Plugins - WP Statistics - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (686 entries)

en: Roles
el_GR: Ρόλοι

en: WP-Statistics has no problem establishing a connection to the WordPress REST API.
el_GR: Το WP-Statistics δεν έχει κανένα πρόβλημα να δημιουργήσει σύνδεση με το WordPress REST API.

en: The name of MetaBox is invalid on request.
el_GR: Το όνομα του MetaBox δεν είναι έγκυρο.

en: You do not have enough access privileges for checking out information. Please check the accessibility of the information display in the settings section of WP-Statistics.
el_GR: Δεν έχετε αρκετά προνόμια πρόσβασης για τον έλεγχο πληροφοριών. Ελέγξτε την προσβασιμότητα της εμφάνισης πληροφοριών στην ενότητα ρυθμίσεων του WP-Statistics.

en: The %1$s table does not support optimize, doing recreate + analyze instead.
el_GR: Ο πίνακας %1$s δεν υποστηρίζει τη βελτιστοποίηση, αντ 'αυτού κάντε αναδημιουργία + ανάλυση.

en: Successfully optimized the %s table.
el_GR: Βελτιστοποιήθηκε επιτυχώς ο πίνακας %s  .

en: The %s table is already optimized.
el_GR: Ο πίνακας %s έχει ήδη βελτιστοποιηθεί.

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
el_GR: Αποτυχία επιδιόρθωσης του πίνακα %1$s. Σφάλμα: %2$s

en: Successfully repaired the %s table.
el_GR: Επιδιορθώθηκε με επιτυχία ο πίνακας %s.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
el_GR: Ο πίνακας %1$s δεν είναι εντάξει. Αναφέρει το ακόλουθο σφάλμα: %2$s. Το WordPress θα προσπαθήσει να επιδιορθώσει αυτόν τον πίνακα&hellip;

note: translators: %s: Table name.
en: The %s table is okay.
el_GR: Ο πίνακας %s είναι εντάξει.

en: Run Now!
el_GR: Εκτέλεση τώρα!

en: Please select the table you would like to optimize and repair
el_GR: Επιλέξτε τον πίνακα που θέλετε να βελτιστοποιήσετε και να επιδιορθώσετε

en: Please select database table
el_GR: Επιλέξτε τον πίνακα βάσης δεδομένων

en: Optimize Table:
el_GR: Βελτιστοποίηση πίνακα:

en: Repair and Optimization Database Tables
el_GR: Επιδιόρθωση και βελτιστοποίηση πινάκων βάσης δεδομένων

en: An error occurred while connecting to WordPress REST API. It seems blocked by one of your plugins or your theme.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη σύνδεση στο WordPress REST API. Φαίνεται αποκλεισμένο από ένα από τα πρόσθετα ή το θέμα σας.

en: Please Flushing rewrite rules or activate WordPress REST API for performance WP-Statistics Plugin Cache / Go %1$sSettings->Permalinks%2$s
el_GR: Παρακαλούμε ξεπλύνετε τους κανόνες επανεγγραφής ή ενεργοποιήστε το WordPress REST API για απόδοση WP-Statistics Plugin Cache / Go %1$sSettings->Permalinks%2$s

en: Here is an error associated with Connecting WordPress Rest API
el_GR: Ακολουθεί ένα σφάλμα που σχετίζεται με το Connecting WordPress Rest API

en: Please enable %1$sCache Settings%2$s in the WP-Statistics plugin or delete the WP_CACHE value from the wp-config.php file if you do not have any WordPress cache plugins enabled.
el_GR: Ενεργοποιήστε το %1$sCache Settings%2$s  στο WP-Statistics ή διαγράψτε την τιμή WP_CACHE από το αρχείο wp-config.php εάν δεν έχετε ενεργοποιήσει καμία προσθήκη κρυφής μνήμης WordPress.

en: Add the country codes (one per line, two letters each) to exclude them from statistics collection.
el_GR: Προσθέστε τους κωδικούς χώρας (ένας ανά γραμμή, δύο γράμματα ο καθένας) για να τους εξαιρέσετε από τη συλλογή στατιστικών στοιχείων.

en: Your WP-Statistics's Add-On(s) are not compatible with the new version of WP-Statistics and disabled automatically, please try to update them.
el_GR: Τα πρόσθετα του WP-Statistics δεν είναι συμβατά με τη νέα έκδοση του WP-Statistics και απενεργοποιούνται αυτόματα, προσπαθήστε να τα ενημερώσετε.

en: Exclusions from %s to %s
el_GR: Εξαιρέσεις από %s ως %s

en: Exclusions in the last %s days
el_GR: Εξαιρέσεις τις τελευταίες %s ημέρες

en: %s Statistics from %s to %s
el_GR: Στατιστικά %s από %s έως %s

en: %s Statistics in the last %s days
el_GR: Στατιστικά %s τις τελευταίες %s ημέρες

en: Search engine referrals from %s to %s
el_GR: Παραπομπές μηχανών αναζήτησης από %s έως %s

en: Hits from %s to %s
el_GR: Επισκέψεις από %s έως %s

en: Hits in the in the last %s days
el_GR: Επισκέψεις τις τελευταίες %s ημέρες

en: Top 5 Pages Trends from %s to %s
el_GR: Κορυφαίες τάσεις 5 σελίδων από %s έως %s

en: Top 5 Pages Trends in the last %s days
el_GR: Κορυφαίες τάσεις 5 σελίδων τις τελευταίες %s ημέρες

en: Purge Visitors More Than:
el_GR: Εκκαθάριση επισκεπτών περισσότερο από:

en: The minimum value is 30 days.
el_GR: Η ελάχιστη τιμή είναι 30 ημέρες.

en: Also, it disables the "Store entire user agent string" setting.
el_GR: Επίσης, απενεργοποιεί τη ρύθμιση "Αποθήκευση συμβολοσειράς ολόκληρου του agent χρήστη".

en: By enabling this option, you cannot recover the IP addresses in the future to find out location information, and IP addresses will not be stored in the database but instead used a unique hash.
el_GR: Ενεργοποιώντας αυτήν την επιλογή, δεν μπορείτε να ανακτήσετε τις διευθύνσεις IP στο μέλλον για να μάθετε πληροφορίες τοποθεσίας και οι διευθύνσεις IP δεν θα αποθηκευτούν στη βάση δεδομένων, αλλά θα χρησιμοποιηθεί αντίθετα ένα μοναδικό κατακερματισμό.

en: Enable this option to show all notices and suggestions from WP-Statistics in the admin.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανίσετε όλες τις ειδοποιήσεις και προτάσεις από το WP-Statistics στον διαχειριστή.

en: Enable this option to receive stats report via email
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να λαμβάνετε αναφορά στατιστικών μέσω email

en: Enable it to send a report whenever the pruning of the database is run.
el_GR: Ενεργοποιήστε το για να στείλετε μια αναφορά κάθε φορά που εκτελείται το κλάδεμα της βάσης δεδομένων.

en: Enable it to send a report whenever the GeoIP database is updated.
el_GR: Ενεργοποιήστε το για να στείλετε μια αναφορά κάθε φορά που ενημερώνεται η βάση δεδομένων GeoIP.

en: Add email addresses you want to receive reports and separate them with a comma.
el_GR: Προσθέστε διευθύνσεις email που θέλετε να λαμβάνετε αναφορές και διαχωρίστε τις με κόμμα.

en: WP-Statistics displays an alert if any of the core features are disabled. To hide these notices, enable this option.
el_GR: Το WP-Statistics εμφανίζει μια ειδοποίηση εάν κάποια από τις βασικές δυνατότητες είναι απενεργοποιημένη. Για να αποκρύψετε αυτές τις ειδοποιήσεις, ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή.

en: Select Yes to show stats in the admin menu bar
el_GR: Επιλέξτε Ναι για εμφάνιση στατιστικών στη γραμμή μενού διαχειριστή

en: Enable this option if you use WordPress Cache Plugins.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή εάν χρησιμοποιείτε το WordPress Cache Plugins.

en: Enable it to show hits in content
el_GR: Ενεργοποιήστε το για να εμφανίσετε επιτυχίες στο περιεχόμενο

en: Enable this option to show hits metabox chart on the edit page of all post types
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανίσετε το γράφημα επιτυχιών στη σελίδα επεξεργασίας όλων των τύπων δημοσιεύσεων

en: Enable this option to add Hits Column
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να προσθέσετε Hits Column

en: Show Hits Chart in the WordPress page/post editor.
el_GR: Εμφάνιση γραφήματος επιτυχιών στη σελίδα WordPress / επεξεργασία αναρτήσεων.

en: Hits Chart
el_GR: Διάγραμμα Επισκέψεων

en: Enable this option to remove everything after the “?” in a URL
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταργήσετε τα πάντα μετά το "?" σε μια διεύθυνση URL

en: Strip URL Parameters:
el_GR: Αποκοπή παραμέτρων URL:

en: Enable this option to count the Pages visits
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να μετρήσετε τις επισκέψεις σελίδων

en: This feature multiplies the number of each visitor. Currently %s.
el_GR: Αυτή η δυνατότητα πολλαπλασιάζει τον αριθμό κάθε επισκέπτη. Επί του παρόντος %s.

en: Enable this option to show the list of user visits, link in the WordPress admin user list page.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανιστεί η λίστα με τις επισκέψεις χρηστών, ο σύνδεσμος στη σελίδα λίστας χρηστών του WordPress.

en: User Visits Column
el_GR: Στήλη επισκέψεων χρηστών

en: Enable this option to receive a report of each user’s visits to the pages
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να λάβετε μια αναφορά των επισκέψεων κάθε χρήστη στις σελίδες

en: Enable this option to show the number of Page Hits (It is the number of unique users which have visited your site)
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να δείτε τον αριθμό των επισκέψεων σελίδας (Είναι ο αριθμός των μοναδικών χρηστών που έχουν επισκεφτεί τον ιστότοπό σας)

en: Enable this option to show the number of Page Views
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανιστεί ο αριθμός των προβολών σελίδας

en: Enable this option to ignore the exclusion settings and record all online users (including self referrals and robots). Should only be used for troubleshooting.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να αγνοήσετε τις ρυθμίσεις εξαίρεσης και να καταγράψετε όλους τους διαδικτυακούς χρήστες (συμπεριλαμβανομένων των αυτοπαραπομπών και των ρομπότ). Πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο για την αντιμετώπιση προβλημάτων.

en: Enable this feature to show online users
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν τη λειτουργία για να εμφανίσετε χρήστες στο διαδίκτυο

en: If you need a more robust solution to delegate access, you might want to look at %s Capability Manager Enhanced %s in the WordPress plugin directory.
el_GR: Εάν χρειάζεστε μια πιο ισχυρή λύση για την διαχείριση της πρόσβασης, ίσως θελήσετε να δείτε το %s Capability Manager Enhanced %s στον κατάλογο προσθέτων WordPress.

en: User Roles
el_GR: Ρόλοι Χρηστών

en: WP Statistics Reset Options
el_GR: Επιλογές επαναφοράς στατιστικών στοιχείων WP

en: This option will disable the map display.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα απενεργοποιήσει την εμφάνιση του χάρτη.

en: Map Display:
el_GR: Εμφάνιση χάρτη:

en: This option will disable dashboard widgets.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα απενεργοποιήσει τα γραφικά στοιχεία του πίνακα ελέγχου.

en: Dashboard Widgets:
el_GR: Πίνακας Widgets:

en: e.g. <code>HTTP_CF_CONNECTING_IP</code> in CloudFlare.
el_GR: π.χ. <code> HTTP_CF_CONNECTING_IP </code> στο CloudFlare.

en: Fill this field if your server uses the custom key in <code>$_SERVER</code> for getting IP.
el_GR: Συμπληρώστε αυτό το πεδίο εάν ο διακομιστής σας χρησιμοποιεί το προσαρμοσμένο κλειδί στο <code> $ _SERVER </code> για λήψη IP.

en: Enable this option to download The Matomo Referrer Spam Blacklist database and detect referrer spam.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να κατεβάσετε τη βάση δεδομένων της Μαύρης λίστας Matomo Referrer Spam και να εντοπίσετε ανεπιθύμητο περιεχόμενο παραπομπής.

en: Enable this option to update any missing GeoIP data after downloading a new database.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να ενημερώσετε τυχόν δεδομένα GeoIP που λείπουν μετά τη λήψη μιας νέας βάσης δεδομένων.

en: Enable this option to see visitors'city name
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να δείτε το όνομα της πόλης των επισκεπτών

en: Enable this option to get more information and location (country) from a visitor.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να λάβετε περισσότερες πληροφορίες και τοποθεσία (χώρα) από έναν επισκέπτη.

en: Show list of Visitors.
el_GR: Εμφάνιση λίστας επισκεπτών.

en: Show Users Online List.
el_GR: Εμφάνιση λίστας ενεργών χρηστών.

en: Usage:
el_GR: Χρήση:

en: Show a summary of statistics.
el_GR: Εμφάνιση σύνοψης στατιστικών.

en: Summary:
el_GR: Σύνολο:

en: Commands
el_GR: Εντολές

en: This feature enables you to get WP-Statistics reporting in the WP-CLI.
el_GR: Αυτή η δυνατότητα σάς δίνει τη δυνατότητα να λαμβάνετε αναφορές WP-Statistics στο WP-CLI.

en: Enable WP-CLI:
el_GR: Ενεργοποίηση WP-CLI:

en: Excluded URLs:
el_GR: Εξαιρούμενες διευθύνσεις URL:

en: Excluded Hosts:
el_GR: Εξαιρούμενοι κεντρικοί υπολογιστές:

en: Included Countries:
el_GR: Συμπεριλαμβανόμενες χώρες:

en: Excluded Countries:
el_GR: Εξαιρούμενες χώρες:

en: Write a post ID for the Honey Pot page.Create a new Honey Pot page
el_GR: Γράψτε ένα αναγνωριστικό ανάρτησης για τη σελίδα Honey Pot. Δημιουργήστε μια νέα σελίδα Honey Pot

en: Enable this option for identifying robots by the Honey Pot page.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για τον εντοπισμό ρομπότ από τη σελίδα Honey Pot.

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Force the robot list to reset itself to the default after WP-Statistics updated. Note that any custom robots added to the list will be lost if this option is enabled.
el_GR: Αναγκάστε τη λίστα ρομπότ να επαναφέρει την προεπιλεγμένη μετά την ενημέρωση του WP-Statistics. Λάβετε υπόψη ότι τυχόν προσαρμοσμένα ρομπότ που προστίθενται στη λίστα θα χαθούν εάν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή.

en: It generates a lot of data, not only actual user visits but also shows the total number of your site’s hits.
el_GR: Δημιουργεί πολλά δεδομένα, όχι μόνο τις πραγματικές επισκέψεις των χρηστών, αλλά επίσης δείχνει τον συνολικό αριθμό των επισκέψεων του ιστότοπού σας.

en: Chart Visits:
el_GR: Διάγραμμα επισκέψεων:

en: No information is available for this day.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες για αυτήν την ημέρα.

en: All Time Visits:
el_GR: Σύνολο επισκέψεων όλων των περιόδων:

en: Visits Total:
el_GR: Σύνολο επισκέψεων:

en: No information is available.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα στοιχεία.

en: Show a different month
el_GR: Προβολή διαφορετικού μήνα

en: Done
el_GR: Εντάξει

en: User
el_GR: Χρήστης

en: Please Wait ...
el_GR: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Please enter a valid ip.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε έγκυρη ΙΡ.

en: Please select the time efficiency.
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε διάστημα ώρας.

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Version List
el_GR: Λίστα έκδοσης

en: Percentage
el_GR: Ποσοστό

en: No data to display
el_GR: Δεν υπάρχουν δεδομένα προς προβολή

en: from
el_GR: από

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένο

en: Template not found.
el_GR: το πρότυπο δεν βρέθηκε.

en: Top posts Sorted by Hits in this category
el_GR: Κορυφαίες αναρτήσεις Ταξινόμηση κατά Hits σε αυτήν την κατηγορία

en: Top Category Sorted by Hits
el_GR: Κορυφαία κατηγορία ταξινομημένη κατά επισκέψεις

en: Platform Statistics
el_GR: Στατιστική Πλατφόρμας

en: Top posts Sorted by Hits from the author
el_GR: Κορυφαία άρθρα κατά επισκέψεις ανά συγγραφέα

en: Top Author Sorted by Hits
el_GR: Κορυφαίος συντάκτης ανά επισκέψεις

en: Updated Historical Values.
el_GR: Ενημερωμένες ιστορικές τιμές.

en: Filters
el_GR: Φίλτρα

en: Custom filter
el_GR: Προσαρμοσμένο φίλτρο

en: Top posts Sorted by Hits in this tag
el_GR: Κορυφαία άρθρα κατά επισκέψεις σε αυτήν την ετικέτα

en: Top Tag Sorted by Hits
el_GR: Κορυφαίες ετικέτες ανά επισκέψεις

en: Request is not valid.
el_GR: Το αίτημα δεν είναι έγκυρο.

en: Page Statistics
el_GR: Στατιστικά σελίδας

en: Your request is not valid.
el_GR: Το αίτημά σας δεν είναι έγκυρο.

en: Time request is not valid.
el_GR: Το αίτημα ώρας δεν είναι έγκυρο.

en: All settings reset.
el_GR: Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων.

en: Saved Settings.
el_GR: Αποθηκευμένες ρυθμίσεις.

en: Updated Referrer Spam Blacklist.
el_GR: Ενημερωμένη λίστα ανεπιθύμητων παραπομπών.

en: Error Updating Referrer Spam Blacklist.
el_GR: Σφάλμα κατά την ενημέρωση της λίστας ανεπιθύμητων παραπομπών.

en: </strong> or greater.
el_GR: </strong> ή νεότερη.

en: The <strong>WP-Statistics</strong> plugin requires PHP version <strong>
el_GR: Το <strong> WP-Statistics </strong> απαιτεί έκδοση PHP <strong>

en: Your installed PHP Version is:
el_GR: Η εγκατεστημένη έκδοση PHP είναι:

en: Cloning is forbidden.
el_GR: Απαγορεύεται η κλωνοποίηση.

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Error to get %s from %s
el_GR: Σφάλμα %s από %s

en: Pages Hits
el_GR: Επισκέψεις σε Σελίδες

en: Top Platforms
el_GR: Κορυφαίες πλατφόρμες

en: Feed
el_GR: Ροή

en: Broken Link
el_GR: Εσφαλμένος σύνδεσμος

en: Crawler Detect
el_GR: Αναγνώριση crawler

en: Cron job
el_GR: Διεργασία Cron

note: Description of the plugin
en: This plugin gives you the complete information on your website's visitors.
el_GR: Αυτό το πρόσθετο σας παρέχει πληροφορίες για τους επισκέπτες του ιστοτόπου σας.

en: Visitor Hit was recorded successfully.
el_GR: Η επίσκεψη καταγράφηκε με επιτυχία.

en: Visitor IP
el_GR: IP επισκέπτη

en: Show all <code>$_SERVER</code> in your server.
el_GR: Προβολή όλων των <code>$_SERVER</code> του διακομιστή σας.

en: Use Custom Header
el_GR: Χρήση Custom Header

en: Your value required to sanitize user IP
el_GR: Η τιμή που απαιτείται για την IP χρήστη

en: No available data.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα.

en: Use %1$s
el_GR: Χρήση %1$s

en: The items below return the IP address that is different on each server. Is the best way that you choose.
el_GR: Τα παρακάτω στοιχεία επιστρέφουν τη διεύθυνση IP που είναι διαφορετική σε κάθε διακομιστή. Καλύτερα είναι να επιλέξετε εσείς.

en: Please check your internet connection and try again.
el_GR: Ελέγξτε τη σύνδεσή σας στο διαδίκτυο και δοκιμάστε ξανά.

en: Your real IP detected by ipify.org service:
el_GR: Η πραγματική σας ΙΡ από την υπηρεσία ipify.org:

en: Value
el_GR: Τιμή

en: Server Info
el_GR: Πληροφορίες διακομιστή

en: Item processed
el_GR: Αντικείμενο επεξεργάστηκε

en: Please don't close the browser window until the database operation was completed.
el_GR: Παρακαλώ μην κλείσετε το παράθυρο του περιηγητή μέχρι να ολοκληρωθούν οι ενέργειες στη βάση δεδομένων.

en: Error occurred during operation. Please refresh the page.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λειτουργία. Ανανεώστε τη σελίδα.

en: Database upgrade operation completed!
el_GR: Η λειτουργία αναβάθμισης βάσης δεδομένων ολοκληρώθηκε

en: Upgrade Database
el_GR: Αναβάθμιση βάσης δεδομένων

en: WP-Statistics database requires upgrade.
el_GR: Η βάση δεδομένων του WP-Statistics απαιτεί αναβάθμιση.

en: Post Archive
el_GR: Αρχείο άρθρων

en: 404 not found
el_GR: 404 δεν βρέθηκε

en: Search Page
el_GR: Σελίδα αναζήτησης

en: Home Page
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: Track all WordPress pages, contains Category, Post Tags, Author, Custom Taxonomy, etc.
el_GR: Παρακολουθήστε όλες τις σελίδες του WordPress,  Κατηγορίες, Ετικέτες, Συγγραφέας, Προσαρμοσμένη ταξινόμηση κ.λπ.

en: Visitors Logs:
el_GR: Αρχεία καταγραφής επισκεπτών:

en: Click button to download the update.
el_GR: Πατήστε το κουμπί για να πραγματοποιήσετε λήψη της ενημέρωσης.

en: Currently, there are no online users on the site.
el_GR: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν online χρήστες σε αυτόν τον ιστότοπο.

en: Server IP
el_GR: IP διακομιστή

en: Site Title
el_GR: Τίτλος ιστότοπου

en: Site Url
el_GR: Διεύθυνση URL ιστότοπου

en: Rating
el_GR: Αξιολόγηση

en: Don't forget to clear your enabled plugin cache.
el_GR: Μην ξεχάσετε να καθαρίσετε την προσωρινή μνήμη του ενεργοποιημένου προσθέτου.

en: More Info
el_GR: Περισσότερα

en: Rate & Review
el_GR: Αξιολόγηση

en: WP Statistics - Version %s
el_GR: WP Statistics - Έκδοση %s

en: To register WP-Statistics REST API endpoint ( %s ) , go to the <a href="%s">Permalink page</a> and update the permalink by pressing Save Changes.
el_GR: Για να καταχωρήσετε το endpoint REST API WP-Statistics (%s ), μεταβείτε στη <a href="%s"> σελίδα Permalink </a> και ενημερώστε το permalink πατώντας Αποθήκευση αλλαγών.

en: Hits in Single Page:
el_GR: Επισκέψεις σε μία σελίδα:

en: Hits Metabox Chart:
el_GR: Διάγραμμα Επισκέψεων:

en: Hits Column
el_GR: Στήλη επισκέψεων

en: If you want to delete visitor data, please <a href="%s">click here</a>.
el_GR: Αν θέλετε να διαγράψετε δεδομένα επισκεπτών, <a href="%s"> κάντε κλικ εδώ </a>.

en: Use Cache Plugin:
el_GR: Χρήση πρόσθετου cache:

en: Cache Plugin
el_GR: Πρόσθετο cache

en: GeoIP City:
el_GR: Πόλη GeoIP:

en: Update Database
el_GR: Ενημέρωση βάσης δεδομένων

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Unknown
el_GR: Άγνωστο

en: City
el_GR: Πόλη

en: Word
el_GR: Λέξη

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Provider
el_GR: Πάροχος

en: Is the time frame (time periods) for the statistic
el_GR: Είναι το χρονικό πλαίσιο (χρονικές περίοδοι) για τα στατιστικά

en: Year
el_GR: Έτος

en: Month
el_GR: Μήνας

en: Week
el_GR: Εβδομάδα

en: Select item ...
el_GR: Επιλογή αντικειμένου ...

en: Time
el_GR: Ώρα

en: The statistics you want, see the next table for available options.
el_GR: Τα στατιστικά που θέλετε, δείτε τον επόμενο πίνακα για διαθέσιμες επιλογές.

en: Stat
el_GR: Στατιστικό

en: Referrer
el_GR: Παραπομπή

en: WP_CACHE is enable in your WordPress
el_GR: Το WP_CACHE είναι ενεργοποιημένο στο WordPress σας

en: You are using %s plugin in WordPress
el_GR: Χρησιμοποιείτε το %s plugin στο WordPress

en: This option anonymizes the user IP address for GDPR compliance. For example, 888.888.888.888 > 888.888.888.000.
el_GR: Αυτή η επιλογή ανωνυμοποιεί τη διεύθυνση IP του χρήστη για συμμόρφωση με τον ΓΚΠΔ (GDPR.) Για παράδειγμα, 888.888.888.888> 888.888.888.000.

en: Anonymize IP Addresses:
el_GR: Ανωνυμοποίηση διεύθυνσης IP:

en: All Notices:
el_GR: Όλες οι ειδοποιήσεις:

en: Admin Notices
el_GR: Ειδοποιήσεις διαχειριστή

en: Message body:
el_GR: Σώμα μηνύματος:

en: Statistical Reports:
el_GR: Αναφορές Στατιστικών:

en: The number of hits required to delete the visitor.
el_GR: Ο αριθμός των επισκέψεων που απαιτούνται για τη διαγραφή του επισκέπτη.

en: Invalid values will disable the daily maintenance.
el_GR: Οι μη έγκυρες τιμές θα απενεργοποιήσουν την καθημερινή συντήρηση.

en: The number of days to keep statistics for.
el_GR: Ο αριθμός ημερών για να διατηρήσετε στατιστικά στοιχεία.

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Visitors:
el_GR: Επισκέπτες:

en: Visits:
el_GR: Επισκέψεις:

en: Online User:
el_GR: Online Χρήστες:

en: Use "000" (three zeros) to use "Unknown" as the country code.
el_GR: Εισάγετε "000" (τρία μηδενικά) για να χρησιμοποιήσετε το "Άγνωστο" σαν κωδικό χώρας.

en: The international standard two letter country code (ie. US = United States, CA = Canada, etc.) for private (non-routable) IP addresses (ie. 10.0.0.1, 192.158.1.1, 127.0.0.1, etc.).
el_GR: Ο διεθνής πρότυπος κωδικός χώρας δύο γραμμάτων (π.χ. US = Ηνωμένες Πολιτείες, CA = Καναδάς κ.λπ.) για ιδιωτικές διευθύνσεις IP (π.χ., 10.0.0.1, 192.158.1.1, 127.0.0.1 κ.λπ.).

en: Use "000" (three zeros) to exclude unknown countries.
el_GR: Εισάγετε "000" (τρία μηδενικά) για τον αποκλεισμό άγνωστων χωρών.

en: Add the country codes (one per line, two letters each) to include them in statistics collection.
el_GR: Προσθέστε τους κωδικούς χώρας (ένας ανά γραμμή, δύο γράμματα ο καθένας) για να τους συμπεριλάβετε στη συλλογή στατιστικών.

en: Use Honey Pot:
el_GR: Χρήση Honey Pot:

en: This option will record all the excluded hits in a separate table with the reasons for excluding (but no other information).
el_GR: Αυτή η επιλογή θα καταγράψει όλες τις εξαιρούμενες επισκέψεις σε έναν ξεχωριστό πίνακα με τους λόγους εξαίρεσης (αλλά όχι άλλες πληροφορίες).

en: All visitor data will be lost for this IP.
el_GR: Όλα τα δεδομένα επισκεπτών θα χαθούν γι αυτή τη διεύθυνση IP.

en: Delete IP:
el_GR: Διαγραφή διεύθυνσης IP:

en: Minimum value is 10 hits.
el_GR: Η ελάχιστη τιμή είναι 10 επισκέψεις.

en: This will remove the visitor and their hits to the site, however it will not remove individual page hits as that data is not recorded on a per use basis.
el_GR: Αυτό θα αφαιρέσει τον επισκέπτη και τις επισκέψεις του στον ιστότοπο, ωστόσο δεν θα αφαιρέσει επισκέψεις σε μεμονωμένες σελίδες, καθώς τα δεδομένα αυτά δεν καταγράφονται ανά χρήστη.

en: This can be useful to clear up old data when your site has been hit by a bot.
el_GR: Αυτό μπορεί να είναι χρήσιμο για την εκκαθάριση παλιών δεδομένων, όταν ο ιστότοπός σας έχει δεχτεί επίθεση από bot.

en: Delete user statistics data where the user has more than the defined number of hits in a day.
el_GR: Διαγράψτε τα στατιστικά στοιχεία χρηστών όπου ο χρήστης έχει περισσότερο από τον καθορισμένο αριθμό επισκέψεων σε μια ημέρα.

en: Minimum value is 30 days.
el_GR: Η ελάχιστη τιμή είναι 30 ημέρες.

en: Delete user statistics data older than the selected number of days.
el_GR: Διαγραφή δεδομένων στατιστικών στοιχείων ηλικίας μεγαλύτερου από τον επιλεγμένο αριθμό ημερών.

en: Countries:
el_GR: Χώρες:

en: No IP address data found to remove!
el_GR: Δεν βρέθηκαν δεδομένα διεύθυνσης IP για κατάργηση!

en: %s IP data deleted successfully.
el_GR: Τα δεδομένα %s IP διαγράφηκαν με επιτυχία.

en: Privacy
el_GR: Ιδωτικότητα

en: Only enable it for debugging. If the IP hashes are enabled, this option will be disabled automatically.
el_GR: Ενεργοποιήστε το μόνο για εντοπισμό σφαλμάτων. Εάν οι κατακερματισμοί IP είναι ενεργοποιημένοι, αυτή η επιλογή θα απενεργοποιηθεί αυτόματα.

en: Privacy and Data Protection
el_GR: Προστασία προσωπικών δεδομένων και ιδιωτικότητας

en: Error the gzopen() function do not exist!
el_GR: Σφάλμα, η συνάρτηση gzopen() δεν υπάρχει!

en: Choose the position to show Hits.
el_GR: Επιλέξτε τη θέση εμφάνισης των επισκέψεων.

en: GeoIP collection is not enabled. Please go to <a href="%s">setting page</a> to enable GeoIP for getting more information and location (country) from the visitor.
el_GR: Η συλλογή GeoIP δεν είναι ενεργοποιημένη. Μεταβείτε στη <a href="%s"> σελίδα ρύθμισεων </a> για να ενεργοποιήσετε το GeoIP για να λάβετε περισσότερες πληροφορίες και την τοποθεσία (χώρα) από τον επισκέπτη.

en: Hits: %s
el_GR: Επισκέψεις: %s

en: After Content
el_GR: Μετά το περιεχόμενο

en: Before Content
el_GR: Πριν από το περιεχόμενο

en: Display position:
el_GR: Θέση προβολής:

en: Pages and Posts
el_GR: Σελίδες και Άρθρα

en: Select Page
el_GR: Επιλογή σελίδας

note: Author URI of the plugin
en: https://veronalabs.com/
el_GR: http://veronalabs.com/

en: Subscribe to Newsletter
el_GR: Εγγραφείτε στο Newsletter

en: Subscribe
el_GR: Εγγραφή

en: Subscribe to our mailing list for get any news of the WP-Statistics
el_GR: Εγγραφείτε στη λίστα αλληλογραφίας μας για να λάβετε νέα σχετικά με το WP-Statistics

en: IP location services are provided by data created by %s.
el_GR: Οι υπηρεσίες τοποθεσίας IP παρέχονται από τα δεδομένα που δημιουργούνται από το %s.

en: This product includes GeoLite2 data created by %s.
el_GR: Αυτό το προϊόν περιλαμβάνει δεδομένα GeoLite2 που έχουν δημιουργηθεί από το %s.

en: Platforms
el_GR: Πλατφόρμες

en: Error setting permissions of the GeoIP database directory, make sure your web server has permissions to write to directories in : %s
el_GR: Σφάλμα ρύθμισης των δικαιωμάτων του καταλόγου βάσης δεδομένων GeoIP, βεβαιωθείτε ότι ο διακομιστής ιστού έχει δικαιώματα εγγραφής σε καταλόγους στο : %s

en: Add-On deactivated.
el_GR: Το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε

en: Add-On activated.
el_GR: Το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε

en: Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα

en: Authors
el_GR: Συντάκτες

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Last 365 Days Visits
el_GR: Επισκέψεις τελευταίων 365 ημερών

en: Last 30 Days Visits
el_GR: Επισκέψεις τελευταίων 30 ημερών

en: Last 7 Days Visits
el_GR: Επισκέψεις τελευταίων 7 ημερών

en: Buy Add-On
el_GR: Αγορά προσθέτου

en: Activate Add-On
el_GR: Ενεργοποίηση προσθέτου

en: Deactivate Add-On
el_GR: Απενεργοποίηση προσθέτου

en: Inactive
el_GR: Ανενεργό

en: Status:
el_GR: Κατάσταση:

en: Version:
el_GR: Έκδοση:

en: These extensions add functionality to your WP-Statistics.
el_GR: Αυτές οι επεκτάσεις προσθέτουν λειτουργικότητα

en: Extensions for WP-Statistics
el_GR: Επεκτάσεις για το WP-Statistics

en: Reset all the options to default. Resetting the options will remove all user and global settings but will keep all other data. This action cannot be undone. Note: For multisite installs, this will reset all sites to the default settings.
el_GR: Επαναφέρετε όλες τις επιλογές στην προεπιλογή. Η επαναφορά των επιλογών θα καταργήσει όλες τις ρυθμίσεις χρήστη και καθολική αλλά θα διατηρήσει όλα τα άλλα δεδομένα. Αυτή η πράξη δε μπορεί να αναιρεθεί. Σημείωση: Για εγκαταστάσεις πολλαπλών τοποθεσιών, αυτό θα επαναφέρει όλους τους ιστότοπους στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις.

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Reset Options:
el_GR: Επιλογές επαναφοράς

en: Today's Visits
el_GR: Σημερινές επισκέψεις

en: Today's Visitors
el_GR: Σημερινοί επισκέπτες

en: Online User
el_GR: Online χρήστης

en: First Tuesday of next month
el_GR: Η πρώτη Τρίτη του επόμενου μήνα

en: First Tuesday of this month
el_GR: Η πρώτη Τρίτη αυτού του μήνα

en: For IPv6 addresses, use the fc00::/7 format.
el_GR: Για διευθύνσεις IPv6, χρησιμοποιήστε τη μορφή fc00::/7.

en: For IPv4 addresses, both 192.168.0.0/24 and 192.168.0.0/255.255.255.0 formats are acceptable. To specify an IP address, use a subnet value of 32 or 255.255.255.255.
el_GR: Για διευθύνσεις IPv4, είναι αποδεκτές και οι δύο μορφές 192.168.0.0/24 και 192.168.0.0/255.255.255.0. Για να καθορίσετε μια διεύθυνση IP, χρησιμοποιήστε μια τιμή υποδικτύου 32 ή 255.255.255.255.

en: You can add a list of IP addresses and subnet masks (one per line) to exclude from the statistics collection.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε μια λίστα διευθύνσεων IP και μάσκες υποδικτύου (μία ανά γραμμή) για εξαίρεση από τη συλλογή στατιστικών στοιχείων.

en: See the %sWordPress Roles and Capabilities%s page for details on capability levels.
el_GR: Ανατρέξτε στη σελίδα %s WordPress Ρόλοι και Δυνατότητες %s για λεπτομέρειες σχετικά με τα επίπεδα δυνατοτήτων.

en: Then please open a new thread on the %sWordPress.org support forum%s and we'll respond as soon as possible.
el_GR: Στη συνέχεια, ανοίξτε ένα νέο νήμα στο φόρουμ υποστήριξης %s WordPress.org %s και θα απαντήσουμε το συντομότερο δυνατό.

en: Did you view the source for the page and check for any fatal errors?
el_GR: Έχετε ελέγξει το source  code της σελίδας για τυχόν σφάλματα;

en: Are you getting a blank or incomplete page displayed in your browser?
el_GR: Βλέπετε μια κενή ή ελλιπή σελίδα στον φυλλομετρητή σας;

en: Have you search the %ssupport forum%s for a similar issue?
el_GR: Έχετε κάνει αναζήτηση στα %s forum υποστήριξης %s;

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Have you read the %sdocumentation%s?
el_GR: Έχετε διαβάσει το %s documentation %s;

en: Have you read the %sFAQs%s?
el_GR: Έχετε διαβάσει το %s FAQ %s;

en: WP Statistics supports internationalization. Please visit %sWP Statistics translations page%s to help translation.
el_GR: To WP Statistics υποστηρίζει τη διεθνοποίηση. Επισκεφθείτε τη σελίδα %s WP Statistics translations page %s για να βοηθήσετε τη μετάφραση.

en: Thanks for installing WP Statistics, we encourage you to submit a %srating and review%s over at WordPress.org. Your feedback is greatly appreciated!
el_GR: Ευχαριστούμε που εγκαταστήσατε το WP Statistics, σας συνιστούμε να  το %s βαθμολογήσετε  και να αξιολογήσετε %s στο WordPress.org. Τα σχόλιά σας εκτιμούνται ιδιαίτερα!

en: If the BCMath PHP extension is loaded, either GMP or BCMath is required for the GeoIP database to be read successfully.
el_GR: Εάν έχει φορτωθεί η επέκταση BCMath PHP, απαιτείται GMP ή BCMath για την επιτυχή ανάγνωση της βάσης δεδομένων GeoIP.

en: BCMath PHP extension
el_GR: Επέκταση BCMath PHP

en: If the GMP Math PHP extension is loaded, either GMP or BCMath is required for the GeoIP database to be read successfully.
el_GR: Εάν έχει φορτωθεί η επέκταση GMP Math PHP, απαιτείται GMP ή BCMath για την επιτυχή ανάγνωση της βάσης δεδομένων GeoIP.

en: GMP PHP extension
el_GR: επέκταση GMP PHP

en: If the gzopen() function is installed. The gzopen() function is required for the GeoIP database to be downloaded successfully.
el_GR: Αν είναι εγκατεστημένη η επέκταση gzopen (). Η επέκταση gzopen () απαιτείται για την επιτυχή λήψη της βάσης δεδομένων GeoIP.

en: Is PHP compiled with IPv6 support. You may see warning messages in your PHP log if it is not and you receive HTTP headers with IPv6 addresses in them.
el_GR: PHP με υποστήριξη IPv6. Ενδέχεται να δείτε προειδοποιητικά μηνύματα στο αρχείο καταγραφής PHP αν δεν υπάρχει υποστήριξη και λαμβάνετε κεφαλίδες HTTP με διευθύνσεις IPv6 σε αυτές.

en: PHP IPv6 Enabled
el_GR: PHP IPv6 Ενεργοποιήθηκε

en: Referring site: %s
el_GR: Ιστότοπος παραπομπής: %s

en: Number of posts in tag:
el_GR: Αριθμός άρθρων στην ετικέτα

en: Tag Statistics Summary
el_GR: Σύνοψη στατιστικών ετικέτας

en: Tag Statistics Chart
el_GR: Διάγραμμα στατιστικών ετικέτας

en: Select Tag
el_GR: Επιλογή ετικέτας

en: Tag Statistics
el_GR: Στατιστικά ετικετών

en: Search engine referrals in the last %s days
el_GR: Παραπομπές μηχανών αναζήτησης τις τελευταίες %s ημέρες

en: Page %1$s of %2$s
el_GR: Σελίδα %1$s από %2$s

en: The Number of Posts in Category:
el_GR: Αριθμός άρθρων στην κατηγορία:

en: Category Statistics Summary
el_GR: Σύνοψη στατιστικών κατηγορίας

en: Category Statistics Chart
el_GR: Διάγραμμα στατιστικών κατηγορίας

en: Select Category
el_GR: Επιλογή κατηγορίας

en: Category Statistics
el_GR: Στατιστικά κατηγορίας

en: Number of posts by author:
el_GR: Αριθμός άρθρων συντάκτη

en: Count
el_GR: Πλήθος

en: Author Statistics Summary
el_GR: Σύνοψη στατιστικών συντάκτη

en: Author Statistics Chart
el_GR: Διάγραμμα στατιστικών συντάκτη

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Select Author
el_GR: Επιλογή συντάκτη

en: Author Statistics
el_GR: Στατιστικά συντάκτη

en: Toggle panel: %s
el_GR: Εναλλαγή πίνακα: %s

[ctx: Country]
en: Unknown
el_GR: Άγνωστη

[ctx: Search Engine]
en: Unknown
el_GR: Άγνωστη

[ctx: Version]
en: Unknown
el_GR: Άγνωστη

[ctx: Platform]
en: Unknown
el_GR: Άγνωστη

[ctx: Browser]
en: Unknown
el_GR: Άγνωστος

en: More Details
el_GR: Περισσότερα

en: Reload
el_GR: Επαναφόρτωση

en: GeoIP update on
el_GR: GeoIP ενημέρωση ενεργή

en: GeoIP Database updated successfully!
el_GR: Επαναφόρτωση

en: Error could not open destination GeoIP database for writing %s
el_GR: Σφάλμα, δεν ήταν δυνατό να ανοίξει η βάση δεδομένων GeoIP για την εγγραφή  %s

en: Error could not open downloaded GeoIP database for reading: %s
el_GR: Σφάλμα,  δεν μπόρεσε να ανοίξει η ληφθείσα βάση δεδομένων GeoIP για ανάγνωση: %s

en: Error downloading GeoIP database from: %s - %s
el_GR: Σφάλμα κατά τη λήψη της βάσης δεδομένων GeoIP από:%s -%s

en: Error creating GeoIP database directory, make sure your web server has permissions to create directories in: %s
el_GR: Σφάλμα κατά τη δημιουργία του καταλόγου βάσεων δεδομένων GeoIP, βεβαιωθείτε ότι ο διακομιστής ιστού σας έχει δικαιώματα για τη δημιουργία καταλόγων σε: %s

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
el_GR: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να έχετε πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα.

en: View Stats
el_GR: Προβολή στατιστικών

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Site
el_GR: Ιστότοπος

en: Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση

en: Top Visitors Today
el_GR: Κορυφαίοι επισκέπτες

en: Search Words
el_GR: Όροι αναζήτησης

en: Referrers
el_GR: Παραπομπές

en: Overview
el_GR: Επισκόπηση

en: WP Statistics - Hits
el_GR: WP Statistics - Επισκέψεις

en: Rate this plugin
el_GR: Αξιολόγηση αυτού του προσθέτου

en: Click here to rate and review this plugin on WordPress.org
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να αξιολογήσετε αυτό το πρόσθετο στο WordPress.org

en: Visit WordPress.org page
el_GR: Επισκευθείτε το WordPress.org

en: Click here to visit the plugin on WordPress.org
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να επισκεφθείτε το πρόσθετο στο WordPress.org

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: The following features are disabled, please go to %ssettings page%s and enable them: %s
el_GR: Οι παρακάτω λειτουργίες είναι απενεργοποιημένες, μεταβείτε στη σελίδα %ssettings page%s  και ενεργοποιήστε τις: %s

en: visitor tracking
el_GR: παρακολούθηση επισκεπτών

en: hit tracking
el_GR: παρακολούθηση επισκέψεων

en: online user tracking
el_GR: παρακολούθηση online χρηστών

en: Select type of search engine
el_GR: Επιλέξτε τύπο μηχανής αναζήτησης

en: Items
el_GR: Αντικείμενα

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Total Users
el_GR: Συνολικοί χρήστες

en: Total Spams
el_GR: Σύνολο Spam

en: Total Comments
el_GR: Συνολικά σχόλια

en: Total Pages
el_GR: Συνολικές Σελίδες

en: Total Posts
el_GR: Συνολικά Άρθρα

en: Total Page Views
el_GR: Συνολικές προβολές σελίδας

en: Show site stats in sidebar.
el_GR: Εμφάνιση στατιστικών στοιχείων ιστότοπου στο sidebar.

en: Statistics
el_GR: Στατιστικά

en: The post/page ID to get page statistics on.
el_GR: Το ID άρθρου / σελίδας για να λάβετε στατιστικά στοιχεία σελίδας.

en: Post/Page ID
el_GR: ID Άρθρου/Σελίδας

en: International
el_GR: Διεθνής

en: English
el_GR: Αγγλικά

en: The format to display numbers in: i18n, english, none.
el_GR: Η μορφή εμφάνισης αριθμών σε: i18n, αγγλικά, κανένα.

en: Number Format
el_GR: Μορφή αριθμών

en: The search provider to get statistics on.
el_GR: Ο πάροχος αναζήτησης για την λήψη στατιστικών στοιχείων.

en: Search Provider
el_GR: Πάροχος Αναζήτησης

en: The time frame to get the statistic for, strtotime() (http://php.net/manual/en/datetime.formats.php) will be used to calculate it. Use "total" to get all recorded dates.
el_GR: Το χρονικό πλαίσιο για τη λήψη του στατιστικού στοιχείου για το strtotime () (http://php.net/manual/en/datetime.formats.php) θα χρησιμοποιηθεί για τον υπολογισμό του. Χρησιμοποιήστε το "σύνολο" για να λάβετε όλες τις καταγεγραμμένες ημερομηνίες.

en: Time Frame
el_GR: Χρονικό πλαίσιο

en: Last Post Date
el_GR: Ημερομηνία τελευταίας δημοσίευσης

en: User Average
el_GR: Μέσος όρος χρηστών

en: Comment Average
el_GR: Μέσος όρος σχολίων

en: Post Average
el_GR: Μέσος όρος αναρτήσεων

en: User Count
el_GR: Πλήθος χρηστών

en: Spam Count
el_GR: Πλήθος Spam

en: Comment Count
el_GR: Πλήθος σχολίων

en: Page Count
el_GR: Πλήθος σελίδων

en: Post Count
el_GR: Πλήθος άρθρων

en: Searches
el_GR: Αναζητήσεις

en: Page Visits
el_GR: Επισκέψεις σελίδας

en: Select the statistic you wish to display.
el_GR: Επιλέξτε το στατιστικό που θέλετε να προβάλετε.

en: Statistic
el_GR: Στατιστικά

en: Once Every 4 Weeks
el_GR: Μία φορά κάθε 4 εβδομάδες

en: Once Every 2 Weeks
el_GR: Μία φορά κάθε 2 εβδομάδες

en: Once Weekly
el_GR: Μια φορά την εβδομάδα

en: Maintenance
el_GR: Συντήρηση

en: Externals
el_GR: Πρόσθετες

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: General
el_GR: Γενικές

en: The following items are global to all users.
el_GR: Τα ακόλουθα αντικείμενα ισχύουν για όλους τους χρήστες

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: About
el_GR: Σχετικά

en: None
el_GR: Όχι

en: Total Visits
el_GR: Συνολικές επισκέψεις

en: Total Visitors
el_GR: Συνολικοί επισκέπτες

en: Yesterday's Visits
el_GR: Χθεσινές επισκέψεις

en: Yesterday's Visitors
el_GR: Χθεσινοί επισκέπτες

en: User Online:
el_GR: Χρήστες Online:

en: Any shortcode supported by your installation of WordPress, include all shortcodes for WP Statistics (see the documentation for a list of codes available) are supported in the body of the message. Here are some examples:
el_GR: Οποιοδήποτε shortcode που υποστηρίζεται από την εγκατάσταση του WordPress, περιλαμβάνει όλα τα shortcodes για το WP Statistics (δείτε την τεκμηρίωση για μια λίστα με τους διαθέσιμα shortcodes) που υποστηρίζονται στο σώμα του μηνύματος. Ορίστε μερικά παραδείγματα:

en: Enter the contents of the report.
el_GR: Καταχωρίστε τα περιεχόμενα της αναφοράς.

en: Note: To send SMS text messages please install the %s plugin.
el_GR: Σημείωση: Για να στείλετε μηνύματα κειμένου SMS, εγκαταστήστε το πρόσθετο %s.

en: Select delivery method for statistical report.
el_GR: Επιλέξτε μέθοδο παράδοσης για την αναφορά των στατιστικών.

en: Send reports via:
el_GR: Αποστολή αναφορών μέσω:

en: Select how often to receive statistical report.
el_GR: Επιλέξτε πόσο συχνά θα λαμβάνετε αναφορές στατιστικών.

en: Schedule:
el_GR: Προγραμματισμός:

en: Statistical reporting
el_GR: Αναφορές στατιστικών

en: Pruning:
el_GR: Καθαρισμός:

en: Update Reports
el_GR: Αναφορές ενημερώσεων

en: Email Addresses:
el_GR: Διευθύνσεις e-mail:

en: Common Report Options
el_GR: Γενικές επιλογές αναφορών

en: A WP Cron job will be run daily to purge any users statistics data where the user has more than the defined number of hits in a day (aka they are probably a bot).
el_GR: Μια εργασία WP Cron θα εκτελείται καθημερινά για να καθαρίσει τα στατιστικά στοιχεία των χρηστών όπου ο χρήστης έχει πάνω από τον καθορισμένο αριθμό επισκέψεων σε μια μέρα (που είναι πιθανώς ένα bot).

en: Purge High Hit Count Visitors Daily
el_GR: Διαγραφή επισκεπτών με υψηλό αριθμό επισκέψεων καθημερινά

en: Days
el_GR: Ημέρες

en: Purge Data Older Than:
el_GR: Απαλοιφή δεδομένων παλαιότερων από:

en: A WP Cron job will be run daily to purge any data older than a set number of days.
el_GR: Μια εργασία WP Cron θα εκτελείται καθημερινά για να καθαρίσει όλα τα δεδομένα παλαιότερα από έναν καθορισμένο αριθμό ημερών.

en: Enabled:
el_GR: Ενεργές:

en: Purge Old Data Daily
el_GR: Καθαρισμός παλιών δεδομένων καθημερινά

en: This will permanently delete data from the database each day, are you sure you want to enable this option?
el_GR: Αυτό θα διαγράφει οριστικά τα δεδομένα από τη βάση δεδομένων κάθε μέρα, είστε βέβαιος/η ότι θέλετε να ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή;

en: Add a total line to charts with multiple values, like the search engine referrals
el_GR: Προσθέστε μια συνολική γραμμή σε διαγράμματα με πολλαπλές τιμές, όπως οι παραπομπές των μηχανών αναζήτησης

en: Include Totals:
el_GR: Σύνολο:

en: Charts
el_GR: Διαγράμματα

en: Disable %s from data collection and reporting.
el_GR: Απενεργοποίηση %s από την συλλογή δεδομένων και τις αναφορές.

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Disabling all search engines is not allowed. Doing so will result in all search engines being active.
el_GR: Η απενεργοποίηση όλων των μηχανών αναζήτησης δεν επιτρέπεται και θα έχει ως αποτέλεσμα το να είναι ενεργές όλες.

en: If a search engine is identified as the referrer but it does not include the search query this option will substitute the page title in quotes preceded by "~:" as the search query to help identify what the user may have been searching for.
el_GR: Αν μια μηχανή αναγνωρίζεται ως παραπομπή αλλά δεν περιλαμβάνει τον όρο αναζήτησης αυτή η επιλογή θα αντικαταστήσει τον τίτλο της σελίδας εντός εισαγωγικών με το "~:" να προηγείται ως όρος αναζήτησης για να βοηθήσει στο να αναγνωριστεί το μπορεί να αναζήτησε ο χρήστης.

en: Add Page Title to Empty Search Words:
el_GR: Προσθήκη τίτλου σελίδας σε κενές λέξεις αναζήτησης:

en: Search Engines
el_GR: Μηχανές Αναζήτησης

en: Hide Admin Notices About Non-active Features:
el_GR: Απόκρυψη ειδοποιήσεων διαχειριστή σχετικά με μη ενεργά χαρακτηριστικά:

en: Yes
el_GR: Ναι

en: No
el_GR: Όχι

en: Show Stats in Menu Bar:
el_GR: Εμφάνιση στατιστικών στοιχείων στη γραμμή μενού:

en: Miscellaneous
el_GR: Διάφορα

en: Track All Pages:
el_GR: Παρακολούθηση όλων των σελίδων:

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Coefficient per Visitor:
el_GR: Συντελεστής ανά επισκέπτη:

en: Store Entire User Agent String:
el_GR: Αποθήκευση ολόκληρης της συμβολοσειράς του user agent:

en: Record All Users:
el_GR: Καταγραφή όλων των χρηστών:

en: Time for checking out accurate online users on the site. Now: %s Seconds
el_GR: Χρονικό διάστημα για έλεγχο ταυτόχρονων χρηστών στον ιστότοπο. Τώρα: %s δευτερόλεπτα

en: Seconds
el_GR: Δευτερόλεπτα

en: Check for Online Users Every:
el_GR: Ελέγχος για online χρήστες κάθε:

en: Enable or disable this feature
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση αυτής της λειτουργίας

en: Download of the Matomo Referrer Spam Blacklist database will be scheduled for once a week.
el_GR: Η λήψη της βάσης δεδομένων Matomo Referrer Spam Blacklist θα προγραμματιστεί μία φορά την εβδομάδα.

en: Schedule weekly update of Matomo Referrer Spam Blacklist DB:
el_GR: Προγραμματισμός της εβδομαδιαίας ενημέρωσης της μαύρης λίστας μηνυμάτων Spam του Referrator του Matomo DB:

en: Update Matomo Referrer Spam Blacklist Info:
el_GR: Ενημέρωση μαύρης λίστας Μητρώου Spam Referrer Info:

en: Matomo Referrer Spam Blacklist Usage:
el_GR: Χρήση μαύρης λίστας Matomo Referrer Spam:

en: Referrer spam blacklist is provided by Matomo, available from %s.
el_GR: Η μαύρη λίστα ανεπιθύμητων μηνυμάτων του Referrer παρέχεται από το Matomo, το οποίο διατίθεται από το %s.

en: Matomo Referrer Spam Blacklist Settings
el_GR: Ρυθμίσεις μαύρης λίστας Matomo Referrer Spam

en: PHP safe mode detected! GeoIP collection is not supported with PHP's safe mode enabled!
el_GR: Εντοπίστηκε ασφαλής λειτουργία ΡΗΡ! Η συλλογή GeoIP δεν υποστηρίζεται κατά την ασφαλή λειτουργία της PHP!

en: GeoIP collection requires the BC Math PHP extension and it is not loaded on your version of PHP!
el_GR: Η συλλογή GeoIP απαιτεί την επέκταση BC Math PHP η οποία δεν συμπεριλαμβάνεται στην έκδοση PHP σας!

en: GeoIP collection requires the cURL PHP extension and it is not loaded on your version of PHP!
el_GR: Η συλλογή GeoIP απαιτεί την επέκταση cURL PHP η οποία δεν συμπεριλαμβάνεται στην έκδοση PHP σας!

en: GeoIP collection is disabled due to the following reasons:
el_GR: Η συλλογή GeoIP είναι απενεργοποιημένη για τους ακόλουθους λόγους:

en: Country Code for Private IP Addresses:
el_GR: Κωδικός χώρας για ιδιωτικές διευθύνσεις IP:

en: Populate Missing GeoIP After Updating GeoIP DB:
el_GR: Συμπλήρωση GeoIP μετά την ενημέρωση του GeoIP DB:

en: This option will also download the database if the local filesize is less than 1k (which usually means the stub that comes with the plugin is still in place).
el_GR: Αυτή η επιλογή θα κάνει επίσης λήψη της βάσης δεδομένων, εάν το τοπικό μέγεθος αρχείου είναι μικρότερο από 1k (πράγμα που σημαίνει συνήθως ότι το στέλεχος που συνοδεύει το πρόσθετο εξακολουθεί να είναι στη θέση του).

en: Download of the GeoIP database will be scheduled for 2 days after the first Tuesday of the month.
el_GR: Η λήψη της βάσης δεδομένων GeoIP θα προγραμματιστεί για 2 ημέρες μετά την πρώτη Τρίτη του μήνα.

en: Next update will be
el_GR: Η επόμενη ενημέρωση θα γίνει

en: Schedule Monthly Update of GeoIP DB:
el_GR: Προγραμματισμός μηνιαίας ενημέρωσης του GeoIP DB:

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: GeoIP Collection:
el_GR: Συλλογή GeoIP:

en: GeoIP Settings
el_GR: Ρυθμίσεις GeoIP

en: Note: This option will NOT handle URL parameters (anything after the ?), only to the script name. Entries less than two characters will be ignored.
el_GR: Σημείωση: Αυτή η επιλογή ΔΕΝ θα χειρίζεται τις παραμέτρους URL (οτιδήποτε μετά το ?), μόνο στο όνομα του scipt. Οι καταχωρήσεις με λιγότερους από δύο χαρακτήρες θα αγνοηθούν.

en: You can add a list of local URLs (i.e.  /wordpress/about, one per line) to exclude from statistics collection.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε μια λίστα τοπικών διευθύνσεων URL (δηλ. /wordpress/about,, μία ανά γραμμή) για εξαίρεση από τη συλλογή στατιστικών στοιχείων.

en: Exclude any URL that returns a "404 - Not Found" message.
el_GR: Εξαίρεση των σελίδων που επιστρέφουν μήνυμα "404-Δεν βρέθηκε".

en: Excluded 404 Pages:
el_GR: Εξαιρούμενες 404 σελίδες:

en: Exclude the RSS feeds for registering as a hit.
el_GR: Εξαίρεση των RSS feeds από την προσμέτρηση ως επίσκεψη.

en: Excluded RSS Feeds:
el_GR: Εξαιρούμενες ροές RSS:

en: Exclude the login page for registering as a hit.
el_GR: Εξαίρεση της σελίδας login από την προσμέτρηση ως επίσκεψη.

en: Excluded Login Page:
el_GR: Εξαιρούμενη σελίδα σύνδεσης:

en: Site URL Exclusions
el_GR: Εξαιρέσεις URL ιστοτόπων

en: Note: This option will NOT perform a reverse DNS lookup on each page load but instead cache the provided hostnames’ IP address for one hour. If you exclude dynamically assigned hosts, you may find some overlap when the host changes its IP address and when the cache is updated, resulting in some hits recorded.
el_GR: Σημείωση: Αυτή η επιλογή ΔΕΝ θα εκτελέσει αντίστροφη αναζήτηση DNS σε κάθε φόρτωση σελίδας, αλλά αντ 'αυτού αποθηκεύει προσωρινά την διεύθυνση IP των ονομάτων κεντρικού υπολογιστή που παρέχονται για μία ώρα. Εάν εξαιρέσετε δυναμικά εκχωρημένους κεντρικούς υπολογιστές, ενδέχεται να βρείτε κάποια επικάλυψη όταν ο κεντρικός υπολογιστής αλλάξει τη διεύθυνση IP του και όταν ενημερωθεί η προσωρινή μνήμη, με αποτέλεσμα να καταγραφούν ορισμένες επισκέψεις.

en: You can add a list of fully qualified host names (i.e. server.example.com, one per line) to exclude from statistics collection.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε μια λίστα με πλήρως αναγνωρισμένα ονόματα κεντρικών υπολογιστών (π.χ. server.example.com, ένα ανά γραμμή) για εξαίρεση από τη συλλογή στατιστικών στοιχείων.

en: Host Exclusions
el_GR: Εξαιρέσεις Host

en: GeoIP Exclusions
el_GR: Εξαιρέσεις GeoIP

en: Treat any visitor with corrupt browser info (missing IP address or empty user agent string) as a robot.
el_GR: Αντιμετωπίστε οποιονδήποτε επισκέπτη με αλλοιωμένες πληροφορίες φυλλομετρητή (διεύθυνση IP που λείπει ή κενό user agent) ως robot.

en: Treat Corrupt Browser Info as a Bot:
el_GR: Αντιμετωπίστε τις κατεστραμμένες πληροφορίες προγράμματος περιήγησης ως Bot:

en: Create a new Honey Pot page
el_GR: Δημιουργία νέας σελίδας Honey Pot

en: Honey Pot Post ID
el_GR: Αναγνωριστικό Post Honey Pot

en: Excluded IP Address List:
el_GR: Λίστα εξαιρούμενων διευθύνσεων IP:

en: Treat visitors with more than this number of visits per day as robots. 0 = disabled.
el_GR: Αντιμετώπιση επισκεπτών με περισσότερες από αυτές τις επισκέψεις ανά ημέρα ως ρομπότ. 0 = απενεργοποιημένο.

en: Robot Visit Threshold:
el_GR: Όριο επίσκεψης ρομπότ:

en: Force Robot List Update After Upgrades:
el_GR: Αναγκαστική ενημέρωση λίστας ρομπότ μετά τις αναβαθμίσεις:

en: Reset to Default
el_GR: Επαναφορά προεπιλογών

en: It is a list of words (one per line) to match against to detect robots. Entries must be at least four characters long, or they will be ignored.
el_GR: Είναι μια λίστα λέξεων (μία ανά γραμμή) για αντιστοίχιση για την ανίχνευση ρομπότ. Οι καταχωρίσεις πρέπει να έχουν τουλάχιστον τέσσερις χαρακτήρες, διαφορετικά θα αγνοηθούν.

en: Robot List:
el_GR: Λίστα ρομπότ:

en: IP/Robot Exclusions
el_GR: Εξαιρέσεις IP/Robot

en: Exclude %s role from data collection.
el_GR: Εξαίρεση του ρόλου %s από την συλλογή δεδομένων.

en: Exclude
el_GR: Αποκλεισμός

en: Exclude User Roles
el_GR: Αποκλεισμός ρόλων χρηστών

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Record Exclusions:
el_GR: Εξαιρέσεις εγγραφής:

en: This is the Honey Pot for WP Statistics to use, do not delete.
el_GR: Αυτό είναι το Honey Pot για χρήση από το WP Statistics, μην το διαγράφετε.

en: WP Statistics Honey Pot Page
el_GR: Σελίδα WP Statistics Honey Pot

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Each of the above cascades the rights upwards in the default WordPress configuration. For example, selecting publish_posts grants the right to Authors, Editors, Admins, and Super Admins.
el_GR: Κάθε ένα από τα παραπάνω φέρνει τα δικαιώματα προς τα πάνω στην προεπιλεγμένη διαμόρφωση WordPress. Για παράδειγμα, η επιλογή Publ_posts παρέχει το δικαίωμα στους Συγγραφείς, Συντάκτες, Διαχειριστές και Σούπερ Διαχειριστές.

en: Hint: manage_network = Super Admin Network, manage_options = Administrator, edit_others_posts = Editor, publish_posts = Author, edit_posts = Contributor, read = Everyone.
el_GR: Υπόδειξη: manage_network = Super Admin Network, manage_options = Διαχειριστής, edit_others_posts = Συντάκτης, publish_posts = Συγγραφέας, edit_posts = Συνεισφέρων, read = Όλοι.

en: Required User Level to Manage WP Statistics:
el_GR: Απαιτούμενο επίπεδο χρήστη για τη διαχείριση στατιστικών WP:

en: Required User Level to View WP Statistics:
el_GR: Απαιτούμενο επίπεδο χρήστη για προβολή στατιστικών WP:

en: Still not having any luck?
el_GR: Ακόμα δεν έχετε τύχη;

en: Have you checked your PHP and web server error logs?
el_GR: Ελέγξατε τα αρχεία καταγραφής σφαλμάτων του διακομιστή σας;

en: Do you have all the required PHP extensions installed?
el_GR: Έχετε εγκαταστήσει όλες τις απαιτούμενες επεκτάσεις PHP;

en: Have you double checked the plugin settings?
el_GR: Ελέγξατε τις ρυθμίσεις του προσθέτου;

en: Have you tried using the default WordPress theme?
el_GR: Δοκιμάσατε να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο θέμα WordPress;

en: Have you tried disabling any other plugins you may have installed?
el_GR: Προσπαθήσατε να απενεργοποιήσετε τυχόν άλλα πρόσθετα που ίσως έχετε εγκαταστήσει;

en: How's your memory_limit in php.ini?
el_GR: Ποιό είναι το memory_limit στο php.ini;

en: And a few things to double-check:
el_GR: Και μερικά πράγματα για να ελέγξετε:

en: Make sure you have access to your PHP error logs.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι έχετε πρόσβαση στα αρχεία καταγραφής σφαλμάτων PHP.

en: Have you search the Internet for any error messages you are receiving?
el_GR: Έχετε αναζητήσει στο Διαδίκτυο τα μηνύματα σφάλματων που λαμβάνετε;

en: FAQs
el_GR: Συχνές ερωτήσεις

en: We're sorry you're having problem with WP Statistics and we're happy to help out. Here are a few things to do before contacting us:
el_GR: Λυπούμαστε που αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το WP Statistics και θα χαρούμε να βοηθήσουμε. Ακολουθούν μερικά πράγματα που πρέπει να κάνετε πριν επικοινωνήσετε μαζί μας:

en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Translations
el_GR: Μεταφράσεις

en: Rate and Review at WordPress.org
el_GR: Αξιολογήστ στο WordPress.org

en: Come visit our great new %swebsite%s and keep up to date on the latest news about WP Statistics.
el_GR: Επισκεφθείτε το νέο μας %s website %s για να ενημερωθείτε για τα τελευταία νέα σχετικά με το WP Statistics.

en: Visit Us Online
el_GR: Επισκεφθείτε μας online

en: Feel like showing us how much you enjoy WP Statistics? Drop by our %sdonation%s page and show us some love!
el_GR: Νιώθετε πως θέλετε να μας δείξατε πόσο απολαμβάνετε το WP Statistics; Περάστε από τη σελίδα %s δωρεά %s και δείξτε μας λίγη αγάπη!

en: Donate
el_GR: Δωρεά

en: WP Statistics V%s
el_GR: WP Statistics Έκδοση %s

en: Historical
el_GR: Ιστορικό

en: Updates
el_GR: Ενημερώσεις

en: Database
el_GR: Βάση Δεδομένων

en: Purging
el_GR: Εκκαθάριση

en: Resources/Information
el_GR: Πόροι/Πληροφορίες

en: Install routine complete.
el_GR: Η διαδικασία εγκατάστασης έχει ολοκληρωθεί.

en: IP Addresses replaced with hash values.
el_GR: Διευθύνσεις IP που έχουν αντικατασταθεί με κρυπτογραφημένες τιμές.

en: Replace IP addresses in the database with hash values, you will not be able to recover the IP addresses in the future to populate location information afterwards and this may take a while
el_GR: Αντικατάσταση των IP διευθύνσεων στην βάση δεδομένων με κρυπτογραφημένες τιμές, δεν θα μπορείτε να ανακτήσετε αυτές τις διευθύνσεις στο μέλλον για να συμπληρώσετε στοιχεία τοποθεσίας και η διαδικασία αυτή μπορεί να πάρει αρκετό χρόνο

en: Hash IP Addresses:
el_GR: Κρυπτογραφημένες διευθύνσεις IP:

en: IP Addresses
el_GR: Διευθύνσεις IP

en: Updates any unknown location data in the database, this may take a while
el_GR: Ενημερώνει δεδομένα για κάθε άγνωστη τοποθεσία στην βάση δεδομένων, μπορεί να πάρει αρκετό χρόνο

en: GeoIP Options
el_GR: Επιλογές GeoIP

en: This will replace all IP addresses in the database with hash values and cannot be undo, are you sure?
el_GR: Αυτό θα αντικαταστήσει όλες τις διευθύνσεις IP στην βάση δεδομένων με κρυπτογραφημένες τιμές και δεν θα μπορεί να αναιρεθεί, είστε σίγουρος/η;

en: The detected client platform.
el_GR: H πλατφόρμα του client.

en: The detected client browser version.
el_GR: Η έκδοση φυλλομετρητή του client.

en: The detected client browser.
el_GR: O φυλλομετρητής του client

en: Browser
el_GR: Φυλλομετρητής

en: The client user agent string.
el_GR: Η συμβολοσειρά agent του χρήστη-client.

en: User Agent
el_GR: Agent χρήστη

en: The client IP address.
el_GR: Η διεύθυνση IP του client.

en: Client Info
el_GR: Πληροφορίες client

en: The file size and date of the GeoIP database.
el_GR: Το μέγεθος και η ημερομηνία του αρχείου της βάσης δεδομένων GeoIP.

en: , created on
el_GR: , δημιουργήθηκε στις

en: Database file does not exist.
el_GR: Η βάση δεδομένων δεν υπάρχει.

en: GeoIP Database
el_GR: Βάση δεδομένων GeoIP

en: File Info
el_GR: Πληροφορίες αρχείου

en: Not installed
el_GR: Δεν έχει εγκατασταθεί

en: Installed
el_GR: Έχει εγκατασταθεί

en: The PHP cURL Extension version you are running. cURL is required for the GeoIP code, if it is not installed GeoIP will be disabled.
el_GR: H έκδοση της επέκτασης PHP cURL που εκτελείται. H cURL απαιτείται για από τον κώδικα του GeoIP, αν δεν είναι εγκατεστημένη το GeoIP θα απενεργοποιηθεί.

en: cURL not installed
el_GR: Το cURL δεν έχει εγκατασταθεί

en: cURL Version
el_GR: Έκδοση cURL

en: The jQuery version you are running.
el_GR: Η έκδοση jQuery που εκτελείται.

en: jQuery Version
el_GR: Έκδοση jQuery

en: Is PHP Safe Mode active. The GeoIP code is not supported in Safe Mode.
el_GR: Είναι ενεργή η ασφαλής λειτουργία PHP. Το GeoIP δεν υποστηρίζεται κατά την ασφαλή λειτουργία.

en: PHP Safe Mode
el_GR: Ασφαλής λειτουργία PHP

en: The PHP version you are running.
el_GR: H έκδοση της PHP που εκτελείται.

en: PHP Version
el_GR: Έκδοση PHP

en: The WP Statistics version you are running.
el_GR: Η έκδοση του WP-Statistics που εκτελείται.

en: WP Statistics Version
el_GR: Έκδοση WP-Statistics

en: Version Info
el_GR: Πληροφορίες έκδοσης

en: Number of rows
el_GR: Αριθμός γραμμών

en: Row | Rows
el_GR[0]: Γραμμή
el_GR[1]: Γραμμές

en: Number of rows in the %s table
el_GR: Αριθμός γραμμών στον πίνακα %s

en: The memory limit a script is allowed to consume, set in php.ini.
el_GR: Το όριο μνήμης που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από ένα script, καθορίζεται στο php.ini.

en: PHP Memory Limit
el_GR: Όριο μνήμης PHP

en: Memory usage in PHP
el_GR: Χρήση μνήμης στην PHP

en: Resources
el_GR: Πόροι

en: All visitor data will be lost for this platform type.
el_GR: Όλα τα δεδομένα επισκεπτών θα χαθούν γι αυτόν τον τύπο πλατφόρμας.

en: Delete Platforms:
el_GR: Διαγραφή πλατφορμών

en: Delete now!
el_GR: Διαγραφή τώρα!

en: All visitor data will be lost for this agent type.
el_GR: Όλα τα δεδομένα επισκεπτών θα χαθούν γι αυτόν τον τύπο agent.

en: Delete Agents:
el_GR: Διαγραφή Agents:

en: Delete User Agent Types
el_GR: Διαγραφή τύπων agents χρηστών.

en: Purge visitors with more than:
el_GR: Διαγραφή επισκεπτών με περισσότερες από:

en: Purge now!
el_GR: Διαγραφή τώρα!

en: Purge records older than:
el_GR: Διαγραφή εγγραφών παλαιότερων από:

en: Clear now!
el_GR: Εκκαθάριση τώρα!

en: All data table will be lost.
el_GR: Όλος ο πίνακας δεδομένων θα χαθεί.

en: Empty Table:
el_GR: Κενός πίνακας:

en: Data
el_GR: Δεδομένα

en: Are you sure?
el_GR: Είστε βέβαιοι;

en: Number of historical number of visits to the site (current value is %s).
el_GR: Αριθμός ιστορικού αριθμού επισκέψεων στον ιστότοπο (η τρέχουσα τιμή είναι %s).

en: Number of historical number of visitors to the site (current value is %s).
el_GR: Αριθμός ιστορικού αριθμού επισκεπτών στον ιστότοπο (η τρέχουσα τιμή είναι %s).

en: Visitors
el_GR: Επισκέπτες

en: Note: As you have just purged the database you must reload this page for these numbers to be correct.
el_GR: Σημείωση: Επειδή έχετε κάνει εκκαθάριση στη βάση δεδομένων, πρέπει να φορτώσετε ξανά αυτή τη σελίδα για να είναι σωστοί αυτοί οι αριθμοί.

en: Historical Values
el_GR: Ιστορικές τιμές

en: Start Now!
el_GR: Εκκίνηση τώρα!

en: Include a header row as the first line of the exported file.
el_GR: Να  συμπεριληφθεί μια γραμμή κεφαλίδας ως πρώτη γραμμή του εξαγόμενου αρχείου.

en: Include Header Row:
el_GR: Να  συμπεριληφθεί η γραμμή επικεφαλίδας:

en: Select the output file type.
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο του εξαγόμενου αρχείου.

en: Export To:
el_GR: Εξαγωγή σε:

en: Select the table for the output file.
el_GR: Επιλέξτε τον πίνακα για το εξαγόμενο αρχείο.

en: Please select
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε

en: Export from:
el_GR: Εξαγωγή από:

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Update Now!
el_GR: Ενημέρωση τώρα!

en: Countries
el_GR: Χώρες

en: If for some reason your installation of WP Statistics is missing the database tables or other core items, this will re-execute the install process.
el_GR: Εάν για κάποιον λόγο λείπουν από την εγκατάσταση του WP Statistics οι πίνακες βάσης δεδομένων ή άλλα βασικά στοιχεία, αυτό θα εκτελέσει ξανά τη διαδικασία εγκατάστασης.

en: Install Now!
el_GR: Εγκατάσταση τώρα!

en: Re-run Install:
el_GR: Επανεκτέλεση εγκατάστασης:

en: Database Setup
el_GR: Εγκατάσταση βάσης δεδομένων

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Hits
el_GR: Επισκέψεις

en: (Adjustment)
el_GR: (Ρύθμιση)

en: Current Time and Date
el_GR: Τρέχουσα ημερομηνία και ώρα

en: Daily Total
el_GR: Ημερήσιο σύνολo

en: Last 365 Days (Year)
el_GR: Τελευταίες 365 Ημέρες (Έτος)

en: Last 30 Days (Month)
el_GR: Τελευταίες 30 Ημέρες (Μήνας)

en: Last 7 Days (Week)
el_GR: Τελευταίες 7 Ημέρες (Εβδομάδα)

en: Yesterday
el_GR: Χθες

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Website
el_GR: Ιστότοπος

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: References
el_GR: Παραπομπές

en: Visits
el_GR: Επισκέψεις

en: Number of Hits
el_GR: Αριθμός επισκέψεων

en: Top 5 Pages Trends
el_GR: Τάσεις 5 κορυφαίων σελίδων

en: Top Pages
el_GR: Κορυφαίες σελίδες

en: Visitor Count
el_GR: Αριθμός επισκεπτών

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Flag
el_GR: Σημαία

en: Rank
el_GR: Κατάταξη

en: Top Countries
el_GR: Κορυφαίες χώρες

en: Search Engine Referral Statistics
el_GR: Στατιστικά στοιχεία παραπομπών μηχανών αναζήτησης

en: Online For
el_GR: Online για

en: Online Users
el_GR: Online χρήστες

en: Donate Now!
el_GR: Δωρεά τώρα!

en: Have you thought about donating to WP Statistics?
el_GR: Έχετε σκεφτεί την δωρεά στο WP Statistics;

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Map
el_GR: Χάρτης

en: All
el_GR: Όλα

en: All Time Total:
el_GR: Ολικό σύνολο:

en: Chart Total:
el_GR: Σύνολο Διαγράμματος:

en: Exclusions
el_GR: Εξαιρέσεις

en: Exclusions Statistics
el_GR: Στατιστικά εξαιρέσεων

en: Referrer Spam
el_GR: Spam παραπομπών

en: Excluded URL
el_GR: Αποκλεισμένο URL

en: Robot threshold
el_GR: Όριο ρομπότ

en: Host name
el_GR: Όνομα διακομιστή

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: User Role
el_GR: Ρόλος χρήστη

en: Admin Page
el_GR: Σελίδα διαχειριστή

en: Login Page
el_GR: Σελίδα εισόδου

en: Self Referral
el_GR: Αυτοπαραπομπή

en: Platform
el_GR: Πλατφόρμα

en: Browsers
el_GR: Φυλλομετρητές

en: Browser Statistics
el_GR: Στατιστικά Φυλλομετρητών

en: Please select a value over 30 days.
el_GR: Επιλέξτε μια τιμή άνω των 30 ημερών.

en: No records found to purge from %s!
el_GR: Δεν βρέθηκαν εγγραφές προς διαγραφή από %s!

en: %s data older than %s days purged successfully.
el_GR: %s δεδομένα παλαιότερα από %s ημέρες έχουν διαγραφεί με επιτυχία.

en: Database pruned on
el_GR: Η βάση δεδομένων καθαρίστηκε

en: No visitors found to purge.
el_GR: Δεν βρέθηκαν επισκέπτες για διαγραφή.

en: %s records purged successfully.
el_GR: Οι εγγραφές %s έχουν διαγραφεί με επιτυχία.

en: Updated %s GeoIP records in the visitors database.
el_GR: Ενημερώθηκαν %s εγγραφές του GeoIP στη βάση δεδομένων επισκεπτών.

en: Unable to load the GeoIP database, make sure you have downloaded it in the settings page.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση της βάσης δεδομένων GeoIP, βεβαιωθείτε ότι έχει πραγματοποιηθεί η λήψη της στη σελίδα ρυθμίσεων.

en: Error, %s not emptied!
el_GR: Σφάλμα, %s δεν έχει αδειάσει!

en: %s table data deleted successfully.
el_GR: Τα δεδομένα του πίνακα %s έχουν διαγραφεί με επιτυχία.

en: Go
el_GR: Μετάβαση

en: to
el_GR: σε

en: 1 Year
el_GR: 1 έτος

en: 9 Months
el_GR: 9 μήνες

en: 6 Months
el_GR: 6 μήνες

en: 3 Months
el_GR: 3 μήνες

en: 2 Months
el_GR: 2 μήνες

en: 30 Days
el_GR: 30 ημέρες

en: 20 Days
el_GR: 20 ημέρες

en: 10 Days
el_GR: 10 ημέρες

en: Hits in the last %s days
el_GR: Επισκέψεις τις τελευταίες %s ημέρες

en: This post is not yet published.
el_GR: Αυτό το άρθρο δεν έχει δημοσιευτεί ακόμα.

en: Top 10 Visitors Today
el_GR: Κορυφαίοι 10 επισκέπτες σήμερα

en: Latest Search Words
el_GR: Τελευταίοι όροι αναζήτησης

en: Summary
el_GR: Σύνοψη

en: Search Engine Referrals
el_GR: Παραπομπές μηχανών αναζήτησης

en: Top Referring Sites
el_GR: Κορυφαίοι ιστότοποι παραπομπών

en: Recent Visitors
el_GR: Πρόσφατοι επισκέπτες

en: Top 10 Pages
el_GR: Κορυφαίες 10 σελίδες

en: Hit Statistics
el_GR: Στατιστικά επισκέψεων

en: Today's Visitors Map
el_GR: Χάρτης σημερινών επισκεπτών

en: Top 10 Countries
el_GR: Κορυφαίες 10 χώρες

en: Top 10 Browsers
el_GR: Κορυφαίοι 10 φυλλομετρητές

en: Quick Stats
el_GR: Γρήγορα στατιστικά

en: Number of hits must be greater than or equal to 10!
el_GR: Ο αριθμός των επισκέψεων πρέπει να είναι μεγαλύτερος ή ίσος με 10!

en: No platform data found to remove!
el_GR: Δεν βρέθηκαν δεδομένα πλατφόρμας για κατάργηση!

en: %s platform data deleted successfully.
el_GR: Τα δεδομένα πλατφόρμας %s διαγράφηκαν με επιτυχία.

en: Access denied!
el_GR: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση!

en: Please select the desired items.
el_GR: Επιλέξτε τα στοιχεία που θέλετε.

en: No agent data found to remove!
el_GR: Δεν βρέθηκαν δεδομένα agents για κατάργηση!

en: %s agent data deleted successfully.
el_GR: Τα δεδομένα του agent %s διαγράφηκαν με επιτυχία.
