλο κομμάτι πληροφορίας που εμφανίζεται στα δεξιά των αποτελεσμάτων αναζητήσης.

en: This is a sponsored link or advert (mark as %1$ssponsored%2$s)%3$s
el_GR: Αυτός είναι ένας χορηγούμενος σύνδεσμος ή advert (Επισημαίνεται ως %1$s χορηγούμενος %2$s)%3$s

en: This is below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
el_GR[0]: Αυτό είναι κάτω από το προτεινόμενο ελάχιστο της %5$d λέξης. %3$sΠροσθέστε περισσότερο περιεχόμενο%4$s.
el_GR[1]: Αυτό είναι κάτω από το προτεινόμενο ελάχιστο των %5$d λέξεων. %3$sΠροσθέστε περισσότερο περιεχόμενο%4$s.

en: This is far below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is far below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
el_GR[0]: Αυτό είναι πολύ λιγότερο από το προτεινόμενο ελάχιστο της %5$d λέξης. %3$sΠροσθέστε περισσότερο περιεχόμενο%4$s.
el_GR[1]: Αυτό είναι πολύ λιγότερο από το προτεινόμενο ελάχιστο των %5$d λέξεων. %3$sΠροσθέστε περισσότερο περιεχόμενο%4$s.

en: This is slightly below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd a bit more copy%4$s. | This is slightly below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd a bit more copy%4$s.
el_GR[0]: Αυτό είναι ελαφρώς χαμηλότερο του προτεινομένου ελάχιστου ορίου των %5$d λέξεων. %3$s Προσθέστε λίγες ακόμα λέξεις %4$s.
el_GR[1]: Αυτό είναι ελαφρώς χαμηλότερο του προτεινομένου ελάχιστου ορίου των %5$d λέξεων. %3$s Προσθέστε λίγες ακόμα λέξεις %4$s.

en: This is what shows in the search results when people find your homepage. This means this is probably what they see when they search for your brand name.
el_GR: Αυτό εμφανίζεται στα αποτελέσματα αναζήτησης όταν οι χρήστες βρίσκουν την αρχική σας σελίδα. Αυτό σημαίνει ότι αυτό είναι πιθανώς αυτό που βλέπουν όταν αναζητούν το εμπορικό σήμα σας.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
el_GR: Αυτό πρέπει να είναι ένα υπάρχον blog. Το Blog %s δεν υπάρχει ή έχει επισημανθεί ως διαγραμμένο.

en: This tab allows you to selectively disable %1$s integrations with third-party products for all sites in the network. By default all integrations are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle an integration on or off for their site. When you disable an integration here, site admins will not be able to use that integration at all.
el_GR: Αυτή η καρτέλα σας επιτρέπει να επιλέξετε ποιες %1$s ενοποιήσεις με τρίτα προϊόντα θέλετε να απενεργοποιήσετε, για όλους τους ιστότοπους στο δίκτυο. Όλες οι ενοποιήσεις είναι προεπιλεγμένα ενεργοποιημένες, το οποίο επιτρέπει στους διαχειριστές ιστοτόπων να επιλέξουν οι ίδιοι εάν θέλουν να κρατήσουν τις ενοποιήσεις ενεργοποιημένες ή όχι για τους ιστοτόπους τους. Όταν απενεργοποιείται μια ενοποίηση εδώ, οι διαχειριστές ιστοτόπων δεν θα είναι σε θέση να χρησιμοποιήσουν τη συγκεκριμένη ενοποίηση.

en: This tab allows you to selectively disable %s features for all sites in the network. By default all features are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle a feature on or off for their site. When you disable a feature here, site admins will not be able to use that feature at all.
el_GR: Αυτή η καρτέλα σας επιτρέπει να απενεργοποιήσετε επιλεκτικά χαρακτητιστικά %s για όλους τους ιστότοπος στο δίκτυο. Η προεπιλογή είναι όλα τα χαρακτηριστικά να είναι ενεργοποιημένα και επιτρέπει στους διαχειριστές του ιστότοπου να επιλέξουν οι ίδιοι εάν επιθυμούν να ενεργοποιήσουν ή να απενεργοποιήσουν έχα χαρακτηριστικό για τον ιστότοοπο τους. Όταν απενεργοποιείτε ένα χαρακτηριστικό σε αυτό το σημείο, οι διαχειριστές του ιστότοπου δεν θα έχουν καν τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουν αυτό το χαρακτητιστκό.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
el_GR: Αυτό το εργαλείο σάς επιτρέπει να αλλάζετε γρήγορα σημαντικά αρχεία για το SEO, όπως το αρχείο robots.txt και, αν έχετε, το αρχείο .htaccess.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
el_GR: Αυτό το εργαλείο σάς επιτρέπει να αλλάζετε γρήγορα τους τίτλους και τις περιγραφές των άρθρων και των σελίδων σας χωρίς να χρειάζεται να εισέλθετε στον επεξεργαστή για κάθε σελίδα.

en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your %1$s metadata. It will only do this when there is no existing %1$s metadata yet. The original data will remain in place.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα εισάγει τα meta δεδομένα των άρθρων σας όπως τους Τίτλους και τις περιγραφές SEO στα Yoast SEO meta δεδομένα. Αυτό θα γίνει μόνο αν δεν υπάρχουν προϋπάρχοντα meta δεδομένα στο Yoast SEO. Τα αρχικά δεδομένα θα παραμείνουν ως έχουν.

en: Three months ago
el_GR: Τρεις μήνες πριν

en: Time needed:
el_GR: Απαιτούμενος χρόνος

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title Separator
el_GR: Διαχωριστής Τίτλων

en: Title separator symbol
el_GR: Σύμβολο διαχωρισμού τίτλου

en: Title settings
el_GR: Ρυθμίσεις τίτλων

en: Title to use for Author page
el_GR: Τίτλος για σελίδα Συγγραφέα

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
el_GR: Τίτλος που θα χρησιμοποιηθεί για αυτήν τη σελίδα στους σελιδοδείκτες

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
el_GR: Για να %1$sεπιβεβαιώσετε τον ιστότοπο σας με το Pinterest%2$s, προσθέστε την meta ετικέτα εδώ:

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
el_GR: Για να μπορέσετε να δημιουργήσετε μια ανακατεύθυνση και να διορθώσετε αυτό το ζήτημα, χρειάζεστε%1$s. Μπορείτε να αγοράσετε το πρόσθετο, συμπεριλαμβανομένου ενός έτους υποστήριξης και ενημερώσεων, στο%2$s.

en: To change the social accounts used for your site, update the details for %1$s.
el_GR: Για να τροποποιήσετε τους λογαριασμούς κοινωνικών δικτύων που χρησιμοποιούνται για την ιστοσελίδα σας, ανανεώστε τις πληροφορίες για %1$s.

en: To let search engines know which social profiles are associated to this site, enter your site social profiles data below.
el_GR: Για να επιτρέψετε στις μηχανές αναζήτησης να γνωρίζουν με πιο κοινωνικό προφίλ είναι συνδεδεμένος ο ιστότοπος σας, συμπληρώστε τα στοιχεία των κοινωνικών προφίλ παρακάτω.

en: To make your site represent a Company or Organization go to %1$sSearch Appearance%2$s and set Organization or Person to "Organization".
el_GR: Για να ορίσετε ότι η ιστοσελίδα σας εκπροσωπεί είτε Εταιρεία είτε Οργανισμό μεταβείτε στις %1$sΡυθμίσεις Εμφάνισης %2$s και επιλέξτε "Οργανισμός" από τις επιλογές Φυσικό Πρόσωπο ή Οργανισμός.

en: To unlock this feature please update %s to the latest version.
el_GR: Για να ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή παρακαλούμε ενημερώστε το %s στην τελευταία έκδοση.

en: To view your current crawl errors, %1$splease visit Google Search Console%2$s.
el_GR: Για να δείτε τα τρέχοντα σφάλματα ανίχνευσης, %1$sπαρακαλώ επισκεφθείτε το Google Search Console%2$s.

en: Toggle %1$s's XML Sitemap
el_GR: Εναλλάξτε τον χάρτη XML της %1$s για τον ιστότοπο

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

en: Trend
el_GR: Τάση

en: Truly optimize your site for a local audience with our %s plugin! Optimized address details, opening hours, store locator and pickup option!
el_GR: Βελτιστοποιήστε την ιστοσελίδα σας για το κοινό της περιοχής με το  %s πρόσθετο μας! Βελτιστοποιημένα στοιχεία διεύθυνσης, ωράριο λειτουργίας, εντοπισμό του καταστήματος και επιλογές παραλαβής!

en: Try to make shorter sentences to improve readability
el_GR: Προσπαθήστε να κάνετε μικρότερες προτάσεις για να βελτιώσετε την αναγνωσιμότητα.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability
el_GR: Προσπαθήστε να κάνετε μικρότερες προτάσεις, χρησιμοποιώντας λιγότερο δύσκολες λέξεις για να βελτιώσετε την αναγνωσιμότητα.

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
el_GR: Προσπαθήσαμε να δημιουργήσουμε το κλειδί της μνήμης cache του χάρτη ιστοτόπου, αλλά ο συνδυασμός postfix και prefix αφήνει πολύ λίγο χώρο για να το κάνουμε αυτό. Πιθανότατα έχουμε να κάνουμε με μια σελίδα που είναι πολύ έξω από το αναμενόμενο εύρος.

en: Tumblr profile URL
el_GR: URL του προφίλ στο Tumblr

en: Twelve months ago
el_GR: Πριν από δώδεκα μήνες

en: Twitter Username
el_GR: Ψευδώνυμο Twitter

en: Twitter preview
el_GR: Προεπισκόπηση Twitter

en: Twitter settings
el_GR: Ρυθμίσεις Twitter

en: Twitter username (without @)
el_GR: Όνομα χρήστη Twitter (χωρίς @)

en: Twitter usernames can only contain letters, numbers, and underscores. %s
el_GR: Τα username του Twitter μπορούν να περιέχουν letters, numbers, and underscores.  %s

en: Twitter uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the "Add Open Graph meta data" setting on the Facebook tab enabled if you want to optimize your site for Twitter.
el_GR: Το Twitter χρησιμοποιεί μεταδεδομένα Open Graph όπως το Facebook, οπότε βεβαιωθείτε ότι διατηρείτε τη  "Προσθήκη μεταδεδομένων Open Graph" ρύθμιση στην καρτέλα Facebook ενεργοποιημένη, εάν θέλετε να βελτιστοποιήσετε τον ιστότοπό σας για το Twitter.

en: Two months ago
el_GR: Δύο μήνες πριν

en: Uncategorized
el_GR: Εκτός κατηγορίας

en: Unfortunately we cannot save changes to your SEO settings while you are working on a draft of an already-published %1$s. If you want to save your SEO changes, make sure to click 'Update', or wait to make your SEO changes until you are ready to update the %1$s.
el_GR: Δυστυχώς δεν μπορούμε να αποθηκεύσουμε τις αλλαγές στις ρυθμίσεις του SEO ενώ ταυτόχρονα δουλεύετε στο προσχέδιο ενός ήδη δημοσιευμένου %1$s. Εάν θέλετε να αποθηκεύσετε τις αλλαγές στο SEO, πατήστε 'Ενημέρωση', ή περιμένετε για να κάνετε τις αλλαγές στο SEO μέχρι να είστε έτοιμοι να ενημερώσετε το %1$s.

en: Unlink
el_GR: Αποσύνδεση

en: Unlock with Premium
el_GR: Ξεκλειδώστε με το Premium

en: Unordered list
el_GR: Μη αριθμημένη λίστα

en: Updated %s
el_GR: Επικαιροποιημένο %s

en: Upgrade to %s
el_GR: Προχωρήστε σε αναβάθμιση του %s

en: Upgrade to Premium
el_GR: Αναβάθμιση σε Premium

en: Upgrade your %s plan
el_GR: Αναβαθμίστε το πρόγραμμα %s

en: Upload Image
el_GR: Ανέβασμα εικόνας

en: Upon saving, this setting will apply to all of your %1$s. %1$s that are manually configured will be left untouched. | Upon saving, these settings will apply to all of your %1$s. %1$s that are manually configured will be left untouched.
el_GR[0]: Κατά την αποθήκευση, αυτή η ρύθμιση θα ισχύει για όλα τα %1$s σας. %1$s που έχουν διαμορφωθεί χειροκίνητα θα παραμείνουν ανέγγιχτα.
el_GR[1]: Κατά την αποθήκευση, αυτές οι ρυθμίσεις θα ισχύουν για όλα τα %1$s σας. %1$s που έχουν διαμορφωθεί χειροκίνητα θα παραμείνουν ανέγγιχτα.

en: Url preview
el_GR: Προβολή URL

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
el_GR: Η χρήση αυτού του χαρακτηριστικού διαδρομών εξηγείται στο %1$sάρθρο τηw γνωσιακής μας βάσης σχετικά με την εφαρμογή των διαδρομών%2$s.

en: Usage tracking
el_GR: Παρακολούθηση χρήσης

en: Use %1$s breadcrumbs instead of %2$s ones
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτές τις ρυθμίσεις σελιδοποίησης %1$s αντί για αυτές %2$s

en: Use Image
el_GR: Χρήση εικόνας

en: User description
el_GR: Περιγραφή χρήστη

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
el_GR: Χρησιμοποιώντας αυτήν τη φόρμα μπορείτε να επαναφέρετε έναν ιστότοπο στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις SEO.

en: Variable
el_GR: Μεταβλητή

en: Vertical bar
el_GR: Κάθετη μπάρα

en: View
el_GR: Προβολή

en: View &#8220;%s&#8221;
el_GR: Προβολή &#8220;%s&#8221;

en: Volume
el_GR: Όγκος

en: WARNING:
el_GR: ΠΡΟΣΟΧΗ:

en: WP Page Title
el_GR: WP Τίτλος Σελίδας

en: Wait for a week or so, until %1$s automatically processes most of your content in the background.
el_GR: Περιμένετε για μια εβδομάδα περίπου, εώς %1$s να επεξεργαστούν αυτόματα το περιεχόμενο στο υπόβαθρο.

en: Want to continue?
el_GR: Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Want to learn SEO from Team Yoast? Check out our %1$s!
el_GR: %1$s επεκτείνεται στο Yoast SEO academy, όπου είναι ένας σύνδεσμος με δυνατότητα να κάνετε κλικ.

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
el_GR: Προειδοποίηση: παρόλο που μπορείτε να ρυθμίσετε τη ρύθμιση των μεταδεδομένων robots εδώ, ολόκληρος ο ιστότοπος έχει οριστεί να λειτουργεί χωρίς ευρετήριο στις ρυθμίσεις απορρήτου σε επίπεδο περιοχής, επομένως αυτές οι ρυθμίσεις δεν θα έχουν αποτέλεσμα.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
el_GR: Προσοχή: ο σύνδεσμος έχει προστεθεί αλλά μπορεί να περιέχει σφάλματα. Παρακαλώ δοκιμάστε το.

en: Warning: the variable %1$s cannot be used in this template. See the %2$s for more info.
el_GR: Προειδοποίηση: η μεταβλητή %s δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με αυτό το πρότυπο. Δείτε το κέντρο βοήθειας για περισσότερες πληροφορίες

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση σχετικών άρθρων στον ιστότοπό σας που θα μπορούσατε να συνδέσετε την ανάρτηση σας.

en: We estimate this could take a long time, due to the size of your site. As an alternative to waiting, you could:
el_GR: Υπολογίζουμε ότι αυτό θα διαρκέσει πολύ ώρα, λόγω του μεγέθους του ιστοτόπου σας. Αντί να περιμένετε, μπορείτε:

en: We estimate this will take a couple of minutes.
el_GR: Υπολογίζουμε ότι αυτό θα διαρκέσει μερικά λεπτά.

en: We estimate this will take less than a minute.
el_GR: Υπολογίζουμε ότι αυτό θα διαρκέσει λιγότερο από ένα λεπτό.

en: We have both free and premium online courses to learn everything you need to know about SEO.
el_GR: Έχουμε δωρεάν και premium online μαθήματα για να μάθετε όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το SEO.

en: We have detected that you have not finished this wizard yet, so we recommend you to %2$sstart the configuration wizard to configure %1$s%3$s.
el_GR: Εντοπίσαμε ότι δεν έχετε ολοκληρώσει ακόμα αυτόν τον οδηγό, γι 'αυτό σας συνιστούμε να %2$sεκκινήσετε τον οδηγό ρύθμισης παραμέτρων για να ρυθμίσετε το %1$s%3$s.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
el_GR: Εντοπίσαμε τα ακόλουθα ζητήματα που επηρεάζουν το SEO του ιστότοπού σας.

en: We notice that you have installed WPML. To make sure your canonical URLs are set correctly, %1$sinstall and activate the Yoast SEO Multilingual add-on%2$s as well!
el_GR: Παρατηρήσαμε ότι έχετε εγκαταστήσει το WPML. Για να επιβεβαιώσετε ότι έχετε θέσει σωστά τα κανονικά (canonicals) URLs, %1$sεγκαταστήστε και ενεργοποιήστε επίσης το πρόσθετο Yoast SEO Multilingual%2$s!

en: We recommend you set this to Yes.
el_GR: Προτείνουμε να το ρυθμίσετε αυτό στο Ναι.

en: We see that you enabled automatic updates for WordPress. We recommend that you do this for %1$s as well. This way we can guarantee that WordPress and %1$s will continue to run smoothly together. %2$sGo to your plugins overview to enable auto-updates for %1$s.%3$s
el_GR: Παρατηρήσαμε ότι έχετε ενεργοποιήσει της αυτόματες ενημερώσεις για το WordPress. Συνιστούμε να κάνετε το ίδιο και για το %1$s. Με αυτόν τον τρόπο θα μπορούμε να εγγυηθούμε ότι το WordPress και το %1$s θα συνεχίζουν να συνεργάζονται άψογα. %2$sΑνατρέξτε στην επισκόπηση των προσθηκών σας για να ενεργοποιήσετε τις αυτόματες-ενημερώσεις για το %1$s.%3$s

en: We see that you enabled automatic updates for WordPress. We recommend that you do this for %1$s as well. This way we can guarantee that WordPress and %1$s will continue to run smoothly together. Please contact your network admin to enable auto-updates for %1$s.
el_GR: Παρατηρήσαμε ότι έχετε ενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις για το WordPress. Συνιστούμε να κάνετε το ίδιο και για το %1$s. Με αυτό τον τρόπο μπορούμε να εγγυηθούμε ότι το WordPress και το %1$s θα συνεχίζουν να συνεργάζονται άψογα. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του δικτύου σας ώστε να ενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις για το %1$s.

en: We've analyzed your post. Everything looks good. Well done!
el_GR: Αναλύσαμε το άρθρο σας. Όλα φαίνονται εντάξει. Συγχαρητήρια!

en: We've analyzed your post. There is still room for improvement!
el_GR: Αναλύσαμε το άρθρο σας. Υπάρχει ακόμη χώρος για βελτίωση!

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
el_GR: Ανακαλύψαμε προϋπάρχοντα δεδομένα από ένα η περισσότερα SEO Πρόσθετα στο Site σας. Παρακαλώ ακολουθήστε τα βήματα που ακολουθούν για να εισάγετε αυτά τα δεδομένα:

en: We've encountered a problem trying to get related keyphrases. Please try again later.
el_GR: Αντιμετωπίσαμε ένα πρόβλημα στην προσπάθεια μας να λάβουμε σχετικές φράσεις-κλειδιά. Παρακαλώ προσπαθείστε αργότερα.

en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
el_GR: Προσέξαμε ότι χρησιμοποιείτε το %1$s για καιρό; ελπίζουμε να σας αρέσει! Θα ήμασταν ευτυχείς αν μας %2$sβαθμολογούσατε με 5 αστέρια στο WordPress.org%3$s!

en: We've written an article about %1$show to use the SEO score and Readability score%2$s.
el_GR: Έχουμε γράψει ένα άρθρο για %1$sτο πως να χρησιμοποιήσετε την βαθμολογία του SEO και τη βαθμολογία Αναγνωσιμότητας%2$s.

en: Web Page
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Webmaster Tools
el_GR: Εργαλεία Webmaster

en: Webmaster Tools verification
el_GR: Επαλήθευση Webmaster Tools

en: Website name
el_GR: Όνομα ιστότοπου

en: What does the site %1$s represent?
el_GR: Τι αναπαριστά η ιστοσελίδα %1$s;

en: What type of page or content is this?
el_GR: Τι τύπος σελίδας ή περιεχόμενο είναι αυτό;

en: When you click OK we will open our HelpScout beacon where you can find answers to your questions. This beacon will load our support data and also potentially set cookies.
el_GR: Όταν κάνετε κλικ στο OK, θα ανοίξουμε τον φάκελο μας με όνομα HelpScout όπου θα βρείτε απαντήσεις στις ερωτήσεις σας. Αυτός ο «φάρος» θα φορτώσει τα δεδομένα υποστήριξης και ενδεχομένως να ορίσει τα cookies

en: When you upload media (an image or video for example) to WordPress, it doesn't just save the media, it creates an attachment URL for it. These attachment pages are quite empty: they contain the media item and maybe a title if you entered one. Because of that, if you never use these attachment URLs, it's better to disable them, and redirect them to the media item itself.
el_GR: Όταν ανεβάζεις ένα πολυμέσο (μια φωτογραφία η ένα βίντεο για παράδειγμα) στο WordPress, δεν αποθηκεύει απλά το πολυμέσο, δημιουργεί έναν συνημμένο σύνδεσμο για αυτό. Αυτές οι συνημμένες σελίδες είναι αρκετά άδειες: περιέχουν το  στοιχείο του πολυμέσου και ίσως τον τίτλο εάν καταχωρήσετε έναν. Εξαιτίας αυτού, εάν δεν χρησιμοποιείτε ποτέ αυτούς τους συνημμένους συνδέσμους, είναι καλύτερο να τους απενεργοποιήσετε και να τους επανακαθοδηγήσετε στο στοιχείο του πολυμέσου κατευθείαν.

en: Who should have access to the %1$s settings
el_GR: Ποιός θα έπρεπε να έχει πρόσβαση στις επιλογές %1$s

en: Wikipedia URL
el_GR: URL της Βικιπαίδεια

en: Wikipedia page about you
el_GR: Σελίδα στην Βικιπαίδεια σχετικά με εσάς

en: With %s, you can easily create such redirects.
el_GR: Με %s, μπορείτε εύκολα να δημιουργήσετε ανάλογες ανακατευθύνσεις.

en: With which articles do you want to rank highest? Which are the most complete, which are the best explainers, which are %1$sthe%2$s most important? Check out your own website and choose the pages and posts you want to be your cornerstone articles!
el_GR: Με ποια άρθρα θελετε να έχετε υψηλότερη κατάταξη; Ποια είναι τα πιο ολοκληρωμένα, ποια εξηγούν τα πράγματα καλύτερα, ποια είναι %1$sτα%2$s πιο σημαντικά; Ελέγξτε τον ιστότοπο σας και επιλέξτε τις σελίδες και τις αναρτήσεις τις οποίες θέλετε να είναι τα ακρογωνιαία άρθρα σας!

en: WordPress automatically generates an URL for each media item in the library. Enabling this will allow for google to index the generated URL.
el_GR: Το WordPress δημιουργεί αυτόματα μια διεύθυνση URL για κάθε στοιχείο πολυμέσου στη βιβλιοθήκη. Η ενεργοποίηση αυτού του στοιχείου θα επιτρέψει στο google να βάλει στο ευρετήριο την παραγόμενη διεύθυνση URL.

en: Workouts
el_GR: Ασκήσεις

en: Would you like to add a related keyphrase?
el_GR: Θα θέλατε να προσθέσετε μια σχετική φράση-κλειδί;

en: Would you like to add another keyphrase?
el_GR: Θα θέλατε να εισάγετε ακόμα μια φράση κλειδί;

en: Would you like to add keyphrase synonyms?
el_GR: Θα θέλατε να προσθέσετε συνώνυμες λέξεις-κλειδια;

en: Would you like to add more than one keyphrase?
el_GR: Θα θέλατε να προσθέσετε πάνω απο μία φράση-κλειδί;

en: Would you like to be able to add these related keyphrases to the %s analysis so you can optimize your content even further?
el_GR: Θα θέλατε να είστε σε θέση να προσθέσετε αυτές τις φράσεις-κλειδιά στην ανάλυση του %s ώστε να βελτιστοποιήσετε το περιεχόμενο σας ακόμη περισσότερο;

en: Written by
el_GR: Συντάχθηκε από

en: Yandex confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
el_GR: Οι κωδικοί επιβεβαίωσης Yandex μπορούν να περιέχουν μόνο γράμματα από A έως F, αριθμούς, παύλες και κάτω παύλες. %s

en: Yandex verification code
el_GR: Κωδικός επιβεβαίωσης Yandex

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yes, you can track my site's data!
el_GR: Ναι, μπορείτε να καταγράψετε τα δεδομένα της ιστοσελίδας μου!

en: Yoast Breadcrumbs
el_GR: Διαδρομές Yoast

en: Yoast FAQ
el_GR: Συχνές ερωτήσεις Yoast

en: Yoast How-to
el_GR: Οδηγός Yoast

en: Yoast SEO automatically describes your pages using schema.org
el_GR: Το Yoast SEO περιγράφει αυτόματα τις σελίδες σας με χρήση του schema.org

en: Yoast option %1$s not found.
el_GR: Η επιλογή Yoast %1$s δεν βρέθηκε.

en: You are not allowed to activate plugins.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για την ενεργοποίηση προσθηκών.

en: You are not allowed to install plugins.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα για την εγκατάσταση προσθηκών.

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
el_GR: Δεν σας επιτρέπεται να κάνετε κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις μη καταχωρημένου δικτύου.

en: You are not allowed to perform this action.
el_GR: Δεν σας επιτρέπετε να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

en: You are not receiving updates or support! Fix this problem by adding this site and enabling %1$s for it in %2$s.
el_GR: Δεν λαμβάνετε ενημερώσεις ή υποστήριξη! Διορθώστε αυτό το πρόβλημα προσθέτοντας αυτόν τον ιστότοπο και ενεργοποιώντας τον %1$s εδώ %2$s.

en: You are using a custom tagline or an empty one.
el_GR: Χρησιμοποιείτε προσαρμοσμένη ετικέτα ή κενή.

en: You can %1$snot%2$s activate your premium plugin(s) and receive updates because %5$s cannot connect to %6$s. A common cause for not being able to connect is an out-of-date version of cURL, software used to connect to other servers. However, your cURL version seems fine. Please talk to your host and, if needed, the Yoast support team to figure out what is broken. %3$sRead more about cURL in our help center%4$s.
el_GR: %1$sΔεν%2$s μπορείτε να ενεργοποιήσετε την(ις) premium προσθήκη(ες) και να λάβετε ενημερώσεις, διότι η %5$s δεν μπορεί να συνδεθεί με το %6$s. Μία συνήθης αιτία για την αδυναμία σύνδεσης είναι μια παρωχημένη έκδοση του λογισμικού cURL, το οποίο χρησιμοποιείται για τη σύνδεση σε άλλους διακομιστές. Ωστόσο, η έκδοση του cURL που χρησιμοποιείται, φαίνεται να είναι μια χαρά. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον πάροχο (host) σας και, εάν χρειαστεί, με την ομάδα υποστήριξης του Yoast για να μάθετε ποιο είναι το πρόβλημα. %3$sΔιαβάστε περισσότερα για το cURL στο κέντρο βοηθείας μας%4$s.

en: You can %1$snot%2$s activate your premium plugin(s) and receive updates because %5$s cannot connect to %6$s. The cause for this error is probably that the cURL software on your server is too old. Please contact your host and ask them to update it to at least version 7.34. %3$sRead more about cURL in our help center%4$s.
el_GR: %1$sΔεν%2$s μπορείτε να ενεργοποιήσετε την(ις) premium προσθήκη(ες) και να λάβετε ενημερώσεις, διότι η %5$s δεν μπορεί να συνδεθεί με το %6$s. Πιθανότατα η αιτία για αυτό το σφάλμα είναι η παλαιότητα του λογισμικού cURL στον διακομιστή σας. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον πάροχο (host) σας και ζητήστε τους να το ενμερώσουν τουλάχιστον στην έκδοση 7.34. %3$s Διαβάστε περισσότερα για το cURL στο κέντρο βοηθείας μας%4$s.

en: You can change the default type for %1$s in your %2$sSearch Appearance Settings%3$s.
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε τον προεπιλεγμένο τύπο του %1$s στις %2$s ρυθμίσεις εμφάνισης της αναζήτησης %3$s.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
el_GR: Μπορείτε να κάνετε κλικ σε κάθε στοιχείο στην προεπισκόπηση για να μεταβείτε στον Επεξεργαστή Αποσπάσματος.

en: You can determine the title and description for the homepage by %1$sediting the homepage itself%2$s.
el_GR: Μπορείτε να καθορίσετε τον τίτλο και την περιγραφή για την αρχική σελίδα %1$sκάνοντας αλλαγές στην ίδια την αρχική σελίδα%2$s.

en: You can determine the title and description for the posts page by %1$sediting the posts page itself%2$s.
el_GR: Μπορείτε να καθορίσετε τον τίτλο και την περιγραφή για την σελίδα αναρτήσεων %1$sκάνοντας αλλαγές στην ίδια την σελίδα αναρτήσεων%2$s.

en: You can edit the SEO meta-data for this custom type on the %1$sShop page%2$s.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα SEO meta-data για αυτόν τον προσαρμοσμένο τύπο στη %1$sσελίδα καταστήματος%2$s.

en: You can edit the details shown in meta data, like the social profiles, the name and the description of this user on their %1$s profile page.
el_GR: Μπορείτε να επεξεργαστείτε τις λεπτομέρειες που εμφανίζονται στα μεταδεδομένα, όπως τα προφίλ κοινωνικών δικτύων, το όνομα και την περιγραφή του επικείμενου χρήστη στη %1$s σελίδα προφίλ του.

en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
el_GR: Μπόρείτε να το διορθώσετε αυτό στη %1$sσελίδα ρυθμίσεων Μόνιμων Συνδέσμων%2$s.

en: You can probably find an answer to your question in our %1$shelp center%2$s.
el_GR: Πιθανότατα να βρείτε μια απάντηση στο ερώτημά σας στο %1$sκέντρο βοήθειας%2$s.

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored.
el_GR: Μπορείτε να επιταχύνετε τον ιστότοπό σας και να λάβετε Διορατικές Πληροφορίες (Insights) σχετικά με την δομή των εσωτερικών συνδέσεων σας, επιτρέποντας μας να εκτελέσουμε μερικές βελτιστοποιήσεις στον τρόπο αποθήκευσης των δεδομένων SEO.

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored. If you have a lot of content it might take a while, but trust us, it's worth it.
el_GR: Μπορείτε να επιταχύνετε τον ιστότοπo σας και να έχετε καλύτερη διορατική πληροφόρηση της δομής των εσωτερικών συνδέσμων εάν μας επιτρέψετε να πραγματοποιήσουμε μερικές βελτιστοποιήσεις στον τρόπο αποθήκευσης των δεδομένων SEO. Εάν έχετε πολύ περιεχόμενο, η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει λίγο παραπάνω, αλλά πιστέψτε μας, αξίζει τον χρόνο.

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools. This feature will add a verification meta tag on your home page. Follow the links to the different Webmaster Tools and look for instructions for the meta tag verification method to get the verification code. If your site is already verified, you can just forget about these.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα παρακάτω πλαίσια για να επαληθεύσετε τα διάφορα εργαλεία για Webmasters. Αυτή η λειτουργία θα προσθέσει μια μετα-ετικέτα επαλήθευσης στην αρχική σας σελίδα. Ακολουθήστε τους συνδέσμους στα διάφορα Εργαλεία για Webmasters και αναζητήστε οδηγίες για τη μέθοδο επαλήθευσης της meta ετικέτας για να λάβετε τον κωδικό επαλήθευσης. Αν ο ιστότοπός σας έχει ήδη επαληθευτεί, μπορείτε απλά να τα ξεχάσετε αυτά.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις παρακάτω μεταβλητές μέσα στο περιεχόμενο, θα αντικατασταθούν από την τιμή στα δεξιά.

en: You can't edit %s that aren't yours.
el_GR: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε %s τα οποία δεν σας ανήκουν.

en: You can't edit %s.
el_GR: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε το πεδίο %s.

en: You cannot create a %s file.
el_GR: Δεν μπορείτε να δημιουργήσετε ένα αρχείο %s.

en: You cannot edit the %s file.
el_GR: Δεν μπορείτε να τροποποιήσετε το %s αρχείο.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
el_GR: Δεν μπορείτε να απορρίψετε μια ορισμένη αντικατάσταση μεταβλητής WPSEO, κατοχυρώνοντας μια μεταβλητή με το ίδιο όνομα. Αντί αυτού, χρησιμοποιήστε το φίλτρο "wpseo_replacements" για να προσαρμόσετε την τιμή αντικατάστασης.

en: You changed the default WordPress tagline
el_GR: Αλλάξατε την προεπιλεγμένη ετικέτα του WordPress

en: You do have your postname in the URL of your posts and pages.
el_GR: Έχετε το όνομα σας στο URL των άρθρων και των σελίδων σας.

en: You do not have the required rights to export settings.
el_GR: Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα χρήσης για την εξαγωγή ρυθμίσεων.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages
el_GR: Δεν έχετε το όνομα της ανάρτησης σας στο URL των αναρτήσεων και των σελίδων σας

en: You don't have a %s file, create one here:
el_GR: Δεν έχετε αρχείο robots.txt, δημιουργήστε ένα εδώ:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
el_GR: Δεν έχεις δημοσιευμένα άρθρα, οι βαθμολογίες για το SEO σου θα εμφανιστούν εδώ αφού κάνεις την πρώτη σου δημοσίευση!

en: You have %d hidden notification: | You have %d hidden notifications:
el_GR[0]: Έχετε  %d κρυφή ειδοποίηση:
el_GR[1]: Έχετε %d κρυφές ειδοποιήσεις:

en: You have %d hidden problem: | You have %d hidden problems:
el_GR[0]: Έχετε %d κρυφό πρόβλημα:
el_GR[1]: Έχετε %d κρυφά προβλήματα:

en: You have previously set your site to represent a person. We’ve improved our functionality around Schema and the Knowledge Graph, so you should go in and %1$scomplete those settings%2$s.
el_GR: Έχετε προηγουμένως θέσει την ιστοσελίδα σας να εκπροσωπεί ένα φυσικό πρόσωπο. Έχουμε βελτιώσει τις λειτουργίες γύρω από το Schema και το Γνωστικό διάγραμμα (Knowledge Graph), ώστε να μεταβείτε εκεί και %1$sνα συμπληρώσετε τις σχετικές ρυθμίσεις%2$s.

en: You have selected the user %1$s as the person this site represents. Their user profile information will now be used in search results. %2$sUpdate their profile to make sure the information is correct.%3$s
el_GR: Έχετε επιλέξει το χρήστη %1$s ως το φυσικό πρόσωπο που εκπροσωπεί την ιστοσελίδα. Οι πληροφορίες προφίλ του χρήστη θα εμφανιστούν στα αποτελέσματα της μηχανής αναζήτησης. %2$sΑναβαθμίστε το προφίλ τους ώστε να βεβαιωθείτε ότι οι πληροφορίες είναι σωστές.%3$s

en: You have uploaded a %s. Please note that, if it’s an animated %s, only the first frame will be used.
el_GR: Έχετε μεταφορτώσει ένα %s. Παρακαλώ έχετε υπόψιν ότι, εάν πρόκειτε για ένα κινούμενο %s, μόνο το πρώτο πλαίσιο (καρέ) θα χρησιμοποιηθεί.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
el_GR: Χρησιμοποιείται τιμές HTML που δεν επιτρέπονται.

en: You haven't set a Shop page in your WooCommerce settings. Please do this first.
el_GR: Δεν έχετε ορίσει τη σελίδα για το κατάστημα στις ρυθμίσεις του Woocommerce. Παρακαλώ ορίστε πρώτα τη σελίδα καταστήματος.

en: You just deleted a %1$s.
el_GR: Μόλις διαγράψατε ένα %1$s.

en: You just trashed a %1$s.
el_GR: Μόλις μεταφέρατε στο κάδο ένα %1$s.

en: You searched for
el_GR: Αναζητήσατε για

en: You searched for %s
el_GR: Αναζητήσατε %s

en: You should change the default WordPress tagline
el_GR: Πρέπει να αλλάξετε την προεπιλεγμένη ετικέτα της WordPress

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
el_GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε ανακατεύθυνση για να εξασφαλίσετε πως οι επισκέπτες σας δεν θα βλέπουν σελίδες σφάλματος 404 όταν θα πατούν σε διεύθυνση η οποία δεν δουλεύει

en: You should run the configuration wizard, from the SEO &rarr; General &rarr; Dashboard page, to make sure all the settings for your site are correct.
el_GR: Πρέπει να τρέξετε τον οδηγό ρύθμισης παραμέτρων, από το SEO &rarr; General &rarr; της Σελίδας του πίνακα ελέγχου,  για να είσαστε σίγουροι πως όλες οι ρυθμίσεις του site σας είναι σωστές.

en: You still have the default WordPress tagline. Even an empty one is probably better.
el_GR: Εξακολουθείτε να έχετε την προεπιλεγμένη ετικέτα της WordPress. Ακόμα και μια άδεια ετικέτα είναι μάλλον καλύτερη.

en: You've done it!
el_GR: Τα καταφέρατε!

en: You've reached the maximum amount of 4 related keyphrases. You can change or remove related keyphrases in the %s metabox or sidebar.
el_GR: Έχετε εξαντλήσει τον μέγιστο αριθμό των 4 σχετικών λέξεων-κλειδιών. Μπορείτε να αλλάξετε ή αφαιρέσετε λέξεις-κλειδιά στο %s από το πλαίσιο metabox ή από την πλευρική στήλη.

en: You've reached your request limit for today. Check back tomorrow or upgrade your plan over at %s.
el_GR: Φθάσατε το όριο αιτημάτων σας για σήμερα. Δοκιμάστε και πάλι αύριο ή αναβαθμίστε το πρόγραμμα σας στο %s.

en: YouTube profile URL
el_GR: URL του προφίλ στο YouTube

en: Your %1$s settings:
el_GR: Οι ρυθμίσεις σας %1$s

en: Your image dimensions are not suitable. The minimum dimensions are %dx%d pixels.
el_GR: Οι διαστάσεις της εικόνας σας δεν ταιριάζουν. Οι ελάχιστες διαστάσεις είναι %dx%d pixels.

en: Your image dimensions are not suitable. The minimum dimensions are %dx%d pixels. The maximum dimensions are %dx%d pixels.
el_GR: Οι διαστάσεις της εικόνας σας δεν ταιριάζουν. Οι ελάχιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dx%d pixels. Οι μέγιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις εναι %dx%d pixels.

en: Your keyphrase is too long. It can be a maximum of 191 characters.
el_GR: Η φράση κλειδί που εισάγατε είναι πολύ μεγάλη. Το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο ορίζεται έως 191 χαρακτήρες.

en: Your permalink structure includes the post name
el_GR: Η δομή του μόνιμου συνδέσμου περιλαμβάνει το όνομα της ανάρτησης

en: Your site can be found by search engines
el_GR: Ο ιστότοπός σας μπορεί να βρεθεί από τις μηχανές αναζήτησης

en: Your site cannot be found by search engines
el_GR: Ο ιστότοπός σας δεν μπορεί να βρεθεί από τις μηχανές αναζήτησης

en: Your site language is set to %s.
el_GR: Η γλώσσα του ιστότοπου είναι ρυθμισμένη σε %s.

en: Your site language is set to %s. If this is not correct, contact your site administrator.
el_GR: Η γλώσσα τηου ιστότοπού σας είναι %s. Αυτό δεν είναι σωστό, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή σας

en: Your site might not feel that SEO fit just yet. But that's just a matter of time. Let's start this workout by choosing your cornerstones.
el_GR: Ο ιστότοπος σας μπορεί να μην δίνει ακόμη την αίσθηση ότι είναι κατάλληλος για SEO(SEO fit). Ωστόσο αυτό είναι μόνο θέμα χρόνου. Ας ξεκινήσουμε αυτή την άσκηση, επιλέγοντας τα ακρογωνιαία κείμενα σας (cornerstones).

en: Your site will continue to work normally, but won't take full advantage of %s.
el_GR: Ο ιστότοπος σας θα συνεχίσει να λειτουργεί φυσιολογικά, παρόλα αυτά δεν θα εκμεταλλευτεί πλήρως τις δυνατότητες της %s.

en: Your website is currently configured to represent a Person
el_GR: Η ιστοσελίδα σας είναι προς το παρόν ρυθμισμένη να εκπροσωπεί ένα Φυσικό Πρόσωπο

en: a theme that has proper title-tag theme support, or adapt your theme to have that support
el_GR: ένα θέμα που έχει την κατάλληλη υποστήριξη τίτλου-ετικέτας, ή προσαρμόστε το θέμα σας για να έχει αυτού του είδους την υποστήριξη

en: archived
el_GR: αρχειοθετημένο

en: archives for authors without posts
el_GR: αρχεία για συγγραφείς χωρίς άρθρα

en: author archives
el_GR: Άρθρα συντάκτη

en: breadcrumbs
el_GR: Ίχνη Πλοήγησης

en: check what your Facebook or Twitter post will look like.
el_GR: ελέγξτε πώς θα μοιάζει με η ανάρτησή σας στο Facebook ή στο Twitter.

en: create and manage redirects from within your WordPress install.
el_GR: δημιουργήστε και να διαχειριστείτε ανακατευθύνσεις από την εγκατάσταση του WordPress.

en: date archives
el_GR: αρχεία ημερομηνίας

en: days
el_GR: μέρες

en: default
el_GR: προεπιλογή

en: deleted
el_GR: διαγράφηκε

en: description (custom taxonomy)
el_GR: περιγραφή (custom taxonomy)

en: difficult
el_GR: δύσκολο

en: easy
el_GR: εύκολο

en: fairly difficult
el_GR: αρκετά δύσκολο

en: fairly easy
el_GR: αρκετά εύκολο

en: gain access to our 24/7 support team.
el_GR: αποκτήστε πρόσβαση στην 24/7 ομάδα υποστήριξής μας.

en: hours
el_GR: ώρες

en: image preview
el_GR: προεπισκόπηση εικόνας

en: internal linking
el_GR: εσωτερική σύνδεση

en: mature
el_GR: ώριμο

en: minutes
el_GR: λεπτά

en: optimize a single post for synonyms and related keyphrases.
el_GR: Βελτιστοποιήστε μία δημοσίευση με συνώνυμα και σχετικές φράσεις - κλειδιά.

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Όλα <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Όλα <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Κάδος <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Κάδος <span class="count">(%s)</span>

en: public
el_GR: δημόσιο

en: seconds
el_GR: δευτερόλεπτα

en: seo
el_GR: SEO

en: site structure
el_GR: Δομή ιστοτόπου

en: the archive for %s
el_GR: το αρχείο για %s

en: the following addons
el_GR: τα ακόλουθα πρόσθετα

en: this author's archives
el_GR: αρχεία αυτού του συγγραφέα

en: very difficult
el_GR: πολύ δύσκολο

en: very easy
el_GR: πολύ εύκολο

en: {{a}}Read our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
el_GR: {{a}}Διαβάστε το άρθρο μας σχετικά με την δομή του ιστοτόπου{{/a}} για να μάθετε περισσότερα σχετικά με το πως η εσωτερική σύνδεση (internal linking) μπορεί να βοηθήσει στην βελτίωση του SEO σας.
