Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (1258 entries)

en: Improve the quality of your site search! Automatically helps your users find your cornerstone and most important content in your internal search results. It also removes noindexed posts & pages from your site’s search results.
pl: Popraw jakość wyszukiwania w swojej witrynie! Automatycznie pomaga użytkownikom znaleźć kamienie węgielne i najważniejsze treści w twoich wewnętrznych wynikach wyszukiwania. Usuwa również wpisy i strony noindexed z wyników wyszukiwania w witrynie.

en: Recipe ingredient(s)
pl: Składnik(i) przepisu

en: The ingredients used in the recipe, e.g. sugar, flour or garlic.
pl: Składniki użyte w przepisie, np. cukier, mąka lub czosnek.

en: Ingredients title
pl: Nazwa składników

en: Ingredients
pl: Składniki

en: Enter an ingredient
pl: Wpisz składnik

en: Recipe instructions
pl: Instrukcje przepisu

en: The steps of making the recipe, in the form of an ordered list with HowToStep and/or HowToSection items.
pl: Kroki wykonania przepisu w formie uporządkowanej listy z elementami HowToStep i/lub HowToSection.

en: Instructions title
pl: Tytuł instrukcji

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: Enter step
pl: Wpisz tytuł kroku

note: translators: 1: Yoast SEO, 2: Zapier.
en: Set up automated actions when you publish or update your content. By connecting %1$s with %2$s, you can easily send out your published posts to any of its 2000+ destinations, such as Twitter, Facebook and more.
pl: Skonfiguruj automatyczne działania podczas publikowania lub aktualizowania treści. Łącząc %1$s z %2$s, możesz łatwo wysyłać opublikowane wpisy do dowolnego z ponad 2000 miejsc docelowych, takich jak Twitter, Facebook i inne.

note: translators: %s: Zapier. translators: %s: Algolia.
en: Find out more about our %s integration.
pl: Dowiedz się więcej o tej integracji %s.

en: Get relevant internal linking suggestions  — while you’re writing! The link suggestions metabox shows a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
pl: Uzyskaj sugestie dotyczące linkowania wewnętrznego - podczas pisania! Metabox sugestii linków pokazuje listę wpisów na blogu o podobnej treści, które mogą być interesujące do linkowania.

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
pl: Dowiedz się więcej jak wewnętrzne linki mogą udoskonalić strukturę twojej strony

en: Find relevant data about your content right in the Insights section in the Yoast SEO metabox. You’ll see what words you use most often and if they’re a match with your keywords!
pl: Znajdź istotne dane na temat swoich treści w sekcji Insights w metaboksie Yoast SEO. Zobaczysz, jakich słów używasz najczęściej i czy pasują one do słów kluczowych!

en: Find out how Insights can help you improve your content.
pl: Dowiedz się, jak Insights może pomóc ulepszyć treści.

en: Link suggestions
pl: Odnośnik do sugestii

en: Insights
pl: Spostrzeżenia

en: Read more about Schema.
pl: Czytaj więcej o Schema.

note: translators: %1$s expands to an opening anchor tag for a link leading to the Premium installation page, %2$s expands to a closing anchor tag. Translators: %1$s expands to an opening anchor tag for a link leading to the
en: Oops, something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please make sure to activate your subscription in MyYoast by completing %1$sthese steps%2$s.
pl: Ups, coś poszło nie tak i nie mogliśmy zakończyć optymalizacji danych SEO. Proszę upewnij się, że aktywowano subskrypcję w MyYoast, wykonując %1$ste kroki%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social appearance settings for archives require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
pl: Ustawienia wyglądu społecznościowego dla archiwów wymagają metadanych Open Graph (które obecnie są wyłączone). Możesz to włączyć w %1$sustawieniach w zakładce "Facebook"%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social appearance settings for taxonomies require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
pl: Ustawienia wyglądu społecznościowego dla taksonomii wymagają metadanych Open Graph (które obecnie są wyłączone). Możesz to włączyć w %1$sustawieniach w zakładce "Facebook"%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social appearance settings for content types require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
pl: Ustawienia wyglądu społecznościowego dla typów zawartości wymagają metadanych Open Graph (które obecnie są wyłączone). Możesz to włączyć w %1$sustawieniach w zakładce "Facebook"%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social appearance settings for your homepage require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
pl: Ustawienia wyglądu społecznościowego dla twojej strony głównej wymagają metadanych Open Graph (które obecnie są wyłączone). Możesz to włączyć w %1$sustawieniach w zakładce 'Facebook'%2$s.

en: Default image
pl: Domyślny obrazek

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The social homepage settings have been moved to the %1$s‘Search appearance’ settings under the ‘General’ tab%2$s.
pl: Ustawienia społecznościowej strony głównej zostały przeniesione do ustawień %1$s"Wygląd wyszukiwania" w zakładce "Ogólne"%2$s.

en: A description of the recipe.
pl: Opis przepisu.

en: Enter a recipe description
pl: Wpisz opis przepisu.

en: Recipe description
pl: Opis przepisu.

en: Rewrite titles
pl: Przepisz tytuły

note: translators: %s is the plural version of the post type's name.
en: %s archive settings
pl: Ustawienia archiwum %s

en: Social title
pl: Tytuł dla mediów społecznościowych

en: Social description
pl: Opis dla mediów społecznościowych

en: Social image
pl: Obrazek dla mediów społecznościowych

en: Modify your social description by editing it right here.
pl: Zmień opis dla mediów społecznościowych poprzez edycję tutaj.

en: Unlock with Premium
pl: Odblokuj z planem Premium

note: translators: %s expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: To unlock this feature please update %s to the latest version.
pl: Proszę zaktualizować %s do najnowszej wersji, aby odblokować tę funkcję.

en: Cooking time
pl: Czas gotowania

en: These are the image, title and description used when a link to your homepage is shared on social media.
pl: To obrazek, tytuł i opis, które będą użyte, gdy odnośnik do twojej strony głównej zostanie udostępniony na mediach społecznościowych.

note: translators: %s is the singular version of the post type's name.
en: Single %s settings
pl: Ustawienia dla pojedynczego wpisu: %s

note: translators: %s expands to Yoast
en: %s SEO installation
pl: Instalacja %s SEO

en: Install and activate
pl: Zainstaluj i włącz

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium
en: Please confirm below that you would like to install %s on this site.
pl: Proszę potwierdzić poniżej, że chcesz zainstalować %s na tej witrynie.

en: You are not allowed to activate plugins.
pl: Nie posiadasz uprawnień do włączenia wtyczek.

en: You are not allowed to install plugins.
pl: Nie posiadasz uprawnień do instalowania wtyczek.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: No %1$s plugins have been installed. You don't seem to own any active subscriptions.
pl: Nie zainstalowano żadnych wtyczek %1$s. Wygląda na to, że nie posiadasz żadnych aktywnych subskrypcji.

en: the following addons
pl: następujące dodatki

en: Installing and activating addons
pl: Instalowanie i aktywacja dodatków

note: translators: %1$s expands to an anchor tag to the admin premium page, %2$s expands to Yoast SEO Premium, %3$s expands to a closing anchor tag
en: %1$s Continue to %2$s%3$s
pl: %1$s Kontynuuj do %2$s%3$s

note: Translators: %s expands to the name of the addon.
en: Addon activated.
pl: Dodatek aktywowany.

note: Translators:%s expands to the error message.
en: Addon activation failed because of an error: %s.
pl: Aktywacja dodatku nie powiodła się z powodu błędu: %s.

note: Translators: %s expands to the name of the addon.
en: Addon installed.
pl: Dodatek zainstalowany.

note: Translators: %s expands to the error message.
en: Addon installation failed because of an error: %s.
pl: Instalacja dodatku nie powiodła się z powodu błędu: %s.

en: Price
pl: Cena

en: Availability
pl: Dostępność

note: Translators: %s expands to the actual rating, e.g. 8/10.
en: Rating
pl: Ocena

en: Rating: %s
pl: Ocena: %s

en: Image
pl: Obrazek

en: %s reviews
pl: Opinie: %s

en: Shopping data preview:
pl: Podgląd danych o zakupach:

en: Add a block to your recipe...
pl: Dodaj blok do przepisu…

en: Enter a recipe name
pl: Wpisz nazwę przepisu

en: Serves #
pl: # Porcji

note: translators: %1$s expands to Yoast
en: %1$s Recipe
pl: Przepis %1$s

en: Create a Recipe in an SEO-friendly way. You can only use one Recipe block per post.
pl: Stwórz przepis w sposób przyjazny dla SEO. Możesz użyć tylko jednego bloku przepisu na wpis.

note: Translators: %1$s expands to 'Yoast SEO', %2$s to an opening anchor tag for a link leading to the Plugins page, and %3$s to a closing anchor tag.
en: We see that you enabled automatic updates for WordPress. We recommend that you do this for %1$s as well. This way we can guarantee that WordPress and %1$s will continue to run smoothly together. Please contact your network admin to enable auto-updates for %1$s.
pl: Włączono automatyczne aktualizacje dla WordPressa. Zalecamy to również dla %1$s. W ten sposób możemy zagwarantować, że WordPress i %1$s będą nadal działać razem bezproblemowo. Skontaktuj się z administratorem sieci, aby włączyć automatyczne aktualizacje dla %1$s.

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium.
en: Required by %s
pl: Wymagane przez %s

note: Translators: %1$s expands to 'Yoast SEO', %2$s to an opening anchor tag for a link leading to the Plugins page, and %3$s to a closing anchor tag.
en: We see that you enabled automatic updates for WordPress. We recommend that you do this for %1$s as well. This way we can guarantee that WordPress and %1$s will continue to run smoothly together. %2$sGo to your plugins overview to enable auto-updates for %1$s.%3$s
pl: Automatyczne aktualizacje dla WordPressa zostały włączone. Zalecamy, aby zrobić to również dla %1$s. W ten sposób możemy zagwarantować, że WordPress i %1$s będą nadal bezproblemowo działać razem. %2$sPrzejdź do przeglądu wtyczek, aby włączyć automatyczne aktualizacje dla %1$s.%3$s

note: Translators: %1$s resolves to Yoast SEO.
en: Auto-updates are enabled based on this setting for %1$s.
pl: Automatyczne aktualizacje są włączane na podstawie tego ustawienia dla %1$s.

note: Translators: %1$s resolves to Yoast SEO.
en: Auto-updates are disabled based on this setting for %1$s.
pl: Automatyczne aktualizacje są wyłączone na podstawie tego ustawienia dla %1$s.

en: Schema analysis:
pl: Analiza danych strukturalnych:

en: New
pl: Nowe

en: Enable Breadcrumbs for your theme
pl: Włącz Okruszki dla wybranego motywu

note: translators: %1$s / %2$s: links to the breadcrumbs implementation page on the Yoast knowledgebase
en: Note: You can always choose to enable / disable them for your theme below. This setting will not apply to breadcrumbs inserted through a widget, a block or a shortcode.
pl: Uwaga: Zawsze możesz włączyć / wyłączyć je dla swojego motywu. To ustawienie nie będzie miało zastosowania do okruszków wstawionych za pomocą widgetu, bloku lub shortcode.

en: Replace image
pl: Zastąp obrazek

en: Select image
pl: Wybierz obrazek

en: Remove image
pl: Skasuj obrazek

en: seconds
pl: sekund

note: translators: %1$s expands to 'Yoast'.
en: %1$s premium plugin updates work fine
pl: Aktualizacje wtyczki %1$s premium działają poprawnie

en: breadcrumbs
pl: okruszki

en: Yoast Breadcrumbs
pl: Okruszki Yoast

en: Adds the Yoast SEO breadcrumbs to your template or content.
pl: Dodaj okruszki Yoast SEO do szablonu lub treści.

note: translators: %1$s expands to 'Yoast'.
en: %1$s premium plugins cannot update
pl: Wtyczki premium %1$s nie mogą zostać aktualizowane

en: site structure
pl: Struktura witryny

en: internal linking
pl: Wewnętrzne linkowanie

note: translators: %s is the reason given by WordPress.
en: The term is considered invalid. The following reason was given by WordPress: %s
pl: Termin jest uważany za nieprawidłowy. Powód podany przez WordPressa: %s

en: The term could not be found.
pl: Nie można znaleźć tego terminu.

en: The post could not be found.
pl: Nie można znaleźć tego postu.

note: translators: %1$s expands to an opening anchor tag, %2$s expands to an closing anchor tag.
en: We notice that you have installed WPML. To make sure your canonical URLs are set correctly, %1$sinstall and activate the Yoast SEO Multilingual add-on%2$s as well!
pl: Zauważyliśmy, że zainstalowano WPML. Aby upewnić się, że kanoniczne adresy URL są ustawione poprawnie, %1$szainstaluj i włącz również dodatek Yoast SEO Multilingual%2$s!

en: This feature has been disabled since subsites never send tracking data.
pl: Ta funkcja została wyłączona, ponieważ podstrony nigdy nie wysyłają danych śledzących.

note: Translators: %1$s translates to the Post Label in singular form
en: Unfortunately we cannot save changes to your SEO settings while you are working on a draft of an already-published %1$s. If you want to save your SEO changes, make sure to click 'Update', or wait to make your SEO changes until you are ready to update the %1$s.
pl: Niestety nie można zapisać zmian w ustawieniach SEO, gdy pracujesz nad wersją roboczą już opublikowanego: %1$s. Jeśli chcesz zachować swoje zmiany SEO, kliknij "Aktualizuj", lub poczekaj z wprowadzeniem zmian SEO, do momentu aktualizacji: %1$s.

en: Because of a change in your category base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
pl: Z powodu zmiany w ustawieniach bazy kategorii, niektóre z danych SEO muszą zostać ponownie przetworzone.

en: New: Yoast SEO for Elementor
pl: Nowość: Yoast SEO dla Elementora

en: Get started with Yoast SEO's content analysis for Elementor!
pl: Zacznij od analizy treści Yoast SEO dla Elementora!

en: Got it
pl: Rozumiem

en: This adds an author byline and reading time estimate to the article’s snippet when shared on Slack.
pl: Dodaje to do fragmentu artykułu nagłówek autora i szacunkowy czas czytania, gdy jest on udostępniany na Slacku.

en: Find out how a rich snippet can improve visibility and click-through-rate.
pl: Dowiedz się, jak "rich snippet" może poprawić widoczność i współczynnik klikalności.

note: translators: %s expands to the reading time number, in minutes
en: %s minute | %s minutes
pl[0]: %s minuta
pl[1]: %s minuty
pl[2]: %s minut

en: Written by
pl: Napisane przez

note: translators: %s expands to the reading time number, in minutes
en: Est. reading time
pl: Szacowany czas czytania

note: translators: 1: Expands to Yoast SEO
en: Wait for a week or so, until %1$s automatically processes most of your content in the background.
pl: Poczekaj około tygodnia, aż %1$s automatycznie przetworzy większość treści w tle.

en: Enhanced Slack sharing
pl: Ulepszone udostępnianie na Slacku

en: Because of a change in your tag base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
pl: Z powodu zmiany w ustawieniach bazy tagów, niektóre z danych SEO muszą zostać ponownie przetworzone.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: This tab allows you to selectively disable %1$s integrations with third-party products for all sites in the network. By default all integrations are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle an integration on or off for their site. When you disable an integration here, site admins will not be able to use that integration at all.
pl: Ta zakładka pozwala wyłączyć integracje %1$s z produktami innych firm dla wszystkich witryn w sieci. Domyślnie wszystkie integracje są włączone, co pozwala administratorom witryn na samodzielny wybór, czy chcą włączyć lub wyłączyć integrację dla swojej witryny. Gdy wyłączysz integrację tutaj, administratorzy witryn nie będą mogli w ogóle używać tej integracji.

note: translators: %s: 'Semrush'
en: The %s integration offers suggestions and insights for keywords related to the entered focus keyphrase.
pl: Integracja %s oferuje sugestie i spostrzeżenia dla słów kluczowych związanych z wprowadzoną frazą kluczową.

en: Eight months ago
pl: Osiem miesięcy temu

en: Nine months ago
pl: Dziewięć miesięcy temu

en: Ten months ago
pl: Dziesięć miesięcy temu

en: Eleven months ago
pl: Jedenaście miesięcy temu

en: Twelve months ago
pl: Dwanaście miesięcy temu

en: Last month
pl: Ostatni miesiąc

en: Two months ago
pl: Dwa miesiące temu

en: Three months ago
pl: Trzy miesiące temu

en: Four months ago
pl: Cztery miesiące temu

en: Five months ago
pl: Pięć miesięcy temu

en: Six months ago
pl: Sześć miesięcy temu

en: Seven months ago
pl: Siedem miesięcy temu

en: Volume
pl: Wolumen

en: Please enter a focus keyphrase first to get related keyphrases
pl: Wprowadź najpierw frazę kluczową, aby uzyskać powiązane frazy kluczowe

en: Show results for:
pl: Pokaż wyniki dla:

en: Select country
pl: Wybierz kraj

en: Learn more about the related keyphrases volume
pl: Dowiedz się więcej o wolumenie powiązanych fraz kluczowych

en: Learn more about the related keyphrases trend
pl: Dowiedz się więcej o trendzie powiązanych fraz kluczowych

en: Keyphrase volume in the last 12 months on a scale from 0 to 100.
pl: Wolumen frazy kluczowej w ciągu ostatnich 12 miesięcy w skali od 0 do 100.

note: translators: %s expands to Semrush
en: Get more insights at %s
pl: Uzyskaj więcej informacji na %s

note: translators: %s : Expands to "Semrush".
en: You've reached your request limit for today. Check back tomorrow or upgrade your plan over at %s.
pl: Osiągnięto limit zgłoszeń na dziś. Sprawdź ponownie jutro lub zaktualizuj swój plan na stronie %s.

note: translators: %s : Expands to "Semrush".
en: Upgrade your %s plan
pl: Aktualizuj swój plan %s

note: translators: %1$s expands to "Yoast SEO", %2$s expands to "Semrush".
en: Please wait while %1$s connects to %2$s to get related keyphrases...
pl: Proszę czekać, aż %1$s połączy się z %2$s, aby uzyskać powiązane frazy kluczowe...

note: translators: %s: Expands to "Yoast SEO".
en: You've reached the maximum amount of 4 related keyphrases. You can change or remove related keyphrases in the %s metabox or sidebar.
pl: Osiągnięto maksymalną ilość 4 powiązanych fraz kluczowych. Możesz zmienić lub usunąć powiązane frazy kluczowe w metaboksie %s lub pasku bocznym.

en: We've encountered a problem trying to get related keyphrases. Please try again later.
pl: Napotkaliśmy problem podczas próby uzyskania powiązanych fraz kluczowych. Prosimy spróbować ponownie później.

note: translators: %s: Expands to "Yoast SEO".
en: Would you like to be able to add these related keyphrases to the %s analysis so you can optimize your content even further?
pl: Czy chcesz mieć możliwość dodania tych powiązanych fraz kluczowych do analizy %s, aby można jeszcze bardziej zoptymalizować swoje treści?

note: translators: %s: Expands to "Yoast SEO Premium".
en: Check out %s!
pl: Sprawdź %s!

en: This feature includes and replaces the Text Link Counter and Internal Linking Analysis
pl: Ta funkcja zawiera i zastępuje licznik linków tekstowych oraz analizę linków wewnętrznych

en: SEO data optimization is disabled for non-production environments.
pl: Optymalizacja danych SEO jest wyłączona dla środowisk nieprodukcyjnych.

en: SEO data optimization complete
pl: Optymalizacja danych SEO zakończona

en: Optimizing SEO data... This may take a while.
pl: Optymalizacja danych SEO... To może zająć trochę czasu.

en: Stop SEO data optimization
pl: Zatrzymaj optymalizację danych SEO

en: Activate your subscription
pl: Aktywuj swoją subskrypcję

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s can integrate with third parties products. You can enable or disable these integrations below.
pl: %1$s może integrować się z produktami innych firm. Możesz włączyć lub wyłączyć te integracje poniżej.

en: Related keyphrase
pl: Powiązana fraza kluczowa

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored. If you have a lot of content it might take a while, but trust us, it's worth it.
pl: Możesz przyspieszyć swoją stronę i uzyskać wgląd w strukturę linkowania wewnętrznego, pozwalając nam na wykonanie kilku optymalizacji sposobu przechowywania danych SEO. Jeśli masz dużo treści, może to trochę potrwać, ale zaufaj nam, warto.

en: Learn more about the benefits of optimized SEO data.
pl: Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z optymalizacji danych SEO.

en: Start SEO data optimization
pl: Rozpocznij optymalizację danych SEO

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored.
pl: Możesz przyspieszyć swoją witrynę i uzyskać wgląd w wewnętrzną strukturę linkowania, pozwalając nam wykonać kilka optymalizacji sposobu przechowywania danych SEO.

en: All permalinks were successfully reset
pl: Wszystkie permalinki zostały pomyślnie zresetowane

en: The number of headers and header labels don't match.
pl: Liczba nagłówków i etykiet nagłówków nie są zgodne.

en: Related keyphrases
pl: Powiązane frazy kluczowe

en: Get related keyphrases
pl: Uzyskaj powiązane frazy kluczowe

en: Sorry, there's no data available for that keyphrase/country combination.
pl: Przepraszamy, nie ma dostępnych danych dla tej kombinacji frazy kluczowej i kraju.

note: Translators: %1$s expands to an opening anchor tag for a link leading to the Yoast SEO tools page, %2$s expands to a closing anchor tag.
en: Something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please %1$sre-start the process%2$s.
pl: Coś poszło nie tak i nie mogliśmy zakończyć optymalizacji danych SEO. Proszę %1$sponownie rozpocząć proces%2$s.

en: If the problem persists, please contact support.
pl: Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z pomocą techniczną.

en: Optimize SEO Data
pl: Optymalizacja danych SEO

en: Need support?
pl: Potrzebujesz wsparcia?

note: translators: %1$s: expands to an opening anchor tag, %2$s: expands to a closing anchor tag
en: Disabling Yoast SEO's XML sitemaps will not disable WordPress' core sitemaps. In some cases, this %1$s may result in SEO errors on your site%2$s. These may be reported in Google Search Console and other tools.
pl: Wyłączenie map stron XML Yoast SEO nie spowoduje wyłączenia map stron WordPressa. W niektórych przypadkach może to %1$sspowodować błędy SEO w witrynie%2$s. Mogą one zostać zgłoszone w Google Search Console i innych narzędziach.

note: translators: 1: expands to <a> that refers to the help page, 2: </a> closing tag.
en: You can probably find an answer to your question in our %1$shelp center%2$s.
pl: Prawdopodobnie możesz znaleźć odpowiedź na swoje pytanie w naszym %1$scentrum pomocy%2$s.

note: translators: %s expands to a mailto support link.
en: If you still need support and have an active subscription for this product, please email %s.
pl: Jeśli nadal potrzebujesz pomocy technicznej i masz aktywną subskrypcję na ten produkt, wyślij wiadomość e-mail na adres %s.

note: Translators: %s expands to the social medium name, i.e. Faceboook.
en: Facebook preview
pl: Podgląd dla Facebooka

note: Translators: %s expands to the social medium name, i.e. Faceboook.
en: Twitter preview
pl: Podgląd dla Twittera

note: Translators: %s translates to the Post Label in singular form
en: Return to your %s
pl: Powrót do %s

note: Translators: %s translates to the Post Label in singular form
en: Make sure to save your %s for changes to take effect
pl: Upewnij się, że zapisałeś swoje %s, aby zmiany weszły w życie

en: Stop losing customers to other local businesses
pl: Przestań tracić klientów na rzecz innych lokalnych firm

en: Start ranking better for your videos
pl: Zacznij lepiej pozycjonować swoje filmy

en: Everything you need for Google News
pl: Wszystko, czego potrzebujesz dla Google News

en: Make your products stand out in Google
pl: Spraw, aby produkty wyróżniały się w Google

note: translators: 1: Yoast SEO, 2: translated version of "Off"
en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to remove posts from the search results or change the canonical. The settings in the schema tab allows a user to change schema meta data for a post. These are things you might not want any author to do. That's why, by default, only editors and administrators can do this. Setting to "%2$s" allows all users to change these settings.
pl: Zaawansowana sekcja %1$s pozwala użytkownikowi na usunięcie wpisów z wyników wyszukiwania lub zmianę linku kanonicznego. Ustawienia w zakładce schema pozwalają użytkownikowi na zmianę meta danych schema dla danego wpisu. Możesz nie chcieć, aby robił je autor. Dlatego domyślnie mogą to robić tylko redaktorzy i administratorzy. Ustawienie na "%2$s" pozwala wszystkim użytkownikom na zmianę tych ustawień.

en: Security: no advanced or schema settings for authors
pl: Bezpieczeństwo: brak zaawansowanych ustawień dla autorów

note: translators: %1$s expands to the plural name of the current post type, %2$s expands to the current site wide default.
en: Default for %1$s (%2$s)
pl: Domyślnie dla %1$s (%2$s)

en: This helps search engines understand your website and your content. You can change some of your settings for this page below.
pl: Pomaga to wyszukiwarkom zrozumieć twoją witrynę i treści. Możesz zmienić ustawienia dla tej strony poniżej.

en: Article
pl: Artykuł

en: News Article
pl: Artykuł informacyjny

en: Satirical Article
pl: Artykuł satyryczny

en: Scholary Article
pl: Artykuł szkolny

en: Tech Article
pl: Artykuł techniczny

en: Default Article type
pl: Domyślny typ artykułu

en: Default Page type
pl: Domyślny typ strony

en: Learn more about structured data with Schema.org
pl: Dowiedz się więcej o danych strukturalnych na Schema.org

en: Learn more about page or content types
pl: Dowiedz się więcej o typach stron lub treści

en: Learn more about the schema settings
pl: Dowiedz się więcej o ustawieniach schema

en: What type of page or content is this?
pl: Jaki jest to rodzaj strony lub treści?

en: Medical Web Page
pl: Medyczna strona internetowa

note: translators: %1$s expands to the plural name of the current post type, %2$s and %3$s expand to a link to the Search Appearance Settings page
en: You can change the default type for %1$s in your %2$sSearch Appearance Settings%3$s.
pl: Możesz zmienić domyślny typ dla: %1$s w %2$sustawieniach wyszukiwania%3$s.

en: Real Estate Listing
pl: Ogłoszenie nieruchomości

note: translators: %1$s expands to an indexable object's name, e.g. Posts or Pages.
en: Upon saving, this setting will apply to all of your %1$s. %1$s that are manually configured will be left untouched. | Upon saving, these settings will apply to all of your %1$s. %1$s that are manually configured will be left untouched.
pl[0]: Po zapisaniu, to ustawienie będzie miało zastosowanie do wszystkich: %1$s. %1$s, które są skonfigurowane ręcznie, zostaną pozostawione bez zmian.
pl[1]: Po zapisaniu, to ustawienie będzie miało zastosowanie do wszystkich: %1$s. %1$s, które są skonfigurowane ręcznie, zostaną pozostawione bez zmian.
pl[2]: Po zapisaniu, to ustawienie będzie miało zastosowanie do wszystkich: %1$s. %1$s, które są skonfigurowane ręcznie, zostaną pozostawione bez zmian.

en: Social Media Posting
pl: Publikacje w mediach społecznościowych

en: Report
pl: Raport

en: Item Page
pl: Strona elementu

en: FAQ Page
pl: Strona FAQ

en: Web Page
pl: Strona internetowa

en: About Page
pl: Strona o nas

en: Search Results Page
pl: Strona wyników wyszukiwania

en: QA Page
pl: Strona z pytaniami i odpowiedziami

en: Checkout Page
pl: Strona zamówienia

en: Collection Page
pl: Strona zbiorcza

en: Advertiser Content Article
pl: Treść reklamodawcy

en: Article type
pl: Typ artykułu

en: Page type
pl: Typ strony

en: Schema settings
pl: Ustawienia schema

note: translators: %1$s expands to an indexable object's name, e.g. Posts or Pages.
en: Choose how your %1$s should be described by default in your site's schema.org markup. You can change these settings for individual %1$s.
pl: Wybierz w jaki sposób domyślnie opisywać w znaczniku schema.org witryny: %1$s. Możesz zmienić te ustawienia dla: %1$s.

en: Yoast SEO automatically describes your pages using schema.org
pl: Yoast SEO automatycznie opisuje strony za pomocą schema.org

en: Contact Page
pl: Strona kontaktu

en: default
pl: domyślnie

en: Profile Page
pl: Strona profilowa

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: Help us improve %s
pl: Pomóż nam ulepszyć %s

en: Usage tracking
pl: Śledzenie użytkowania

en: Read more about our usage tracking.
pl: Dowiedz się więcej o naszym systemie śledzenia użytkowania.

note: translators: 1: Yoast SEO
en: Allow us to track some data about your site to improve our plugin.
pl: Pozwól nam śledzić niektóre dane o witrynie, aby poprawić naszą wtyczkę.

en: At Yoast, we are always keen on providing the very best experience for you. To do so, we'd like to collect some data about which other plugins and themes you have installed, and which features you use and don't use. Be assured that we'll never resell that data. And of course, as always, we won't collect any personal data about you or your visitors!
pl: W Yoast zawsze staramy się zapewnić najlepsze doświadczenia. Aby to zrobić, chcielibyśmy zebrać pewne dane o tym, jakie inne wtyczki i motywy zostały zainstalowane, których funkcji używasz, a których nie. Nigdy nie będziemy odsprzedawać tych danych. I oczywiście, jak zawsze, nie będziemy zbierać żadnych danych osobowych o tobie i twoich gościach!

en: Can we collect anonymous information about your website and its usage?
pl: Czy możemy zbierać anonimowe informacje o twojej witrynie i jej wykorzystaniu?

en: Structured Data
pl: Dane ustrukturyzowane

en: Yoast FAQ
pl: FAQ Yoast

en: No, I don't want to allow you to track my site data.
pl: Nie, nie chcę pozwolić na śledzenie danych mojej strony.

en: Yes, you can track my site's data!
pl: Tak, możesz śledzić dane mojej strony!

en: Because of a change in your home URL setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
pl: Ze względu na zmianę ustawieniach adresów URL kategorii, niektóre z danych SEO muszą zostać ponownie przetworzone.

en: Because of a change in your permalink structure, some of your SEO data needs to be reprocessed.
pl: Ze względu na zmianę w strukturze linków, niektóre dane SEO muszą być ponownie przetworzone.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Not all the words from your keyphrase "%4$s" appear in the SEO title. %2$sFor the best SEO results write the exact match of your keyphrase in the SEO title, and put the keyphrase at the beginning of the title%3$s.
pl: %1$sFraza kluczowa w tytule%3$s: Nie wszystkie słowa z frazy kluczowej "%4$s" znajdują się w tytule SEO. %2$sAby zapewnić optymalne wyniki SEO umieść dokładnie dopasowaną frazę kluczową na początku tytułu SEO.%3$s.

note: Translators: %s expands to the social medium name, i.e. Faceboook.
en: Modify your %s title by editing it right here...
pl: Zmień tytuł na %s poprzez edycję tutaj...

note: Translators: %s expands to the social medium name, i.e. Faceboook.
en: %s preview
pl: Podgląd %s

note: Translators: %s expands to the social medium name, i.e. Faceboook.
en: Modify your %s description by editing it right here...
pl: Zmodyfikuj swój opis %s poprzez edycję tutaj...

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Does not contain the exact match. %2$sTry to write the exact match of your keyphrase in the SEO title and put it at the beginning of the title%3$s.
pl: %1$sFraza kluczowa w tytule%3$s: Nie zawiera dokładnie dopasowanej frazy kluczowej. %2$sUżyj dokładnie dopasowanej frazy kluczowej i umieść ją na początku tytułu SEO.%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: The exact match of the focus keyphrase appears in the SEO title, but not at the beginning. %2$sMove it to the beginning for the best results%3$s.
pl: %1$sFraza kluczowa w tytule%3$s: Tytuł SEO zawiera dokładnie dopasowaną frazę kluczową, ale nie na początku. %2$sAby zapewnić optymalne wyniki umieść frazę kluczową na początku tytułu SEO%3$s.

note: Translators: %s expands to Twitter, %s expands to the 5MB size.
en: The file size of the uploaded image is too large for %s. File size must be less than %s.
pl: Rozmiar pliku ładowanego obrazka jest zbyt duży na %s. Rozmiar pliku nie może być większy niż %s.

note: Translators: %s expands to the jpg format, %s expands to the png format, %s expands to the gif format.
en: The format of the uploaded image is not supported. The supported formats are: %s, %s, %s and %s.
pl: Format ładowanego obrazka jest nieobsługiwany. Obsługiwane formaty to: %s, %s, %s oraz %s.

note: Translators: %s expands to the gif format, %s expands to the gif format.
en: You have uploaded a %s. Please note that, if it’s an animated %s, only the first frame will be used.
pl: Załadowano %s. Pamiętaj, że jeśli %s to animowany obraz to tylko pierwsza klatka będzie wykorzystywana.

en: Your image dimensions are not suitable. The minimum dimensions are %dx%d pixels. The maximum dimensions are %dx%d pixels.
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazka. Minimalny rozmiar to %dx%d pikseli. Maksymalny rozmiar to %dx%d pikseli.

note: Translators: %s expands to the jpg format, %s expands to the png format, %s expands to the gif format.
en: The format of the uploaded image is not supported. The supported formats are: %s, %s and %s.
pl: Format ładowanego obrazka jest nieobsługiwany. Obsługiwane formaty to: %s, %s oraz %s.

note: Translators: %d expands to the minimum width, %d expands to the minimum hight
en: Your image dimensions are not suitable. The minimum dimensions are %dx%d pixels.
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazka. Minimalny rozmiar to %dx%d pikseli.

note: translators: %1$s expands to Yoast.
en: %1$s Internal Linking Blocks
pl: %1$s Bloki wewnętrznego linkowania

en: SEO analysis:
pl: Analiza SEO:

en: Improve your post with Yoast SEO
pl: Ulepsz swój wpis z Yoast SEO

en: No focus keyword was entered
pl: Nie wprowadzono żadnego słowa kluczowego

en: Learn more about marking a link as nofollow or sponsored.
pl: Dowiedz się więcej o oznaczaniu linku jako nofollow lub sponsorowany.

en: Link edited.
pl: Link edytowany.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
pl: Ostrzeżenie: link został wstawiony, ale może mieć błędy. Proszę go przetestować.

en: Marking links with nofollow/sponsored has been disabled for WordPress installs < 5.4.
pl: Oznaczanie linków jako nofollow/sponsorowane zostało wyłączone dla instalacji WordPressa < 5.4.

en: Share your post!
pl: Podziel się wpisem!

en: Please upgrade your WordPress version or install the Gutenberg plugin to get this %1$s feature.
pl: Proszę zaktualizować WordPressa lub zainstalować wtyczkę Gutenberg, aby uzyskać tę funkcję %1$s.

en: We've analyzed your post. There is still room for improvement!
pl: Przeanalizowaliśmy wpis. Jest jeszcze miejsce na poprawę!

en: We've analyzed your post. Everything looks good. Well done!
pl: Przeanalizowaliśmy wpis. Wszystko wygląda dobrze. Dobra robota!

en: This is a sponsored link or advert (mark as %1$ssponsored%2$s)%3$s
pl: To jest link sponsorowany lub reklama (oznacz jako %1$ssponsorowane%2$s)%3$s

en: Unlink
pl: Usuń link

en: Search engines should ignore this link (mark as %1$snofollow%2$s)%3$s
pl: Wyszukiwarki powinny zignorować ten link (oznacz jako %1$snofollow%2$s)%3$s

en: Link removed.
pl: Odnośnik został usunięty.

en: Link inserted.
pl: Odnośnik został wstawiony.

note: translators: %s expands to an indexable object's name, like a post type or taxonomy translators: %s: Expands to an indexable object's name, like a post type or taxonomy.
en: Show SEO settings for %1$s?
pl: Pokaż ustawienia SEO dla %1$s

en: Link
pl: Odnośnik

en: Open in new tab
pl: Otwieraj w nowej karcie

note: translators: %1$s: Expands to 'Ryte', %2$s: Link start tag to the Yoast help center, %3$s: Link closing tag.
en: As the indexability status of your website can only be fetched from %1$s every 15 seconds,
    			a first step could be to wait at least 15 seconds and refresh the Site Health page. If that did not help,
    			%2$sread more about troubleshooting search engine visibility%3$s.
pl: Ponieważ status indeksu witryny może być pobierany tylko z %1$s co 15 sekund,
    			pierwszym krokiem może być odczekanie co najmniej 15 sekund i odświeżenie stanu witryny. Jeśli to nie pomogło,
    			%2$sprzeczytaj więcej o problemach z widocznością w wyszukiwarkach%3$s.

note: translators: %1$s: Expands to 'Ryte', %2$s: Expands to 'Yoast SEO'.
en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users. The request to %1$s to check whether your site can be found by search engines failed due to an error.
pl: %1$s oferuje bezpłatny test indeksu dla użytkowników %2$s. Podczas sprawdzania czy witryna może zostać znaleziona przez wyszukiwarki w %1$s, wystąpił błąd.

en: The text link counter feature is not working as expected
pl: Funkcja licznika linków tekstowych nie działa zgodnie z oczekiwaniami

note: translators: %1$s: Link to article about text links, %2$s: Anchor closing tag, %3$s: Emphasis open tag, %4$s: Emphasis close tag
en: The links columns show the number of articles on this site linking %3$sto%4$s this article and the number of URLs linked %3$sfrom%4$s this article. Learn more about %1$show to use these features to improve your internal linking%2$s, which greatly enhances your SEO.
pl: Kolumny linków pokazują liczbę wpisów linkujących %3$sdo%4$s tego wpisu oraz liczbę linków %3$sz%4$s tego wpisu. Dowiedz się więcej, %1$s jak używać tej funkcji do poprawy linkowania wewnętrznego%2$s, co znacznie ulepsza SEO.

en: The text link counter is working as expected
pl: Licznik linków tekstowych działa zgodnie z oczekiwaniami

note: translators: 1: Link to the Yoast SEO blog, 2: Link closing tag.
en: The text link counter helps you improve your site structure. %1$sFind out how the text link counter can enhance your SEO%2$s.
pl: Licznik linków tekstowych pomaga poprawić strukturę strony. %1$sDowiedz się jak licznik linków tekstowych może poprawić SEO%2$s.

note: translators: 1: Link to the Yoast help center, 2: Link closing tag.
en: %1$sFind out how to solve this problem on our help center%2$s.
pl: %1$sZnajdź sposób rozwiązania tego problemu na naszej bazie wiedzy%2$s.

en: We estimate this will take less than a minute.
pl: Szacujemy, że zajmie to mniej niż minutę.

en: Learn more about canonical URLs on our help page.
pl: Dowiedz się więcej o kanonicznych adresach URL na naszej stronie pomocy.

en: Learn more about the breadcrumbs title setting on our help page.
pl: Dowiedz się więcej o ustawianiu tytułu okruszków na naszej stronie pomocy.

note: translators: %1$s: Yoast SEO
en: %1$s adds several columns to this page.
pl: %1$s dodaje kilka kolumn do tej strony.

en: We estimate this will take a couple of minutes.
pl: Szacujemy, że zajmie to kilka minut.

en: Show debug information
pl: Pokaż informacje debugowania

note: translators: %s: Yoast SEO.
en: Your site will continue to work normally, but won't take full advantage of %s.
pl: Twoja strona będzie nadal działać normalnie, ale nie skorzysta w pełni z %s.

note: translators: %s: Yoast SEO.
en: %s had problems creating the database tables needed to speed up your site.
pl: %s miał problem z utworzeniem tabel bazy danych potrzebnych do przyspieszenia witryny.

en: Your keyphrase is too long. It can be a maximum of 191 characters.
pl: Twoja fraza kluczowa jest za długa. Powinna mieć maksymalnie 191 znaków.

note: Translators: %s translates to the Post Label in singular form
en: Should search engines follow links on this %s
pl: Czy wyszukiwarki mają podążać za odnośnikami na tym %s

en: I don't want this site to show in the search results.
pl: Nie chcę, aby ta strona była widoczna w wynikach wyszukiwania.

en: Learn more about the no-index setting on our help page.
pl: Dowiedz się więcej o ustawieniu nie indeksowania na naszej stronie pomocy.

en: Learn more about advanced meta robots settings on our help page.
pl: Dowiedz się więcej o zaawansowanych ustawieniach znaczników meta dla robotów na naszej stronie pomocy.

en: Learn more about the no-follow setting on our help page.
pl: Dowiedz się więcej o ustawieniach no-follow na naszej stronie pomocy.

en: Even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
pl: Możesz tu zmienić ustawienie znaczników meta dla robotów, ale cała witryna jest ustawiona na noindex w ustawieniach prywatności, więc te zmiany nie będą miały żadnego wpływu.

note: translators: 1: Link start tag to the WordPress Reading Settings page, 2: Link closing tag.
en: If you want search engines to show this site in their results, you must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
pl: Jeśli chcesz, aby wyszukiwarki wyświetlały tę witrynę w swoich wynikach %1$sprzejdź do ustawień czytania%2$s i odznacz pole widoczności w wyszukiwarkach

note: translators: %1$s: Link to article about content analysis, %2$s: Anchor closing
en: We've written an article about %1$show to use the SEO score and Readability score%2$s.
pl: Napisaliśmy artykuł o %1$swykorzystaniu wynikach SEO i czytelności%2$s.

note: translators: 1: Link to article about indexation command, 2: Anchor closing tag, 3: Link to WP CLI.
en: %1$sRun the indexation process on your server%2$s using %3$sWP CLI%2$s.
pl: %1$sUruchom proces indeksacji na swoim serwerze%2$s używając %3$sWP CLI%2$s

en: We estimate this could take a long time, due to the size of your site. As an alternative to waiting, you could:
pl: Szacujemy, że ten proces może zająć więcej czasu z powodu rozmiaru twojej strony. Zamiast czekania możesz:

en: a theme that has proper title-tag theme support, or adapt your theme to have that support
pl: motyw, który ma odpowiednią obsługę motywu tagu tytułowego lub dostosuj motyw, aby go obsługiwał

note: translators: %1$s: link to help article about solving table issue. %2$s: is anchor closing.
en: Please read %1$sthis help article%2$s to find out how to resolve this problem.
pl: Prosimy przeczytać %1$sten artykuł pomocy%2$s, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem.

en: Term hierarchy
pl: Hierarchia taksonomii

en: REST API: Head endpoint
pl: Interfejs REST API: główny punkt końcowy

note: translators: 1: Yoast SEO
en: This %1$s REST API endpoint gives you all the metadata you need for a specific URL. This will make it very easy for headless WordPress sites to use %1$s for all their SEO meta output.
pl: Ten %1$s punkt końcowy REST API udostępnia wszystkie metadane potrzebne do określonego adresu URL. Ułatwi to bezgłowym witrynom WordPress używanie %1$s do wszystkich wyników meta SEO.

en: Replaced with the term ancestors hierarchy
pl: Zastąpiono hierarchią przodków taksonomii

en: Great! You can activate your premium plugin(s) and receive updates.
pl: Świetnie! Możesz włączyć swoje wtyczki premium i otrzymywać aktualizacje.

en: Your site can be found by search engines
pl: Twoja witryna może zostać znaleziona przez wyszukiwarki

note: translators: %1$s: Opening tag of the link to the Yoast Ryte website, %2$s: Expands to 'Ryte', %3$s: Link closing tag.
en: %1$sGo to %2$s to analyze your entire site%3$s
pl: %1$sPrzejdź do %2$s by przeanalizować całą witrynę%3$s

note: translators: %1$s: Expands to 'Ryte', %2$s: Expands to 'Yoast SEO'.
en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users and right now it has trouble determining
    			whether search engines can find your site. This could have several (legitimate) reasons and
    			is not a problem in itself. If this is a live site, it is recommended that you figure out why
    			the %1$s check failed.
pl: %1$s oferuje bezpłatne sprawdzenie indeksowalności dla użytkowników %2$s i obecnie ma problem z określeniem,
    			czy wyszukiwarki mogą znaleźć twoją witrynę. To może mieć kilka (uzasadnionych) przyczyn i 
    			nie jest samo w sobie problemem. Jeżeli witryna jest już ogólnodostępna, zaleca się sprawdzić dlaczego
    			ta analiza %1$s nie powiodła się.

note: translators: %1$s: Expands to 'Ryte', %2$s: Expands to 'Yoast SEO'.
en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users, and it shows that your site can be found by search engines.
pl: %1$s oferuje bezpłatne sprawdzenie indeksowalności dla użytkowników %2$s i wskazuje, że twoja witryna może zostać znaleziona przez wyszukiwarki.

note: translators: %1$s: Expands to 'Ryte'.
en: %1$s cannot determine whether your site can be found by search engines
pl: %1$s nie może wskazać, czy twoja witryna może zostać znaleziona przez wyszukiwarki.

note: translators: %1$s: Opening tag of the link to the Yoast help center, %2$s: Link closing tag.
en: %1$sRead more about troubleshooting search engine visibility.%2$s
pl: %1$sDowiedz się więcej na temat rozwiązywania problemów z widocznością w wyszukiwarce.%2$s

note: translators: %1$s: Expands to 'Ryte', %2$s: Expands to 'Yoast SEO'.
en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users and it has determined that your site cannot be found by search engines. If this site is live or about to become live, this should be fixed.
pl: %1$s oferuje bezpłatne sprawdzanie indeksowalności dla użytkowników %2$s i ocenia, że twoja witryna nie może zostać znaleziona przez wyszukiwarki. Jeżeli ta strona jest ogólnodostępna lub wkrótce będzie, powinno to zostać naprawione.

en: Your site cannot be found by search engines
pl: Twoja witryna nie może zostać znaleziona przez wyszukiwarki

note: translators: 1: The Ryte response raw error code, if any. 2: The error message. 3: The WordPress error code, if any.
en: Error details: %1$s %2$s %3$s
pl: Szczegóły błędu: %1$s %2$s %3$s

en: An error occurred while checking whether your site can be found by search engines
pl: Wystąpił błąd podczas sprawdzania, czy twoją witrynę można znaleźć w wyszukiwarkach

en: You still have the default WordPress tagline. Even an empty one is probably better.
pl: Nadal masz domyślny opis strony WordPressa. Nawet pusty opis jest prawdopodobnie lepszy.

en: You should change the default WordPress tagline
pl:  Zalecamy zmienić domyślny opis strony WordPressa

en: You are using a custom tagline or an empty one.
pl: Używasz niestandardowego lub pustego opisu strony.

en: You changed the default WordPress tagline
pl: Domyślny opis strony WordPressa został zmieniony

note: translators: %1$s: Opening tag of the link to the Yoast help center, %2$s: Link closing tag.
en: If this is a live site, %1$sit is recommended that you figure out why the check failed.%2$s
pl: Jeśli jest to ogólnodostępna strona, %1$szaleca się sprawdzenie dlaczego analiza nie powiodła się.%2$s

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: %1$sYou can change the tagline in the customizer%2$s.
pl: %1$sMożesz zmienić opis strony w personalizacji%2$s.

en: Comments on your posts are displayed on a single page. This is just like we'd suggest it. You're doing well!
pl: Komentarze do twoich postów są wyświetlane na jednej stronie. To tak, jakbyśmy sugerowali. Dobrze ci idzie!

en: Your permalink structure includes the post name
pl: Twoja struktura bezpośrednich odnośników zawiera nazwę wpisu/strony (postname)

en: You do have your postname in the URL of your posts and pages.
pl: Masz nazwę wpisu/strony w adresie URL swoich wpisów i stron.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages
pl: Nie masz nazwy wpisu/strony w adresie URL swoich wpisów i stron

note: translators: %s expands to '/%postname%/'
en: It's highly recommended to have your postname in the URL of your posts and pages. Consider setting your permalink structure to %s.
pl: Zdecydowanie zalecamy, aby w adresie URL wpisów i stron umieścić nazwę wpisu/strony. Rozważ ustawienie struktury linków bezpośrednich na %s.

en: The request to Ryte returned an error.
pl: Żądanie do Ryte zwróciło błąd.

en: Comments on your posts break into multiple pages. As this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend you disable it. To fix this, uncheck "Break comments into pages..." on the Discussion Settings page.
pl: Komentarze do twoich wpisów dzielą się na wiele stron. Ponieważ nie jest to potrzebne w 999 na 1000 przypadków, zalecamy wyłączenie tej funkcji. Aby to naprawić, odznacz „Podziel komentarze na strony ...” na stronie Ustawienia dyskusji.

en: No title
pl: Brak tytułu

en: Comments break into multiple pages
pl: Komentarze dzielą się na wiele stron

en: Comments are displayed on a single page
pl: Komentarze są wyświetlane na jednej stronie

note: translators: 1: Opening tag of the link to the discussion settings page, 2: Link closing tag.
en: %1$sGo to the Discussion Settings page%2$s
pl: %1$sIdź do strony ustawień dyskusji%2$s

note: translators: 1: Start of a paragraph beginning with the Yoast icon, 2: Expands to 'Yoast SEO', 3: Paragraph closing tag.
en: %1$sThis was reported by the %2$s plugin%3$s
pl: %1$sTo zostało zaobserwowane przez wtyczkę %2$s%3$s

en: Google preview
pl: Podgląd Google

en: Mobile result
pl: Wynik na urządzeniach mobilnych

en: Desktop result
pl: Wynik na komputerze

en: Preview as:
pl: Podgląd jako:

en: When you click OK we will open our HelpScout beacon where you can find answers to your questions. This beacon will load our support data and also potentially set cookies.
pl: Kliknij OK by uzyskać dostęp do bazy wiedzy, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Po kliknięciu zostanie wczytana dokumentacja techniczna oraz mogą zostać zapisane pliki cookie.

note: translators: 1: Link start tag to the Firefox website, 2: Link start tag to the Chrome website, 3: Link start tag to the Edge website, 4: Link closing tag.
en: The browser you are currently using is unfortunately rather dated. Since we strive to give you the best experience possible, we no longer support this browser. Instead, please use %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s or %3$sMicrosoft Edge%4$s.
pl: Przeglądarka, której obecnie używasz, jest niestety raczej przestarzała. Ponieważ staramy się zapewnić jak najlepszą obsługę, nie obsługujemy już tej przeglądarki. Zamiast tego użyj %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s lub %3$sMicrosoft Edge%4$s.

en: If you want to apply advanced <code>meta</code> robots settings for this page, please define them in the following field.
pl: Jeśli chcesz dodać zaawansowane ustawienia znaczników <code>meta</code> dla robotów dla tej strony, zdefiniuj je w poniższym polu.

note: translators: 1: expands to Yoast SEO, 2: expands to Import settings.
en: Import settings from another %1$s installation by pasting them here and clicking "%2$s".
pl: Zaimportuj ustawienia z innej instalacji %1$s poprzez wklejenie ich tutaj i kliknięcie "%2$s".

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Your %1$s settings:
pl: Twoje ustawienia %1$s:

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO academy
en: Check out %1$s
pl: Sprawdź %1$s

en: Learn SEO
pl: Naucz się SEO

en: We have both free and premium online courses to learn everything you need to know about SEO.
pl: Posiadamy zarówno darmowe jak i płatne kursy, z których nauczysz się wszystkiego, co powinno wiedzieć się o SEO.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO academy, which is a clickable link.
en: Want to learn SEO from Team Yoast? Check out our %1$s!
pl: Chcesz nauczyć się SEO od zespołu Yoast? Sprawdź %1$s!

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: %s settings to import:
pl: %s ustawienia do importu:

en: Schema
pl: Schemat

en: Twitter uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the "Add Open Graph meta data" setting on the Facebook tab enabled if you want to optimize your site for Twitter.
pl: Twitter używa danych meta Open Graph podobnie jak Facebook, więc upewnij się, że w zakładce Facebook masz włączoną obsługę Open Graph, aby twoja witryna była zoptymalizowana dla serwisu Twitter.

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Wikipedia URL you entered. %s
pl: Prosimy sprawdzić format wprowadzonego adresu URL do Wikipedii. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Youtube URL you entered. %s
pl: Prosimy sprawdzić format wprowadzonego adresu URL do Youtube. %s

en: Settings saved.
pl: Ustawienia zostały zapisane.

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Facebook Page URL you entered. %s
pl: Prosimy sprawdzić format wprowadzonego adresu URL do strony na Facebooku. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Instagram URL you entered. %s
pl: Prosimy sprawdzić format wprowadzonego adresu URL do Instagramu. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Linkedin URL you entered. %s
pl: Prosimy sprawdzić format wprowadzonego adresu URL do Linkedin. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the MySpace URL you entered. %s
pl: Prosimy sprawdzić format wprowadzonego adresu URL do MySpace. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Please check the format of the Pinterest URL you entered. %s
pl: Prosimy sprawdzić format wprowadzonego adresu URL do Pinterest. %s

en: Continue learning
pl: Kontynuuj naukę

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO.
en: %1$s will now take care of all the needed technical optimization of your site. To really improve your site's performance in the search results, it's important to know everything our plugin has to offer. Sign up for our free %1$s plugin training, in which you'll learn how to use %1$s and how it can help you make the best of your website!
pl: %1$s zajmie się teraz wszystkimi potrzebnymi optymalizacjami technicznymi twojej strony. Aby w pełni poprawić pozycjonowanie twojej witryny, ważne jest, aby wiedzieć o wszystkim, co ma do zaoferowania nasza wtyczka. Zapisz się na bezpłatne szkolenie z wtyczki %1$s, w którym dowiesz się jak używać %1$s i jak może ci pomóc wykorzystać pełen potencjał twojej witryny!

note: translators: 1: expands to a link opening tag; 2: expands to a link closing tag
en: A company name and logo need to be set for structured data to work properly. %1$sLearn more about the importance of structured data.%2$s
pl: Aby dane strukturalne działały poprawnie, należy ustawić nazwę firmy i logo. %1$sDowiedz się więcej na temat znaczenia danych strukturalnych.%2$s

en: Dismiss this alert
pl: Odrzuć ten alert

note: translators: %d expands the amount of hidden problems.
en: You have %d hidden problem: | You have %d hidden problems:
pl[0]: Masz %d ukryty problem:
pl[1]: Masz %d ukryte problemy:
pl[2]: Masz %d ukrytych problemów:

note: translators: %d expands the amount of hidden notifications.
en: You have %d hidden notification: | You have %d hidden notifications:
pl[0]: Masz %d ukryte powiadomienie:
pl[1]: Masz %d ukryte powiadomienia:
pl[2]: Masz %d ukrytych powiadomień:

note: translators: %s: form value as submitted.
en: The submitted value was: %s
pl: Wprowadzona wartość to: %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Yandex confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
pl: Kody potwierdzające Yandex mogą zawierać tylko litery od A do F, cyfry, łączniki i podkreślniki. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Twitter usernames can only contain letters, numbers, and underscores. %s
pl: Nazwy użytkownika Twittera mogą zawierać jedynie litery, cyfry i podkreślniki. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Pinterest confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
pl: Kody potwierdzające Pinterest mogą zawierać tylko litery od A do F, cyfry, łączniki i podkreślniki. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Bing confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
pl: Kody potwierdzające Bing mogą zawierać tylko litery od A do F, cyfry, łączniki i podkreślniki. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Google verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
pl: Kody potwierdzające Google mogą zawierać tylko litery, cyfry, łączniki i podkreślniki. %s

note: translators: %s: additional message with the submitted invalid value
en: Baidu verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
pl: Kody potwierdzające Baidu mogą zawierać tylko litery, cyfry, łączniki i podkreślniki. %s

en: Show this item.
pl: Pokaż ten przedmiot.

en: Hide this item.
pl: Ukryj ten przedmiot.

note: translators: %s expands to an invalid Facebook App ID.
en: %s does not seem to be a valid Facebook App ID. Please correct.
pl: Wygląda na to, że %s nie jest prawidłowym identyfikatorem aplikacji Facebook. Prosimy go poprawić.

note: translators: %1$s: amount of errors, %2$s: the admin page title
en: The form contains %1$s error. %2$s | The form contains %1$s errors. %2$s
pl[0]: Formularz zawiera %1$s błąd. %2$s
pl[1]: Formularz zawiera %1$s błędy. %2$s
pl[2]: Formularz zawiera %1$s błędów. %2$s

en: SEO settings configured
pl: Ustawienia SEO zostały skonfigurowane

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s is a link start tag to the Onboarding Wizard, %3$s is the link closing tag.
en: If you want to double-check your %1$s settings, or change something, you can always %2$sreopen the configuration wizard%3$s.
pl: Jeśli chcesz ponownie sprawdzić swoje ustawienia %1$s, albo coś zmienić, zawsze możesz %2$sponownie otworzyć kreatora konfiguracji%3$s.

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of words that occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on.
pl: Gdy tylko dodasz trochę więcej tekstu, wyświetlimy listę słów, które występują w treści najczęściej. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na czym koncentruje się treść.

note: translators: %s expands to the extension title
en: Activate %s for your site on MyYoast
pl: Aktywuj %s dla swojej witryny na MyYoast

note: Translators: %d expands to number of occurrences.
en: %d occurrences
pl: %d wystąpienia

en: Show blog page in breadcrumbs
pl: Pokaż stronę blogu w okruszkach

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
pl: Nie mogliśmy znaleźć żadnych istotnych artykułów w twojej witrynie, do których można by było wstawić odnośniki w tym wpisie.

note: translators: %1$s expands to the opening anchor tag, %2$s to the closing anchor tag, %3$s to the readability score.
en: %1$sReadability%2$s: %3$s
pl: %1$sCzytelność%2$s: %3$s

en: Content optimization:
pl: Optymalizacja treści:

en: Has feedback
pl: Dostępne uwagi

note: translators: %s expands to the score
en: Posts with the SEO score: %s
pl: Wpisy z wynikiem SEO: %s

note: translators: %s: expends to Yoast SEO
en: %s video tutorial
pl: Video poradnik %s

en: No Focus Keyphrase
pl: Brak frazy kluczowej

en: Person logo / avatar
pl: Logo osoby / awatar

en: Post Noindexed
pl: Wpis Noindex

note: Translators: %1$s: expands to opening anchor tag, %2$s expands to closing anchor tag.
en: Google has discontinued its Crawl Errors API. Therefore, any possible crawl errors you might have cannot be displayed here anymore. %1$sRead our statement on this for further information%2$s.
pl: Google zamknął API błędów indeksowania. W związku z tym, błędy indeksowania, które mogły się pojawić, nie mogą być już wyświetlane w tym miejscu. %1$sPrzeczytaj nasz komunikat, aby uzyskać więcej informacji.%2$s.

note: Translators: %1$s: expands to opening anchor tag, %2$s expands to closing anchor tag.
en: To view your current crawl errors, %1$splease visit Google Search Console%2$s.
pl: Aby wyświetlić błędy indeksowania, %1$s odwiedź Google Search Console%2$s.

note: translators: %s expands to Local SEO
en: Truly optimize your site for a local audience with our %s plugin! Optimized address details, opening hours, store locator and pickup option!
pl: Zoptymalizuj swoją witrynę dla lokalnych klientów za pomocą wtyczki %s. Zoptymalizowane dane adresowe, godziny otwarcia, lokalizator sklepu i opcje odbioru!

en: Serving local customers?
pl: Obsługujesz lokalnych klientów?

note: translators: %s expands to Local SEO
en: Get the %s plugin now
pl: Kup teraz wtyczkę %s

en: Choose whether the site represents an organization or a person.
pl: Wybierz czy strona reprezentuje organizację czy osobę.

en: Does your site represent a person or an organization?
pl: Czy Twoja witryna reprezentuje osobę czy organizację?

en: Knowledge Graph & Schema.org
pl: Knowledge Graph i Schema.org

en: Organization
pl: Organizacja

en: Organization logo
pl: Logo organizacji

en: Organization name
pl: Nazwa organizacji

en: Organization or person
pl: Organizacja lub osoba

en: Organization social profiles
pl: Profile społecznościowe organizacji

en: Provide an image of the organization logo
pl: Dodaj logo organizacji

en: That means that the form and information below is disabled, and not used.
pl: Oznacza to, że poniższy formularz i informacje są wyłączone i nie są wykorzystywane.

en: The name of the organization
pl: Nazwa organizacji

en: The person
pl: Osoba

note: translators: 1: link to edit user page.
en: To change the social accounts used for your site, update the details for %1$s.
pl: Aby zmienić profile społecznościowe używane w twojej witrynie, zaktualizuj dane: %1$s.

en: Your website is currently configured to represent a Person
pl: Twoja witryna jest obecnie skonfigurowana tak, aby reprezentować osobę

note: translators: %1$s is a link start tag to the Configuration Wizard, %2$s is the link closing tag.
en: You have previously set your site to represent a person. We’ve improved our functionality around Schema and the Knowledge Graph, so you should go in and %1$scomplete those settings%2$s.
pl: Wcześniej ustawiono witrynę tak, aby reprezentowała osobę. Ulepszyliśmy naszą funkcjonalność Schema.org i Knowledge Graph, więc zalecamy do %1$suzupełnienie tych ustawień%2$s.

note: translators: 1: link tag to the relevant WPSEO admin page; 2: link close tag.
en: To make your site represent a Company or Organization go to %1$sSearch Appearance%2$s and set Organization or Person to "Organization".
pl: Aby twoja witryna reprezentowała firmę lub organizację przejdź do menu %1$sWyszukiwarki%2$s i ustaw organizację lub osobę na "organizację".

en: Personal info
pl: Dane osobiste

en: (if one exists)
pl: (jeżeli istnieje)

en: MySpace profile URL
pl: URL profilu MySpace

en: SoundCloud profile URL
pl: URL profilu SoundCloud

en: Tumblr profile URL
pl: URL profilu Tumblr

en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: Wikipedia page about you
pl: Strona Wikipedii o tobie

note: translators: %1$s expands to the user's name, %2$s expands to an opening anchor tag, %3$s expands to a closing anchor tag.
en: You have selected the user %1$s as the person this site represents. Their user profile information will now be used in search results. %2$sUpdate their profile to make sure the information is correct.%3$s
pl: Wybrano użytkownika %1$s jako osobę, którą reprezentuje ta witryna. Informacje o profilu użytkownika będą teraz wykorzystywane w wynikach wyszukiwania. %2$sUaktualnij ten profil, aby upewnić się, że informacje są poprawne.%3$s

en: YouTube profile URL
pl: URL profilu YouTube

en: Select a user...
pl: Wybierz użytkownika…

note: translators: %1$s expands to WordPress
en: You can edit the details shown in meta data, like the social profiles, the name and the description of this user on their %1$s profile page.
pl: Możesz edytować szczegóły wyświetlane w metadanych, takie jak profile społecznościowe, nazwę i opis tego użytkownika na stronie: %1$s.

en: Please select a user below to make your site's meta data complete.
pl: Proszę poniżej wybrać użytkownika, aby uzupełnić metadane swojej witryny.

en: If a Wikipedia page for you or your organization exists, add it too.
pl: Jeśli istnieje strona Wikipedii dla ciebie lub twojej organizacji, również ją dodaj.

en: LinkedIn profile URL
pl: URL profilu LinkedIn

en: Pinterest profile URL
pl: URL profilu Pinterest

note: translators: %s expands to the SEO score.
en: SEO score: %s
pl: Wynik SEO: %s

en: Wikipedia URL
pl: URL Wikipedii

en: Instagram profile URL
pl: Adres URL profilu na Instagramie

en: No JSON object was returned.
pl: Został zwrócony obiekt innego typu niż JSON.

note: translators: %1$s resolves to Keyword research training
en: Keyword research is essential in any SEO strategy. You decide the search terms you want to be found for, and figure out what words your audience uses to find you. Great keyword research tells you what content you need to start ranking for the terms you want to rank for. Make sure your efforts go into the keywords you actually have a chance at ranking for! The %1$s walks you through this process, step by step.
pl: Badania nad słowami kluczowymi są niezbędne w każdej strategii SEO. Ty decydujesz o tym, dla jakich szukanych terminów chcesz być znaleziony i dowiadujesz się, jakich słów używają twoi odbiorcy, aby cię znaleźć. Świetne badanie słów kluczowych mówi, jakie treści są potrzebne do wysokiego rankingu. Upewnij się, że twoje wysiłki są skierowane na słowa kluczowe, na które rzeczywiście masz szansę pojawiać się wysoko! %1$s poprowadzi cię przez ten proces, krok po kroku.

en: Find out what words your audience uses to find you
pl: Dowiedz się, jakich słów używają twoi użytkownicy, aby cię znaleźć

en: Received internal links
pl: Przychodzące wewnętrzne odnośniki

en: Outgoing internal links
pl: Wychodzące wewnętrzne odnośniki

en: New step added
pl: Nowy krok został dodany

en: New question added
pl: Nowe pytanie zostało dodane

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s
pl: %1$sCzytelność%2$s: Treść została oceniona na %3$s w teście, co oznacza, że tekst jest %4$s do przeczytania. %5$s

en: Keyphrase
pl: Fraza kluczowa

note: translators: 1: Yoast SEO.
en: For this feature to work, %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
pl: Aby ta funkcja działała, %1$s musi utworzyć tabelę w twojej bazie danych. Nie byliśmy w stanie jej utworzyć automatycznie.

note: translators: %1$s expands to the requested url
en: Cannot get the size of %1$s because of unknown reasons.
pl: Nie można uzyskać rozmiaru %1$s z nieznanego powodu.

note: translators: %1$s expands to the requested url
en: Cannot get the size of %1$s because it is hosted externally.
pl: Nie można uzyskać rozmiaru %1$s, ponieważ znajduje się na zewnętrznym serwerze.

note: translators: %s expands to the current page number
en: Page %s
pl: Strona %s

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: More than 75%% of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. That's too much. %2$sDon't over-optimize%3$s!
pl: %1$sWyrażenie kluczowe w nagłówku%3$s: Ponad 75%% z nagłówków H2 oraz H3  odpowiada tematyce treści. To za dużo. %2$sNie optymalizuj zbyt agresywnie%3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your H2 and H3 subheadings reflects the topic of your copy. Good job! | %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. Good job!
pl[0]: %1$sFraza kluczowa w nagłówku%2$s: %3$s z nagłówków H2 lub H3 rzędu pokrywa się z tematem wpisu. Dobra robota!
pl[1]: %1$sFraza kluczowa w nagłówku%2$s: %3$s z nagłówków H2 lub H3 rzędu pokrywa się z tematem wpisu. Dobra robota!
pl[2]: %1$sFraza kluczowa w nagłówku%2$s: %3$s z nagłówków H2 lub H3 rzędu pokrywa się z tematem wpisu. Dobra robota!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: Your H2 or H3 subheading reflects the topic of your copy. Good job!
pl: %1$sFraza kluczowa w nagłówku%2$s: Nagłówki H2 lub H3 pokrywają się z tematem wpisu. Dobra robota!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: %2$sUse more keyphrases or synonyms in your H2 and H3 subheadings%3$s!
pl: %1$sFraza kluczowa w nagłówku%3$s: %2$sUżywaj częściej fraz kluczowych lub ich synonimów w nagłówkach H2 lub H3%3$s!

note: translators: %1$s expands to the method name. %2$s expands to the class name
en: Method %1$s() does not exist in class %2$s
pl: Metoda %1$s() nie występuje w klasie %2$s

en: %1$sSingle title%3$s: H1s should only be used as your main title. Find all H1s in your text that aren't your main title and %2$schange them to a lower heading level%3$s!
pl: %1$sTytuł%3$s: Nagłówek H1 powinien być użyty tylko jako tytuł tekstu. Znajdź wszystkie nagłówki H1 w tekście i %2$s zamień je na nagłówki niższego poziomu%3$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d time. This is great! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d times. This is great!
pl[0]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %3$d raz. Świetnie!
pl[1]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %3$d razy. Świetnie!
pl[2]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %3$d razy. Świetnie!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
pl[0]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d raz. To o wiele więcej niż zalecane maksymalne %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sNie optymalizuj zbyt agresywnie%2$s!
pl[1]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d razy. To o wiele więcej niż zalecane maksymalne %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sNie optymalizuj zbyt agresywnie%2$s!
pl[2]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d razy. To o wiele więcej niż zalecane maksymalne %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sNie optymalizuj zbyt agresywnie%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
pl[0]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d raz. To więcej niż zalecane maksymalne %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sNie optymalizuj zbyt agresywnie%2$s!
pl[1]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d razy. To o wiele więcej niż zalecane maksymalne %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sNie optymalizuj zbyt agresywnie%2$s!
pl[2]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d razy. To o wiele więcej niż zalecane maksymalne %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sNie optymalizuj zbyt agresywnie%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
pl[0]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d raz. To mniej niż zalecane minimum %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sSkup się na frazie kluczowej%2$s!
pl[1]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d razy. To mniej niż zalecane minimum %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sSkup się na frazie kluczowej%2$s!
pl[2]: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa została znaleziona %5$d razy. To mniej niż zalecane minimum %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sSkup się na frazie kluczowej%2$s!

en: Import of settings is only supported on servers that run PHP 5.3 or higher.
pl: Import ustawień jest wspierany jedynie na serwerach używających wersji PHP 5.3 i wyższych.

en: No settings found.
pl: Nie znaleziono ustawień.

en: Improve sharing on Facebook and Pinterest
pl: Ulepsz udostępnianie na Facebook i Pinterest

en: You do not have the required rights to export settings.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień do eksportu ustawień.

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium
en: With %s, you can easily create such redirects.
pl: Możesz łatwo stworzyć takie przekierowania z %s.

note: translators: %1$s expands to Import settings
en: Copy all these settings to another site's %1$s tab and click "%1$s" there.
pl: Skopiuj wszystkie ustawienia do zakładki %1$s w nowej witrynie i kliknij tam "%1$s".

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Export your %1$s settings here, to copy them on another site.
pl: Wyeksportuj tutaj swoje ustawienia %1$s, aby skopiować je do innej witryny.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s expands to Yoast.com
en: These are settings for the %1$s plugin by %2$s
pl: To są ustawienia dla wtyczki %1$s z %2$s

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found 0 times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
pl: %1$sGęstość frazy kluczowej%2$s: Fraza kluczowa nie została znaleziona. To mniej niż zalecane minimum %3$d razy dla tekstu o tej długości. %4$sSkup się na frazie kluczowej%2$s!

en: Google Ads
pl: Reklamy Google

en: WARNING:
pl: OSTRZEŻENIE:

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium
en: Upgrade to %s
pl: Aktualizuj do %s

en: Learn about why permalinks are important for SEO.
pl: Dowiedz się więcej, dlaczego odnośniki bezpośrednie są tak ważne w SEO.

note: translators: %1$s and %2$s expand to <em> items to emphasize the word in the middle.
en: Changing your permalinks settings can seriously impact your search engine visibility. It should almost %1$s never %2$s be done on a live website.
pl: Zmiana ustawień bezpośrednich odnośników może poważnie wpłynąć na widoczność w wyszukiwarce. To prawie %1$s nigdy %2$s nie powinno być zrobione w witrynie produkcyjnej.

note: translators: 1: expands to <code>noindex</code>; 2: link open tag; 3: link close tag.
en: Not showing the date archives in the search results technically means those will have a %1$s robots meta. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
pl: Nie pokazywanie archiwów dat w wynikach wyszukiwania oznacza, że będą one miały ustawiony meta %1$s. %2$sWięcej informacji na temat ustawień wyników wyszukiwania%3$s.

note: Translators: %1$d expands to the number of words in the text, %2$s expands to a link on yoast.com, %4$s expands to the anchor end tag.
en: %2$sText length%4$s: The text contains %1$d word. | %2$sText length%4$s: The text contains %1$d words.
pl[0]: %2$sDługość tekstu%4$s: Tekst zawiera %1$d słowo.
pl[1]: %2$sDługość tekstu%4$s: Tekst zawiera %1$d słowa.
pl[2]: %2$sDługość tekstu%4$s: Tekst zawiera %1$d słów.

note: Translators: %1$d expands to the number of words in the text, %2$s expands to a link on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag
en: %2$sText length%3$s: The text contains %1$d word. Good job! | %2$sText length%3$s: The text contains %1$d words. Good job!
pl[0]: %2$sDługość tekstu%3$s: Tekst zawiera %1$d słowo. Dobra robota!
pl[1]: %2$sDługość tekstu%3$s: Tekst zawiera %1$d słowa. Dobra robota!
pl[2]: %2$sDługość tekstu%3$s: Tekst zawiera %1$d słów. Dobra robota!

en: %1$sSEO title width%2$s: Good job!
pl: %1$sDługość tytułu SEO%2$s:Dobra robota!

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is wider than the viewable limit. %2$sTry to make it shorter%3$s.
pl: %1$sDługość tytułu SEO%3$s: Tytuł SEO jest za długi. %2$sSpróbuj go skrócić%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%2$s: The exact match of the focus keyphrase appears at the beginning of the SEO title. Good job!
pl: %1$sFraza kluczowa w tytule%2$s: Dokładnie dopasowana fraza kluczowa występuje już na początku tytułu. Dobra robota!

note: Translators: The preceding sentence is "Text length: The text contains x words.", %3$s expands to a link on yoast.com, %4$s expands to the anchor end tag, %5$d expands to the recommended minimum of words.
en: This is far below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is far below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
pl[0]: To dużo mniej, niż zalecane minimum %5$d słowo. %3$sDopisz więcej treści%4$s.
pl[1]: To dużo mniej, niż zalecane minimum %5$d słowa. %3$sDopisz więcej treści%4$s.
pl[2]: To dużo mniej, niż zalecane minimum %5$d słów. %3$sDopisz więcej treści%4$s.

note: Translators: The preceding sentence is "Text length: The text contains x words.", %3$s expands to a link on yoast.com, %4$s expands to the anchor end tag, %5$d expands to the recommended minimum of words.
en: This is below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
pl[0]: To mniej, niż zalecane minimum %5$d słowo. %3$sDopisz więcej treści%4$s.
pl[1]: To mniej, niż zalecane minimum %5$d słowa. %3$sDopisz więcej treści%4$s.
pl[2]: To mniej, niż zalecane minimum %5$d słów. %3$sDopisz więcej treści%4$s.

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: Great work!
pl: %1$sFraza kluczowa w bezpośrednim odnośniku%2$s: Dobra robota!

en: %1$sKeyphrase in slug%3$s: (Part of) your keyphrase does not appear in the slug. %2$sChange that%3$s!
pl: %1$sFraza kluczowa w bezpośrednim odnośniku%3$s: (Część lub cała) fraza kluczowa nie pojawia się w bezpośrednim odnośniku. %2$sZmień to%3$s!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: More than half of your keyphrase appears in the slug. That's great!
pl: %1$sFraza kluczowa w bezpośrednim odnośniku%2$s: Więcej niż połowa frazy kluczowej pojawiła się w bezpośrednim odnośniku. Świetnie!

note: Translators: %1$s and %2$s expand to links on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag
en: %1$sSEO title width%3$s: %2$sPlease create an SEO title%3$s.
pl: %1$sDługość tytułu SEO%3$s: %2$sProszę utworzyć tytuł SEO%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is too short. %2$sUse the space to add keyphrase variations or create compelling call-to-action copy%3$s.
pl: %1$sDługość tytułu SEO%3$s: Tytuł SEO jest za krótki. %2$sProszę dodać warianty frazy kluczowej lub utworzyć treść z wezwaniem do działania%3$s.

note: Translators: %1$s and $3$s expand to the admin search page for the keyword, %2$d expands to the number of times this keyword has been used before, %4$s and %5$s expand to links to yoast.com, %6$s expands to the anchor end tag
en: %4$sPreviously used keyphrase%6$s: You've used this keyphrase %1$s%2$d times before%3$s. %5$sDo not use your keyphrase more than once%6$s.
pl: %4$sUżyta fraza kluczowa%6$s: Fraza kluczowa została już użyta %1$s%2$d wcześniej%3$s. %5$sProszę nie używać frazy kluczowej więcej niż raz%6$s.

note: Translators: %1$s and %2$s expand to an admin link where the keyword is already used. %3$s and %4$s expand to links on yoast.com, %4$s expands to the anchor end tag.
en: %3$sPreviously used keyphrase%5$s: You've used this keyphrase %1$sonce before%2$s. %4$sDo not use your keyphrase more than once%5$s.
pl: %3$sUżyta fraza kluczowa%5$s: Fraza kluczowa została już użyta %1$swcześniej%2$s. %4$sProszę nie używać frazy kluczowej więcej niż raz%5$s.

en: %1$sPreviously used keyphrase%2$s: You've not used this keyphrase before, very good.
pl: %1$sUżyta fraza kluczowa%2$s: Fraza kluczowa nie została jeszcze użyta, bardzo dobrze.

en: %1$sLink keyphrase%3$s: You're linking to another page with the words you want this page to rank for. %2$sDon't do that%3$s!
pl: %1$sOdnośnik we frazie kluczowej%3$s: Linkujesz do innej strony za pomocą słów, na które chcesz aby obecna strona zajęła wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. %2$sNie rób tego%3$s!

note: Translators:  %1$s expands to a link on yoast.com, %2$s expands to the anchor end tag
en: %1$sMeta description length%2$s: Well done!
pl: %1$sDługość meta opisu%2$s: Dobra robota!

note: Translators: %1$s and %2$s expand to links on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag, %4$d expands to	the total available number of characters in the meta description
en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is over %4$d characters. To ensure the entire description will be visible, %2$syou should reduce the length%3$s!
pl: %1$sDługość meta opisu%3$s: Meta opis zawiera ponad %4$d znaków. Aby upewnić się, że cały meta opis będzie widoczny, %2$sskróć go%3$s!

en: %1$sKeyphrase length%2$s: Good job!
pl: %1$sDługość frazy kluczowej%2$s: Dobra robota!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description contains the keyphrase %3$s times, which is over the advised maximum of 2 times. %4$sLimit that%5$s!
pl: %1$sFraza kluczowa w opisie meta%2$s: Opis meta zawiera frazę kluczową %3$s razy, co stanowi przekroczenie zalecanego maksimum 2 razy. %4$sOgranicz użycie%5$s!

note: Translators: %1$s and %2$s expand to links on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag, %4$d expands to the number of characters in the meta description, %5$d expands to the total available number of characters in the meta description
en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is too short (under %4$d characters). Up to %5$d characters are available. %2$sUse the space%3$s!
pl: %1$sDługość meta opisu%3$s: Meta opis jest za krótki (poniżej %4$d znaków). Dostępne jest jeszcze %5$d znaków. %2$sWykorzystaj je%3$s!

note: Translators:  %1$s and %2$s expand to a links on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag
en: %1$sMeta description length%3$s:  No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. %2$sMake sure to write one%3$s!
pl: %1$sDługość meta opisu%3$s: Nie wpisano opisu meta. Wyszukiwarki użyją części wpisu jako opisu meta. %2$sUzupełnij go%3$s!

en: %1$sKeyphrase length%3$s: No focus keyphrase was set for this page. %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
pl: %1$sDługość frazy kluczowej%3$s: Na tej stronie nie ustawiono frazy kluczowej. %2$sWpisz frazę kluczową, aby obliczyć wynik SEO%3$s.

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: Keyphrase or synonym appear in the meta description. Well done!
pl: %1$sFraza kluczowa w opisie meta%2$s: Fraza kluczowa lub jej synonimy  pojawiają się w opisie meta. Dobra robota!

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description has been specified, but it does not contain the keyphrase. %3$sFix that%4$s!
pl: %1$sFraza kluczowa w opisie meta%2$s: Opis meta został wprowadzony, ale nie zawiera frazy kluczowej. %3$sPopraw to%4$s!

note: Translators: %1$s expands to a link on yoast.com, %2$s expands to the anchor end tag
en: %1$sOutbound links%2$s: There are both nofollowed and normal outbound links on this page. Good job!
pl: %1$sWychodzące odnośniki%2$s: Na tej stronie występują wychodzące odnośniki z atrybutami "nofollow" i zwykłe. Dobra robota!

note: Translators: %1$s expands to a link on yoast.com, %2$s expands to the anchor end tag
en: %1$sOutbound links%2$s: Good job!
pl: %1$sWychodzące odnośniki%2$s: Dobra robota!

note: Translators: %1$s and %2$s expand to links on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag
en: %1$sOutbound links%3$s: All outbound links on this page are nofollowed. %2$sAdd some normal links%3$s.
pl: %1$sWychodzące odnośniki%3$s: Wszystkie wychodzące odnośniki na tej stronie posiadają atrybut "nofollow". %2$sDodaj również zwykłe linki%3$s.

note: Translators: %1$s and %2$s expand to links on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag
en: %1$sOutbound links%3$s: No outbound links appear in this page. %2$sAdd some%3$s!
pl: %1$sWychodzące odnośniki%3$s: Na tej stronie nie znaleziono wychodzących odnośników. %2$sDodaj jakieś%3$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's way more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
pl: %3$sDługość frazy kluczowej%5$s: Fraza kluczowa zawiera %1$d słów. To jest zdecydowanie za dużo wobec rekomendowanego maksimum %2$d słów. %4$sSkróć frazę%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
pl: %3$sDługość frazy kluczowej%5$s: Fraza kluczowa zawiera %1$d słów. To jest za dużo wobec rekomendowanego maksimum %2$d słów. %4$sSkróć frazę%5$s!

en: %1$sNot enough content%2$s: %3$sPlease add some content to enable a good analysis%2$s.
pl: %1$sZa mało treści%2$s: %3$sDodaj więcej treści, aby wykonać analizę%2$s.

en: %1$sSentence length%2$s: %3$s of the sentences contain more than %4$s words, which is more than the recommended maximum of %5$s. %6$sTry to shorten the sentences%2$s.
pl: %1$sDługość zdań%2$s: %3$s zdań zawiera więcej niż %4$s słów, czyli więcej niż rekomendowane maksimum %5$s zdań. %6$sSpróbuj skrócić zdania%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Only %3$s of the sentences contain transition words, which is not enough. %4$sUse more of them%2$s.
pl: %1$sSłowa łączące%2$s: Tylko %3$s zdań zawiera słowa łączące, to za mało. %4$sUżywaj ich częściej%2$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s: Your keyphrase or its synonyms do not appear in the first paragraph. %2$sMake sure the topic is clear immediately%3$s.
pl: %1$sFraza kluczowa we wstępie%3$s: Twoja fraza kluczowa lub jej synonimy nie pojawiają się w pierwszym paragrafie. %2$sUpewnij się, że temat wpisu jest niezwłocznie opisany%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%3$s: %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
pl: %1$sDługość frazy kluczowej%3$s: %2$sWpisz frazę kluczową, aby obliczyć wynik SEO %3$s.

en: %1$sInternal links%2$s: There are both nofollowed and normal internal links on this page. Good job!
pl: %1$sWewnętrzne odnośniki%2$s: Na stronie znajdują się zarówno odnośniki zwykłe, jak i "nofollow". Dobra robota!

note: Translators: %1$s expands to a link on yoast.com, %2$s expands to the anchor end tag
en: %1$sInternal links%2$s: You have enough internal links. Good job!
pl: %1$sWewnętrzne odnośniki%2$s: Masz wystarczającą liczbę wewnętrznych odnośników. Dobra robota!

note: Translators: %1$s and %2$s expand to links on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag
en: %1$sInternal links%3$s: The internal links in this page are all nofollowed. %2$sAdd some good internal links%3$s.
pl: %1$sWewnętrzne odnośniki%3$s: Wszystkie wewnętrzne odnośniki na tej stronie mają ustawiony atrybut nofollow. %2$sDodaj inne wewnętrzne linki%3$s.

note: Translators: %1$s and %2$s expand to links on yoast.com, %3$s expands to the anchor end tag
en: %1$sInternal links%3$s: No internal links appear in this page, %2$smake sure to add some%3$s!
pl: %1$sWewnętrzne odnośniki%3$s: Na tej stronie nie ma żadnego wewnętrznego odnośnika. %2$sDodaj jakieś%3$s!

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, but your text is short enough and probably doesn't need them.
pl: %1$sRozkład nagłówków%2$s: Nie korzystasz z nagłówków, ale tekst jest wystarczająco krótki i prawdopodobnie ich nie potrzebuje.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: Great job!
pl: %1$sRozkład nagłówków%2$s: Dobra robota!

en: %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d section of your text is longer than %4$d words and is not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s. | %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d sections of your text are longer than %4$d words and are not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s.
pl[0]: %1$sRozkład nagłówków%2$s: %3$d sekcja tekstu jest dłuższa niż %4$d słów i nie jest podzielona żadnymi nagłówkami. %5$sDodaj nagłówki, aby poprawić czytelność%2$s.
pl[1]: %1$sPodział nagłówków%2$s: %3$d sekcje tekstu są dłuższe niż %4$d słów i nie są podzielone żadnymi nagłówkami. %5$sDodaj nagłówki, aby poprawić czytelność%2$s.
pl[2]: %1$sPodział nagłówków%2$s: %3$d sekcji tekstu jest dłuższych niż %4$d słów i nie są podzielone żadnymi nagłówkami. %5$sDodaj nagłówki, aby poprawić czytelność%2$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%2$s: Well done!
pl: %1$sFraza kluczowa we wstępie%2$s: Dobra robota!

en: %1$sKeyphrase distribution%2$s: Good job!
pl: %1$sRozkład frazy kluczowej%2$s: Dobra robota!

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Uneven. Some parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
pl: %1$sRozkład frazy kluczowej%3$s: Nierówny. Niektóre partie tekstu nie zawierają fraz kluczowych lub ich synonimów. %2$sRozłóż je równomiernie%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Very uneven. Large parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
pl: %1$sRozkład frazy kluczowej%3$s: Bardzo nierówny. Duże części tekstu nie zawierają frazy kluczowej lub jej synonimów. %2$sRozłóż je równomiernie%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: %2$sInclude your keyphrase or its synonyms in the text so that we can check keyphrase distribution%3$s.
pl: %1$sRozkład fraz kluczowych%3$s: %2$sUwzględnij frazę kluczową i jej synonimy w tekście, aby sprawdzić jej rozkład%3$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Well done!
pl: %1$sSłowa łączące%2$s: Dobra robota!

en: %1$sTransition words%2$s: None of the sentences contain transition words. %3$sUse some%2$s.
pl: %1$sSłowa łączące%2$s: Żadne zdanie nie zawiera słów łączących. %3$sUżyj ich%2$s.

en: %1$sFunction words in keyphrase%3$s: Your keyphrase "%4$s" contains function words only. %2$sLearn more about what makes a good keyphrase.%3$s
pl: %1$sFunktory w frazie kluczowej%3$s: Fraza kluczowa "%4$s" zawiera jedynie funktory. %2$sDowiedz się więcej o tworzeniu dobrych fraz kluczowych.%3$s

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, although your text is rather long. %3$sTry and add some subheadings%2$s.
pl: %1$sRozkład nagłówków%2$s: Nie korzystasz z nagłówków, choć ten tekst jest raczej długi. %3$sSpróbuj dodać nagłówki%2$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s: Your keyphrase or its synonyms appear in the first paragraph of the copy, but not within one sentence. %2$sFix that%3$s!
pl: %1$sFraza kluczowa we wstępie%3$s: Twoja fraza kluczowa lub jej synonimy pojawiają się w pierwszym paragrafie, ale nie w jednym zdaniu. %2$sPopraw to%3$s.

en: Good job!
pl: Dobra robota!

en: Would you like to add a related keyphrase?
pl: Czy chcesz dodać podobną frazę kluczową?

en: %1$sParagraph length%2$s: None of the paragraphs are too long. Great job!
pl: %1$sDługość akapitów%2$s: Żaden z akapitów nie jest za długi. Dobra robota!

en: Check Keyphrase Density
pl: Sprawdź gęstość fraz kluczowych

note: translators: %s expands to Premium
en: Go %s!
pl: Idź do %s!

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s%6$s%7$s
pl: %1$sCzytelność%2$s: Treść została oceniona na %3$s w teście, co oznacza, że tekst jest %4$s do przeczytania. %5$s%6$s%7$s

en: Focus keyphrase
pl: Fraza kluczowa

en: Help on choosing the perfect focus keyphrase
pl: Pomoc przy wyborze najlepszej frazy kluczowej

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium
en: Did you know %s also analyzes the different word forms of your keyphrase, like plurals and past tenses?
pl: Czy wiesz, że %s analizuje również formy słów twojej frazy kluczowej, takie jak liczba mnoga i czas przeszły?

en: %1$sPassive voice%2$s: You're using enough active voice. That's great!
pl: %1$sStrona bierna%2$s: Używasz wystarczająco często strony czynnej. Świetnie!

en: %1$sPassive voice%2$s: %3$s of the sentences contain passive voice, which is more than the recommended maximum of %4$s. %5$sTry to use their active counterparts%2$s.
pl: %1$sStrona bierna%2$s: %3$s zdań zawiera stronę bierną, co przekracza zalecaną maksymalną ilość %4$s. %5$sSpróbuj częściej użyć strony czynnej%2$s.

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: There is enough variety in your sentences. That's great!
pl: %1$sNastępujące zdania%2$s: Zdania są wystarczająco zróżnicowane. Świetnie!

en: %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s! | %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s!
pl[0]: %1$sDługość akapitów%2$s: %3$d akapit zawiera więcej niż zalecane maksimum %4$d słów. %5$sSkróć ten akapit%2$s!
pl[1]: %1$sDługość akapitów%2$s: %3$d akapity zawierają więcej niż zalecane maksimum %4$d słów. %5$sSkróć te akapity%2$s!
pl[2]: %1$sDługość akapitów%2$s: %3$d akapitów zawierają więcej niż zalecane maksimum %4$d słów. %5$sSkróć te akapity%2$s!

en: %1$sSentence length%2$s: Great!
pl: %1$sDługość zdań%2$s: Dobra robota!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %3$d consecutive sentences starting with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s! | %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %4$d instances where %3$d or more consecutive sentences start with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s!
pl[0]: %1$sNastępujące zdania%2$s: Tekst zawiera %3$d następujące po sobie zdanie zaczynające się tym samym słowem. %5$sSpróbuj wprowadzić trochę różnorodności%2$s!
pl[1]: %1$sNastępujące zdania%2$s: Tekst zawiera %4$d przypadki, w których %3$d następujące po sobie zdania zaczyna się tym samym słowem. %5$s Spróbuj zmienić szyk wyrazów i zdań%2$s!
pl[2]: %1$sNastępujące zdania%2$s: Tekst zawiera %4$d przypadki, w których %3$d następujących po sobie zdań zaczyna się tym samym słowem. %5$s Spróbuj zmienić szyk wyrazów i zdań%2$s!

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Allow Control
pl: Pozwól na kontrolę

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: This tab allows you to selectively disable %s features for all sites in the network. By default all features are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle a feature on or off for their site. When you disable a feature here, site admins will not be able to use that feature at all.
pl: Ta zakładka umożliwia wybiórcze wyłączanie funkcji %s dla wszystkich witryn w sieci. Domyślnie włączone są wszystkie funkcje, które umożliwiają administratorom witryn samodzielne wybieranie, jeśli chcą włączyć lub wyłączyć funkcję dla swojej witryny. Po wyłączeniu funkcji administratorzy witryny nie będą mogli w ogóle korzystać z tej funkcji.

en: Synonyms & related keyphrases
pl: Synonimy i podobne frazy kluczowe

en: Add related keyphrase
pl: Dodaj podobną frazę kluczową

en: Remove keyphrase
pl: Usuń frazę kluczową

en: Keyphrase:
pl: Fraza kluczowa:

en: Rank better with synonyms & related keyphrases
pl: Popraw swoją pozycję używając synonimów i podobnych fraz kluczowych

en: optimize a single post for synonyms and related keyphrases.
pl: optymalizuj pojedynczy wpis dla synonimów i podobnych fraz.

note: translators: %s: argument name
en: %s is a required feature toggle argument.
pl: %s jest wymaganą funkcją przełączającą.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO Premium. translators: %1$s expands to Keyword research training. translators: %1$s expands to Local SEO.
en: %1$s video
pl: Film %1$s

en: Multiple keyphrases
pl: Wiele fraz kluczowych

en: Clear Image
pl: Usuń obrazek

en: Focus keyphrase not set.
pl: Fraza kluczowa nie została ustawiona.

en: This feature has been disabled by the network admin.
pl: Ta funkcja została wyłączona przez administratora sieci.

note: translators: %s expands to Yoast SEO Premium translators: %s expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: Get %s
pl: Kup %s

en: Colon
pl: Dwukropek

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s: 'SEO' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to the creation of duplicate SEO meta.
en: Both %1$s and %2$s manage the SEO of your site. Running two SEO plugins at the same time is detrimental.
pl: Zarówno %1$s i %2$s zarządzają SEO witryny. Jednoczesne uruchomienie dwóch wtyczek SEO jest szkodliwe.

en: Describe the duration of the instruction:
pl: Opisać czas trwania instrukcji:

en: Optional. Customize how you want to describe the duration of the instruction
pl: Opcjonalnie. Dostosuj sposób, w jaki chcesz opisać czas trwania instrukcji

en: There is a new notification. | There are new notifications.
pl[0]: Pojawiło się nowe powiadomienie.
pl[1]: Pojawiły się nowe powiadomienia.
pl[2]: Pojawiły się nowe powiadomienia.

en: Learn more about the readability analysis
pl: Dowiedz się więcej o analizie czytelności

en: Readability analysis:
pl: Analiza czytelności:

en: %d day | %d days
pl[0]: %d dzień
pl[1]: %d dni
pl[2]: %d dni

note: translators: %s expands to a unit of time (e.g. 1 day).
en: %s, %s and %s
pl: %s, %s i %s

en: Enter a step title
pl: Wpisz tytuł kroku

en: days
pl: dni

note: translators: %1$s expands to Yoast.
en: %1$s Structured Data Blocks
pl: Bloki danych strukturalnych %1$s

note: translators: %s expands to a unit of time (e.g. 1 day).
en: %s and %s
pl: %s i %s

note: translators: %s expands to Yoast SEO.
en: An error occurred loading the %s primary taxonomy picker.
pl: Wystąpił błąd podczas ładowania głównej taksonomii %s.

en: CSS class(es) to apply to the steps
pl: Klasa(y) CSS do zastosowania do kroków

en: Copy error
pl: Błąd kopiowania

en: Create a How-to guide in an SEO-friendly way. You can only use one How-to block per post.
pl: Stwórz przewodnik w sposób przyjazny dla SEO. Możesz użyć tylko jednego bloku dla każdego wpisu.

en: List your Frequently Asked Questions in an SEO-friendly way. You can only use one FAQ block per post.
pl: Wymień najczęściej zadawane pytania w sposób przyjazny dla SEO. Możesz użyć tylko jednego bloku FAQ na wpis.

en: Optional. This can give you better control over the styling of the steps.
pl: Opcjonalnie. To może dać ci lepszą kontrolę nad wyglądem kroków.

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

en: minutes
pl: minuty

en: hours
pl: godziny

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin

en: Add question
pl: Dodaj pytanie

en: Check links to this URL
pl: Sprawdź linki do tego adresu URL

en: Delete question
pl: Usuń pytanie

en: Enter a question
pl: Wpisz pytanie

en: Enter the answer to the question
pl: Wpisz odpowiedź na pytanie

en: Frequently Asked Questions
pl: Najczęściej zadawane pytania

note: translators: %s expands to a 'Yoast SEO Premium' text linked to the yoast.com website.
en: Great news: you can, with %s!
pl: Wspaniała wiadomość: możesz, z %s!

en: Insert question
pl: Wstaw pytanie

en: Keyword research training
pl: Szkolenie z szukania słów kluczowych

en: Move question down
pl: Przesuń pytanie w dół

en: Move question up
pl: Przesuń pytanie w górę

note: translators: %s expands to the taxonomy name.
en: Select the primary %s
pl: Wybierz główną %s

en: Time needed:
pl: Potrzebny czas:

en: (Opens in a new browser window)
pl: (Otwiera się w nowej zakładce)

en: Delete total time
pl: Usuń całkowity czas

en: Add total time
pl: Dodaj całkowity czas

en: Unordered list
pl: Lista nieuporządkowana

en: Delete step
pl: Usuń krok

note: translators: %s: error message
en: Error: %s
pl: Błąd: %s

note: translators: %s: success message
en: Success: %s
pl: Sukces: %s

en: Showing step items as an ordered list.
pl: Pokazuj kroki jako uporządkowaną listę.

en: Showing step items as an unordered list
pl: Pokazuj kroki jako nieuporządkowaną listę.

en: Add step
pl: Dodaj krok

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
pl: Nie posiadasz uprawnień do modyfikowania niezarejestrowanych ustawień sieci.

en: Mark as cornerstone content
pl: Zaznacz jako kluczową treść

en: How-to
pl: Instrukcja obsługi

en: How to
pl: Instrukcja obsługi

en: Add image
pl: Dodaj obrazek

en: Restore Site
pl: Przywróć witrynę

en: Network Settings
pl: Ustawienia sieci

note: translators: %s expands to the ID of a site within a multisite network.
en: Site with ID %d not found.
pl: Witryna o ID %d nie została znaleziona.

en: No site has been selected to restore.
pl: Nie zaznaczyłeś żadnej witryny do przywrócenia.

en: Enter a step description
pl: Wpisz opis kroku

en: Enter a description
pl: Wpisz opis

en: Insert step
pl: Wstaw krok

en: Move step down
pl: Przesuń krok w dół

en: Move step up
pl: Przesuń krok w górę

en: Learn more about Cornerstone Content.
pl: Dowiedz się więcej o kluczowych treściach.

en: Cornerstone content should be the most important and extensive articles on your site.
pl: Kluczowa treść to artykuły na twojej stronie, które są najlepsze i najcenniejsze.

en: Analysis results
pl: Wyniki analizy

en: Enter a focus keyphrase to calculate the SEO score
pl: Wpisz frazę kluczową, aby obliczyć swój wynik SEO

en: Would you like to add another keyphrase?
pl: Chcesz dodać kolejną frazę kluczową?

en: Are you trying to use multiple keyphrases? You should add them separately below.
pl: Chcesz użyć wielu fraz kluczowych? Wpisz je oddzielnie poniżej.

en: You are not allowed to perform this action.
pl: Brak uprawnień, żeby wykonać wybrane działanie.

en: deleted
pl: usunięte

en: Copied!
pl: Skopiowano!

en: Not supported!
pl: Brak wsparcia!

en: Copy link
pl: Skopiuj link

en: Read our %1$sultimate guide to keyword research%2$s to learn more about keyword research and keyword strategy.
pl: Przeczytaj nasz %1$sprzewodnik o szukaniu słów kluczowych%2$s, aby dowiedzieć się więcej o szukaniu słów kluczowych i strategii ich dobierania.

en: The following words occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on. If the words differ a lot from your topic, you might want to rewrite your content accordingly.
pl: Poniższe słowa i kombinacje słów występują w treści najczęściej. Dają one wskazówkę, na czym koncentruje się treść. Jeżeli słowa różnią się bardzo od tematu artykułu, możesz wprowadzić odpowiednie zmiany w treści.

en: image preview
pl: podgląd obrazka

note: translators: %s expands to the link value
en: Copy link to suggested article: %s
pl: Skopiuj link do sugerowanego artykułu: %s

en: Consider linking to these articles:
pl: Rozważ dodanie linków do tych artykułów:

en: Consider linking to these {{a}}cornerstone articles:{{/a}}
pl: Rozważ dodanie linków do tych {{a}}kluczowych artykułów:{{/a}}

en: {{a}}Read our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
pl: {{a}}Przeczytaj nasz artykuł o strukturze witryny{{/a}}, aby dowiedzieć się więcej, jak wewnętrzne linki mogą poprawić SEO.

en: Prominent words
pl: Popularne słowa

en: The site's tagline
pl: Opis strony

note: translators: %1$s expands to the missing field name.
en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
pl: Nie wszystkie pola zostały uzupełnione. Brakuje pola %1$s

en: Add synonyms
pl: Dodaj synonimy

en: Would you like to add more than one keyphrase?
pl: Czy chcesz dodać więcej niż jedną frazę kluczową?

en: Would you like to add keyphrase synonyms?
pl: Czy chcesz dodać synonimy frazy kluczowej?

note: translators: %1$s expands to an opening anchor tag, %2$s expands to a closing anchor tag.
en: You can edit the SEO meta-data for this custom type on the %1$sShop page%2$s.
pl: Możesz edytować dane meta SEO dla tego typu wpisu na %1$sstronie sklepu%2$s.

en: You haven't set a Shop page in your WooCommerce settings. Please do this first.
pl: Nie masz ustawionej strony sklepu w WooCommerce. Zrób to najpierw.

en: Current year
pl: Bieżący rok

en: Url preview
pl: Podgląd adresu URL

en: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results.
pl: Dodaj opis meta, edytując podgląd poniżej. Jeśli go nie dodasz, Google będzie starał się znaleźć odpowiednią część wpisu, aby pokazać w go wynikach wyszukiwania.

en: Something went wrong. Please reload the page.
pl: Coś poszło nie tak. Proszę odświeżyć stronę.

en: (custom field)
pl: (własne pole)

en: (custom taxonomy)
pl: (własna taksonomia)

en: Archive title
pl: Tytuł archiwum

en: Caption
pl: Podpis

en: Category
pl: Kategoria

en: Category description
pl: Opis kategorii

en: Date
pl: Data

en: Excerpt only
pl: Tylko wypis

en: Get Yoast SEO Premium
pl: Kup Yoast SEO Premium

en: Make sure you don't miss out on traffic!
pl: Upewnij się, że nie stracisz tego ruchu!

en: Modified
pl: Zmodyfikowano

en: Modify your meta description by editing it right here
pl: Zmień opis meta edytując go tutaj

en: Page
pl: Strona

en: Page number
pl: Numer strony

en: Pagenumber
pl: Numerstrony

en: Pagetotal
pl: Liczbastron

en: Parent title
pl: Tytuł rodzica

en: Post type (plural)
pl: Typ wpisu (liczba mnoga)

en: Post type (singular)
pl: Typ wpisu (liczba pojedyncza)

en: Primary category
pl: Główna kategoria

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
pl: Wyszukiwarki i inne strony mogą nadal przekierowywać ruch do usuniętych wpisów.

en: Search phrase
pl: Wyszukiwana fraza

note: translators: %s expands to the post type name.
en: Settings for %s archive
pl: Ustawienia dla archiwum: %s

en: Site title
pl: Tytuł strony

en: Tag description
pl: Opis tagu

en: Term description
pl: Opis taksonomii

en: Term title
pl: Tytuł taksonomii

en: Term404
pl: Taksonomia404

en: The settings on this page allow you to specify what the default search appearance should be for any type of content you have. You can choose which content types appear in search results and what their default description should be.
pl: Ustawienia na tej stronie umożliwiają określenie domyślnego wyglądu typów treści w wynikach wyszukiwania. Możesz wybrać, które typy treści będą się pojawiać w wynikach wyszukiwania i jakie będą miały domyślne opisy.

en: User description
pl: Opis użytkownika

note: translators: %1$s expands to the translated name of the post type. translators: 1: term label
en: You just deleted a %1$s.
pl: Właśnie usunięto %1$s.

note: translators: %1$s expands to the translated name of the post type.
en: You just trashed a %1$s.
pl: Właśnie przeniesiono do kosza %1$s.

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
pl: Należy utworzyć przekierowanie w celu zapewnienia, że użytkownicy nie natrafią na błąd 404 po kliknięciu w niedziałający adres URL.

en: description (custom taxonomy)
pl: opis (własna taksonomia)

en: Tagline
pl: Slogan

en: Excerpt
pl: Zajawka

note: translators: %1$s expands Yoast, %2$s expands to an opening anchor tag, %3$s expands to a closing anchor tag.
en: %1$s respects your privacy. Read our %2$sprivacy policy%3$s on how we handle your personal information.
pl: %1$s szanuje twoją prywatność. Przeczytaj naszą %2$spolitykę prywatności %3$s, w jaki sposób wykorzystujemy twoje dane osobowe.

note: Translators: %s expands to the actual language.
en: Your site language is set to %s. If this is not correct, contact your site administrator.
pl: Język witryny jest ustawiony na %s. Jeśli nie jest to poprawne, skontaktuj się z administratorem.

en: Dismiss this notice
pl: Odrzuć powiadomienie

en: Includes a free MyYoast account which gives you access to our free SEO for Beginners course!
pl: Zawiera darmowe konto MyYoast, które daje dostęp do naszego darmowego kursu SEO dla Początkujących!

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO for WordPress, %2$s expands to Yoast
en: Sign up for our newsletter if you would like to keep up-to-date about %1$s, other cool plugins by %2$s, and interesting news and tips from the world of SEO.
pl: Zapisz się do naszego newslettera, jeśli chcesz być na bieżąco z %1$s, innymi wtyczkami %2$s i interesującymi wiadomościami i poradami ze świata SEO.

en: Baidu verification code
pl: Kod weryfikacyjny Baidu

note: translators: %1$s expands to a link start tag to the Baidu Webmaster Tools site add page, %2$s is the link closing tag.
en: Get your Baidu verification code in %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.
pl: Zdobądź swój kod weryfikacyjny Baidu w %1$snarzędziach webmastera Baidu%2$s.

en: Content Type
pl: Typ treści

en: Filter by content type
pl: Filtrowanie według typu treści

en: Show All Content Types
pl: Pokaż wszystkie typy treści

note: translators: %s is replaced with Yoast SEO.
en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
pl: Importer %s wykorzystuje tymczasowe tabele w bazie danych. Wygląda na to, że twoja instalacja WordPressa nie jest w stanie ich stworzyć, skontaktuj się ze swoim dostawcą hostingu.

note: translators: %s is replaced with the plugin's name.
en: Cleanup of %s data failed.
pl: Czyszczenie danych %s nie powiodło się.

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
pl: Zastępowany normalnym tytułem dla archiwum wygenerowanego przez WordPressa

en: Plugin:
pl: Wtyczka:

en: Step 3: Check your data
pl: Krok 3: Sprawdź dane

en: Please make a backup of your database before starting this process.
pl: Wykonaj kopię zapasową bazy danych przed rozpoczęciem procesu.

en: Step 4: Run the configuration wizard
pl: Krok 4: Uruchom kreatora konfiguracji

en: Step 5: Clean up
pl: Krok 5: Usuń zbędne dane

en: Posts that should not show up in search results
pl: Wpisy, które nie powinny pojawić się w wynikach wyszukiwania

en: Step 1: Create a backup
pl: Krok 1: Stwórz kopię zapasową

en: Step 2: Import
pl: Krok 2: Zaimportuj

note: translators: %s is replaced with the name of the plugin we're removing data from.
en: %s data successfully removed.
pl: Dane z wtyczki %s zostały usunięte.

note: translators: %s is replaced with the name of the plugin we're importing data from.
en: %s data successfully imported.
pl: Dane z wtyczki %s zostały zaimportowane.

note: translators: %s is replaced with the name of the plugin we're trying to find data from.
en: %s data not found.
pl: Dane z wtyczki %s nie zostały znalezione.

note: translators: %s is replaced with the name of the plugin we've found data from.
en: %s data found.
pl: Dane z wtyczki %s zostały znalezione.

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
pl: Sprawdź, czy metadane wpisów i stron zostały prawidłowo zaimportowane.

en: You should run the configuration wizard, from the SEO &rarr; General &rarr; Dashboard page, to make sure all the settings for your site are correct.
pl: Uruchom kreatora konfiguracji z panel SEO &rarr; Ogólne &rarr; Kokpit, aby upewnić się, że wszystkie ustawienia witryny są prawidłowe.

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
pl: Po upewnieniu się, że wszystko się zgadza, możesz usunąć zbędne dane. Ta opcja usunie stare dane.

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
pl: Wykryliśmy w twojej witrynie dane z innych wtyczek SEO. Wykonaj poniższe kroki, aby zaimportować te dane:

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: %s did not detect any plugin data from plugins it can import from.
pl: %s nie wykryło żadnych danych z wtyczek, które może zaimportować.

note: translators: 1: expands to Yoast SEO
en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your %1$s metadata. It will only do this when there is no existing %1$s metadata yet. The original data will remain in place.
pl: Metadane, jak tytuły i opisy zostaną zaimportowane i zapisane metadanych %1$s. Pod warunkiem, że metadane %1$s będą puste. Istniejące dane nie zostaną nadpisane.

en: Clean
pl: Wyczyść

en: Preview your page in Facebook and Twitter
pl: Podgląd twojej strony na Facebooku i Twitterze

en: Get real-time suggestions for internal links
pl: Podpowiedzi do wewnętrznych linków w czasie rzeczywistym

en: 24/7 email support
pl: Pomoc e-mail 24/7

en: No more dead links a.k.a. 404 pages
pl: Nigdy więcej martwych odnośników, czyli stron 404

en: Learn more about your social profiles settings
pl: Dowiedz się więcej o ustawieniach swoich profili społecznościowych

en: Learn more about the RSS feed setting
pl: Dowiedz się więcej o ustawieniach RSS

en: We recommend you set this to Yes.
pl: Zalecamy ustawienie tej opcji na Tak.

en: Category URLs
pl: Adresy URL kategorii

note: translators: %s expands to <code>/category/</code>
en: Category URLs in WordPress contain a prefix, usually %s, this feature removes that prefix, for categories only.
pl: Adresy URL kategorii zawierają prefiks. Zazwyczaj jest to %s. Ta opcja usuwa ten prefiks (tylko dla kategorii).

note: translators: %s expands to "this author's archives".
en: Do not allow search engines to show %s in search results.
pl: Nie pozwalaj wyszukiwarkom wyświetlania %s w wynikach wyszukiwań.

en: Media & attachment URLs
pl: Adresy URL obrazków i załączników

en: this author's archives
pl: archiwum autora

en: To let search engines know which social profiles are associated to this site, enter your site social profiles data below.
pl: Poinformuj wyszukiwarki, które profile społecznościowe są połączone z witryną. Dane swoich profili można wpisać poniżej.

en: Help on the category prefix setting
pl: Pomoc do ustawień prefiksu kategorii

en: Learn more about the available variables
pl: Dowiedz się więcej o dostępnych zmiennych

note: translators: %s expands to the post type's name.
en: the archive for %s
pl: archiwa dla typu %s

en: Redirect attachment URLs to the attachment itself?
pl: Przekierować adres URL załącznika do pliku załącznika?

en: When you upload media (an image or video for example) to WordPress, it doesn't just save the media, it creates an attachment URL for it. These attachment pages are quite empty: they contain the media item and maybe a title if you entered one. Because of that, if you never use these attachment URLs, it's better to disable them, and redirect them to the media item itself.
pl: Gdy przesyłasz media na stronę (na przykład obrazek lub film), WordPress nie tylko je zapisuje, ale tworzy też podstronę dla każdego załącznika. Na takiej podstronie znajduje się tylko tytuł i link do załącznika. Większość osób nie potrzebuje takich podstron, więc najlepiej je wyłączyć i przekierować adres do pliku załącznika.

en: Remove the categories prefix?
pl: Usuń prefiks kategorii

en: Learn more about the special pages setting
pl: Dowiedz się więcej o ustawieniach stron specjalnych

en: archives for authors without posts
pl: archiwa dla autorów bez wpisów

en: This is what shows in the search results when people find your homepage. This means this is probably what they see when they search for your brand name.
pl: To widzą użytkownicy w wynikach wyszukiwania, gdy szukają twojej strony.

en: date archives
pl: archiwa dat

en: Learn more about the Media and attachment URLs setting
pl: Dowiedz się więcej o ustawieniach adresów URL mediów i załączników

note: translators: 1: expands to <code>noindex</code>; 2: link open tag; 3: link close tag.
en: Not showing the archives for authors without posts in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
pl: Brak archiwum autorów bez wpisów w wynikach wyszukiwania oznacza dodanie znacznika %1$s i wykluczenie z mapy strony. %2$sWięcej informacji o ustawieniach wyników wyszukiwania%3$s.

en: Help on the date archives search results setting
pl: Pomoc do ustawień wyglądu w wynikach wyszukiwania archiwów dat

en: Yandex verification code
pl: Kod weryfikacyjny Yandex

en: Google verification code
pl: Kod weryfikacyjny Google

en: Bing verification code
pl: Kod weryfikacyjny Bing

en: Archives settings help
pl: Pomoc ustawień archiwum

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: Get your Google verification code in %1$sGoogle Search Console%2$s.
pl: Zdobądź swój kod weryfikacyjny Google w %1$sGoogle Search Console%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: Get your Bing verification code in %1$sBing Webmaster Tools%2$s.
pl: Zdobądź swój kod weryfikacyjny Bing w %1$snarzędziach webmastera Bing%2$s.

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: Get your Yandex verification code in %1$sYandex Webmaster Tools%2$s.
pl: Zdobądź swój kod weryfikacyjny Yandex w %1$snarzędziach webmastera Yandex%2$s.

en: Learn more about the archives setting
pl: Dowiedz się więcej o ustawieniach archiwów

en: Help on the authors without posts archive search results setting
pl: Pomoc do ustawień wyglądu w wynikach wyszukiwania archiwów autorów, którzy nie dodali jeszcze wpisów

en: Help on the author archives search results setting
pl: Pomoc do ustawień wyglądu w wynikach wyszukiwania archiwów autorów

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools. This feature will add a verification meta tag on your home page. Follow the links to the different Webmaster Tools and look for instructions for the meta tag verification method to get the verification code. If your site is already verified, you can just forget about these.
pl: Poniżej możesz zweryfikować różne narzędzia dla webmasterów. Ta opcja doda znacznik meta z kodami weryfikacyjnymi do strony głównej. Kliknij w linki poniżej i przeczytaj instrukcje, jak zdobyć kody weryfikacyjne do różnych narzędzi dla webmasterów. Jeżeli twoja witryna została zweryfikowana, nie musisz tego robić ponownie.

note: translators: 1: expands to <code>noindex</code>; 2: link open tag; 3: link close tag.
en: Not showing the archive for authors in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
pl: Brak archiwów autorów w wynikach wyszukiwania oznacza dodanie znacznika %1$s i wykluczenie z mapy strony. %2$sWięcej informacji o ustawieniach wyników wyszukiwania%3$s.

en: On
pl: Włącz

note: translators: %s expands to a feature's name translators: %s expands to an integration's name
en: Help on: %s
pl: Pomoc do: %s

en: Learn more about the Webmaster Tools verification
pl: Dowiedz się więcej o weryfikacji narzędzi dla webmasterów

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s comes with a lot of features. You can enable / disable some of them below. Clicking the question mark gives more information about the feature.
pl: %1$s posiada wiele funkcji. Możesz włączyć lub wyłączyć je poniżej. Kliknij w znak zapytania, aby dowiedzieć się więcej o danej funkcji.

en: Off
pl: Wyłączone

en: Help on this search results setting
pl: Pomoc do ustawień wyników wyszukiwania

note: translators: %s: Yoast SEO
en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
pl: Włącz mapę strony, którą generuje %s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: See who contributed to %1$s.
pl: Sprawdź, kto wspiera %1$s.

en: See the XML sitemap.
pl: Zobacz mapę strony XML.

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
pl: Przeczytaj, dlaczego mapy strony XML są ważne dla twojej witryny.

note: translators: 1: expands to an indexable object's name, like a post type or taxonomy; 2: expands to <code>noindex</code>; 3: link open tag; 4: link close tag.
en: Not showing the archive for %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
pl: Brak archiwów dla %1$s w wynikach wyszukiwania oznacza dodanie znacznika %2$s i wykluczenie z mapy strony. %3$sWięcej informacji o ustawieniach wyników wyszukiwania%4$s.

note: translators: 1: expands to an indexable object's name, like a post type or taxonomy; 2: expands to <code>noindex</code>; 3: link open tag; 4: link close tag.
en: Not showing %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
pl: Brak %1$s w wynikach wyszukiwania oznacza dodanie znacznika %2$s i wykluczenie z mapy strony. %3$sWięcej informacji o ustawieniach wyników wyszukiwania%4$s.

note: Translators: %s translates to "yes" or "no", %s translates to the Post Label in plural form Translators: %s translates to the "yes" or "no" ,%s translates to the Post Label in plural form
en: %s (current default for %s)
pl: %s (aktualnie domyślnie dla: %s)

note: translators: %1$s expands to Yes or No,  %2$s expands to the post type name.
en: Default for %2$s, currently: %1$s
pl: Domyślnie dla %2$s, aktualnie: %1$s

en: Search engine visibility
pl: Widoczność w wyszukiwarce

note: Translators: %1$s expands to the name of the post type. The options given to the user are "visible" and "hidden"
en: Search engines should show "%1$s" in search results:
pl: Wyszukiwarki powinny pokazać "%1$s" w wynikach wyszukiwania:

note: translators: %1$s expands to the post type name.
en: Should search engines follow links on this %1$s?
pl: Czy wyszukiwarka powinna podążać za linkami do %1$s?

en: Content Types
pl: Rodzaje treści

en: Search Appearance
pl: Wyszukiwarki

note: translators: %s expands to an indexable object's name, like a post type or taxonomy
en: Show %s in search results?
pl: Wyświetlać %s w wynikach wyszukiwania?

note: translators: %s expands to the post type name. Translators: %s translates to the Post Label in singular form
en: Allow search engines to show this %s in search results?
pl: %s: pozwolić wyszukiwarkom na pokazywanie w wynikach wyszukiwania?

en: Please specify what content types you would like to appear in search engines. If you do not know the differences between these, it's best to choose the default settings.
pl: Wybierz, które typy treści mają się pojawiać w wyszukiwarkach. Jeżeli nie wiesz co wybrać, najlepiej zostaw domyślne ustawienia.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO.
en: Toggle %1$s's XML Sitemap
pl: Przełącz mapę XML strony %1$s

en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
pl: Włącz tą funkcję, jeżeli chcesz, aby Twitter wyświetlał podgląd zawierający zdjęcia i fragment tekstu, gdy link do twojej strony zostanie udostępniony.

en: Discover why readability is important for SEO.
pl: Sprawdź, dlaczego czytelność jest ważna w SEO.

note: translators: %s: Ryte
en: Read more about how %s works.
pl: Przeczytaj więcej na temat działania %s.

en: Good results
pl: Dobre wyniki

note: translators: %1$s expands to WooCommerce
en: Allow customers to pick up their %s order locally
pl: Daj klientom możliwość osobistego odbioru zamówienia %s

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
pl: Analiza SEO podpowiada, jak poprawić SEO twojego tekstu.

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
pl: Dowiedz się, jak analiza SEO może pomóc zwiększyć twój ranking.

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
pl: Analiza czytelności podpowiada, jak ulepszyć strukturę i styl twojego tekstu.

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
pl: Sprawdź, jak licznik linków w tekście może poprawić twoje SEO.

en: SEO analysis
pl: Analiza SEO

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
pl: Kluczowe treści pozwalają wskazać i filtrować najważniejsze artykuły w twojej witrynie.

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
pl: Sprawdź, jak kluczowe treści mogę pomóc w poprawie struktury twojej witryny.

en: The text link counter helps you improve your site structure.
pl: Licznik linków w tekście pomaga ulepszyć strukturę twojej witryny.

note: translators: %s: 'Semrush' translators: %s: Ryte translators: %s: Zapier. translators: %s: Algolia.
en: %s integration
pl: Integracja z %s

en: Get better search results in local search
pl: Popraw swoją pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
pl: Włącz tą funkcję, jeżeli chcesz, aby Facebook i inne serwisy społecznościowe wyświetlały podgląd zawierający obrazki i fragment tekstu, gdy link do twojej strony zostanie udostępniony.

note: Translators: %s expands to Yoast SEO Premium
en: Find out why you should upgrade to %s
pl: Sprawdź, dlaczego warto przejść na %s

note: translators: %1$s resolves to Yoast.com
en: Latest blog posts on %1$s
pl: Najnowsze wpisy na %1$s

en: Remove highlight from the text
pl: Usuń podświetlenia z tekstu

en: First-time SEO configuration
pl: Pierwsza konfiguracja SEO

en: Highlight this result in the text
pl: Podświetlaj ten wynik w tekście

en: Considerations
pl: Warte rozważenia

en: Errors
pl: Błędy

en: Change language
pl: Zmień język

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s is a link start tag to the Onboarding Wizard, %3$s is the link closing tag.
en: Get started quickly with the %1$s %2$sconfiguration wizard%3$s!
pl: Zacznij szybko z użyciem %2$skreatora konfiguracji%3$s %1$s!

note: Translators: %s expands to the actual language.
en: Your site language is set to %s.
pl: Język twojej witryny to %s.

note: translators: %s expands to ".htaccess".
en: %s file
pl: plik %s

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: Save changes to %s
pl: Zapisz zmiany w pliku %s

note: translators: %s expands to robots.txt.
en: You cannot create a %s file.
pl: Nie możesz utworzyć pliku %s.

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: You cannot edit the %s file.
pl: Nie możesz edytować pliku %s.

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: Edit the content of your %s:
pl: Edytuj zawartość pliku %s:

note: translators: %s expands to robots.txt.
en: Create %s file
pl: Utwórz plik %s

note: translators: %s expands to robots.txt.
en: Updated %s
pl: Zaktualizowano %s

note: translators: %1$s expands to the dependency name.
en: More information about %1$s
pl: Więcej informacji o: %1$s

en: Configuration Wizard
pl: Kreator konfiguracji

en: You've done it!
pl: Gotowe!

note: translators: %1$s expands to the posttype label, %2$s expands anchor to blog post about cornerstone content, %3$s expands to </a>
en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
pl: Oznacz najważniejsze %1$s jako "kluczowe treści", aby poprawić strukturę witryny. %2$sDowiedz się więcej o kluczowych treściach%3$s.

en: (Opens in a new browser tab)
pl: (Otworzy się w nowej zakładce)

note: translators: %s expands to the extension title
en: Manage your %s subscription on MyYoast
pl: Zarządzaj swoją subskrypcją na My Yoast: %s

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
pl: Hej, twoje SEO działa całkiem dobrze!. Zobacz statystyki:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
pl: Nie masz opublikowanych żadnych wpisów, twója ocena SEO będzie widoczna tutaj po stworzeniu pierwszego wpisu.

note: translators: %1$s expands to an opening strong tag, %2$s expands to a closing strong tag
en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyphrase
pl: Wpisy %1$sbez%2$s frazy kluczowej

en: On this page, you can change the name of your site and choose which separator to use. The separator will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results. Choose the one that fits your brand best or takes up the least space in the snippets.
pl: Na tej stronie możesz zmienić nazwę swojej witryny i wybrać używany separator. Ten separator będzie wyświetlany m.in. pomiędzy tytułem wpisu i nazwą witryny. Pokazywane symbole pojawią się w wynikach wyszukiwania. Wybierz te, które najlepiej pasują do twojej branży lub zajmują najmniej miejsca.

en: A portfolio
pl: Portfolio

en: A corporation
pl: Korporacja

en: Something else
pl: Coś innego

en: A blog
pl: Blog

note: translators: %1$s resolves to the home_url of the blog.
en: What does the site %1$s represent?
pl: Co przedstawia strona %1$s?

en: A small offline business
pl: Mała firma lokalna

en: An online shop
pl: Sklep internetowy

en: A news channel
pl: Strona z aktualnościami

en: If you choose no, your author archives will be deactivated to prevent  duplicate content issues.
pl: Jeśli wybierzesz nie, archiwa autorów będą wyłączone, aby zapobiec problemom z duplikowaniem treści.

en: Option A: My site is live and ready to be indexed
pl: Opcja A: Moja strona jest gotowa do indeksowania

en: Option B: My site is under construction and should not be indexed
pl: Opcja B: Moja strona jest w trakcie budowy i nie powinna być indeksowana

en: Choose under construction if you want to keep the site out of the index of search engines. Don't forget to activate it once you're ready to publish your site.
pl: Wybierz opcję "w trakcie budowy", aby wyszukiwarki nie indeksowały twojej witryny. Nie zapomnij zmienić opcji, gdy strona będzie gotowa.

en: Read more like this on our SEO blog
pl: Przeczytaj więcej na naszym SEO blogu

en: Please specify if your site is under construction or already active.
pl: Proszę wybierz czy twoja strona jest w trakcie budowy czy już działa.

en: This information will be used in Google's Knowledge Graph Card, the big block of information you see on the right side of the search results.
pl: Te informacje będą użyte w karcie Google Knowledge Graph. To blok informacji możesz zobaczyć po prawej stronie w wynikach wyszukiwania.

en: Not activated
pl: Wyłączone

note: translators: %1$s expands to the product name. %2$s expands to a link to My Yoast
en: You are not receiving updates or support! Fix this problem by adding this site and enabling %1$s for it in %2$s.
pl: Nie otrzymujesz obecnie aktualizacji ani wsparcia! Napraw ten problem dodając swoją witrynę i włączając %1$s w %2$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast
en: %1$s recommendations for you
pl: %1$s poleca dla ciebie

note: translators: %s expands to the readability score
en: Readability: %s
pl: Czytelność: %s

en: Filter by Readability Score
pl: Filtruj wg oceny czytelności

en: All Readability Scores
pl: Wszystkie oceny czytelności

en: Activated
pl: Włączono

note: translators: %1$s expands to the request method
en: Request method %1$s is not valid.
pl: Metoda zapytania %1$s nie jest poprawna.

note: Translators: %s expands to the social medium name, which is either Twitter or Facebook. %s expands to Yoast SEO Premium
en: Do you want to preview what it will look like if people share this post on %s? You can, with %s.
pl: Czy chcesz zobaczyć, jak będzie wyglądać udostępnianie tego wpisu na %s? Możesz to zrobić za pomocą %s.

en: Text link counter
pl: Licznik linków we wpisach

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
pl: Liczba wewnętrznych odnośników do tego wpisu. Zobacz "kolumny Yoast" w pomocy, aby dowiedzieć się więcej.

en: Number of outgoing internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
pl: Liczba wewnętrznych linków w tym wpisie. Zobacz "kolumny Yoast" w zakładce pomocy, aby dowiedzieć się więcej.

note: translators: %s expands to Yoast
en: %s Columns
pl: Kolumny %s

en: Readability score
pl: Ocena czytelności

note: translators: %s expands to 'Yoast SEO Premium'.
en: Other benefits of %s for you:
pl: Inne korzyści z używania %s:

en: Scroll to see the preview content.
pl: Przewiń, aby zobaczyć podgląd treści.

en: Cornerstone content
pl: Kluczowe treści

note: translators: %1$s resolves to Local SEO
en: If you want to outrank the competition in a specific town or region, check out our %1$s plugin! You’ll be able to easily insert Google maps, opening hours, contact information and a store locator. Besides that %1$s helps you to improve the usability of your contact page.
pl: Jeśli chcesz prześcignąć konkurencję w konkretnym mieście/regionie, sprawdź naszą wtyczkę %1$s! Dzięki niej będziesz w stanie łatwo wprowadzić Mapy Google, godziny otwarcia, informacje kontaktowe i lokalizator sklepów. Poza tym %1$s pomoże ci zwiększyć użyteczność twojej strony kontaktowej.

en: Attract more customers near you
pl: Dotrzyj do większej liczby odbiorców w twojej okolicy

en: Upgrade to Premium
pl: Kup Premium

note: translators: %1$s resolves to Yoast SEO Premium
en: Do you want to outrank your competition? %1$s gives you awesome additional features that'll help you to set up your SEO strategy like a professional. Add synonyms and related keywords, use our Premium SEO analysis, the redirect manager and our internal linking tool. %1$s will also give you access to premium support.
pl: Chcesz być lepszy od konkurencji? %1$s daje ci dodatkowe świetne funkcje, które pomogą ci określić twoją strategię SEO jak profesjonalista. Skorzystaj z funkcji obsługi wielu słów kluczowych, menadżera przekierowań i naszego wewnętrznego narzędzia do linkowania. %1$s daje ci także dostęp do supportu premium.

note: translators: %s resolves to Yoast SEO Premium
en: Outrank the competition with %s
pl: Pokonaj konkurencję z %s

note: translators: %1$s resolves to Yoast SEO, %2$s resolves to the starting tag of the link to the wizard, %3$s resolves to the closing link tag
en: We have detected that you have not finished this wizard yet, so we recommend you to %2$sstart the configuration wizard to configure %1$s%3$s.
pl: Zauważyliśmy, że nie konfiguracja wtyczki w kreatorze nie została zakończona, dlatego zalecamy %2$suruchomienia kreatora konfiguracji %1$s%3$s.

en: The configuration wizard helps you to easily configure your site to have the optimal SEO settings.
pl: Kreator konfiguracji pomoże ci łatwo skonfigurować ustawienia SEO w twojej witrynie.

en: Superfast internal linking suggestions
pl: Superszybkie sugestie linkowania wewnętrznego

note: translators: %1$s expands to a 'Yoast SEO Premium' text linked to the yoast.com website.
en: Great news: you can, with %1$s!
pl: Mamy świetną wiadomość: możesz to zrobić z %1$s!

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

note: translators: %2$s expands to 'RS Head Cleaner' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to differentiating output between search engines and normal users.
en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
pl: Wtyczka %2$s zmienia kod wynikowy twojej witryny, wysyłając inne treści do wyszukiwarki, a inne do normalnych użytkowników, co jest zwane cloakingiem. Zdecydowanie zalecamy wyłączenie tej wtyczki.

note: translators: %1$s expands to a 'strong' start tag, %2$s to a 'strong' end tag.
en: %1$sNo more dead links%2$s: easy redirect manager
pl: %1$sKoniec z niedziałającymi odnośnikami%2$s: prosty menadżer przekierowań

note: translators: %1$s expands to a 'strong' start tag, %2$s to a 'strong' end tag.
en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook & Twitter
pl: %1$sPodgląd w serwisach społecznościowych%2$s: Facebook i Twitter

en: 1 year free support and updates included!
pl: Zapewnione darmowe aktualizacje i nowe funkcje przez 1 rok!

en: No ads!
pl: Brak reklam!

en: Facebook & Twitter
pl: Facebook i Twitter

en: Social media preview
pl: Podgląd w serwisach społecznościowych

en: Easy redirect manager
pl: Prosty menadżer przekierowań

en: No more dead links
pl: Koniec z niedziałającymi odnośnikami

en: Increase your SEO reach
pl: Zwiększ zasięg swojego pozycjonowania

en: Variable
pl: Zmienna

en: Available variables
pl: Dostępne zmienne

en: Scroll to see the table content.
pl: Przewiń, aby zobaczyć zawartość tabeli.

note: Translators: %1$s expands to the name of the assessment.
en: An error occurred in the '%1$s' assessment
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania oceny "%1$s"

note: Translators: %1$s expands to the percentage of complex words, %2$s expands to a link on yoast.com, %3$d expands to the recommended maximum number of syllables, %4$s expands to the anchor end tag, %5$s expands to the recommended maximum number of syllables.
en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
pl: %1$s wyrazów zawiera %2$sponad %3$s sylab%4$s, czyli więcej, niż wynosi zalecane maksimum (%5$s).

note: Translators: %1$s expands to the percentage of complex words, %2$s expands to a link on yoast.com, %3$d expands to the recommended maximum number of syllables, %4$s expands to the anchor end tag, %5$s expands to the recommended maximum number of syllables.
en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
pl: %1$s wyrazów zawiera %2$sponad %3$s sylab%4$s, czyli mniej lub tyle, ile wynosi zalecane maksimum (%5$s).

en: Step %1$d: %2$s
pl: Krok %1$d: %2$s

note: Translators: The preceding sentence is "Text length: The text contains x words.", %3$s expands to a link on yoast.com, %4$s expands to the anchor end tag, %5$d expands to the recommended minimum of words.
en: This is slightly below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd a bit more copy%4$s. | This is slightly below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd a bit more copy%4$s.
pl[0]: To trochę mniej, niż zalecane minimum %5$d słowo. %3$sDopisz trochę więcej treści.%4$s
pl[1]: To trochę mniej, niż zalecane minimum %5$d słowa. %3$sDopisz trochę więcej treści.%4$s
pl[2]: To trochę mniej, niż zalecane minimum %5$d słów. %3$sDopisz trochę więcej treści.%4$s

en: No new notifications.
pl: Brak nowych powiadomień.

en: Save all
pl: Zapisz wszystko

en: Save
pl: Zapisz

note: translators: 1: Author name; 2: Site name.
en: %1$s, Author at %2$s
pl: %1$s, Autor w serwisie %2$s

en: Mobile preview
pl: Podgląd na urządzeniach mobilnych

en: Desktop preview
pl: Podgląd na komputerach

en: Marks are disabled in current view
pl: Znaczniki są wyłączone w obecnym widoku

en: Remove marks in the text
pl: Usuń znaczniki w tekście

en: SEO title preview:
pl: Podgląd tytułu SEO:

en: Meta description preview:
pl: Podgląd opisu meta:

en: Slug preview:
pl: Podgląd sluga:

en: Close snippet editor
pl: Zamknij edytor wyglądu podstrony w wynikach wyszukiwania

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
pl: Wprowadź tytuł SEO w poniższym polu edytora wyglądu wyników wyszukiwania.

en: Good SEO score
pl: Dobra ocena SEO

en: OK SEO score
pl: Wystarczająca ocena SEO

en: Mark this result in the text
pl: Zaznacz ten wynik w tekście

en: Slug
pl: Uproszczona nazwa

en: Feedback
pl: Uwagi

note: Translators: {{link}} resolves to the link opening tag to yoa.st/bugreport, {{/link}} resolves to the link closing tag.
en: A problem occurred when saving the current step, {{link}}please file a bug report{{/link}} describing what step you are on and which changes you want to make (if any).
pl: Wystąpił problem przy zapisywaniu obecnego kroku. {{link}}Prosimy o przekazanie informacji o błędzie{{/link}}, opisując, w którym kroku problem wystąpił i co wtedy miało być zmienione (jeśli cokolwiek).

en: MailChimp signup failed:
pl: Zapis do MailChimpa nie powiódł się:

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
pl: Możesz kliknąć na dowolny element podglądu, aby przejść do edycji jego treści.

en: Edit snippet
pl: Edytuj wygląd podstrony w wynikach wyszukiwania

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
pl: Wprowadź opis meta w poniższym polu edytora wyglądu wyników wyszukiwania.

en: Choose an image
pl: Wybierz obrazek

en: Remove the image
pl: Usuń obrazek

en: Close the Wizard
pl: Zamknij kreator

en: Name
pl: Imię

en: Export settings
pl: Eksportuj ustawienia

en: SEO title preview
pl: Podgląd tytułu SEO

en: Sign Up!
pl: Zapisz się!

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO.
en: %1$s video tutorial
pl: Samouczek wideo %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s is a link start tag to the plugin page on WordPress.org, %3$s is the link closing tag.
en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
pl: Zauważyliśmy, że używasz %1$s już od pewnego czasu; mamy nadzieję, że Ci się podoba! Będziemy zachwyceni, jeśli %2$socenisz wtyczkę na 5 gwiazdek na WordPress.org%3$s!

note: translators: %s expands to Yoast SEO.
en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
pl: %s &rsaquo; Kreator konfiguracji

note: translators: %1$s is a link start tag to the bugreport guidelines on the Yoast help center, %2$s is the link closing tag.
en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
pl: Jeśli napotykasz problemy, prosimy o %1$szgłoszenie ich%2$s, a dołożymy wszelkich starań, aby pomóc.

en: Please don't show me this notification anymore
pl: Proszę o niewyświetlanie już tego powiadomienia

note: translators: %1$s: '%%term_title%%' variable used in titles and meta's template that's not compatible with the given template, %2$s: expands to 'HelpScout beacon'
en: Warning: the variable %1$s cannot be used in this template. See the %2$s for more info.
pl: Uwaga: zmienna %1$s nie może być stosowana w tym szablonie. Zobacz %2$s, aby uzyskać więcej informacji.

en: (no title)
pl: (brak tytułu)

note: translators: %1$s expands anchor to premium plugin page, %2$s expands to </a>
en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keyphrases. It also comes with 24/7 personal support.
pl: Czy wiesz, że oferujemy także %1$swtyczkę w wersji premium%2$s? Posiada ona wiele zaawansowanych funkcji, takich jak menadżer przekierowań oraz obsługę wielu fraz kluczowych. W cenie jest także pomoc 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

en: Admin bar menu
pl: Menu w pasku administracyjnym

note: translators: 1: Yoast SEO
en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
pl: Menu %1$s w pasku administracyjnym zawiera przydatne odnośniki do zewnętrznych narzędzi, służących do analizy stron i ułatwia sprawdzenie, czy masz nowe powiadomienia.

note: Translators: %s expands to "Yoast SEO for WordPress".
en: %s installation wizard
pl: Kreator konfiguracji %s

note: translators: 1: Ryte, 2: Yoast SEO
en: %1$s will check weekly if your site is still indexable by search engines and %2$s will notify you when this is not the case.
pl: Integracja z %1$s sprawdza codziennie, czy twoja witryna jest indeksowana przez wyszukiwarki, %2$s powiadami cię, jeżeli tak nie jest.

en: SEO title
pl: Tytuł SEO

en: Features
pl: Funkcje

en: WordPress automatically generates an URL for each media item in the library. Enabling this will allow for google to index the generated URL.
pl: WordPress automatycznie generuje adres URL dla każdego elementu z biblioteki mediów. Włączenie tego ustawienia zezwoli Google na zaindeksowanie tego wygenerowanego adresu URL.

en: Google shows your website's name in the search results, if you want to change it, you can do that here.
pl: Google pokazuję nazwę Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz ją zmienić, możesz zrobić to tutaj.

en: Em dash
pl: Szeroki myślnik

en: En dash
pl: Krótki myślnik

en: Middle dot
pl: Wycentrowana kropka

en: Asterisk
pl: Gwiazdka

en: Bullet
pl: Punkt

en: Low asterisk
pl: Obniżona gwiazdka

en: Dash
pl: Pauza (znak minusa)

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
pl: Wybierz symbol, który wyświetlany będzie jako separator w tytule, np. pomiędzy tytułem wpisu i nazwą witryny. Symbole są pokazane w takim rozmiarze, w jakim będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania.

en: Does, or will, your site have multiple authors?
pl: Czy Twoja strona ma lub będzie miała wielu autorów treści?

en: The name of the person
pl: Imię i nazwisko osoby

en: Site type
pl: Typ witryny

en: Multiple authors
pl: Wielu autorów treści

en: Greater than sign
pl: Znak większości

en: Less than sign
pl: Znak mniejszości

en: Right angle quotation mark
pl: Cudzysłów ostrokątny skierowany w prawo

en: Left angle quotation mark
pl: Cudzysłów ostrokątny skierowany w lewo

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Success!
pl: Sukces!

en: Environment
pl: Środowisko

note: translators: %1$s resolves to the option name passed to the lookup registration
en: Yoast option %1$s not found.
pl: Nie znaleziono opcji Yoast %1$s.

en: Title settings
pl: Ustawienia tytułu

en: Comes with our 30-day no questions asked money back guarantee
pl: W cenie 30-dniowa gwarancja, umożliwiającą zwrot pieniędzy bez zadawania pytań.

en: gain access to our 24/7 support team.
pl: uzyskaj dostęp do naszego zespołu pomocy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

note: translators: 1: expands to Yoast SEO Premium
en: %1$s, take your optimization to the next level!
pl: %1$s - podnieś swoją optymalizację na wyższy poziom!

en: Posts list
pl: Lista wpisów

en: Posts list navigation
pl: Nawigacja listy wpisów

en: Note that links to archives might be still output by your theme and you would need to remove them separately.
pl: Zwróć uwagę, że odnośniki do podstron z archiwami mogą być zamieszczane przez używany przez Ciebie motyw i w takiej sytuacji trzeba usunąć je samodzielnie.

note: translators: 1: expands to Yoast SEO extensions
en: %1$s to optimize your site even further
pl: %1$s, aby zoptymalizować swoją witrynę jeszcze bardziej

note: translators: 1: expands to Yoast SEO
en: %1$s extensions
pl: Rozszerzenia %1$s

en: check what your Facebook or Twitter post will look like.
pl: sprawdzaj, jak będzie wyglądać Twój wpis na Facebooku lub Twiterze.

en: Social previews
pl: Podglądy w mediach społecznościowych

en: create and manage redirects from within your WordPress install.
pl: twórz i zarządzaj przekierowaniami z poziomu Twojej instalacji WordPressa.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s expands to WooCommerce
en: A seamless integration between %1$s and %2$s
pl: gładka integracja pomiędzy %1$s i %2$s

note: translators: %1$s expands to Yoast, %2$s expands to WooCommerce
en: Use %1$s breadcrumbs instead of %2$s ones
pl: Użyj menu okruszkowego %1$s zamiast %2$s

en: Enhance the experience of sharing posts with videos
pl: Ulepsz doświadczenie udostępniania wpisów z filmami

en: Immediately pings Google on the publication of a new post
pl: Natychmiastowe wysłanie do Google powiadomienia o publikacji nowego wpisu

en: Optimize your site for Google News
pl: Zoptymalizuj swoją witrynę dla Google News

en: Creates XML News Sitemaps
pl: Tworzy mapę nowości w formacie XML

en: Easily insert Google Maps, a store locator, opening hours and more
pl: Łatwo wstaw Mapę Google, wyszukiwarkę sklepów, godziny otwarcia i inne elementy

en: Make videos responsive through enabling fitvids.js
pl: Włącz responsywność filmów dzięki włączeniu fitvids.js

en: Show your videos in Google Videos
pl: Pokazuj swoje filmy w Google Videos

note: translators: Text between 1: and 2: will only be shown to screen readers. 3: expands to the product name.
en: More information %1$sabout %3$s%2$s
pl: Więcej informacji %1$so %3$s%2$s

en: Redirect manager
pl: Menadżer przekierowań

en: Filter posts list
pl: Filtrowanie listy wpisów

en: Installed
pl: Zainstalowano

en: Premium support
pl: Wsparcie premium

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221;
pl: Edytuj &#8222;%s&#8221;

en: Get Premium
pl: Przejdź na wersji premium

en: Facebook settings
pl: Ustawienia Facebooka

en: Twitter settings
pl: Ustawienia Twittera

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Google Trends
pl: Trendy Google

en: Disable SEO analysis
pl: Wyłącz analizę pod kątem pozycjonowania

en: Pinterest settings
pl: Ustawienia Pinterestu

en: Removes the focus keyphrase section from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
pl: Usuwa zakładkę z frazami kluczowymi z obszaru ustawień pozycjonowania i wyłącza wszystkie sugestie związane z pozycjonowaniem.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: RSS feed settings
pl: Ustawienia kanałów RSS

note: translators: %s: number of notifications
en: %s notification | %s notifications
pl[0]: %s powiadomień
pl[1]: %s powiadomienia
pl[2]: %s powiadomień

en: Make primary
pl: Ustaw jako główną

en: Breadcrumbs settings
pl: Ustawienia menu okruszkowego

en: Title separator symbol
pl: Symbol separatora tytułu

en: Needs improvement
pl: Wymaga poprawy

en: Readability
pl: Czytelność

en: Readability analysis
pl: Analiza czytelności

en: Disable readability analysis
pl: Wyłącz analizę czytelności

en: Removes the readability analysis section from the metabox and disables all readability-related suggestions.
pl: Usuwa zakładkę czytelności z sekcji ustawień pozycjonowania danej podstrony i wyłącza wszystkie sugestie dotyczące czytelności.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
pl: Wykryliśmy następujące problemy, które wpływają na pozycjonowanie Twojej witryny.

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
pl: Dobra robota! Nie wykryliśmy żadnych poważnych problemów związanych z pozycjonowaniem.

en: Dismiss this item.
pl: Pomiń ten element.

en: Meta description not set.
pl: Opis meta nie został wprowadzony.

en: Filter by SEO Score
pl: Filtruj wg oceny SEO

note: translators: %1$s is a link start tag to the permalink settings page, %2$s is the link closing tag.
en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
pl: Możesz naprawić to w sekcji %1$sUstawień odnośników bezpośrednich%2$s.

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Open
pl: Otwórz

en: Analysis
pl: Analiza

en: Problems
pl: Problemy

en: Improvements
pl: Usprawnienia

en: Not available
pl: Niedostępne

en: Pinterest confirmation
pl: Weryfikacja Pinterest

en: Replaced with the primary category of the post/page
pl: Zastępowane główną kategorią wpisu lub strony

en: Format-based archives
pl: Archiwa formatów treści

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
pl: Jeśli zweryfikowałeś już swoją witrynę w Pinterest, możesz pominąć poniższy krok.

en: Webmaster Tools verification
pl: Weryfikacja w Narzędziach dla Webmasterów

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Existing %1$s Title
pl: Obecny tytuł %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: New %1$s Title
pl: Nowy tytuł %1$s

note: translators: $s expands to Yoast SEO Premium translators: %s expands to the product name
en: Buy %s
pl: Kup %s

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
pl: Próbowaliśmy stworzyć klucz cache'u dla mapy XML witryny, ale kombinacja postfiksu i prefiksu nie pozostawia wystarczająco dużo miejsca, by to zrobić. Zapewne chcesz załadować stronę daleko spoza spodziewanego zakresu.

en: Expected an integer as input.
pl: Spodziewaliśmy się liczby całkowitej jako danej wejściowej.

en: Remove
pl: Usuń

en: Keep
pl: Zachowaj

en: Bold the last page
pl: Pogrub ostatnią stronę

en: Regular
pl: Zwykły

en: Author archives
pl: Archiwa autorów

note: translators: accessibility text. %1$s expands to the term title, %2$s to the taxonomy title.
en: Make %1$s primary %2$s
pl: Ustaw %1$s jako główny termin dla taksonomii %2$s

en: Show Blog page
pl: Pokaż stronę z wpisami

en: Term is set to noindex.
pl: Termin ma ustawiony atrybut noindex.

note: translators: %s is the taxonomy title. This will be shown to screenreaders
en: Primary %s
pl: Główny termin taksonomii: %s

en: Integrations
pl: Integracje

en: Primary
pl: Podstawowy

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Enabled
pl: Włączono

en: Disabled
pl: Wyłączono

note: translators: %s: wp_title() function.
en: The separator defined in your theme's %s tag.
pl: Separator zdefiniowany w funkcji %s Twojego motywu.

en: No index
pl: Nie indeksuj

en: Once Weekly
pl: Raz w tygodniu

en: SEO score
pl: Ocena SEO

en: Mobile-Friendly Test
pl: Test zgodności z urządzeniami przenośnymi

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s / %3$s: links to the installation manual in the Readme for the Yoast SEO code repository on GitHub
en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
pl: Instalacja  wtyczki %1$s nie jest ukończona. Zobacz %2$sinstrukcję instalacji%3$s.

en: Activation failed:
pl: Błąd aktywacji:

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
pl: Rozszerzenie Filter języka PHP wydaje się być niedostępne. Poproś swojego dostawcę hostingu, by je włączył.

en: Pinterest Rich Pins Validator
pl: Walidator Pinterest Rich Pins

en: HTML Validator
pl: Walidator HTML

en: CSS Validator
pl: Walidator CSS

en: Google Page Speed Test
pl: Test Google Page Speed

note: Author of the plugin
en: Team Yoast
pl: Zespół Yoast

en: Facebook Debugger
pl: Debuger Facebooka

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
pl: Rozszerzenie PHP Standard Library (SPL) wydaje się być niedostępne. Poproś swojego dostawce hostingu o włączenie tego rozszerzenia.

note: Description of the plugin
en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
pl: Pierwsze, prawdziwie kompletne rozwiązanie SEO dla WordPressa, które zawiera analizator podstron, mapy XML i wiele więcej.

note: translators: %s expands to a post type.
en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
pl: Wskaż poprawną taksonomię dla treści typu "%s"

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Summary with large image
pl: Podsumowanie z dużym zdjęciem

note: translators: %s expands to an invalid URL.
en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
pl: %s nie wydaje się być poprawnym adresem. Popraw go.

note: translators: %s expands to a taxonomy slug.
en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
pl: Proszę wskazać poprawny typ treści dla taksonomii "%s"

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
pl: Ustawienie domyślnego bloga musi zawierać jego numer identyfikacyjny.

note: translators: %s is the ID number of a blog.
en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
pl: Blog ten musi istnieć. Blog %s nie istnieje lub został oznaczony jako usunięty.

en: No numeric value was received.
pl: Nie otrzymano wartości liczbowej.

note: translators: %1$s expands to the option name and %2$sexpands to Yoast SEO
en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
pl: %1$s nie jest poprawną wartością, określającą, kto powinien mieć dostęp do ustawień wtyczki %2$s. Przywrócono wartość domyślną.

en: Good
pl: Dobre

note: translators: %s expands to the search phrase.
en: You searched for %s
pl: Wyniki wyszukiwania "%s"

en: Keyword Research
pl: Odkrywanie fraz kluczowych

en: You searched for
pl: Wyniki wyszukiwania

note: translators: %s expands to the name of a post type (plural).
en: %s Archive
pl: Archiwum %s

en: SEO Settings
pl: Ustawienia SEO

en: Analyze this page
pl: Analiza strony

en: Archives for
pl: Archiwum dla

en: Check Google Cache
pl: Sprawdź Google Cache

en: Error 404: Page not found
pl: Błąd 404: Strony nie znaleziono

en: Home
pl: Strona główna

note: translators: 1: link to post; 2: link to blog.
en: The post %1$s appeared first on %2$s.
pl: Artykuł %1$s pochodzi z serwisu %2$s.

note: translators: 1: Verification string from user input; 2: Service name.
en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
pl: %1$s nie wydaje się być poprawnym kodem weryfikacyjnym %2$s. Popraw go.

note: translators: %s expands to a twitter user name.
en: %s does not seem to be a valid Twitter Username. Please correct.
pl: %s nie wydaje się być poprawną nazwą użytkownika Twittera. Popraw ją.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s settings
pl: Ustawienia %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
pl: %1$s posiada bardzo przydatne, wbudowane narzędzia:

note: translators: %1$s / %2$s: links to the breadcrumbs implementation page on the Yoast knowledgebase
en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
pl: Użycie tej funkcji związanej z menu okruszkowym zostało wyjaśnione w %1$s artykule o wdrożeniu menu okruszkowego w naszej bazie wiedzy%2$s.

note: translators: 1: current page number, 2: total number of pages.
en: Page %1$d of %2$d
pl: Strona %1$d z %2$d

en: YouTube URL
pl: Adres YouTube

en: Twitter Username
pl: Nazwa użytkownika na Twitterze

en: Pinterest URL
pl: Adres Pinterest

en: &laquo; Back to Tools page
pl: &laquo; Powrót do Narzędzi

en: Bulk editor
pl: Edytor hurtowy

en: Credits
pl: Autorzy

en: MySpace URL
pl: Adres MySpace

en: LinkedIn URL
pl: Adres LinkedIn

en: Instagram URL
pl: Adres Instagramu

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
pl: Możesz importować ustawienia z innych wtyczek do pozycjonowania i eksportować ustawienia w celu szybkiego ich wdrożenia na innych swoich witrynach.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
pl: To narzędzie pozwala na szybką zmianę tytułów i opisów Twoich stron i wpisów, bez potrzeby wchodzenia na każdą podstronę edycji treści z osobna.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
pl: To narzędzie pozwala na szybką zmianę zawartości plików ważnych dla pozycjonowania, takich jak robots.txt i .htaccess (jeśli go używasz).

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the "Add Open Graph meta data" setting on the Facebook tab enabled if you want to optimize your site for Pinterest.
pl: Pinterest używa danych meta Open Graph podobnie jak Facebook, więc upewnij się, że w zakładce Facebook masz włączoną obsługę Open Graph, aby Twoja witryna była zoptymalizowana dla serwisu Pinterest.

en: Import from other SEO plugins
pl: Import z innych wtyczek do pozycjonowania

note: translators: %1$s / %2$s expands to a link to pinterest.com's help page.
en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
pl: Aby %1$szweryfikować Twoją witrynę w Pinterest%2$s, wklej tutaj jego znacznik meta:

en: Content to put after each post in the feed
pl: Treść dodawana na końcu każdego wpisu w wątku RSS

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
pl: Zastępowane treścią z pola Biografii autora danego wpisu lub strony

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
pl: Zastępcza zmienna może zawierać tylko znaki alfanumeryczne, podkreślenia i pauzy. Zmień nazwę zmiennej.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
pl: Zastępowana zmienna nie może zaczynać się od "%%cf_" lub "%%ct_", ponieważ te nazwy są zarezerwowane dla zmiennych WP SEO lub pól własnego typu, bądź własnych taksonomii. Ustaw unikalną nazwę zmiennej.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
pl: Nie możesz nadpisać zmiennej WP SEO, rejestrując swoją zmienną z taką samą nazwą. Użyj filtra "wpseo_replacements", by ustawić zastępowaną wartość.

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
pl: Zastępowane aktualnym numerem podstrony wraz z kontekstem (np. strona 2 z 4)

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
pl: Zastępowane tytułem strony nadrzędnej względem obecnej strony.

en: The default card type to use
pl: Domyślny typ karty do użycia

en: Replaced with the slug which caused the 404
pl: Zastępowane adresem (slug), który spowodował wyświetlenie błędu 404

en: Add Open Graph meta data
pl: Włącz dodawanie danych Open Graph

en: Replaced with a custom taxonomies description
pl: Zastępowane opisem własnej taksonomii

en: Replaced with the content type plural label
pl: Zastępowane nazwą typu treści w liczbie mnogiej

en: Replaced with the content type single label
pl: Zastępowane nazwą typu treści w liczbie pojedynczej

en: Replaced with a posts custom field value
pl: Zastępowane wartością z pola własnego

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
pl: Zastępowane własnymi taksonomiami wpisu, oddzielonymi przecinkami.

en: Attachment caption
pl: Etykieta załącznika

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
pl: Zastępowane zajawką wpisu/strony (lub automatycznie generowaną zajawką, jeśli takowa nie istnieje)

en: Replaced with the title of the post/page
pl: Zastępowane tytułem wpisu/strony

en: Replaced with the date of the post/page
pl: Zastępowane datą wpisu/strony

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Export your %1$s settings
pl: Eksportuj swoje ustawienia %1$s

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
pl: Zastąpione skrótem wpisu/strony (bez automatycznego generowania)

en: Replaced with the current tag/tags
pl: Zastąpione aktualnym tagiem/tagami

en: Replaced with the post categories (comma separated)
pl: Zastąpione kategoriami wpisu (oddzielone przecinkami)

en: Replaced with the category description
pl: Zastąpione opisem kategorii

en: Replaced with the tag description
pl: Zastąpione opisem tagu

en: Replaced with the post/page modified time
pl: Zastąpione datą ostatniej modyfikacji wpisu/strony

en: Replaced with the post/page ID
pl: Zastąpione ID wpisu/strony

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
pl: Zastąpione nazwą autora wpisu/strony

en: Replaced with the current search phrase
pl: Zastąpione aktualnie wyszukiwaną frazą

en: Replaced with the current page total
pl: Zastąpione aktualną liczbą stron

en: Replaced with the current page number
pl: Zastąpione numerem aktualnej strony

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
pl: Ta funkcja jest wykorzystywana do automatycznego dodawania treści do kanału RSS, a dokładniej, jest przeznaczona do dodawania linków zwrotnych do Twojego bloga i wpisów aby aplikacje pobierające treści RSS również je dodawały, co pomaga wyszukiwarkom identyfikowanie Twojej strony jako oryginalne źródło treści.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
pl: Możesz używać tych zmiennych w ramach treści, które zostaną zmienione na odpowiednie wartości po prawej stronie.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
pl: Link do archiwum autora wpisu, z nazwą autora jako anchor tekst.

en: Title to use for Author page
pl: Tytuł dla strony autora

en: Replaced with the term description
pl: Zastąpione opisem terminu

en: Replaced with the term name
pl: Zastąpione nazwą terminu

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
pl: Link do strony, z jej nazwą i opisem jako linkiem.

en: Import settings
pl: Importuj ustawienia

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
pl: Ten obraz jest używany, gdy udostępniony post/strona nie zawiera żadnych obrazów.

en: Add Twitter card meta data
pl: Dodaj dane meta Karty Twitter

en: Facebook Page URL
pl: Adres URL strony na Facebooku

en: Import and Export
pl: Import i eksport

en: File editor
pl: Edytor plików

en: Description
pl: Opis

en: A link to the post, with the title as anchor text.
pl: Link do wpisu, z tytułem jako linkiem.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
pl: Link do strony, z nazwą strony jako linkiem.

en: Anchor text for the Homepage
pl: Tekst linka do strony głównej

en: Breadcrumb for 404 Page
pl: Okruszki dla stron 404

en: Content to put before each post in the feed
pl: Zawartość, która ma pojawić się przed wpisem w RSS

en: How to insert breadcrumbs in your theme
pl: Jak wstawić okruszki do motywu

en: Meta description to use for Author page
pl: Meta opis na stronie autora

en: Prefix for Archive breadcrumbs
pl: Prefiks okruszków dla archiwów

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
pl: Prefiks okruszków dla strony z wynikami wyszukiwania

en: Prefix for the breadcrumb path
pl: Prefiks ścieżki okruszków

en: Separator between breadcrumbs
pl: Separator pomiędzy okruszkami

en: The site's name
pl: Nazwa strony

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
pl: Zastępowana zmienna ma taką samą nazwę, jak już zarejestrowana. Ustaw unikalną nazwę zmiennej.

note: translators: %s expands to robots.txt.
en: You don't have a %s file, create one here:
pl: Nie posiadasz pliku %s, możesz go tutaj utworzyć:

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
pl: Poniżej znajdują się oceny SEO opublikowanych wpisów. Możesz zacząć je ulepszać już teraz!

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for content types
pl: Taksonomia wyświetlana w menu okruszków dla typów treści

en: Content type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
pl: Archiwum typu treści wyświetlane w menu okruszków dla taksonomii

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
pl: Jeśli plik %s by istniał i był możliwy do edycji, można by go było edytować tutaj.

note: translators: %s expands to robots.txt. translators: %s expands to ".htaccess".
en: If your %s were writable, you could edit it from here.
pl: Jeśli plik %s miałby prawa do zapisu, można by go było edytować tutaj.

note: Translators: %1$s resolves to the SEO menu item, %2$s resolves to the Search Appearance submenu item.
en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
pl: Uwaga do administratora: ta strona nie wyświetla meta opisu ponieważ go nie posiada. Napisz go dla tej strony lub przejdź do menu [%1$s - %2$s] i ustaw szablon dla opisów.

en: Replaced with the posts focus keyphrase
pl: Zastąpione frazą kluczową wpisu

note: translators: %s expands to the variable used for term title.
en: %s Archives
pl: Archiwa %s

en: Page not found
pl: Strona nie została znaleziona

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO.
en: %1$s Extensions
pl: Rozszerzenia %1$s

note: Translators: %1$s: expands to 'Yoast SEO Premium', %2$s: links to Yoast SEO Premium plugin page.
en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
pl: Aby mieć możliwość stworzenia przekierowania i naprawienia tego problemu potrzebujesz wtyczki %1$s. Możesz kupić wtyczkę, wraz z rocznym wsparciem i aktualizacjami, na stronie %2$s.

note: translators: %1$s / %2$s: links to an article about duplicate content on yoast.com
en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
pl: Jeśli wpisy na Twoim blogu pochodzą od jednego autora, to archiwum tego autora będzie mieć taką samą treść, jak strona główna. Ten problem nazywamy %1$szduplikowaną treścią%2$s.

note: translators: %s expands to <code>noindex, follow</code>
en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
pl: Jeśli taka sytuacja ma miejsce na Twojej witrynie, możesz wyłączyć strony archiwów autorów (wtedy utworzone zostanie przekierowanie z nich na stronę główną), albo dodać do nich %s, co zapobiegnie ich wyświetlaniu w wynikach wyszukiwania.

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
pl: Archiwa dat mogą w pewnych przypadkach także być postrzegane jako zduplikowana treść.

en: Website name
pl: Nazwa witryny

en: Person
pl: Osoba

en: Accounts
pl: Profile

en: Title Separator
pl: Separator tytułu

en: Take note:
pl: Uwaga:

en: public
pl: publiczny

en: archived
pl: zarchiwizowany

en: mature
pl: dorosły

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
pl: Nowe strony w sieci odziedziczają ustawienia SEO z tej witryny

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
pl: Wybierz stronę, której ustawienia chcesz traktować jako domyślne dla stron dodawanych do Twojej sieci witryn. Jeśli wybierzesz "Żadna" (None), użyte będą domyślne ustawienia wtyczki.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
pl: Optymalizuj swoje filmy, by wyróżniały się w wynikach wyszukiwania i przynosiły większy ruch!

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
pl: Jesteś w Google News? Zwiększ ruch z Google News przez optymalizację!

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
pl: Z łatwością zajmij wyższe pozycje w Mapach Google!

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: The premium version of %1$s with more features & support.
pl: Wersja premium %1$s z większą ilością opcji i wsparciem technicznym.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
pl: Bezproblemowo połącz WooCommerce z %1$s, by zyskać nowe możliwości!

note: translators: %s expands to the name of a site within a multisite network.
en: %s restored to default SEO settings.
pl: %s przywrócono do domyślnych ustawień SEO.

note: translators: %s expands to <code>noindex, follow</code>.
en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
pl: Te strony będą domyślnie oznaczone opcjami %s. Z tego też powodu nigdy nie pojawią się w wynikach wyszukiwania.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
pl: %1$s automatycznie wykrył, czy jest potrzeba stosowania wymuszonego nadpisywania tytułów na Twojej stronie. Jeśli jednak uważasz, że obecne ustawienie nie jest poprawne i wiesz, co robisz, możesz zmienić je w tym miejscu.

en: RSS
pl: Kanał RSS

en: Force rewrite titles
pl: Wymuszanie nadpisywania tytułów

note: Translators: %s: expands to Yoast SEO Premium
en: Creating redirects is a %s feature
pl: Tworzenie przekierowań jest funkcją %s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Who should have access to the %1$s settings
pl: Kto powinien mieć dostęp do ustawień %1$s

en: Restore site to defaults
pl: Przywróć ustawienia domyślne

en: Homepage
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Settings Updated.
pl: Ustawienia zostały zaktualizowane.

en: Search pages
pl: Strony z wynikami wyszukiwania

en: Breadcrumbs
pl: Okruszki

en: 404 pages
pl: Strony 404

en: Date archives
pl: Archiwa dat

en: Site Admins (default)
pl: Administratorzy strony (domyślne)

en: Super Admins only
pl: Tylko Super Administratorzy

en: Taxonomies
pl: Taksonomie

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
pl: Wprowadź %1$sID Witryny%2$s, której ustawienia mają być domyślnie używane dla witryn dodawanych do Twojej sieci stron. Pozostaw pole puste, by użyć domyślnych ustawień wtyczki.

en: Webmaster Tools
pl: Narzędzia webmasterów

en: author archives
pl: archiwa autorów

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
pl: Używając tego formularza możesz przywrócić domyślne ustawienia SEO dla witryny.

note: translators: %1$s opens the link to the Yoast.com article about Google's Knowledge Graph, %2$s closes the link,
en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. You can be either an organization, or a person.
pl: Te informacje wyświetlane są jako metadane twojej witryny. Przeznaczone są dla %1$sGoogle Knowledge Graph%2$s. Możesz występować jako organizacja lub osoba prywatna.

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new sites.
pl: Pewne ustawienia, takie jak prywatności (np. administratorzy stron na Facebooku), czy nadpisywania tytułów nie zostaną zaimportowane do nowych witryn.

en: Homepage &amp; Posts page
pl: Strona główna oraz strona bloga

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: You can determine the title and description for the homepage by %1$sediting the homepage itself%2$s.
pl: Można określić tytuł i opis strony z wpisami %1$sedytując stronę główną%2$s

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: You can determine the title and description for the posts page by %1$sediting the posts page itself%2$s.
pl: Można określić tytuł i opis strony głównej %1$sedytując stronę główną%2$s

en: Special pages
pl: Strony specjalne

en: Site ID
pl: Identyfikator witryny

en: Social settings
pl: Ustawienia serwisów społecznościowych

note: translators: %s is the plugin name
en: %s Posts Overview
pl: Przegląd wpisów według %s

note: translators: %1$s: 'Facebook & Open Graph' plugin name(s) of possibly conflicting plugin(s), %2$s to Yoast SEO
en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
pl: Wtyczka %1$s może powodować problemy w połączeniu z wtyczką %2$s.

en: All SEO Scores
pl: Wszystkie oceny SEO

en: Meta Desc.
pl: Opis w Tagu Meta

en: Close
pl: Zamknij

en: Archives
pl: Archiwa

en: Breadcrumbs title
pl: Tytuł okruszków

en: Next
pl: Dalej

en: difficult
pl: trudna

en: easy
pl: łatwa

en: fairly difficult
pl: dość trudna

en: fairly easy
pl: dość łatwa

en: very difficult
pl: bardzo trudna

en: very easy
pl: bardzo łatwa

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
pl: Problem z pozycjonowaniem: Obrazek wyróżniający powinien mieć rozmiary przynajmniej 200 x 200 pixeli, by Facebook i inne serwisy społecznościowe mogły go użyć.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s: 'Google XML Sitemaps' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to the creation of sitemaps.
en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines and might slow down your site.
pl: Wtyczki %1$s i %2$s generują mapy XML tej witryny. Nie ma potrzeby, by robiły to dwie wtyczki, a może to powodować spowolnienie witryny.

en: Try to make shorter sentences to improve readability
pl: Aby poprawić czytelność, spróbuj trochę skrócić zdania

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability
pl: Aby poprawić czytelność, spróbuj trochę skrócić zdania i używać prostszych słów

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO.
en: Configure %1$s's Open Graph settings
pl: Skonfiguruj ustawienia OpenGraph we wtyczce %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s: 'Facebook' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to creating OpenGraph output.
en: Both %1$s and %2$s create Open Graph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
pl: Wtyczki %1$s oraz %2$s generują znaczniki OpenGraph, co może powodować, że serwisy społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, czy LinkedIn zastosują niewłaściwe opisy i obrazki podczas publikowania przez Internautów odnośników do twojej strony.

note: translators: %s: 'Facebook' plugin name of possibly conflicting plugin
en: Deactivate %s
pl: Wyłącz %s

en: Upload Image
pl: Prześlij obrazek

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Email
pl: E-mail

[ctx: posts]
note: translators: %s expands to the number of posts in localized format.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wszystkie: <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wszystkie: <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wszystkie: <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
note: translators: %s expands to the number of trashed posts in localized format.
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Kosz <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Kosz <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Kosz <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s expands to the installed version, %3$s expands to Gutenberg
en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
pl: %1$s wykrył, że używasz wersji %2$s wtyczki %3$s. Uaktualnij ją do najnowszej wersji, aby uniknąć problemów z kompatybilnością.

en: Prefix for breadcrumbs:
pl: Prefiks dla menu okruszkowego:

en: Prefix for archive pages:
pl: Prefiks dla stron archiwum:

en: Anchor text for the homepage:
pl: Treść okruszka strony głównej:

en: Breadcrumb for 404 pages:
pl: Okruszek dla stron błędu 404:

note: translators: %s is the name of the plugin
en: %s Breadcrumbs
pl: Okruszki %s

en: (no parent)
pl: (brak rodzica)

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
pl: W wartości podałeś kod HTML, co nie jest dozwolone.

en: Publication date
pl: Data publikacji

en: No Image Index
pl: Bez indeksu grafik

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
pl: Uwaga: mimo, że możesz tu zmienić ustawienia meta robots, cała witryna ma obecnie ustawiony atrybut noindex w ustawieniach WordPressa, więc te zmiany nie przyniosą żadnego skutku.

en: Post doesn't exist.
pl: Wpis nie istnieje.

note: translators: %s expands to post type.
en: Post has an invalid Content Type: %s.
pl: Treść ma niepoprawny typ: %s.

note: translators: %s expands to post type name.
en: You can't edit %s.
pl: Nie możesz edytować %s.

note: translators: %s expands to the name of a post type (plural).
en: You can't edit %s that aren't yours.
pl: Nie możesz edytować treści %s których nie jesteś autorem.

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: WP Page Title
pl: Tytuł podstrony w WP

en: Post Status
pl: Stan podstrony

en: Page URL/Slug
pl: Adres podstrony (slug)

en: Existing Yoast Meta Description
pl: Aktualny Opis Meta w Yoast

en: New Yoast Meta Description
pl: Nowy Opis Meta w Yoast

en: Edit
pl: Edytuj

en: Preview
pl: Podgląd

note: translators: %s: post title
en: View &#8220;%s&#8221;
pl: Zobacz &#8220;%s&#8221;

en: View
pl: Zobacz

en: Filter
pl: Filtruj

en: Meta robots advanced
pl: Zaawansowane ustawienia znaczników meta dla robotów

en: Prefix for search result pages:
pl: Prefiks dla strony z wynikami wyszukiwania:

en: Settings could not be imported:
pl: Ustawienia nie mogą zostać zaimportowane:

en: 301 Redirect
pl: Przekierowanie 301

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Settings
pl: Ustawienia

en: SEO Title
pl: Tytuł SEO

en: Post is set to noindex.
pl: Post jest ustawiony na noindex

en: Twitter username (without @)
pl: Nazwa użytkownika Twitter (bez @)

en: Breadcrumbs separator:
pl: Separator okruszków:

en: Facebook profile URL
pl: URL profilu na Facebooku

en: Posts
pl: Wpisy

en: Edit Files
pl: Edytuj pliki

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Use Image
pl: Użyj obrazka

en: Breadcrumbs Title
pl: Tytuł okruszków

en: Canonical URL
pl: Kanoniczny URL

en: General
pl: Ogólne

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
pl: Duży problem z SEO: Blokujesz dostęp dla wyszukiwarek.

en: Meta description
pl: Opis

en: None
pl: Brak

en: Settings successfully imported.
pl: Ustawienia zostały zaimportowane.

en: The URL that this page should redirect to.
pl: Adres URL na przekierowania strony.

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
pl: Tytuł strony w ścieżce okruszków

en: XML sitemaps
pl: Mapa strony XML

note: translators: 1: link open tag; 2: link close tag.
en: The canonical URL that this page should point to. Leave empty to default to permalink. %1$sCross domain canonical%2$s supported too.
pl: Podaj kanoniczny adres URL, na który ta strona powinna wskazywać, albo pozostaw pole puste, aby zastosować domyślny bezpośredni adres strony. %1$sAdresy kanoniczne dla zewnętrznych domen%2$s także są obsługiwane.

en: Focus keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Just another WordPress site
pl: Kolejna witryna oparta na WordPressie

en: Action
pl: Akcja

en: FAQ
pl: Najczęściej zadawane pytania

en: Social
pl: Media społecznościowe

en: No Archive
pl: Brak archiwum

note: translators: %s: post title
en: Preview &#8220;%s&#8221;
pl: Podejrzyj &#8222;%s&#8221;

en: No Snippet
pl: Brak fragmentu
